Autor Tema: ELEKTRO PENTE  (Posjeta: 25484 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mlb

• Somolovac
  • Mene moja riba čeka!!
  • Dob: 34
Odg: ELEKTRO PENTE
« Odgovori #270 u: Ožujak 06, 2019, 15:00:27 poslijepodne »
Nakon servisa i promjene mjenjača i kandže spreman za iduće sezone!

:ok:

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #271 u: Ožujak 06, 2019, 15:04:21 poslijepodne »
Ti si jedan od rijetkih koji bas dosta koristi taj motor  :icon_thumright: Nisam bas primjetio druge..na Dravi valjda nitko...a slabo sam vidjao i na Dunavu....osim Borne
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline mlb

• Somolovac
  • Mene moja riba čeka!!
« Odgovori #272 u: Ožujak 06, 2019, 15:10:06 poslijepodne »
Mjesec dana sam bio bez njega kad sam ostao bez elise. Kao bez ruku  koliko sam se navikao na njega!! Zato je već odavno jedna elisa uvijek u rezervi!  :takoje:

Offline dxdandy

• Štukolovac
  • Dob: 38
« Odgovori #273 u: Ožujak 25, 2019, 10:27:50 prijepodne »
@MLB

Molim te na kojoj vodi ga koristis i koji camac gura ? Ima li on snage za po dunavu ili savi pogurati neki drveni camac uzvodno ili nema sanse? Ne govorim o nekim ludim relacijama ali kad bi trebao sa njim se odvesti 1km uzvodno dali je to moguce? Koliko LB ima tvoja e-penta ?
Dali ove e-pente smiju u morsku vodu pa da recimo sa gumenjakom od 3m se mogu odvesti na 100m od obale i malo pecati ili recimo baciti neku sporu panulu uz obalu dok sam na godisnjem. Recimo da mi je interesantno i koliko bi bio domet sa nekim 90-100Ah akumulatorom kada bih isao nekom sporom brzino i recimo max. brzinom sa e-pentom od 35lb ili 55lb ?

Hvala i ostalima na odgovorima !!!

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #274 u: Ožujak 25, 2019, 12:41:11 poslijepodne »
Za tekucu vodu 55 lb je neki minimum...a o potrosnji ce ti vise reci mlb, on s tim tera aluminijski čikl...natovaren sa svim i svačim
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline mlb

• Somolovac
  • Mene moja riba čeka!!
« Odgovori #275 u: Ožujak 25, 2019, 20:13:00 poslijepodne »
Dunav drava
Alu čamac 5m
Da
Ne
55
Da,da
Na ovo zadnje nemam odgovor!
 :stripii: :stripii:

Offline Rap

• Somolovac
« Odgovori #276 u: Ožujak 25, 2019, 21:18:45 poslijepodne »
Sta je ne? U morsku vodu?

Offline mossi

• Moderator
    • Pecanje, druženje, plovidba
« Odgovori #277 u: Ožujak 25, 2019, 22:23:04 poslijepodne »
NE se odnosi na 1km uzvodno Dunavom.  :glasses9:
Čovek se rodi kao genije, a umire kao idiot - punog podruma pecaroške opreme.

Offline dxdandy

• Štukolovac
  • Dob: 38
« Odgovori #278 u: Ožujak 26, 2019, 12:17:27 poslijepodne »
@MLB

Hvala ti na odgovorima. Evo jos par upitnika od mene.
1. Dali je obavezan gel akumulator ili mogu uzeti neki obicni 2x jeftinij sa velikom amperazom?

2. Meni je bitno da me posluzi dok sam na GO na moru da me malo proveze do moje tocke pecanja i vrati me nazad. Eventualno panula. Ne bih ga nikada ispraznio do kraja. Pa koliko potraje potraje. Vjerojatno bi izgurao jednu sezonu ?

3. Čak mislio okaciti neku solarnu lecu negdje na camac pa da ga odmah pomalo dopunjava. Ima li to sa solarnom smisla ili ne?

4. Evo sada nabrzinu samo ukucao akumulatori u google i otvorio prvo ponudjeno, odabrao recimo ovaj kao Heavy Duty 12V-150 Ah. Prvi najjaci na koji sam nasa. Dali bi posluzilo meni za GO ? Znaci za neku panulu od cca 1h-1h30min dnevno i dva izlaska dnevno na klasicno pecnje uz sidrenje na udaljenosti od obale cca 100-200m. Navecer punjenje za iduci dan.

THX !

Offline baka

• Somolovac
  • Dob: 51
« Odgovori #279 u: Ožujak 26, 2019, 13:45:54 poslijepodne »
Bez ljutnje, ali ne vidim uopće smisla da se natežeš s tim. Uzmi lijepo neki mali benz. motor 2-3 KS i riješio si sve.

Na mali gumenjak od 3m natrpat sve to što si naveo!? Nemoguće. Ma prisjest će ti godišnji kad ti prvi put bude ispraznio akumulator, a i nije to za igranje pogotovo na moru.
Solarnu ploču staviti na taj gumenjak da puni aku - nemoguća misija.
Znaš li koliko je težak aku od 150Ah!? Pa tko će to nositi svaki dan na punjenje.

Razmisli dobro još jednom o tome svemu, to ti je moj neki dobronamjeran savjet.  :bye:
Pecanje je bolest, ali pomaže kod drugih bolesti!

Online majstor

• Somolovac
  • Dob: 55
« Odgovori #280 u: Ožujak 26, 2019, 14:35:57 poslijepodne »
Dobar savjet Baka. Solarni ak- 155 ah težak 70 kg. Gledam i ja neki elektro motor za limeni čamac kojim bi se vozio nekih 70 metara radi hranjenja ribe. Kad je voda mala ne mogu dobaciti hranu dovoljno daleko. Na Ebay-u motor 50 lbs-a 137 eura sa dostavom u Njemačku. To mi se čini ok.  :takoje:

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #281 u: Ožujak 26, 2019, 16:35:03 poslijepodne »
Točno tako kako baka kaze...da ne kazem da kad te u gumenjaku uvati malo vjetra...imas problem i sa 5 ks a ne s elektromotorom

Offline pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
  • Dob: 50
« Odgovori #282 u: Ožujak 26, 2019, 17:09:35 poslijepodne »
Majstore sklepaj si čamac na daljinski kakav obično koriste šaranaši za puštanje bojli i ostale prihrane i nema ni tegljenja motora,punjenja akumulatora isl. Daj djeci nek se igraju i vozit će zrno po zrno na mjesto hranjenja ako treba a možeš se i ti malo igrati tim čamčićem.

Poslano sa mog ASUS_Z00ED koristeći Tapatalk

Offline mlb

• Somolovac
  • Mene moja riba čeka!!
« Odgovori #283 u: Ožujak 26, 2019, 20:26:37 poslijepodne »
@MLB

Hvala ti na odgovorima. Evo jos par upitnika od mene.
1. Dali je obavezan gel akumulator ili mogu uzeti neki obicni 2x jeftinij sa velikom amperazom?

2. Meni je bitno da me posluzi dok sam na GO na moru da me malo proveze do moje tocke pecanja i vrati me nazad. Eventualno panula. Ne bih ga nikada ispraznio do kraja. Pa koliko potraje potraje. Vjerojatno bi izgurao jednu sezonu ?

3. Čak mislio okaciti neku solarnu lecu negdje na camac pa da ga odmah pomalo dopunjava. Ima li to sa solarnom smisla ili ne?

4. Evo sada nabrzinu samo ukucao akumulatori u google i otvorio prvo ponudjeno, odabrao recimo ovaj kao Heavy Duty 12V-150 Ah. Prvi najjaci na koji sam nasa. Dali bi posluzilo meni za GO ? Znaci za neku panulu od cca 1h-1h30min dnevno i dva izlaska dnevno na klasicno pecnje uz sidrenje na udaljenosti od obale cca 100-200m. Navecer punjenje za iduci dan.

THX !

Offline mlb

• Somolovac
  • Mene moja riba čeka!!
« Odgovori #284 u: Ožujak 26, 2019, 20:35:35 poslijepodne »
Naravno da nije obavezan gel akomulator , ide on i na obični ali će ga puno prije uništiti čestim pražnjenjem i punjenjem! Koriste dolje na moru elektro motor za panulu ali to su prije svega pomoćni motori!! Uz taj motor bi svakako trebao imati nekakav benzinski motor pogotov tamo kod vas (na moru)!! Što se tiče solarne nadopune mislim da ti je to bačen novac je je elektor motor ozbiljan potrošač , 55lb je nekig 650w. Nadopuna eventualno da puni dok nije u pogonu da nemoraš vući bateriju često na punjenje!Što se tiče 150 amperskog akomulatora ako bi vukao u recimo prvoj ili drugo brzini mogao bi se dosta dosta dugo voziti , mislim da je čak mossi negdje bacao računicu ako se dobro sjećam!