Autor Tema: ELEKTRO PENTE  (Posjeta: 25073 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mossi

• Moderator
    • Pecanje, druženje, plovidba
Odg: ELEKTRO PENTE
« Odgovori #285 u: Ožujak 26, 2019, 21:32:33 poslijepodne »
Ima to po netu, ali tu igra 100 parametara od stanja akumulatora, temperature,
potrošnje motora, brzine čamca, jel mi se sad baš žuri ili može i polako.

Sve u svemu epenta da gde za to ima uslova.
Ovo rudarenje i teglenje je mnogo gore nego mali motor sa ugradjenim rezervoarom.
Čovek se rodi kao genije, a umire kao idiot - punog podruma pecaroške opreme.

Online maverick

• Administrator
« Odgovori #286 u: Ožujak 26, 2019, 21:34:59 poslijepodne »
Ja se često vracamnocu po par km do veza pa sam imao viziju kako cu to činiti s elektro motorom...komplicirano sve to strpati na malo čamac...od panela do toliko akumulatora....brzo sam odustao od te ideje....
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline Rap

• Somolovac
« Odgovori #287 u: Ožujak 26, 2019, 22:35:55 poslijepodne »
Koliko su ti jeftileni za more otom-potom!I Minn kota ima seriju riptide za morsku vodu. Ne vidjeh puno panulaša na elektro pentu, barem u mojoj okolici niti jedan.Ono što preporučuju je pramčano postavljanje, ne krma. Mislim da je Srđan to pojasnio.
Bolje mali benzinac i to dvotaktni.

Offline majstor

• Somolovac
  • Dob: 55
« Odgovori #288 u: Ožujak 27, 2019, 08:20:54 prijepodne »
I meni se čini da mi je pametnije za to malo koristiti ovaj motor što imam - od jedne konjske snage i 100 kila.  :stripii: :stripii:

Offline majstor

• Somolovac
« Odgovori #289 u: Travanj 06, 2019, 08:41:01 prijepodne »
Nisam izdržao, kupio sam elektropentu 32 lbs na Ebay-u. 99 E sa dostavom u Njemačku, a rodbina dolazi za Uskrs. Za nju uredio jedan limeni čamac koji mi je bio višak i upario sa gel akumulatorom od solara od 50 ah. Služit će za hraniti ribu kad je voda mala i ne mogu dobaciti hranu dovoljno daleko, stotinjak metara na dan. Dvoumio se između čamca i brodića na daljinsko. Javim kako ide za desetak dana.  :takoje: :hi:
Poznavajuć sebe, neće ni brod dugo čekati.  :uf: :baba:

Online pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
  • Dob: 50
« Odgovori #290 u: Travanj 06, 2019, 09:34:59 prijepodne »
 Mislim da bi ti taj poslić odradio čamac na daljinski. Ovako vuci motor,vataj akumulator,sto čuda. Onako sa čamcem na daljinski se lijepo igraš i odradiš posao. :ok:

Offline majstor

• Somolovac
« Odgovori #291 u: Travanj 06, 2019, 10:09:54 prijepodne »
Ne skidam ni Yamahu cijele godine, leži u šumi na izvolte. Niko ne dira jer znaju čije je. El. motor je ispred kućice i zaštićen je kamerama.  :ok:

Online pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
  • Dob: 50
« Odgovori #292 u: Travanj 06, 2019, 10:20:47 prijepodne »
 Nije poanta hoće li ju netko ukrasti nego šta je tebi jednostavnije za samo hranjenje. Ako imaš još stvari gdje ti se elektro penta uklapa u tvoju viziju onda je to drugi par opanaka

Offline majstor

• Somolovac
« Odgovori #293 u: Travanj 06, 2019, 10:56:46 prijepodne »
Da dolazim po tebe sutra?  :sha:  Limeni čamac sa el. motorom je za okolo kuće, najviše 100 metara. Za malo dalje služi veliki drvenjak sa Yamahom. Brodić za hranjenje kupljen. Nosi 2 kg. hrane - moram ga puniti desetak puta ovakav čorav i saginjati se.
Ovako el. motor plus jedna konjska snaga i sipam hranu direkt u usta.  :uf: :clap2: