Autor Tema: Samogradnja prikolice za čamac  (Posjeta: 3304 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dxdandy

• Štukolovac
  • Dob: 42
Odg: Samogradnja prikolice za čamac
« Odgovori #15 u: Rujan 19, 2020, 22:50:58 poslijepodne »
Pozdrav svima...

Imam gumenjak i htio bih si napraviti neku jednostavnu prikolici koju cak ne moram ni kaciti za auto jer nemam kuku vec za bicikli. Treba mi nesto prirucno da odvucem od kuce do rijeke ( max. 800m ) camac i motor. Kako se radi o gumenjaku, on ima ukupno sa motorom ok 65-70kg. Pa pitam ima li tko kakav nacrt ili je vidio nesto jednostavno ili ima kakvu dobru ideju pa da ju pretocim u dijelo. Bili bi vrhunski kad bi bila rasklopiva...pa ju mogu rastaviti i u auto ubaciti kad idem na more. Lako je kad imam pomoc, dovoljno mi je.dodatne dvije ruke da ga dignem na krov auta i privezem gurtnama i polako se odvezem do vode...ali kad nemam pomoc ne mogu sam staviti gumi na krov od auta...pa si ovako sa prikolicom sam sve mogu.

Hvala puno !!!

Online Mornar Popaj

• Somolovac
  • Šaran, štuka, linjak, som, biće čorba kao grom
« Odgovori #16 u: Rujan 19, 2020, 23:05:08 poslijepodne »
Najbolje ti se raspitat u kapetaniji, što zakon dozvoljava.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Život je cesta pa biraj gdje ćeš. Al' zalud grabiš i zalud stječeš, kad tamo gore ništa od toga ponijet' nećeš.

Online maverick

• Administrator
« Odgovori #17 u: Rujan 19, 2020, 23:17:05 poslijepodne »
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline dxdandy

• Štukolovac
« Odgovori #18 u: Rujan 19, 2020, 23:17:28 poslijepodne »
Ma cuj, zakon mi nebitan, necu je regati, mogu i odgurati. Zivim u Vinkovcima i do Bosuta ima od 600-800m...ovisno kojim putem idem...uglavnom naselje koje nije prometno i treba mi samo za dogurati gumenjal do vode...a za more otprilike ista prica pa ne vidim razlog da se konzultiram sa kapetanijom. Gurao bih ili biciklom odvukao tu udaljenost...to je 5min bicikliranja laganog...spust imam tako samo molim za ideju neke jednostavne prikolice.
Iumudrovati cu i ja nesto ali skupljam ideje...nije na odmet poslusati nekoga tko ima vec iskistva sa slicnim stvarima.
Mislio napraviti recimo sa tockicima kao od zidarskih kolica...dva tocka na pumpanje je cca 120kn i sad dalje ideje o izgledu same prikolice...

Online maverick

• Administrator
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline dxdandy

• Štukolovac
« Odgovori #20 u: Rujan 19, 2020, 23:37:11 poslijepodne »
Ovo zadnje bi bilo dobro da je sire da uhvati oba tubusa...jer ako stavim po sredini gumenjaka onda stavljam na ceradno dno. Gumenjak ima to ceradno dno i onda na njega idu drvene podnice pa mi se ne svidja dno bilo kako zuljam i lagano ga unistavam. Da se naslanja na tubuse ili da se moze prosiriti na cca 120cm e to bi onda bio vec ok...mozda kupiti samo 2 tocka i nalraviti nesto slicno bi isto bilo ok...zategnuti gurtnom da se ne mrda dok vucem i to je to...

Online maverick

• Administrator
« Odgovori #21 u: Rujan 19, 2020, 23:38:25 poslijepodne »
Ma da...neka dva tocka i cijev koja ce ici prema pramcu da zastiti dno i da njom guras ili vuces