Autor Tema: najlon za feeder  (Posjeta: 8036 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline mossi

• Moderator
Odg: najlon za feeder
« Odgovori #30 u: Listopad 16, 2013, 23:00:22 poslijepodne »
Uff kawasaki to je baš puno para.
Ovaj kalem od 600m košta u Tritonu (Sombor) nešto više od 700 dinara tj 6.4EUR-a.

Danas sam ga testirao na suvo, namotao dve špulne i jako sam zadovoljan.
Ostaje test na vodi.  :toothy9:
Neko ima sonar, neko ima SMT-a.

Offline Okuma

• Kederaš
  • *
  • Dob: 35
« Odgovori #31 u: Svibanj 24, 2018, 16:17:49 poslijepodne »
Koji da uzmem od ovih najlona za feeder:

Tubertini gorilla 0.25
Sufix xl strong   
Berkley trillene   
Stroft gtm         

Online pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
  • Dob: 50
« Odgovori #32 u: Svibanj 24, 2018, 17:33:04 poslijepodne »
 Tubertini gorila dobar al se zna zalomiti neka serija pa onda pucaju,stroft gtm koristio samo na bolonjezu a ostala dva ne znam kakvi su.

Offline EL-DA.hr

• Kederaš
  • *
    • EL-DA web shop
  • Dob: 32
« Odgovori #33 u: Svibanj 24, 2018, 21:16:43 poslijepodne »
Prodaja opreme za ribolov, živih mamaca, opreme za klanje

Offline Jožef1

• Alas
« Odgovori #34 u: Prosinac 01, 2019, 20:20:51 poslijepodne »
Malo sam švrljao po forumu i naletim na temu silkovi za feeder  :thumbsup:

Taj silk ću koristiti za teške terene  :icon_thumright: močno djeluje, upravo kakav bi trebao biti feeder silk. Uredno je upakirano, vidjet ćemo na proljeće, a kada mi još stigne heavy feeder 60-180g koja će biti opremljena sa Daiwinom rolnom  :ok:  :hi: Od sada samo feeder od 300, 330 i 360 i od 40-120 pa do heavy 60-180g i dosta  :takoje: ali tko zna   :dontknow: :icon_scratch:
život ti ovisi od udice- izbjegni to zlo....

Offline wajbul

• Kederaš
  • *
  • Dob: 53
« Odgovori #35 u: Siječanj 29, 2020, 11:52:56 prijepodne »
pozdrav
Koristi li tko ovaj najlon za feeder,kakva su iskustva?
mlhttps://kapitalac.com/match-feeder/najloni-strune/cralusso-feeder-carp-fishing-line-300m.ht

Offline dravski pecaros

• Alas
« Odgovori #36 u: Siječanj 29, 2020, 13:12:22 poslijepodne »
ja sam imao taj najlon jako dobro mi se pokazao..malo kruči ali jak najlon  :occasion14:

Online pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
« Odgovori #37 u: Siječanj 29, 2020, 14:55:30 poslijepodne »
 Ako bacaš na veće daljine najlon ne bi trebao biti krut iz razloga što se u feederu pokušava zabaciti u istu točku. Samim tim najlon se klipuje na rolnu kako bi uvijek bacio na istu daljinu i ne bi rasipao hranu na veliku površinu već u što manji krug tako da riba ne bude rasuta po pola općine. Puna hranilica hrane+daljina+klipovanje i krut najlon dovode do toga da će najlon pucati i gubit ćeš sisteme. Uzeti nešto istezljiviji najlon i vezati šok lider od strune u dužini dvije dužine štapa. Ako pecaš "pod nogama" onda možeš gore šta dohvatiš.

Offline wajbul

• Kederaš
  • *
  • Dob: 53
« Odgovori #38 u: Siječanj 29, 2020, 18:06:41 poslijepodne »
Koji najlon preporučujete,početnik sam u feederu.
Pecao bih na Savi

Online pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
« Odgovori #39 u: Siječanj 29, 2020, 19:49:06 poslijepodne »
 Nije bitna rijeka nego težina hranilica i udaljenost na kojoj loviš. Ima stvarno hrpa najlona za feeder ribolov. Recimo tuberini gorila je jedan od pouzdanijih. Mislim da ti je debljina od 0,22 sasvim ok. Pogledaj kod nekih većih igrača koji prodaju dosta robe,tako neće najlon stajati godinama na lageru. Veća je vjerojatnost da ćeš kod njih dobiti noviji najlon. Na kraju krajeva nisu skupi i zato ja ne kupujem na veliku metražu. Šta će ti 500 metara lošeg najlona? Kupiš jedan kotur od 150 metara pa ako valja uzmeš još a ako ne mjenjaš proizvođača.

Offline mikac

• Babuškar
  • **
  • Tko prvi do cure, sam u nju upada!
  • Dob: 58
« Odgovori #41 u: Siječanj 30, 2020, 15:40:19 poslijepodne »
Koji najlon preporučujete,početnik sam u feederu.
Pecao bih na Savi

Ha...teško je ovako na neviđeno davati neke savjete..  :no:. Ne lovim na Savi već na Dravi kod Varaždina. Dugo vremena koristio sam Robinsonove najlone serije: Pro match, Pro feeder, Pro carp svi sa oznakom VDE. Nabavljao ih preko Interland-Vžd. Zadovoljavali sve moje potrebe od potrebnog promjera, nosivosti i kvalitete.

Kako idem sve mlađi  :character0032: i sve bolje vidim  :blind: pojavila se potreba za najlonima bolje uočljivosti/vidljivosti.
Odlučio sam se za Cormoran Cortest Fluo najlon(žuti)-150m. Nabavio ga preko.."Venatio" iz Županje.

Da konkretiziram:
-feeder štap LF Briliant 360cm..120gramac. Rola Okuma Carbonite CBV-55F.
Za manje zahtjevne dijelove Drave  na špuli je navedeni najlon 0,22mm. Za kanal HE Varaždin i to na mjestu gdje se spaja sa glavnim tokom podebljao sam na 0,24mm sa dodatkom "cajga"  od nekih 70cm u promjeru 0,33mm. Jaka struja, školjke, kamenje...Inače ne koristim špagu u feeder ribolovu i ne bakćem se sa "šok liderima"
Za sada sam zadovoljan sa Cormoran-om
Hodam polako, ali nikada unatrag.