Autor Tema: Servis  (Posjeta: 1292 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maverick

• Administrator
Odg: Servis
« Odgovori #30 u: Studeni 28, 2019, 08:53:06 prijepodne »
Onaj koji to radi na moru ima puno veci obrtaj....i moze biti puno povoljniji...gledaj kod nas...realno...imao sam dvije prikolice...i to manje...cca 20 000 kuna...neki autic koji bi to vukao...30 000 kuna...ugradnja kuke....pa svako godisnje ili dvogodisnje servisiranje prikolice...izmjena lezajeva i semeringa na tockovima...popravak instalacije...zamjena gurtne ili sajle...i tako...nakupi se toga...sad vidi koliko to treba puta tokom godine servisirati da ti se sve isplati. Ja skoro nikad ne naplatim vadenje i spustanje jer imam 5 km do spusta pa onim redovitim to bude gratis...ali ima tu puno troskova i habanja...Tako da sam zadnje dvije godine odustao od toga i samo radim kad mi netko doveze kuci...Radim manje ali sam puno zadovoljniji
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Online majstor

• Alas
  • Dob: 55
« Odgovori #31 u: Studeni 28, 2019, 09:31:00 prijepodne »
Poslije ovog teksta, mislio sam da će  :red_indian: podići cijene, a on samo manje radi.  :stripii: :stripii:

Offline Rap

• Somolovac
« Odgovori #32 u: Studeni 28, 2019, 09:32:43 prijepodne »
Nema tu pravdanja, tako je kako je,da li je opravdano to je već nešto drugo.Nije tu ulog ključan već količina posla.
U konačnici, nautika je to, cijene često neopravdavaju.

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #33 u: Studeni 28, 2019, 10:46:53 prijepodne »
Da, nautika je nesto sto se na nasim prostorima polako integrira u pecanje...pa danas kad netko kupi "veći" motor i stavi na čamac u normalnim razmjerima to je još uvijek "pomoćni"...Ali s obzirom da smo jučer izašli iz drvenog čikla i lame...još smo daleko i dogurali....A majstore....45 godina je skoro...tu sam na pola puta  :stripii:....sve manje radim a sve više vremena posvecujem hobijima...obitelji....tako da...uskoro budem prestao posve raditi....
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline No

• Alas
  • Dob: 49
« Odgovori #34 u: Studeni 28, 2019, 10:52:00 prijepodne »
Ova priča sa servisom od 2000 kn je slika nesklada u kojem živimo.

Jedan od nesklada je to da ti je papreno 2000 kn a naravno ti je da je bez pdv-a. Šta je tu naravno. To je nenormalno.

Laž je kluč svih problema
Gdje se laže tu se krade, a gdje se krade tu više ništa ne štima. Ni u obitelji, ni u firmi, ni u državi
Ovi koji nas vode bezočno lažu i bezočno kradu a mi svi skupa lažemo sebi da živimo normalno. Lažemo si da razumijemo šta je naravno i onda je normalno da živimo nenormalno

Naš je problem što bi u isto vrijeme htjeli biti hebeni i pošteni

Polako i bez veze

Offline ps

• Somolovac
« Odgovori #35 u: Studeni 28, 2019, 13:08:08 poslijepodne »
Na moru prije par godina, dalmoš jednom Čehu uzme 2000 kuna za doslovno spuštanje čamca (sa prikolice u more) i kaže mi da je to cijena za njega, jer mu je mušterija 10-tak godina. :clap2:

Offline Rap

• Somolovac
« Odgovori #36 u: Studeni 28, 2019, 14:32:48 poslijepodne »
Možda mu i servis napravio

Offline hrvojeOS

• Kederaš
  • *
  • Dob: 47
« Odgovori #37 u: Studeni 28, 2019, 20:13:39 poslijepodne »

Da neispadne da branim doticnog !! pa nije ti trebo radit osim impelera ostalo ako ti se nisi slozio stim nekuzim te TI  si gazda i TI  si trebo reci sta treba napravit a sta ne , nemoj ljutis  drugo di ti je palo napamet da ti ON vadi camac nisi ni pitao kolko taj sport kosta kod njega i redom jbg sad si se opurio i neces vise  valjda , usput bio sam bas slucajno kod njega jucer pa mi je reko sljedece vodena pumpa kosta kod njega u trgovini kakogod 800kn a ti si reko pa na ebay-u je 30 dolara , pa znam situaciju al o tom potom ja sam si kupio sve di sam nasao jeftinije i mir u domu nemojmo samo tako pljuvat po ljudima a za neke stvari u biti budemo sami krivi  :hi:
[/quote]
...ipak,priča prije vađenja čamca i bilo kakvih radova nije išla u tom smjeru,već u sasvim nekom drugom,daleko povoljnijem,da ne ispadne sad da sam blesav i naivan...čamac sam ja vadio sa svojom prikolicom(neregistriranom),ali nemam kuku na autu pa je tu došao serviser...nisam sjedio kod kuće pred televizorom i čekao da mi se kaže kako je čamac vani....što se tiče servisa,priča je išla pa sad kad smo skinuli nogu,da odmah ispustimo i ulje da vidimo da li je sve u redu,niko nije spominjao da to sve ide u "radne sate"....dalje,ja skinuo uljni filter,ja izvadio svijećice u servisu...mislim,znamo se godinama i nije prvi puta da nešto radimo na motoru,ali do sada je bilo sve u granicama normale...a naplaćeno mi je kao da sam došao iz MUP-a sa nalogom...nikog ja ne pljujem niti imenujem,samo sam iznenađen i razočaran,a objavio sam javno kako i drugi ne bi prošli kao ja već da nešto nauče iz ove priče....

Offline hrvojeOS

• Kederaš
  • *
  • Dob: 47
« Odgovori #38 u: Studeni 28, 2019, 20:15:53 poslijepodne »

Slobodno napiši ime majstora, ne znam zašto to sakrivati! Preporuka zlata vrijedi!
[/quote]
...neću nikoga javno imenovati,ali čujem da nisam jedini iznenađen cifrom,da i ti imaš takva loša iskustva sa istim serviserom...