Autor Tema: Ribolov smuđa varalicom na bajerima, jezerima isl.  (Posjeta: 12325 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nodi

• Štukolovac
Odg: Ribolov smuđa varalicom na bajerima, jezerima isl.
« Odgovori #45 u: Veljača 19, 2019, 20:25:46 poslijepodne »
bravo Crni, el primaju više uz obalu il prema sredini :hi:

Offline crni74

• Kederaš
  • *
  • Dob: 43
« Odgovori #46 u: Veljača 20, 2019, 11:07:39 prijepodne »
Hvala. Svi su ulovljeni bliže obali.

Offline crni74

• Kederaš
  • *
« Odgovori #47 u: Veljača 24, 2019, 19:40:33 poslijepodne »
Današnji pred mrak na malog savagearovog cannibala nakon sat i pol blinka bez griza.

50cm. Pušten.

Offline crni74

• Kederaš
  • *
« Odgovori #48 u: Veljača 28, 2019, 19:59:42 poslijepodne »
Za ispis iz ovog dijela sezone u sat vremena blinka tri ovakva od 40-50 cm i par fulanaca i otkvačivanja. ;D

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #49 u: Veljača 28, 2019, 20:05:45 poslijepodne »
Ti si to poprilično dobro savladdao...loviš li na tekućim vodama ili se samo drzis zatvorenih
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline crni74

• Kederaš
  • *
« Odgovori #50 u: Veljača 28, 2019, 22:15:03 poslijepodne »
Ništa rijeke samo jezera. Na žalost nemam tekuće vode bliže od cca 40 tak km a vremena više nego malo.
Meni je top ribolov kad ukradem 2 do max 3 sata za blink. Posel +obiteljske obaveze mi jednostavno ne daju više vremena.
U glavnom uspijem tjedno otići dva do tri puta i to ti je to. Ove sve ribe su sa dva jezera koja su mi na 10-tak do 15-tak minuta vožnje. Sad već aktivno i ozbiljno blinkam smuđa već skoro sedam godina i poznam teren ko svoj džep tak da ulovi u principu nisu neki problem. Jedino su problem ljudi koji nose i ono kaj ne bi smjeli nositi pa broj smuđeva varira od godine do godine. :( Isto tak nema baš debelog smuđa pa se moram zadovoljiti i sa ovim manjima. No kad se potrefe dobri dani i sa ovim 50-takima bude ljepi ribolov. Tu i tam uleti kakav oko dvice i tak. Mnogi u Hrvatskoj na tak relativno malim vodama (11 i 6 ha) mogu samo sanjati ovakve ribolove tak da ne treba biti preveč nezadovoljan.  Jedino me ipak žalosti činjenica da samo malo ljudi imaju pameti uredno bi se lovili smuđevi preko trice jer oba jezera imaju potencijal za to. Ako je bilo moguće prije 10+ godina zakaj nebi i sad?

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #51 u: Veljača 28, 2019, 22:18:54 poslijepodne »
Da, uvijek su ljudi problem ,li valjda smo se navikli da sve pokvarimo...Mislio sam da ides i na otvorene vode pa da povuces neku paralelu ...ono stajace i tekuce. Ali kontam da je poznavanje terena bitno kao i na otvorenoj vodi
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline crni74

• Kederaš
  • *
« Odgovori #52 u: Ožujak 01, 2019, 15:47:38 poslijepodne »
Kak sam i rekel na žalost nemam vremena ići na otvorene vode. Poznavanje terena kao i ponašanje smuđa je ključno kao i na otvorenoj vodi no ovdje je to puno lakše kad ih jednom skužiš jer se za razliku od rijeke teren vrlo malo mijenja tijekom godina a i vodostaj se ne mijenja često i drastično.

Online SMT

• Alas
  • Dob: 42
« Odgovori #53 u: Ožujak 03, 2019, 18:16:42 poslijepodne »
Taj vid ribolova koji upraznjavas tj 2-3h po izlasku je meni ok ako pričamo o varaličarenju... :hi:

Nekad sam češće i ja upraznjavao takve izlaske, sad hvatam sebe da izadjem ujutro pa do mraka i još po mraku bacam, uzas :uf:...  Ili celu noć...

Povezujem to da kući jedva čekaju da mi vide ledja, samo mi se pas još obraduje :stripii:

BRZO i BEZ VEZE

Offline crni74

• Kederaš
  • *
« Odgovori #54 u: Lipanj 02, 2019, 09:51:55 prijepodne »
Na glavinjaru.