Autor Tema: Problemi Kopačkog rita  (Posjeta: 44794 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mlb

• Somolovac
  • Mene moja riba čeka!!
  • Dob: 34
Odg: Problemi Kopačkog rita
« Odgovori #555 u: Prosinac 15, 2020, 19:35:47 poslijepodne »
Pregradi i sa naše strane , prije par dana ga dečki zatekli !! Bio je kod crvene bove (kontra lavača) pun čamac bijele ribe!!

Offline Smithwick maniac

• Smudjolovac
  • Dob: 30
« Odgovori #556 u: Prosinac 15, 2020, 19:38:47 poslijepodne »
Općenito bila bi fantastična inicijativa kad bi se i mi i susjedi sa druge strane Dunava mogli poistovjetiti sa mađarima i gospodarski ribolov na rijeci zabranili.
Naravno i borbu protiv krivolova i prekomjernog ulova od strane ribiča bi trebalo pojačati.
Tada bi to bilo fantastično kroz koju godinicu kad se riblji fond obnovi
Strast...vrlina koja ne poznaje svjetlucanje mjeseca ni oscilacije vodostaja...

Offline mossi

• Moderator
« Odgovori #557 u: Prosinac 15, 2020, 20:31:46 poslijepodne »
Ovo je prelepa vest.
A sad zabraniti privredni ribolov na celom potezu Dunava!

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Offline dravski pecaros

• Alas
« Odgovori #558 u: Prosinac 15, 2020, 21:16:47 poslijepodne »
Pregradi i sa naše strane , prije par dana ga dečki zatekli !! Bio je kod crvene bove (kontra lavača) pun čamac bijele ribe!!

Jel vi imate tamo signala na mobitelu??? Nekužim zašto se policija ne zove ako vi dobili u 6-7 dana 20-30 poziva nešto bi morali poduzeti

Offline Greys

• Alas
  • Dob: 32
« Odgovori #559 u: Prosinac 15, 2020, 22:05:19 poslijepodne »
Bravo svima. Bravo. Duksone, Zrinko i ostali da nenabrajam. Kapa dolje!  :occasion14:

Offline alex7777

• Somolovac
  • odgovorno tvrdim da nista netvrdim dok ne utvrdim
  • Dob: 43
« Odgovori #560 u: Prosinac 15, 2020, 22:30:29 poslijepodne »

Jel vi imate tamo signala na mobitelu??? Nekužim zašto se policija ne zove ako vi dobili u 6-7 dana 20-30 poziva nešto bi morali poduzeti
e moj pajta nedavno sam reko nisi procito moj post il se nesjecas x poziva je bilo policiji nikad nista sobrazlozenjem migranti i ostale fore tako sam cuo ne jednom

Offline SMT

• Moderator
  • Dob: 42
« Odgovori #561 u: Prosinac 28, 2020, 12:48:27 poslijepodne »
Evo jedan doprinos sa naše strane očuvanju ribljeg fonda na jednoj te istoj reci...Iako su nam mnoge stvari različite, sto nije normalno...

Mera svakako nije apsurdna, niti beskorisna... podržavam ... Tačno je da je tu krtog ribe, tačno je da je invazija ribolovaca, nikad veca... Treba sprovesti meru i zastititi ribu, samo i neke stvari pre toga...

Ne mogu ne prokomentarisati, da meni ove mere nemaju nikakvog smisla dok je privrednog ribolova na potezu specijalnog rezervata G Podunavlje... Biser Dunava i prirode u svakom smislu...Kao i zabrana noćnog ribolova i još koješta... Nekako to ide od kraja, a ne sa početka, koliko god mi kao ribolovci bili nesavesni...  Meni to sve zamena teza... Ribolovac najveća štetočina, ma ajde...

BRZO i BEZ VEZE

Offline ossa

• Somolovac
  • Dob: 44
« Odgovori #562 u: Prosinac 28, 2020, 13:00:24 poslijepodne »
Odlično ako svi poštuju, plus trebalo bi se i poribljavati svake godine. Od ovolike cene dozvole  ( 60 Evra ) može da se izdvoji barem 10% za obnovu riblje populacije.
Oprosti velika reko al' ja sam morao preko ....

Offline SMT

• Moderator
  • Dob: 42
« Odgovori #563 u: Prosinac 28, 2020, 13:06:21 poslijepodne »
Osso,

To je mera kozmetičke prirode... Uperena protiv 10 biciklista koji dolaze na M i V Liman... Verovatno nemaju ni punu spulnu za izbačaj do krtoga...Opet kažem, nemam ništa protiv toga...Nisam ja zastupnik obalskih ribolovaca, svakako...

Ako će to doneti boljitak, super... Neki hoće, valjda...

Suština je ono gore sto sam napisao... Nije ribolovac najveći problem u očuvanju ribljeg fonda... Moj subjektivan osecaj je da smo svi u istom rangu...
BRZO i BEZ VEZE

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #564 u: Prosinac 28, 2020, 15:06:42 poslijepodne »
Ali oni "rade" nesto i to je za njih jako bitno...Isti urac kao i ovi naši....smeće jedno...smece drugo....a realno i masa ribolovaca je smeće...tako da sreca pa je Dunav velik da ispere dio tog smeća
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"