Autor Tema: Problem rijeke Drave  (Posjeta: 16360 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline majstor

• Alas
  • Dob: 55
Odg: Problem rijeke Drave
« Odgovori #120 u: Lipanj 29, 2019, 08:15:14 prijepodne »
Prošlo ljeto odvežen brod bager, zadnje što je bilo na bivšem deponiju šljunka tu kod nas. Vlasnik sve rasprodao jel je bio zatvoren cca 8 godina. Navodno ?? eksploataciju šljunka zabranili zbog par ptica koje se tu gnjezde. Naša posla, a Mađari vade na drugoj strani!!
Šljunak je kod nas najbolje kvalitete i Osijekoteks brodovima a Uremović i drugi kamionima vukli danonočno. Voda je sad preplitka za transport baržama, a daj bože da krenu da se bar malo produbi. Problem je i nagli porast pa pad vode. Danas opet pala metar u par sati.  :eek: :takoje:

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #121 u: Lipanj 29, 2019, 09:11:17 prijepodne »
Pijesak je ozbiljna šljaka i vrti se veliki novac, kad su zabranili vadjenje , nekom je to pogodovalo...sad kad dozvole i to ce nekom pogodovati ali ne treba nas to puno ni doticati. Nama je bitno da ce se nesto pijeska odvesti i da ce se bar na mjestima rijeka produbiti...da ce dobiti onaj svoj "normalni" tok i da ce sigurno pozitivno utjecati na riblji fond
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline majstor

• Alas
  • Dob: 55
« Odgovori #122 u: Lipanj 29, 2019, 09:28:20 prijepodne »
Ok, ali je cjena kubika skočila tri puta.

Offline maverick

• Administrator
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Online pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
  • Dob: 50
« Odgovori #124 u: Travanj 11, 2020, 17:09:54 poslijepodne »
 Ajde da sam i to doživio. Žalosno je to što se nikog u ovom društvu ne proziva imenom i prezimenom i kazneno goni za vjerovatno stotine miliona kuna štete nanesene ovom apsurdnom odlukom. Valjda postoji odgovorna osoba koja je potpisala taj zakon. Red bi bio i da malo robija za ovu štetu,malo mu se imovina od stoljeća sedmog stavi na dražbu i sve što zakon dopušta. Kod nas to obično bude pojeo vuk magare kad su basnoslovni iznosi u pitanju.

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #125 u: Lipanj 15, 2020, 17:37:30 poslijepodne »

Online pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
« Odgovori #126 u: Lipanj 15, 2020, 18:29:19 poslijepodne »
 Treba počet vozit šutu i građevni otpad u Dravu pa da ju onda zatrpamo i u pi*du materinu i zeleni i ostali kreteni. Od pamtivjeka se vadio pijesak iz Drave pa ni jedna ptica ni žaba nije riknula,riba ponajmanje. Čak šta više,u tim rupama su ribe prezimljavale,pravila gnijezda i u prolječe se mrijestila. Seru mi tu o zaštiti okoliša a dam glavu da do pekare i po cigarete u budiku udaljenu sto metara idu autom,licimjeri,gadi mi se više čitati o tim zelenima. Gradite vjetrenjače da Rimac ima opet koji milion u džepu. Tikve pokondirene.

Offline mini I

• Babuškar
  • **
« Odgovori #127 u: Lipanj 15, 2020, 20:36:47 poslijepodne »
EEEEE.... Tako je to. Zeleni ili kakvi već bili bune se zbog nečega što je u narodu godinama bilo normalno. Čini mi se da nemaju pametnija posla. :dontknow:
 I kod nas a i drugdje u svijetu to je normalna (privredna-ekološka -komercijala) stvar , bez obzira na razlog , poplava, pijesak, plovni put itd. i bunio se ne bunio tako treba biti- vjerovatno bi se bunili i za kopanje u Panamskom kanalu. :uf:
Ali kod nas je sve tako- neka susjedu crkne krava.
 I osobno sam se probao boriti sa ,,vjetrenjačama,, oko vodostaja , zabrane ribolova, lovostaja po kalendaru i na kraju .... ne talasam više . Znam da to nije dobro ali je tako .  :hi:

Offline dravski pecaros

• Alas

Online pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
« Odgovori #129 u: Veljača 22, 2021, 10:03:38 prijepodne »
 Dobro im kaže Anušić. Ne znam kakve samo veze ima ta udruga iz Zagreba sa pijeskom u Osijeku,sigurno su upućeni u problematiku kao ja u žičaru u Zagrebu. Ni na karti ne znaju pokazati gdje je Osijek al bitno da se petlja. Udruga milion,svi na državnoj sisi i kud ti odbijaju od plaće za takve još te ti isti hebu u zdrav mozak. Naša posla.

Offline miha

• Somolovac
« Odgovori #130 u: Veljača 22, 2021, 10:11:38 prijepodne »
idu lokalni izbori bit će toga i sličnih stvari sve više i više....

Offline dravski pecaros

• Alas
« Odgovori #131 u: Veljača 22, 2021, 10:58:10 prijepodne »
Mal sam  zajebo stara vijest ali glupostima nikad kraja

Online pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
« Odgovori #132 u: Veljača 22, 2021, 11:28:29 prijepodne »
 To je Dravski aktualna tema od kada nije kako zeleni i drugi hoće. Ne razumijem taj način razmišljanja ni kome je u interesu da Drava bude potok pa pri jačem pljusku plavi sve okolo. Nije dugo prošlo kako je bio onaj visok vodostaj pa je plivalo vikend naselje i kod Karašice i ono na ušću.Neka dignu glas ti zeleni da se pročiste svi zapušteni rukavci i pritoke ove rijeke,tako bi se obnavljao životinjski i biljni svijet za koji su tako zabrinuti pri porastu vode. Apsurd je da nekom smeta što se vadi pijesak koji stvara probleme a ne smeta im što milioni kuna odlaze van države za kupovinu istog. Nit ti mulci što lupetaju po novinama imaju pojma o ekologiji ni o ekonomiji,bitno da se lupeta.

Offline TonyC

• Administrator
« Odgovori #133 u: Veljača 23, 2021, 07:29:52 prijepodne »
Pajdo nemaju ekolozi i zeleni nikakve veze s ovim. Usisana je lova za "revitalizaciju rijeka" odnosno usisana je lova za "ne radi ništa" i sad tako mora biti. jedino što se smije je malo proprpati ako je u pitanju prijetnja za naseljena mjesta ( ledostaj .... ) i revitalizacija rukavaca - na čemu sada rade intenzivno. 
Ozbiljna lova je dobivena za taj projekat i nitko ju nema namjeru vratit, odnosno , para više nema.