Autor Tema: Čestitke na ulovu soma  (Posjeta: 65059 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BeGo

• Babuškar
  • **
Odg: Čestitke na ulovu soma
« Odgovori #1125 u: Studeni 13, 2018, 17:01:45 poslijepodne »
Mossi i lala cestitke...upoznao sam momke u subotu takodjer sa lijepim ulovom....pice na slijedecem susretu obavezno..

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Offline No

• Alas
  • Dob: 49
« Odgovori #1126 u: Studeni 13, 2018, 17:14:20 poslijepodne »
 :hi: SMT, Mossi i Lala čestitam

:occasion14:
Polako i bez veze

Offline Kugla

• Alas
« Odgovori #1127 u: Studeni 13, 2018, 17:24:24 poslijepodne »
Dečki čestitke i  :occasion14:
"Živi kako možeš, kad ne možeš onako kako hoćeš."
www.lureti.hr
www.facebook.com/edukacije.lureti
www.facebook.com/lureti

Offline ivan 84

• Štukolovac
  • 25 km do broda
  • Dob: 34
« Odgovori #1128 u: Studeni 13, 2018, 18:36:50 poslijepodne »
Švaka čast mossi, lala  :occasion14:
I tata bi sine...

Online SMT

• Alas
  • Dob: 42
« Odgovori #1129 u: Studeni 13, 2018, 19:14:30 poslijepodne »
S moje strane hvala, kome se nisam zahvalio...

Za sve je Tunjo” kriv”, malo smo duže “kafenisali”... Pa se moralo ostati na vodi...

BRZO i BEZ VEZE

Offline Djoka

• Štukolovac
  • Dob: 20
« Odgovori #1130 u: Studeni 13, 2018, 20:42:30 poslijepodne »
SMT svaka cast na svemu(ribi,priboru,tehnici pecanja,i na snimanju i slikanju,realno)!!!  Jel moze neko drugi postavit video izvlacenja Soma s vertikale s tim glavinjarama 100g, bas me zanima kako Som "guta" glavinjaru nisam to dugo video???hvala...

Offline dravski pecaros

• Alas
« Odgovori #1131 u: Studeni 13, 2018, 22:13:48 poslijepodne »
 Mossi i Lala  čestitam sitaciju  :occasion14:

Offline retfala

• Moderator
« Odgovori #1132 u: Studeni 13, 2018, 22:37:57 poslijepodne »
4
S moje strane hvala, kome se nisam zahvalio...

Za sve je Tunjo” kriv”, malo smo duže “kafenisali”... Pa se moralo ostati na vodi...

Ni kriv ni duzan sam 'krivac' za ulove...mislim da su mosi i lala  vise zasluzniji od mene...oni su doneli rakijicu

Online SMT

• Alas
  • Dob: 42
« Odgovori #1133 u: Studeni 14, 2018, 13:30:38 poslijepodne »
U godini kad som radi ko mutav.. tj u poslednjih skoro dva meseca,
sa u proseku dva izlaska nedeljno uspeli smo se upisati skoro pa svaki put.

Nikad nismo odneli više od dva, a bilo je kad smo mogli napuniti čamac ..

Nismo manekeni pa nemamo baš neke korisiti osim doživljaja moćne ribe na štapu.
Ovo sam dugo čekao i ispunila mi se želja..
Nije Ebro nisu ni neki ogromni somovi al lepo se pecalo i lepo družilo.

Hvala svima koji su doprineli dobrom ugođaju na vodi.

Ove godine idem još samo jednom na soma ciljano.  :takoje:
Onda idemo da vijamo barone po šumama..  :icon_thumright:

Komšija,

Poštujem godine, ne znamo se dugo ali imam potrebu nakon našeg razgovora... Razumeceš, siguran sam na pravi način.Možda grešim ali mi se učinilo tvoje pisanje kao neko pravdanje... Ako sam pogrešno razumeo, zanemari priču.

Malo više, je duža...

Zbog čega još jedan izlazak na soma? Zbog sebe ili drugih? Ako zbog drugih nećeš izaći na vodu, otvoreno ti kažem da grešiš... Jesi kupio dozvolu? Jesi... Jesi dao veliki novac za čamac, motor, pribor?Jesi... Jel placas vez,održavanje,gorivo? Plaćaš debelo...Kad ćeš izaći ako nećeš sada? Kada ne budeš mogao upecati? Kada vodostaj bude 600? Dolaze ljudi iz Beograda i Zagreba(videli smo dobar čamac/pribor) da love somove i neka dolaze(nova poznanstva, super), a ti ćeš loviti crvenperke, zbog? Pa ne ide to tako, loviceš ove godine još...  To si čekao kako si napisao, iskoristi to, lovi somove... Ne misli o Ebru... Šta radiš pogrešno? Ništa... Po tvom pisanju i gestovima se vidi da si gospodin na vodi, to ćeš i ostati, nećeš se promeniti samo zato što ćeš još kojeg soma upecati, najregularnije. Rekao sam da te površno znam ali mogu da vidim da ne bacaš smeće po vodi, da se uljudno javiš, da ne galamiš po Marini, da si ribolovac...
Ko ima problem sa tim? Svi imamo svoje bubice, neko nekome ne leži, to je sve normalno...

Mi smo se odlučili da budemo ribolovci. Ribolovcu nikad nije dosta ulova, zapamti. Riba? Prekomerni ulov? Postoje pravila, imaš svoje principe/ kodekse... Poneceš koliko smeš, daćeš kolegi u čamcu, pustićeš višak, daćeš nekome gladnom da pojede soma jer ne može da kupi, samo tvoja stvar... Prošao si na semaforu kroz crveno bez namere/slucajno,sve prošlo ok, pa nećeš ići u policiju da se prijaviš sam...

Digla se kuka i motika, pa ide na Dunav... Pa šta? Ne smeta ti to, naći ćeš svoje mesto na tolikom Dunavu, upecaceš gde drugi nisu. Moja mama gleda Novaka Djokovića dok kuva ručak, pa šta? Sad treba ja da ne gledam jer mi ispod časti, a volim da gledam. Ti voliš da pecaš i da upecaš, zato izlaziš. Neko tamo grabulja na vodi? Jesi ti policajac/ribočuvar? Nisi, neka onaj ko treba vodi računa o tome, radi svoj posao... Neko te stavlja u isti koš sa njima? Ti znaš ko si i šta si, šta te briga... Pre 25 god nije bilo više od 10 ljudi koji tu ozbiljno varaličare, danas ima 1000. Sada bi ja trebao biti ljut na njih jer pecaju “na mom mestu, moje ribe”. Naravno da nisam, jer sam i ja došao na”nečije mesto”.Ribolov je u ekspanziji, ima mladih odličnih ribolovaca, neka ih bude još, motivisu i nas. Ima i drugih, neću o njima, ne volim da kukam...

Biti ribolovni maneken uz fudbalera je najbolje zanimanje na svetu za mene. Radis šta voliš i još te neko plati za to, super, odmah potpisuj... Tu je samo pitanje koja je lova u pitanju?  Jer na kraju dana svi radimo za pare i svi prodajemo nešto, neko priču neko nešto drugo... Ja pribor sam plaćam  i još pišem o tome, besplatna reklama drugima, glupost obična, bolje naplatiti, nego je to meni smešno malo, neskroman sam. Razmišljam da ako sam textom nekome pomogao da se ne zezne u kupovini, uradio sam pravu stvar.

Ti si ispravan prijatelju moj, pecaj ribu svog života, opušteno. Nemoj pecati iz dnevne sobe zbog drugih, tamo nema somova... Nećeš sresti ni Tunju ni mene tamo, nećemo razmeniti iskustva kao pre neki dan...

Ti si predator, lovac, nisi bibliotekar(izvinjenje odmah)... Ne gubi taj instinkt huntera, pre vremena... On je taj koji drži da budeš uspešan i različit od drugih. Ako treba da nestaje(instinkt), neka ide prirodnim putem... Ne gasi “glad” za ulovom... Da li će ulov doći? Nebitno, dao si sve od sebe...

Ja bi bio svaki dan na vodi da mogu, ne mogu. Rekao sam da pozitivno zavidim onima koji mogu... Budi ovih dana na vodi i za mene i za sebe...

“Pokidaj” ribu ako možeš, viteški ćeš se poneti prema njoj, pustićeš višak jer nećeš ići kući kad riba radi i to je to...

Nadam se da si na vodi, čekam soma od 50kg i od drugih kolega naravno. Radujem kao da sam ja upecao.

Samo gazi i bistro.
BRZO i BEZ VEZE

Offline somborski lala

• Kederaš
  • *
« Odgovori #1134 u: Studeni 15, 2018, 10:50:37 prijepodne »
 :clap2: :clap2: :clap2: posle ovoga ,ja odo na vodu ovih dana ,nosim rakiju  :occasion14: da se nazdravi i nadam se da se vidimo. svi su dobro došli na "po jednu"  :stripii: :stripii: :stripii: :hi: :hi:

Offline mossi

• Moderator
    • Pecanje, druženje, plovidba
« Odgovori #1135 u: Studeni 15, 2018, 17:33:39 poslijepodne »
@SMT, Nadam se da si na vodi, čekam soma od 50kg i od drugih kolega naravno. Radujem kao da sam ja upecao.

Hvala za ceo post, a posebno za ovu rečenicu.
Danas sam nosio taštu na VMA.. sutra možda na vodu.  :icon_thumright:

Nikad ja nisam imao izražen killer instinkt, iskustvo me naučilo da čak i
C&R donose kao konačni rezultat gomilu ološa koji kao skakavci opustoše vodu.
Tako da i količinom i brojem izlazaka trudim se da ne promovišem ulove više nego što je to moguće.

A najgore je kad na tako samouskraćen broj izlazaka zaredam broj praznih izlazaka..  :BangHead: :BangHead: :BangHead: :uf:

Hvala ti druže još jednom.  :notworthy: :hi: :occasion14:

Čovek se rodi kao genije, a umire kao idiot - punog podruma pecaroške opreme.

Offline šajzika

• Administrator
  • 4 : 1
« Odgovori #1136 u: Siječanj 04, 2019, 18:19:21 poslijepodne »
Bravo Marijo, danas je izgleda  som radio

Offline alex7777

• Somolovac
  • odgovorno tvrdim da nista netvrdim dok ne utvrdim
  • Dob: 41
Odg: Galerija Som Varalica 2019
« Odgovori #1137 u: Siječanj 04, 2019, 18:41:49 poslijepodne »
djubre jedno mucko  :baba: a mi nek patimo i slinimo  :uf: :stripii: de povedi i kuma , ono  :rofl2:

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #1138 u: Siječanj 04, 2019, 18:42:14 poslijepodne »
A ne znam...ovaj je bio bas medju smudjevima...u pol metra jedni od drugih na istoj stepenici...opalio na lerovanje...bas se poradovao kapitalnijem smudju....Neki dan sam jednog veceg potkacio slucajno....
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline alex7777

• Somolovac
  • odgovorno tvrdim da nista netvrdim dok ne utvrdim
  • Dob: 41
« Odgovori #1139 u: Siječanj 04, 2019, 18:56:00 poslijepodne »
pajta bez obzira sto nemas obzira  :stripii: cestitke i da marnes jos kojeg kad je nemogu  :pirate: