Autor Tema: Daiwa Tournament SW Ags  (Posjeta: 3283 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kawasaki

• Alas
Odg: Daiwa Tournament SW Ags
« Odgovori #60 u: Listopad 28, 2019, 16:45:24 poslijepodne »
Evo meni stap stigao danas. U subotu ako bude zdravlja ide na vodu.  :hi:
Jos da je Certate gore nekako bi to sve bilo kompletnije  :flasica:
Na stapu pise SW i HVF blank. Znaci kao od mlb-a.
Samo je ovaj iz dva jednaka dijela.  :hi:
Brzi od Bolena.

Offline mlb

• Somolovac
  • Mene moja riba čeka!!
  • Dob: 34
« Odgovori #61 u: Listopad 28, 2019, 16:50:53 poslijepodne »
Znači ipak su poboljšali onaj rođin model , čitaj motku bez duše  :stripii: :stripii: :stripii:

Offline kawasaki

• Alas
« Odgovori #62 u: Listopad 31, 2019, 17:14:39 poslijepodne »

Brzi od Bolena.

Offline SMT

• Alas
  • Dob: 42
« Odgovori #63 u: Listopad 31, 2019, 17:29:42 poslijepodne »
Pa šta si tu mašinu sakrio? Da nije neki shimano?
BRZO i BEZ VEZE

Offline kawasaki

• Alas
« Odgovori #64 u: Listopad 31, 2019, 17:42:17 poslijepodne »
Nije bato  :stripii:
To je ona lagana , al za drugu temu  :hi:
Brzi od Bolena.

Offline Jožef1

• Alas
« Odgovori #65 u: Listopad 31, 2019, 18:24:17 poslijepodne »
Šta je ovo  :sha: Jesam ja na pravom forunu  :icon_scratch: Više ne znaš koju bi rolnu odabrao, koji štap.... nek samo dobro služi i dugo  :hi:
život ti ovisi od udice- izbjegni to zlo....

Offline kawasaki

• Alas
« Odgovori #66 u: Listopad 31, 2019, 18:34:42 poslijepodne »
Nadamo se da hoce  :hi:
Brzi od Bolena.

Offline SMT

• Alas
« Odgovori #67 u: Lipanj 20, 2020, 08:24:57 prijepodne »
Daiwa tournament sw AGS 240cm -802XHFS -28-84g...

Kupiti štap težak 155 g i pokriti sa njim veliki proceniti situacija na Dunavu, a da nije iz najgornjeg segmenta proizvođača je vise nego ok... Za neki ozbiljan test je prerano ali prvi utisci su vise nego pozitivni... Imao sam tu sreću da se u 2-3 izlaza i malo napecam  sa njim... Onako, kada sam kupovao znao sam otprilike šta kupujem... Po meni, to nije vrhunski štap nego kako sam negde i naveo srednja viša klasa, treba li vise i bolje!??? Kako kome verovatno, zahtevi su razni... Ti novi materijali, dizajn, ags karike, rukohvat :hi:

Elem, sa onim sto je meni pokazao i za čega treba da posluzi jako sam zadovoljan... Vreme će pokazati ostalo... Ta lakoća, udobnost i dužina štapa me je kupila... Ručka pod lakat, celodnevni ribolov bez velikog zamaranja... Snaga vidljiva, ribe su bile agresivne pa je detekcija udaraca bila strašna... Nošenje tereta iznad mojih očekivanja, raspon je bio od 15 do 50g... Meni je ova gornja mera bila bitnija, ne mogu reci da se igra sa njom ali je nosi u jakom toku lepo... Prelepo savijanje stapa na ribi, kontrola dobra...Zabaci prilično precizni...

Verovatno sam nešto i propustio... Lepa i dobra motkica... Mislim da će ribolov sa njom biti uzivanje... Odusevljavao me i uživao sam, to je najbitnije...

E kako ja smatram da kući imam i dva bolja stapa od njega i kako sam to i znao i pre kupovine, evo i nekih poredjenja na “prvu loptu”... Da li je to poredjenje baba i žaba, moguće...

Proizvodjac kaže, da je štap konstruisan za dzig, ja im verujem... Mi koji dzigujemo, termin citanje dna često koristimo... Svi otprilike znamo šta je to... U nekom periodu godine tanak, osetljiv i brz vrh donosi prednost... Sve to ovaj štap ima... Ali ako ga uporedimo sa daiwinim morethanom AGS ili Lesathom DX, ipak je u tom segmentu kategorija ispod u odnosu na njih... I to je recimo jedino sto za sada vidim... Niti sam neki profi tester pribora, niti se razumem u materijale, samo po osecaju trenutno pišem koji zna prevariti... Ne treba zanemariti razliku u parama izmedju ova tri stapa, velika je... Pogotovo izmedju daiwinih bata, više od duplo...Zato je i poredjenje nezahvalno...

Vrhovi, tournament, lesath, morethan...

BRZO i BEZ VEZE

Offline No

• Alas
  • Dob: 54
« Odgovori #68 u: Lipanj 20, 2020, 08:43:33 prijepodne »
Super je svaka kupovina kad ti se proizvod sviđa dok ga koristiš.

Možeš li i sa ova dva dolnja na slici bacati komotno 50 gr?
Polako i bez veze

Offline SMT

• Alas
« Odgovori #69 u: Lipanj 20, 2020, 08:54:04 prijepodne »
 :hi:

Ne može(morethan)... to je 14-42 i može da baca do te gornje granice i to nije da kažem komotno, nego odradjuje... Do 25 je najubitacniji... Pecati sa njim 12 do 20 g i loviti ribu na to je više od uživanja...ja taj štap ne ispustam iz ruku kada je ribolov smudja u pitanju, ostale po potrebi i kad ih uzmem u ruku, mislim u sebi “hebo ovo” ali som, uslovi, mora se...... Ne sećam se da sam imao takvu drljku... Bolestan štap, priča za sebe, ta pretraga dna sa njim neverovatna sa tim glavama :hi:...

Srednji ( lesath)može i više ako zatreba, to je brutalna dzig motka...odiše sa tom brutalnoscu i tu nema “uživanja u lepoti”, samo egzekucija i teras dalje... Probija na daleko, kontra završava u par cm... Nema tu šta oko njega, sve sto treba da ima jedan dunavski dzig štap...za mene to vrhunski štap u tom segmentu... težak je 183-185g... Jesenji tezi dzig... Sa voblerom tipa ssr je na VI, ne može zbog te oštrine...
BRZO i BEZ VEZE

Offline No

• Alas
  • Dob: 54
« Odgovori #70 u: Lipanj 20, 2020, 09:04:45 prijepodne »
Nedavno sam išao kod prijatelja pogledati taj morethan.  :ok:  Bombon od štapa, jedini je problem, što mu cijena nije slatka nego je paprena  :stripii:
Polako i bez veze

Offline SMT

• Alas
« Odgovori #71 u: Lipanj 20, 2020, 09:07:30 prijepodne »
Ne gledaj :stripii: :hi:...

Štap je pravljen za ribolov branzina na moru, jače ribe od smudja... Deluje neozbiljno na izgled kao neki UL štapić ...Ali u ovom slučaju izgled vara...

Ja sam zaljubljen u taj štap i kao takav ti kažem, ne da su preterali sa cenom, nego su bas bezobrazni...

Kad vidiš šta dobiješ u paketu sa tournamentom( koji nije bas jeftin) tj odnos cene i kvaliteta, magarece uši ti rastu...

Evo malo kako ti stapovi izgledaju dok su na okupu, a tako će i ostati čini mi se...

BRZO i BEZ VEZE

Offline pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
  • Dob: 50
« Odgovori #72 u: Lipanj 20, 2020, 10:32:10 prijepodne »
 Nemam pojma koji je koji ali najljepši mi je na gornjoj slici onaj lijevo sa plutanom drškom. Jedino što bi mene možda zezao malo kraći rukohvat jer šapom tamo hvatam štap a možda je i do same slike pa mi se tako čini. Naravno nikad neću imati ni jedan od ta tri pa se ni ne sekiram previše.