Autor Tema: Bucov- jel potcenjen!?  (Posjeta: 5581 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online SMT

• Alas
  • Dob: 42
Odg: Bucov- jel potcenjen!?
« Odgovori #90 u: Siječanj 02, 2020, 22:34:28 poslijepodne »
Lepa reka, priroda, odličan pristup...  Čovek deli neka svoja iskustva sa Krke,  tajming, varalice, brzine povlacenja, lagan pribor... Tiho prilazenje obali... Manje više dosta slično sa ravnicarskim rekama, po neka razlika...

Vidi se da sve radi sa velikim uzitkom...

BRZO i BEZ VEZE

Offline kockar

• Somolovac
« Odgovori #91 u: Siječanj 29, 2020, 13:18:36 poslijepodne »
Bucov je veoma potcenjena riba. Doduse to govori vise o ribolovcima nego o samoj ribi.
Puno nas juri neki prestiz i bitnije im je sta ce drugi misliti o njima od onoga sta se njima zaista dopada.
O onima kojim je jedino cena mesa bitna ne bih trosio reci, oni ce uvek biti sirotinja.
Imao sam prilike proci neki komadic sveta pecati i tu i tamo, na Ebru cak i raditi, natezati se i sa par morskih riba i definitivno bucova i dalje obozavam.
Nije ga uvek i svuda lako loviti, a cak i tamo gde jeste ima stvari koje odvajaju majstore od onih koji ulove slucajno.
Pecao sam ga valjda svim mogucim i nemogucim spin tehnikama, ali povrsinci, pre svega zare su mi neprokosnoveni.
Najvise uzivam u lovu na stajacici ili po bistrim kanalima, gde zaista treba biti indijanac i dati puno truda da bi se riba lovila redovno.
Taj trud, posmatranje i skrivanje i cine takav ribolov divnim. Pogotovo sto su sanse za kacenje ribe dost amale,
promasaja bude vise nego udaraca, ali osmeh ne silazi sa lica.
Evo dva klipa, u drugom mi je nazalost Youtube shebao muziku, iako sam naveo autore i dela...

Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan!

Offline alex7777

• Somolovac
  • odgovorno tvrdim da nista netvrdim dok ne utvrdim
  • Dob: 43
« Odgovori #92 u: Siječanj 30, 2020, 03:15:20 prijepodne »
Kockar nisam bas odusevljen sa jednim dijelom tvoje izjave  "BITI CEMO UVIJEK SIROTINJA"? , radis to zato sto volis to sto radis i nemam nista protiv ali  nenameci drugima svoju foru , ima nas tu ohohoj  i onda ispada da pljujes po polovici nas ili vecini tako "sory bat jebiga "!! :006: niko ti nikad nije prebacio za to sto radis i imas pravo na to!! svako dobro  :hi: bez vredjanja   :notworthy:

Offline kockar

• Somolovac
« Odgovori #93 u: Siječanj 30, 2020, 10:25:43 prijepodne »
Nista ja druze ne namecem, valjda svako stoji iza toga sto radi???
Nije moja sramota sto zaista puno ljudi peca samo da bi ribu prodalo, iako je to zabranjeno, zar ne?

Sklonite mene i problem ce nestati, to je bar lako.
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan!

Online maverick

• Administrator
« Odgovori #94 u: Siječanj 30, 2020, 11:44:59 prijepodne »
Šta tko radi u slobodno vrijeme i sto tko radi s ribom definitivno ne mozemo kontrolirati ali forum i ja , bez obzira na sve, ne podrzavamo niti opravdavamo prodaju ribe. Puno tu nas u jednom dijelu ribolovačkog staza nije bilo po propisu ali nekako se educiramo , napredujemo i sve više se bavimo idejom očuvanja onog sto imamo....tako da podržavam svaki čin koji ide u tom smjeru
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline dxdandy

• Štukolovac
  • Dob: 38
« Odgovori #95 u: Ožujak 16, 2020, 07:44:07 prijepodne »
Olaaa !

Meni osobno nema nista draze nego popperima i zarama loviti bucova. Nisam nikada popratio kad krece njegova akcija na povrsini, kad pocinju prvi raubi. Kolika treba biti temp. vode da se pokrenu udarci po povrsini. Znam da radi u dubini mene ovaj detalj zanima...Znam da krece uskoro ali me zanim koja mu je ipak potrebna temperatura vode da se pokrene.

Hvala i LP !

Offline miha

• Somolovac
« Odgovori #96 u: Ožujak 16, 2020, 08:51:40 prijepodne »
https://jezerca.net/vrtno-jezerce-zimi/    ...... možda pomogne.... :hi: Kad se voda zagrije na barem 10 i više stupnjeva , u plićacima počne da se rađa život i obiluje raznim živim organizmima koji su hrana svim drugim ribama pa i šaranu.
Glavna stvar je odabrati mjesto za lov, u proljeće su to bez sumnje plići osunčani dijelovi gdje je voda toplija. Odabrati mjesto za lov je glavna stavka u lovu šarana općenito, a naročito u proljeće.

Offline joker

• Somolovac
« Odgovori #97 u: Ožujak 16, 2020, 21:41:06 poslijepodne »
Olaaa !

Meni osobno nema nista draze nego popperima i zarama loviti bucova. Nisam nikada popratio kad krece njegova akcija na povrsini, kad pocinju prvi raubi. Kolika treba biti temp. vode da se pokrenu udarci po povrsini. Znam da radi u dubini mene ovaj detalj zanima...Znam da krece uskoro ali me zanim koja mu je ipak potrebna temperatura vode da se pokrene.

Hvala i LP !
Od 8 stupnjeva krece bolen raditi tj priprema se za mrest.mresti se gdje je onaj supljkavi kamen i soder tu kopa rupe.
prije su zene kuhale kao moja mama a danas piju kao moj tata