Autor Tema: Hitna pomoc  (Posjeta: 916 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maverick

• Administrator
Odg: Hitna pomoc
« Odgovori #15 u: Travanj 30, 2019, 12:24:48 poslijepodne »
Oko nase malo, oduvijek si bio emotivac  :stripii:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline twister011

• Somolovac
« Odgovori #16 u: Travanj 30, 2019, 21:17:26 poslijepodne »
Moram posebno da se zahvalim kolegi Bonusu, koji mi je posredno pomogao.
Pokazao je casopis YU Nautika iz 1985 u kome je fenomenalno opisano sve sto je vezano za reparacije plasticnih camaca. Ukucam na internetu i odmah mi isti izbaci na nasim oglasima.
Cena novog je bila 400 din, a ovog polovnog 100  (80ak ec) :eek: Gospodja kopja ga je prodavala, mogla je da stavi i 10x vecu cenu, i neko bi ga verovatno kupio, a ja sigurno.

Bonus hvala puno :ok:

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #17 u: Travanj 30, 2019, 22:19:32 poslijepodne »
Da si slikao gospodju od koje si kupio časopis, ajd i nekako bi opravdao kupnju nečeg sto je staro 30 plus godina.... :stripii: Ovako....ili slika babe ili te brišemo iz imenika  :stripii:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline bonus

• Kederaš
  • *
  • Dob: 35
« Odgovori #18 u: Svibanj 01, 2019, 13:49:53 poslijepodne »
Ma ništa twister, da se i na googleu pronaci dosta toga novijeg datuma...znanje bi trebalo bit bespla i dostupno svima.. a dobar i iskusan mentor je vec druga prica..  :wave:

Offline twister011

• Somolovac
« Odgovori #19 u: Svibanj 01, 2019, 14:41:09 poslijepodne »
Moze na Googlu, moze i po forumima, ali nista lepse od mirisa stampe, pa jos stare :glasses9: Salu na stranu, tekst je toliko lepo i tako kompletno, prakticno napisan da je to neverovatno. Skoro da posle citanja svako moze napraviti svojerucno ceo camac :toothy12:

:ok:

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #20 u: Svibanj 01, 2019, 15:05:27 poslijepodne »
A slikaj i posalji mi tekst na viber...da vide i ostali

Offline bonus

• Kederaš
  • *
  • Dob: 35
« Odgovori #21 u: Svibanj 01, 2019, 15:47:59 poslijepodne »
heh da...SAM je imao dosta dobrih clanaka, a moj stari ih ima dosta..tako da kad god bi mi sta zatrebalo, ugl bi se zavukao na tavan na citanje... neki dijelovi su zastarili, ali da se nac i clanaka koji se drze s vremenom :)

maverick, to ti je na na https://www.pecaros-os.com/index.php?topic=893.45 linkovi bi trebali bit ok, ali ako sta zeza, javi, pa pogledam...

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #22 u: Svibanj 01, 2019, 16:28:48 poslijepodne »
A na to je Milija otkinuo  :ok:

Offline twister011

• Somolovac
« Odgovori #23 u: Svibanj 01, 2019, 19:27:42 poslijepodne »
Ma joook, na babu koja je prodavala ;D

Offline twister011

• Somolovac
« Odgovori #24 u: Svibanj 12, 2019, 22:44:05 poslijepodne »
Posto nemam snage da kucam, a odmah ce vam biti jasno zasto, prinudjen sam da citiram post sa drugog foruma. Kopiranje samog teksta nije uspelo, pa moram link :BangHead:

Poslednja poruka na stranici :sad4:

https://vukovisadunava.com/camci/popravak!/15/

Slob, hvala za semu. Ideje sada samo naviru :smiley:

Daki :clap2: , ne koliko poznajes mane ovog camca, ali iz prve si ubo rasenje jedne od bitnijih. Prvi put kada je na mom menjana originalna, podignuto je upravo za 5cm. Originalna od 5cm sirine, zamenjena novom od 10cm. 5 uz camac i 5 iznad. Razlog je bio, podizanje bokova camca zbog talasa

Spojene poruke: danas u 22:32:32

Posle skoro tri nedelje velike borbe sa vremenom i mnogo vece se prethodnim vlasnikom, camac veceras konacno zavrsen smiley077 smiley316
Camac je popravljan vema "specificno". Recimo,  iskusno, bez ikakvih primena novijih i modernijih tehnika, bez ikakve sanse da prenesem-primenim vasa ili bilo cija iskustva. Mojim idejama (za sebe mislim da sam inovativan) ovde nije bilo mesta  :sad:
Ipak, pored svih muka, mislim da moje iskustvo moze mnogima da bude korisno, ma koliko sokantno bilo za sve koji su se ikada bavili popravkama.
Namerno rekoh "sokantno" zato sto:
1. Iako kupih zorkin Maestral prajmer, njega nisam smeo ni da otvorim
2. Smirglanje minimalno. Skidanje zelkota ili stare farbe minimalno. Stakloplastika direktno, hvata odlicno :rolleyes:
3. Osujecena kupovina, pa tako i koriscenje farbi za camce. Kupili jeftini nitro za metal i drvo, nekoliko ruku i to je to.
4. Ciscenje povrsina minimalno.
5. Anti-algin  smiley204 :rlol:
6. Posto su ostecenja sa obe strane bila ogromna, potroseno 7kg smole i ko zna koliko metara platna. Vecina, da je videla camac pre sredjivanja, rekla bi da ga bolje potopim  :rolleyes:
7. Nabavka i pravljenje daski za talasnjace, 4 komada 6m duzine je posebna prica. Postavljanje tek.

Itd, itd.. Bilo je tu jos svega i svacega aliii... Camac izgleda odlicno, mislim upotrebno posto je veoma lako naci mane, posebno estetske. Srecom, potonuti nece. Prajmer ostaje za neku drugu priliku, kao i anti algin koji srecom nije kupljen.

Zahvalan sam jer smo potrosili 4 konzerve jeftine farbe, 6 do 8 puta jeftinije od onih preporucenih.
Skrenuo bih paznju svima, posebno meni slicnima, da racune iz farbara obavezno cuvate. Ja nisam nikada, srecom naidjoh na razumevanje pa nije bilo potrebe da pravim skandale :rolleyes: Doduse ostala je jos jedna konzerva za reklamaciju.
Skuplji, super fini git po otvaranju je licio na najfiniju ciglu. Dve konzerve farbe (obe iz iste farbare) propale, valjda suvise stare :grin:
Prenos i spustanje u Dunav odlozeni do  prestanka ekstremnih padavina.

Hvala jos jednom na savetima. Ima jos par koji su mi potrebni, ali cu malo odmoriti od kucanja :rolleyes: :sad:

https://vukovisadunava.com/camci/popravak!/15/

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #25 u: Svibanj 12, 2019, 22:50:01 poslijepodne »
Evo kopirao sam ti ja da ljudi lakše razumiju tvoje ushićenje obavljenim poslom...bravo Milija  :notworthy:

Offline twister011

• Somolovac
« Odgovori #26 u: Svibanj 12, 2019, 23:21:24 poslijepodne »
Mozda je poredjenje neumesno, ali je definitivno to ono sto sam osecao poslednje 2-3 nedelje, a posebno danas po zavrsetku radova. Srecom nikada nisam osetio na svojoj kozi, ali sam bar gledao vise filmova sa slicnom temom.
Osecao sam se otprilike kao heroji koji su uspeli u proboju iz koncentracionog logora, posle vrmena provedenih u strasnim mukama, okruzeni krvolocnim psima, jos krvolocnijim cuvarima i bodljikavom zicom  :BangHead:
Ne mozete ni da zamislite kroz sta sam prosao. Camac kojim je M.I.F. zapoceo temu je mis sveta u poredjenju sa ovim mojim, na pocetku popravke :sad4:
Vec sada vidim da ce mi odvikavanje od perioda svakodnevnog trcanja radi smirglanja, pranja, krpljenja, farbanja.. u nehumanim uslovima, biti isto tako tezak kao i sam rad :BangHead:

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #27 u: Svibanj 13, 2019, 05:26:05 prijepodne »
 :stripii: Znajuci tebe...zato sam i napisao ushićenje  :stripii:

Offline twister011

• Somolovac
« Odgovori #28 u: Svibanj 13, 2019, 07:11:25 prijepodne »
"Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"
 ;D

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #29 u: Svibanj 13, 2019, 07:29:15 prijepodne »
 :stripii: :stripii: