PRIBOR & OPREMA > Mašinice

Daiwa Certate Hyper Custom

(1/4) > >>

SMT:
Čini mi se da nema tema o ovoj “pracki”... Zaslužila je sigurno...

Gde ovaj Daiwin model svrstati, osim u sami vrh... I dan danas... Možda nije moderna i savremena, kao neke danasnje ali je u pitanju strasna sprava, legendarna... Mnogi ljudi je se ne bi odrekli ni za dve nove... Kod nas po oglasima polovna se kreće 400€ i plus, ne znam da li se prodaju ali drže cenu... U veličini 3500/4000 ispod 400g teška... U poredjenju sa novim morethanom 3500 je lakša, a u pitanju je full metal... Verovatno i ona ima svoj rok trajanja ali za “nekog običnog smrtnika” može biti i doživotna, tako deluje... Bilo je pre i posle nje certatea još, dobri su, odlični ali... Možda taj spomenuti morethan 3500 deluje kao naslednik ove sprave, medjutim deluje mi da nije zaživeo u toj veličini baš, iako se radi o vrhunskoj masinici, možda je i cena problem...

Ja sam ovu moju sa slike vrteo 3-4 godine i zamenio  za stellu SW... Na težini sam dobio sigurno, sto nije pohvalno, po džepu takodje... Na izgledu verovatno... Medjutim sto se kvaliteta tiče ja tu ne vidim neku razliku... Kako je taj HC nosio svakakve glave, lagano bez naprezanja... Slaganje strune, odlično... Razlika izmedju veličina 3500 i 4000 samo u kapacitetu spulne, telo isto... Pasu spulne sa jednog na drugi model, tako da je kombinacija moguca...

Možda je i vratim kod sebe, nije daleko otišla, u krugu porodice se vrti...

rj:
imam 4000 HC  godinama ..zadovoljan sam ali najbolju daiwu koju sam imao je 2500R HC ...u stvari to je najbolje pogođena mašinica koju sam ikad imao

SMT:
Ta veličina je prava, uklapa se na svašta nešto... Samo čini mi se, kao da ih manje ili manje bilo, bar kod nas... Retke su i u oglasima...Niko to verovatno ni ne menja...

rj:
siguran sam da je to najbolje što je Daiwa ikad napravila ...šteta što ne naprave 3000R... to bi bila no limit mašinica ...

SMT:
Nije tema ali... Imao sam exista HC u veličini 3000, kratko doduše, možda sezonu... Ipak je to dosta finija masinica od pomenutog Certatea HC...

Ono sto je mene iznenadilo i prevarilo kod Daiwe posle modela HC, jesu težine masinica... Ako kažemo da su ovo full metal masinice, da su posle toga počeli da izbacuju mašine da kažem od nemetala, nije mi jasno kako su i zašto povećali težine...  Daleko da su one teške ali...Ne računam LT koncept...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju