Autor Tema: Daiwa Certate Hyper Custom  (Posjeta: 464 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SMT

• Alas
  • Dob: 42
Daiwa Certate Hyper Custom
« u: Lipanj 04, 2019, 22:00:20 poslijepodne »
Čini mi se da nema tema o ovoj “pracki”... Zaslužila je sigurno...

Gde ovaj Daiwin model svrstati, osim u sami vrh... I dan danas... Možda nije moderna i savremena, kao neke danasnje ali je u pitanju strasna sprava, legendarna... Mnogi ljudi je se ne bi odrekli ni za dve nove... Kod nas po oglasima polovna se kreće 400€ i plus, ne znam da li se prodaju ali drže cenu... U veličini 3500/4000 ispod 400g teška... U poredjenju sa novim morethanom 3500 je lakša, a u pitanju je full metal... Verovatno i ona ima svoj rok trajanja ali za “nekog običnog smrtnika” može biti i doživotna, tako deluje... Bilo je pre i posle nje certatea još, dobri su, odlični ali... Možda taj spomenuti morethan 3500 deluje kao naslednik ove sprave, medjutim deluje mi da nije zaživeo u toj veličini baš, iako se radi o vrhunskoj masinici, možda je i cena problem...

Ja sam ovu moju sa slike vrteo 3-4 godine i zamenio  za stellu SW... Na težini sam dobio sigurno, sto nije pohvalno, po džepu takodje... Na izgledu verovatno... Medjutim sto se kvaliteta tiče ja tu ne vidim neku razliku... Kako je taj HC nosio svakakve glave, lagano bez naprezanja... Slaganje strune, odlično... Razlika izmedju veličina 3500 i 4000 samo u kapacitetu spulne, telo isto... Pasu spulne sa jednog na drugi model, tako da je kombinacija moguca...

Možda je i vratim kod sebe, nije daleko otišla, u krugu porodice se vrti...

BRZO i BEZ VEZE

Offline rj

• Moderator
  • MINISTAR
Odg: Daiwa Certate Hyper Custom
« Odgovori #1 u: Lipanj 05, 2019, 07:34:18 prijepodne »
imam 4000 HC  godinama ..zadovoljan sam ali najbolju daiwu koju sam imao je 2500R HC ...u stvari to je najbolje pogođena mašinica koju sam ikad imao
za tebe sam dok holidej i vajt erp u jednom

Offline SMT

• Alas
« Odgovori #2 u: Lipanj 05, 2019, 07:53:55 prijepodne »
Ta veličina je prava, uklapa se na svašta nešto... Samo čini mi se, kao da ih manje ili manje bilo, bar kod nas... Retke su i u oglasima...Niko to verovatno ni ne menja...
BRZO i BEZ VEZE

Offline rj

• Moderator
  • MINISTAR
« Odgovori #3 u: Lipanj 05, 2019, 08:06:06 prijepodne »
siguran sam da je to najbolje što je Daiwa ikad napravila ...šteta što ne naprave 3000R... to bi bila no limit mašinica ...

Offline SMT

• Alas
« Odgovori #4 u: Lipanj 05, 2019, 08:13:00 prijepodne »
Nije tema ali... Imao sam exista HC u veličini 3000, kratko doduše, možda sezonu... Ipak je to dosta finija masinica od pomenutog Certatea HC...

Ono sto je mene iznenadilo i prevarilo kod Daiwe posle modela HC, jesu težine masinica... Ako kažemo da su ovo full metal masinice, da su posle toga počeli da izbacuju mašine da kažem od nemetala, nije mi jasno kako su i zašto povećali težine...  Daleko da su one teške ali...Ne računam LT koncept...
BRZO i BEZ VEZE

Offline rj

• Moderator
  • MINISTAR
« Odgovori #5 u: Lipanj 05, 2019, 08:16:53 prijepodne »
JAO JOVANE ĆURE NAIVNO ....
FULL METAL MAŠINICE SU DOSTA SKUPLJE  u procesu proizvodnje ...uvođenje plastićnih rotora umjesto metalnih donosi zaradu proizvođaču a ne doprinosi kvalitetu mašinice..
čist marketing ...

Offline SMT

• Alas
« Odgovori #6 u: Lipanj 05, 2019, 08:23:05 prijepodne »
 :stripii: :stripii: :flasica:
S te strane gledano, ok...

Nego u istoj veličini povećaš 60g mašinu... Lično mislim da im marketing i nije nešto...

Gore spomenuti morethan branzino 3500 je tezi 50-60g od HC-a, vrlo kvalitetna masinica... Nije full metal, a nije ni bio jeftiniji... Marže ne znam ali su na ne prehranu velike...

Sa ovim LT konceptom se vraćaju po tom pitanju... Tezina
BRZO i BEZ VEZE

Offline rj

• Moderator
  • MINISTAR
« Odgovori #7 u: Lipanj 05, 2019, 08:41:04 prijepodne »

Nego u istoj veličini povećaš 60g mašinu... Lično mislim da im marketing i nije nešto...

Gore spomenuti morethan branzino 3500 je tezi 50-60g od HC-a, vrlo kvalitetna masinica... Nije full metal, a nije ni bio jeftiniji...

eto sam si došao do marketing laži ..googlaj zarion i metal air ..prednosti i mane...zarion čvršći a lakši ...zapravo metal air lakši i čvršći .. :rofl2:

Offline SMT

• Alas
« Odgovori #8 u: Lipanj 05, 2019, 08:49:56 prijepodne »

Gore spomenuti morethan branzino 3500 je tezi 50-60g od HC-a, vrlo kvalitetna masinica... Nije full metal, a nije ni bio jeftiniji...

eto sam si došao do marketing laži ..googlaj zarion i metal air ..prednosti i mane...zarion čvršći a lakši ...zapravo metal air lakši i čvršći .. :rofl2:

Nego Tata,

Umesto sto se baviš marketingom :stripii:, napisi šta bacas sa tom 2500( glave, debljina strune), nisam je imao, zanima me.. Sto ti je bolja od 4000? Veličina? Iz ugla korisnika
BRZO i BEZ VEZE

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #9 u: Lipanj 05, 2019, 08:58:17 prijepodne »
Napomena sve velikom čitateljstvu da sve daljnje tvrdnje mog kuma vezane uz mašinice marke daiwa nisu mjerodavne,dotični gospodin je presao u SHIMANO team  :stripii: :stripii: :stripii:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline SMT

• Alas
« Odgovori #10 u: Lipanj 05, 2019, 09:02:42 prijepodne »
Pa da... kad ga pitaš, kaže: od sina su
BRZO i BEZ VEZE

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #11 u: Lipanj 05, 2019, 09:28:21 prijepodne »
Vecinu sto znam o pecanju sam naucio od njega ali to sto si ti provalio za mjesec meni je trebalo deset godina  :stripii: Nije to moje....kumče ostavilo kad je otišlo u Ñjemacku...hebeš one inzinjere iz shimana...pojma nemaju .. ja s tim poluproizvodima pecam samo da vidim koliko nevaljaju  :stripii:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline SMT

• Alas
« Odgovori #12 u: Lipanj 05, 2019, 11:30:58 prijepodne »
Malo za one koji to vole i iznutra da vide

BRZO i BEZ VEZE

Offline SMT

• Alas
« Odgovori #13 u: Lipanj 20, 2019, 09:45:22 prijepodne »
Čini mi se da nema tema o ovoj “pracki”... Zaslužila je sigurno...

Gde ovaj Daiwin model svrstati, osim u sami vrh... I dan danas... Možda nije moderna i savremena, kao neke danasnje ali je u pitanju strasna sprava, legendarna... Mnogi ljudi je se ne bi odrekli ni za dve nove... Kod nas po oglasima polovna se kreće 400€ i plus, ne znam da li se prodaju ali drže cenu... U veličini 3500/4000 ispod 400g teška... U poredjenju sa novim morethanom 3500 je lakša, a u pitanju je full metal... Verovatno i ona ima svoj rok trajanja ali za “nekog običnog smrtnika” može biti i doživotna, tako deluje... Bilo je pre i posle nje certatea još, dobri su, odlični ali... Možda taj spomenuti morethan 3500 deluje kao naslednik ove sprave, medjutim deluje mi da nije zaživeo u toj veličini baš, iako se radi o vrhunskoj masinici, možda je i cena problem...

Ja sam ovu moju sa slike vrteo 3-4 godine i zamenio  za stellu SW... Na težini sam dobio sigurno, sto nije pohvalno, po džepu takodje... Na izgledu verovatno... Medjutim sto se kvaliteta tiče ja tu ne vidim neku razliku... Kako je taj HC nosio svakakve glave, lagano bez naprezanja... Slaganje strune, odlično... Razlika izmedju veličina 3500 i 4000 samo u kapacitetu spulne, telo isto... Pasu spulne sa jednog na drugi model, tako da je kombinacija moguca...

Možda je i vratim kod sebe, nije daleko otišla, u krugu porodice se vrti...

Gore na slici u uglu, original knob...  Na ostalim slikama drveni iz MG servisa, čini mi se 15e...

Dole na slici RCS knob... Neko ih voli neko ne... Treba privikavanje na njega...
Meni taj originalni nije nešto bio seo, pa sam”pametovao”...

BRZO i BEZ VEZE