Autor Tema: Najam camaca  (Posjeta: 869 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maverick

• Administrator
Odg: Najam camaca
« Odgovori #15 u: Rujan 03, 2019, 07:48:36 prijepodne »
I nije to ni slično kao na moru, tamo je obrtaj upravo takav da recimo u dvije sezone se otplati kompletno plovilo...plus subvencije od općine ili koga već, plus porezne olakšice tokom same kupnje...A kod nas je to...prvo daj lovu pa onda rentaj na crnjaka.....Danas kad je sve fiskalizirano...normalno da je i to veliki problem...kazna sigurno premašuje godišnju zaradu....
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline Rap

• Somolovac
« Odgovori #16 u: Rujan 03, 2019, 22:45:59 poslijepodne »
I to se mjenja, naravno, nije baš sve glatko kao što izgleda na prvu.Rentanje iziskuje puno popratnih stvari.

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #17 u: Rujan 04, 2019, 06:41:31 prijepodne »
Da, bolje si u tome, pa više znaš.....ono čega se mi sad sjetimo i li vidimo...netko je godinama vec na tome zaradjivao....i dole sezona nije najbajnija ...tako da sve je to komplicirano a tek kako je kod nas. Mislim da se tu na rijeci rentanje isplati kao dio neke ponude...ono tipa imas vikendicu..pa spavanje pa kuhanje pa eto imas i neki čamac tamo da upotpunis ponudu. Kod nas je lakša opcija da nekom platiš da te povede na pecanje i nesto naučiš i napecaš se....
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline Baja

• Kederaš
  • *
  • Dob: 32
« Odgovori #18 u: Rujan 04, 2019, 15:47:36 poslijepodne »
Pozdrav
Naravno da je najveći problem koliko ćeš ti nešto često iznajmiti, odnosno potražnja za određenom robom ili uslugom.
Tu je teško reci ponaosob razloge zašto bi netko iznajmio svoj privatni čamac... Kao sto je Šajzika rekao , ja se caki slažem s njim.... Da sam si osobno kupio privatni čamac za 50 000 kn, ne znam bas bih li dao nekom za 300... jer ako imam 50 000 kn za čamac za pecanje , onda prijatelju moj  meni ne treba 300 kn ....
To i je ta fora... Kužim ja to 100 %

Al eto ... Zato Šajzi ću ti ja sad pred svima javno  :)  priznat da sam ja bio ljut na  tvoj post. Jer ja hocu ici pecati iz čamca i vozati se malo sa kćerkom, a imam tvoje mišljenje. 
...  :)

Najveći je problem sto Missi kaže – potražnja. Jer kad bi ti mogao iznajmiti svoj čamac , 50 - ak  puta ove godine to bi bila druga priča... Tu se može cak pričat onda i o zaradi , pa sigurno i o nekakvom poslu.

Nadalje,  tu je i porezna. Koliko sam malo Googlao i telefonirao u zadnjih par dana ...
Zapravo moraš imati carter firmu da bi taj prihod bio legalan. (valjda sam dobro shvatio)
Španija , Italija , Grčka imaju to drugačije riješeno. Čovjek smije iznajmiti svoju brodicu i na  kraju godine na taj prihod plati porez.... (kao i kad iznajmljuješ stan) ... I svima dobro...
Samo kako će onda ovi  veliki na moru najmit kada bude svaki barba krenuo iznajmljivati svoju pasaru sa tomosom za 30-ak EUR / dan ... ( e, a ne mora ni plahte mijenjat ... .)   ) . Pa to bi se poklali ovi dolje međusobno , bio bi tu i pucnjave – sigurno  :)  ...

Ne ostaje meni ništa nego da dotegnem svoju tomos 4-ku i nabavim neki limeni čamac  pa ga ostaviti negdje na Dunavu, a motoric vući sa sobom...
Pa i ako netko popali čamac , jebi ga...

Offline Baja

• Kederaš
  • *
« Odgovori #19 u: Rujan 04, 2019, 15:49:41 poslijepodne »
I jos zaboravih...
Nasao sam i ja nesto... pa ako je nekom info od koristi
SRD Drava Osijek
Ima za najam camac na uscu... Camac orasije 5m i 15 KS motor
Cijena 200 kn / dan + gorivo

Telefon od covjeka necu pisat na forumu...
Ima na netu pa se moze vec vidjeti....

Offline Baja

• Kederaš
  • *
« Odgovori #20 u: Rujan 04, 2019, 15:53:41 poslijepodne »