PRIBOR & OPREMA > Mašinice

Shimano stella FJ

(1/3) > >>

SMT:
Davno sam došao do prve stelle i uvek je bar jedna kod mene... Neka praksa je da je koristim odredjeno vreme, neku godinu, prodam dok nešto  vredi
... Na to dodam nešto zetona i kupim novu, tražeći je po kakvim snizenjima... Pitanje je uvek šta se tu dobija, šta gubi... U potrazi za tim, novim modernim ili kako već, jedna stella 4000 odlazi od mene, a došla je nova FJ 4000 na način gore opisan... Ova sto odlazi, obično posle fali ali idemo dalje :hi:

Namenjena je prvenstveno, ribolovu smudja u najvecoj meri dzigom... Neće još neko vreme na vodu ali sa moje strane neće biti mazena ni pazena nešto izvan normalnih okvira održavanja... Tu je da radi i ništa više, za to je placena :hi:...

Vidi se savremenost materijala odmah, pisati o necujnom i tihom radu kod nove mašine,ne znam koliko ima smisla... Poboljsanje je svakako ručka koja se uvrće u telo, nešto slično kao na HC ili nekim drugim daiwama, sa nešto dužim navojem, sto pozdravljam... Sama ručka je veća nego na drugim četvorka ma ili bar nekim, sto joj daje neku odredjenu moć ako to nije prividno... U veličini 4000 teška svega 255g sa prenosom 5,3:1 i 13 ležajeva... Ne spada u one najbrže stelle, nego “redovne”...

U shimanu tvrde da je to do sada najjači slatkovodni model, ako ne lazu ili ako sam dobro procitao... Šta god to značilo... Uskoro joj sledi višemesečni test, pa ćemo biti pametniji...

Za sada toliko...

maverick:
Lijepa.... :occasion14:

rj:
DUŽA ručka nije privid snage več stvarna snaga ...krak x sila ...

SMT:
Videćemo to sve na vodi, još nije bila... Ako valja, kazacemo... Ako ne valja, kritikovacemo...

Ja od svake stelle očekujem mnogo... Tu cenu moraju opravdati, kvalitetom... Uz razne gimnastike, sa snizenjima, poslednjim komadima i sl, to je uvek papreno...

dxdandy:
Čestitam na prinovi...neka sluzi dobro i dugo i namota puno ribe !!!  :occasion14:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju