Autor Tema: smudj na gomili  (Posjeta: 5137 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kockar

• Somolovac
Odg: smudj na gomili
« Odgovori #30 u: Veljača 06, 2020, 16:31:27 poslijepodne »
Zivot je dovoljno kratak i ovako.  :toothy9:
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan!

Offline SMT

• Moderator
  • Dob: 42
« Odgovori #31 u: Veljača 06, 2020, 16:39:37 poslijepodne »
Podržavam svako ocuvanje prirode, ribe i svašta nešto šta ide uz to... Pretpostavljam da ti je to cilj...

Iskreno, ne živim od ribolova  ni prodaje ribe, pribora ili nečeg sličnog već naprotiv ulažem velika sopstvena sredstva u to... U primarnom poslu sam se “dosta” ostvario( primam platu), pa nemam potrebu za tim... Ribolov mi je samo hobi, pasionirani...

Ne razumem koji je cilj toga svega pričanja uopštenog u svakoj temi... Čini mi se da si negde spomenuo i velike motore i sl stvari... Ja imam veliki motor koji sam kupio sopstvenim novcem... Zato te pitam da budeš malo precizniji... Ja slabo čitam izmedju redova...
BRZO i BEZ VEZE

Offline No

• Alas
  • Dob: 54
« Odgovori #32 u: Veljača 06, 2020, 17:15:38 poslijepodne »
"-iako sm cutao i video napravio tako da se ne vidi lokacija, znam ko me je video od lokalnih mangupa, sto je za posledicu imalo da se ovo na tom mestu nije ponovilo od 2015-e do sad....iako sam ispostovao sve situacije kad su se zadati uslovi ponavljali..."

Mislim da je nerealno očekivati "zadane uslove" da se na nekoj mikrolokaciji automatizmom pojavi smuđ na gomili.
Uslova je puno i u svakom su trenu, kao i u svemu neki vidljivi a neki nevidljivi i mijenjaju se iz dana u dan.
Iako je moguće da mikrolokacije žive godinama.  :ok:
Polako i bez veze

Offline kockar

• Somolovac
« Odgovori #33 u: Veljača 06, 2020, 17:28:08 poslijepodne »
Moguce je i takvo gledanje...
Mada kroz visedecenijsku praksu pecanja na mestima koja dobro poznajem, na terenima gde smudj uopste ima priliku da se puno pomera, zaista postoje situacije gde odredejni uslovi namestaju smudja na odredjene lokacije, a mimo njih ga tu uopste nema, ili ga ima krajnje sporadicno.
Ima i voda gde ga odredjene lokacije drze uvek, ali to su obicno manje vode, sa veoma maalim oscilacijama vodostaja.

SMT nemoj posmatrati stvari na kraj srca, staaaaro forumsko "pravilo" je: No photo - no fish.
Moja varijacija na temu bi bila: No video - no release.
Doduse to ima mnogo vecu tezinu na forumima koji okupljaju geografski udaljene ljude, koji se cesto uzivo nikad ni videli nisu.
Ovde je ipak mnogo kompaktnija i velikom vecinom lokalna ekipa, tako da moje pisanje svakako ima manje smisla i prihvatam kritiku.
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan!

Offline SMT

• Moderator
  • Dob: 42
« Odgovori #34 u: Veljača 06, 2020, 17:51:27 poslijepodne »
Kockar,

Kad neko prihvati kritiku, to govori pozitivno o čoveku...

Nastavi da pišeš, ukljuci se i u ribolovacke teme... Ideja ti je odlična, ima smisla i podržavam, ako treba i konkretno sa jasnim planom... Ja ne znam forumska pravila ali imam neki respekt prema ovim momcima... Nemam nerasciscene racune,   imam neke kodekse ponašanja u životu, na vodi, na motoru, kako god, ne volim da to dolazi u pitanje...Pa iz tog ugla gledam i reagujem... Nisam neko ko ovim putem osudjuje nešto, iz razloga jer ne verujem da to pomaze, da ću ja nekoga “ prevaspitati” na ovaj način... Tu pomaze samo sistem( koji ne postoji) ili nešto konkretno sa naše strane... Svakako ne treba ni glavu u pesak zabijati... Svi smo odrasli i znamo šta  radimo...

Siguran sam u ono sto kažem, da ima odličnih momaka na vodi... Da li su ovakvi ili onakvi ribolovci, manje je važno... Nisu svi isti, ne treba generalizovati...

Pametan si momak, kao takav,  odvoj samo nedvosmisleno stvari...
BRZO i BEZ VEZE