Autor Tema: Predvez kod varaličarenja smuđa  (Posjeta: 716 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline No

• Alas
  • Dob: 54
Predvez kod varaličarenja smuđa
« u: Veljača 06, 2020, 18:07:47 poslijepodne »
Većina vas je pomislila na fluorokarbon, nailon ili sl., međutim mislim na nešto sasvim drugo.
Negdje sam davno pročitao post gospodina Kajmana u kojem opisuje kako se nekad od bakrene žice improviziralo i na obične udice ljevalo glave. Bilo je nešto u tom stilu.

Pošto je na terenu gdje pecam bilo dosta štuke tražio sam riješenje i jednom prilikom sam kod prijatelja vidio tanku žicu za zavarivanje  :idea1:
Napravio sam predvez koji sam s vremenom skratio na 10 cm i sasvim normalno lovim smuđa, možda čak i češće nego mnogi drugi koje znam.
Nekad, rijetko, ali mi se desi da lupi po samoj žici, tad ga promašim.
Umišljam si da ta žica svojim tragom u vodi smuđu daje dojam kako se radi o većem mamcu nego što je pa ga rado napadne.

Vjerojatno sam jedini koji na taj način vara smuđa

Ovako to izgleda

I sasvim dobro funkcionira
Polako i bez veze

Offline maverick

• Administrator
Odg: Predvez kod varaličarenja smuđa
« Odgovori #1 u: Veljača 06, 2020, 18:13:39 poslijepodne »
Daaa matori je zagovarao bakar u ribolovu.... :clap2:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline dravski pecaros

• Alas
« Odgovori #2 u: Veljača 06, 2020, 20:09:35 poslijepodne »
koja je razlika u tome naspram obične sajilice ???

Offline No

• Alas
« Odgovori #3 u: Veljača 06, 2020, 20:18:48 poslijepodne »
Ovo je kruto i kraće od bilo koje standardne sajlice za koju znam.  :ok:
Za neke druge razlike ili prednosti ne znam
Jednostavno lovim uspješno na taj način i htio sam to podjeliti.

Polako i bez veze

Offline dravski pecaros

• Alas
« Odgovori #4 u: Veljača 06, 2020, 20:23:58 poslijepodne »
čisto pitam da znam ako ima razlika...koja debljina žice je u pitanju

Offline No

• Alas
« Odgovori #5 u: Veljača 06, 2020, 20:26:39 poslijepodne »
Mislim da je 0,6
Polako i bez veze

Offline TopMix

• Somolovac
  • Dob: 61
« Odgovori #6 u: Veljača 13, 2020, 22:22:50 poslijepodne »
Mislim da je Kajman negde spominjao da bakarna žica proizvodi nekakve elektro talase koji utiču na neka smuđeva čula i da imaju efekat okidača.Čak  je bila i slika kako se šed okomota sa tankom bakarnom žicom, baš zbog tog efekta...

Offline pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
  • Dob: 50
« Odgovori #7 u: Veljača 14, 2020, 01:47:37 prijepodne »
 Ja sam opet gledao video gdje neko lokalno stanovništvo negdje u Rusiji peca na taj način da na vorm udicama ima bakrenu žicu namotanu poput federa. Već viđene te montaže,ima i tih federa za kupiti ali motanih od žice a ne od bakra. Uglavnom znate na šta mislim. E na tu bakarnu spiralu našarafi silikonca,vormica ide klasično od dolje i izbija na leđa. E sad što ti domaćini rade je da tu žicu koja je zakačena za okce udice svakih 10-ak minuta malo ugriju upaljačem i nakon toga nastave blinkerisati. Šta dobijaju time ne znam. Logično mi je bilo da se možda osjeti ta toplina u okolišu pa riba zaključuje da ju isijava neko živo biće-potencijalni plijen ali opet mislim-hebiga to se brzo ohladi. Možda toplina pojačava neko isijavanje nekog elektriciteta tog bakra,nisam dosta pametan ali taj način ribolova sam vidio na svoje oči.  :hi:

Offline Sg.Pepper

• Somolovac
  • Dob: 34
« Odgovori #8 u: Veljača 14, 2020, 10:34:44 prijepodne »
To sto je Kajman pisao smo kolega i ja isprobavali prije godinu dana, sat vremena sam pecao ja na tu montazu a kolega klasicno pa zamjena, zakljucak je bio da kad je smudj udarao hvatali smo obojca, to smo radili jedno 5-6 pecanja i nekog posebnog uspjeha nije bilo sa bakrom! Osim sto kad je naisao jedan ribic i vidio kod mene zicu mi je ponudio novog takvog silikonca, mislio je da mi spada sa udice pa da sam ga zato vezao :stripii: Mislim cak da je uhvacen jedan smudj vise bez zice!
dec d vej aj lajk it....