Autor Tema: Motor drobi dok potezem uze za paljenje ?  (Posjeta: 439 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dxdandy

• Štukolovac
  • Dob: 42
Motor drobi dok potezem uze za paljenje ?
« u: Srpanj 28, 2020, 17:46:22 poslijepodne »
Pozdrav svima,

Imam problem sa motorom. Mercury-Mariner 4t 5ks. Sve bilo normalno i ok radio. Isla na more i motor upakirao u prtljaznik. Postavio ga po uputama. Vec je bio tako voze i uvijek sve bilo u redu pa neznam dali je zbog toga ili nesto drugo. Problem je kad ga zelim upaliti. Kad potezem rucicu da ga upali kao da nesto drobi. Motor je u leru ali nesto kao da mu smeta. Danas mi upalio cca nakon 7-8 takvih ruznih povlacenja. Kad upali motor radi super i skroz normalno. Vozali se cijelo jutro i onda parkanje. Sada me strah za sutra sta me ceka ili ne ceka. Strah me negdje otici pa da se ili zaglavi pa ne mogu ga upaliti ili da bude nesto drugo s motorom pa da ga do kraja pokidam.

Ima tko ideju sta bi to moglo biti ili je imao slicno iskustvo...hvala puno.

Offline šajzika

• Administrator
  • 4 : 1
Odg: Motor drobi dok potezem uze za paljenje ?
« Odgovori #1 u: Srpanj 28, 2020, 17:51:16 poslijepodne »
Jel isto drobljenje cujes kad ga hoces paliti u brzini?

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #2 u: Srpanj 28, 2020, 20:51:07 poslijepodne »
Ako radi normalno kad upali onda poteznica....da se nije otkacio mozda onaj mali plastični zubic sto je zakacen federom...ili tako nesto slično...Skini kapu i pogledaj...tj poslusaj di zapinje kad povlacis poteznicu....
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline dxdandy

• Štukolovac
« Odgovori #3 u: Srpanj 28, 2020, 21:33:08 poslijepodne »
Jel isto drobljenje cujes kad ga hoces paliti u brzini?

To nisam ni probao napraviti..bio mi bed...kontam da mu to nije zdrav pa me bilo strah u takvu akciju ici...

Offline dxdandy

• Štukolovac
« Odgovori #4 u: Srpanj 28, 2020, 21:39:38 poslijepodne »
Evo da me ubijes, sada je sve ok, iso u marinu, probam ga upaliti, i sve lagano i glatko...sve radi super i nista ne drobi...hvala bogu da je tako...buduci je gumenjak u pitanju a motor duga noga...pravio sam povisenje motora za 9cm da ga malo dignem...e sad kad ga na prvu rupicu dignem jos uvijek dio pete i elise ostane u vodi...e sada kad ga dignem za jos jednu onda he cijeli vani ali stoji ne bas horizontalno ali cca pod 80-85° u odnosu na dasku...jel moze biti da mu smeta takav polozaj...da je ulje otislo na drugu strani ili sta ja znam...ne kuzim se u te stvari ? Vozali se cijelo popodne..radi ko zvrk...sutra ujutro u 4 na panulu pa cemo vidjeti kako onda dise...

Offline alex7777

• Somolovac
  • odgovorno tvrdim da nista netvrdim dok ne utvrdim
  • Dob: 43
« Odgovori #5 u: Srpanj 28, 2020, 23:05:30 poslijepodne »
Pajtas ??  digao si motor? 9cm ? pa kazes dio pete i dio elise ti jos stoji u vodi heba te kolac  :pirate: kad upalis motor jel ti curi voda na kontrolku sa strane mali mlaz vode  :uf: sjebat ces motor ako vec nisi  :crybaby2:

Offline silure

• Somolovac
  • samo Dunav
« Odgovori #6 u: Srpanj 29, 2020, 00:17:46 prijepodne »
Pogledaj na ytb kako mora izgledati pravilno postavljen motor.. Ovo dio elise u vodi ne zvuci bas dobro

Offline Djoka

• Štukolovac
  • Dob: 20
« Odgovori #7 u: Srpanj 29, 2020, 01:39:36 prijepodne »
Mislim da kolega govori o polozaju motora dok je ugasen i parkiran u marini pa podigne motor da mu ne bude u vodi, a kad ide u voznju normalno povuce polugicu i pusti ga kako treba....tako da nije nista sj....

Offline mlb

• Somolovac
  • Mene moja riba čeka!!
  • Dob: 34
« Odgovori #8 u: Srpanj 29, 2020, 08:31:02 prijepodne »
Vjerovatno ti je prelio malo ulja u cilindar pa trokira dok ne istjera to ulje!! Ako sad radi ok provjeri nivo ulja za svaki slučaj!!

Offline dxdandy

• Štukolovac
« Odgovori #9 u: Srpanj 29, 2020, 08:50:42 prijepodne »
Mislim da kolega govori o polozaju motora dok je ugasen i parkiran u marini pa podigne motor da mu ne bude u vodi, a kad ide u voznju normalno povuce polugicu i pusti ga kako treba....tako da nije nista sj....

Da da, govorio o polozaju motora u marini dok je na vezu. Palim ga naravmo dok je u vertikali i u vodi sve sto mora biti.

Offline dxdandy

• Štukolovac
« Odgovori #10 u: Srpanj 29, 2020, 08:54:16 prijepodne »
Vjerovatno ti je prelio malo ulja u cilindar pa trokira dok ne istjera to ulje!! Ako sad radi ok provjeri nivo ulja za svaki slučaj!!

Ok, provjerim pod obavezno to danas...

Offline Debeli šef

• Smudjolovac
  • Dob: 43
« Odgovori #11 u: Kolovoz 07, 2020, 16:55:03 poslijepodne »
je li bilo krvi na auspuh dok je drobio?
možda je miš ušao u cilindar.   :icon_scratch: