Autor Tema: Molim pomoć  (Posjeta: 1022 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Smithwick maniac

• Smudjolovac
  • Dob: 30
Odg: Molim pomoć
« Odgovori #30 u: Listopad 17, 2020, 18:46:48 poslijepodne »
Ovu obavezu promjene i cijenu od 100 kn, odredilo je Ministarstvo poljoprivrede. Svrha je stvaranje jedinstvene baze podataka radi buduće prodaje e-dozvola.
Trenutni problem u realizaciji ove akcije je što ribolovna društva nisu opremljena tabletima preko kojih se to obavlja.
Nije potrebno donositi fotografiju (to se obavlja elektronskim putem na licu mjesta). Potrebno je samo staro uvjerenje i 100 kunića.(Od toga društvu odnosno Zajednici ŠRD ostaje 25kn)
Radi svega u budućnosti, vrlo je upitno opstojanje nekih ribičkih udruga. Ja osobno vjerujem da će konačno biti više reda i u našoj Zajednici.

Nadam se da ćete se sada od ovih 25 kuna koje vam ostaju opremiti tabletima.
Iako ne znam ima li se tko njima koristiti jer većina vas tamo su sitni lokalni frajerčići nalik onima iz filma "Kad starci prolupaju".
Kad ste mogli nešto imali ste osobne interese ispred potrebe za uređenje voda i očuvanja ribljeg fonda.
Sada kad ne možete cvilite kako će zajednice propasti.
Pa i kamo sreće da propadnu i ovako vam taj prostor služi samo za kartanje i ispijanje lošeg alkohola dok su naše vode sve siromašnije.
Najbitnije vam je očito da se međusobno nadojebavate pa eto u tom duhu ćete i sljedeće godine vjerovatno izglasati reciprocitet tj.dvije dozvole za Slavoniju i Baranju.
Za to ste uvijek sposobni pa je nama ribičima bolje da vas izgubimo nego nađemo.
Strast...vrlina koja ne poznaje svjetlucanje mjeseca ni oscilacije vodostaja...

Online maverick

• Administrator
« Odgovori #31 u: Listopad 17, 2020, 19:03:36 poslijepodne »
Čitajuci malo o tom zakonu...tim izmjenama...onako na prvu mi je bilo bez veze a ovako...na drugu...ok...kupicemo dozvole online...a to je odlično...zaobici cemo neka drustva i to je uglavnom pozitivno
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline pišta

• Kederaš
  • *
  • Dob: 66
« Odgovori #32 u: Listopad 18, 2020, 07:39:24 prijepodne »
Smithwick
Na krivu adresu kritiziraš.(Bacaš me u koš s njima).
Što se tiče onog  "Kad starci prolupaju", slažem se. Ne znam u kojoj si udruzi ali je zaista problem što večinu udruga vode stariji ljudi koji su već na izdisaju. Moraju, jer mlade to ne interesira.

Offline pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
  • Dob: 50
« Odgovori #33 u: Listopad 18, 2020, 09:27:03 prijepodne »
 Moje mišljenje je da mlađi i da hoće nisu mogli doći na neku funkciju od matorih prdonja koji su se tamo godinama i desetljećima ukopali a ku*cem mrdnuli nisu. Ni za dobrobit ribiča ni očuvanje ribljeg fonda. Zato su nam vode takve kakve jesu,dva sela se ne mogu dogovoriti o zajedničkom gospodarenju jedne bare itd,itd da se ne sekiram prije ručka.

Offline miha

• Somolovac
« Odgovori #34 u: Listopad 18, 2020, 09:57:46 prijepodne »
to je to Pajdo ...svaka je na mjestu ... :ok:

Offline DIDAPATAK

• Somolovac
  • Dob: - 54god.
« Odgovori #35 u: Listopad 18, 2020, 12:01:24 poslijepodne »

..potpisujem..
..online..pa kom opanci..kom kaznena prijava..a nama poštena dozvola i mirno pecanje..
..dugo trubim..mediteranska,gorska,ravničarska dozvola..cijena manje bitna ali će biti poštenija, fizika(a slabo mi išla)kaže da ne mogu pecati
 istovremeno na dva mjesta..
...sadašnja ribolovna društva nek uzmu mrtvice,bajere,stare Drave i sl. u koncesiju pa nek apliciraju,traže donatore,sponzore..nek se pokažu u gospodarenju..
..istovremeno jako pojačati kontrolu na općim vodama..i dalje zastupam ideju da svaki pecaroš koji nema mrlji u karijeri dobije dozvolu ribočuvara bez naknada..bez plaćaneg gorivai sl. naknada ali s pravom provjeriti i prijaviti svakog na vodi..
.. :baba:

Online maverick

• Administrator
« Odgovori #36 u: Listopad 18, 2020, 12:57:02 poslijepodne »
Online svakako ali upitno je koliko ce ribolovaca kupiti dozvolu na taj način...sjetite se one naše medijske hajke ...započela je preko interneta...a veliki dio pecaroša nikad nije ni cuo za nju...Populacija ribolovaca naginje zadnjoj zivotnoj dobi a oni svakako nisu online likovi...Sjetimo se da ih dobar dio kupuje i na rate od mizerne penzije...i oni nisu online likovi...tako da bit ce tu i dalje prostora za društva u obliku kakva sad postoje

Didapatak...sta ce ti značka...da pitas onih pet s obale kako i zasto pecaju...pa njih jedine i hebe ribocuvar...lopovluk je negdje dalje od obale...bile to mreze i struja nazovi pecarosa...bilo to prekomjerni izlov ako ga uopce sad i ima...ili bio to regularni ribar...a za takve stvari nije dovoljno ni imanje značke..čamca i snage da se hebes s budalama vec je potreban zakon odnosno njegovo provodjenje sto kod nas nije bas lako

Nadalje...iskreno drustva jesu zaposjeli stariji, ali isto tako i mi" mlađi" koji to vise nismo smo u nekom zivotnom naponu i radimo...stvaramo i drzimo se nekih hobija kao ispusnog ventila pa ni nemam vremena da sjedim tamo i raspredam o ocuvanju i palamuđenju ne znam cega a bez veze....Sustav je trul i zastario...tu i tamo bljesne pokoja ideja ali bojim se da je to tako malo da ne pomaze...
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline Debeli šef

• Somolovac
  • Dob: 43
« Odgovori #37 u: Listopad 18, 2020, 14:03:07 poslijepodne »
već godinama kupujem dozvolu za more online, nikakav problem.
platiš i stigne ti .pdf s tvojim generalijama, vrstom dozvole i podacima za provjeru ribočuvarima.

isprintaš i staviš u novčanik ili spremiš .pdf na smartfonu.