Autor Tema: YAMAHA 40/60 HETL  (Posjeta: 2137 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online Rap

• Alas
Odg: YAMAHA 40/60 HETL
« Odgovori #60 u: Listopad 16, 2020, 12:46:13 poslijepodne »
Ako je u knjižici propisano može li se ili treba to izbjeći?

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #61 u: Listopad 16, 2020, 20:05:44 poslijepodne »
Ja sam lik od uputstva...service manuala...opcenito i kroz život i kroz posao se koristim nekim propisima...i tu u principu imam i najbolje rezultate. To koliko je moguce implementiram i u privatni zivot...Tako da ja ne prekskacem nista sto je predviđeno...mogao bih reci da mogu birati servisera...ili neke stvari kasnije obavljam sam....ali ne preskačem
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Online mossi

• Moderator
« Odgovori #62 u: Listopad 16, 2020, 20:18:22 poslijepodne »
Ne, provera impelera se ne radi na 20 sati. Po Yamahi.

Danas nagurao na 20.0

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Online Rap

• Alas
YAMAHA 40/60 HETL
« Odgovori #63 u: Listopad 16, 2020, 22:17:04 poslijepodne »
Kao sto Marijo kaze drzim se slova knjizice ali radi sebe dodatno provjeravam.Svjedok sam neispravnog impelera na novom motoru od 250 ks.Na vrijeme primjeceno,steta izbjegnuta.Opreza nikad dosta.
Nevezano za impeler ali i jedno od vaznih stvari su i cinkovi.Mozda sam vec rekao da ih mjenjam svake godine i stavio ovu sliku kako izgledaju nakon Covid sezone (covid,jer je bila kratka),cijena 50€

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #64 u: Studeni 05, 2020, 16:26:47 poslijepodne »
Jedan meni jedan drugu mosiju.. :occasion14:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Online mossi

• Moderator
« Odgovori #65 u: Studeni 05, 2020, 16:57:46 poslijepodne »
Okrenuo drug mossi..

Online mossi

• Moderator
« Odgovori #66 u: Studeni 11, 2020, 13:22:58 poslijepodne »

I poneka o podešavanju same instrument table.

Online mossi

• Moderator
« Odgovori #67 u: Studeni 23, 2020, 17:10:04 poslijepodne »
Došao i taj dan da se spoje Yamaha i Lowrance preko NMEA2000 mreže.

Kako je na internetu lepo prikazano: spojiš beli slobodni konektor na dati novi skupi kabel, a njega preko T konektora ubaciš u NMEA mrežu, potom na sonaru napraviš novu tablu sa instrumentima i lepo složiš sve što ti srce želi..

Daaaaa...

Ne......

Prvo lepi beli konektor je već zauzet i na poziv Yamaha ovlašteni servis, lepo me uputio na novi trošak od oko 400 eurića... ili da ručno prebacujem konektor kad želim satove, a kad preko sonara... sranje...

Eh da.. prvo sam već provukao kabel tako što sam skinuo mali metal na dva šarafa, okasta 10ka, svukao gumetinu koja zatvara rupu iz koje izlazi 3 kabela, tj sada 4.

Tu gumu naravno na vodi, na 6C nisam posle mogao ugurati.. em ladno em nemam neki lubrikant tj tečni sapun.. da .. sranje 2...

Yanaha one svoje satove, povezuje preko digitalnog BUSa tj neke svoje mreže slične ili iste kao NMEA..

Na kraju te mreže tj kabela ima HUB tj grupa utičnica koja na sebi ima 6 konektora Power, BUS (crveni) ne spojen, 3 Device dva iskorištena za dva sata i beli BUS koji dolazi preko onog zauzetog konektora sa motora.

E sad.. ima jedan slobodan Device konektor koji je baš takav tj paše na Onaj lepi skupi kabel koji smo kupili poglavica i ja.

Utaknem ja taj kabel u to slobodno Device mesto u Yamaha HUB, naravno kabel je preko T konektora spojen na NMEA koji već funkcioniše na tj sa Lowrance sonarom i Point1 GPS uređajem.

Eureka.. sonar vidi Yamaha Engine!

Znači može bez novih 400 eurića.
Jedino što ne mogu za sada da pronadjem gde nestade onaj podatak o potrošnji po putu tj ukupno, na satu ga ima, sonar ga ne vidi.. ccc biće tu kopanja.. sve ostalo sam podesio: temp vode motora, obrtaje, trim, napon alternatora.. eco km po litri, sve osim potrošnje u litrama za Trip tj pređeni put.

Znači kabel utaknuti u jedan beli konektor i spojiti na NMEA, očiitati na sonaru: Network, devices.. napraviti instrument tablu po želji..

Online Rap

• Alas
« Odgovori #68 u: Studeni 23, 2020, 18:32:14 poslijepodne »
Kao da spajas space shuttle

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #69 u: Studeni 23, 2020, 19:32:04 poslijepodne »
Eno ja raskopao pola čamca...jebem se da provucem kablove kad nisam htio kad je bilo toplo...a onda me mossi ispali da treba kabel pa Borna uvali i meni...ne pricam vise s nikim kad ovo zavrsim... :stripii:

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #70 u: Studeni 23, 2020, 19:39:05 poslijepodne »
Sine mossi...vidi sliku...znaci u jedan ide point one...onda kabel s yamahe....onda u jedan dovedem napajanje...i cetvrti sluzi da ustekam kabel koji ide do sonara...

Online mlb

• Somolovac
  • Mene moja riba čeka!!
  • Dob: 34
« Odgovori #71 u: Studeni 23, 2020, 20:15:18 poslijepodne »
Silikon sprej je majka za ta provlačenja!!  :icon_thumright:

Online mossi

• Moderator
« Odgovori #72 u: Studeni 23, 2020, 21:00:50 poslijepodne »
Redosled T račvi nije bitan, osim da je mreža sa oba kraja zatvorena sa onim "čepovima". Ja sam sve stavio na početak uz sonar, a onda razvukao kabel do Point1. I ostao mi jedan kabel od 15 feeta viška.

Online mossi

• Moderator
« Odgovori #73 u: Studeni 23, 2020, 21:05:08 poslijepodne »
Da, gledaj da ti napajanje NMEA bude na glavnom prekidaču kojom gasiš sve potrošače.

Yamaha napaja svoju mrežu preko svog akumulatora kad okreneš kontakt, ALI sad dobija posredno napajanje preko NMEA mreže, koja ima svoje napajanje pa imaš situaciju da kad skineš kontakt, satovi i dalje rade, a sonar i dalje vidi motor. Zato sve gasiš glavnim prekidačem ili prekidačem sonara i NMEA.. !!!

Online mossi

• Moderator
« Odgovori #74 u: Studeni 23, 2020, 21:10:36 poslijepodne »
Kao da spajas space shuttle
SpaceShuttle mala mac za ovo...