Autor Tema: Cjepljenje protiv gripe  (Posjeta: 300 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mini I

• Babuškar
  • **
Cjepljenje protiv gripe
« u: Listopad 16, 2020, 19:58:50 poslijepodne »
Potaknut svakodnevnom povećanju zaraženih covidom, i svakodnevnim obavjestima na TV-u, danas kupio cjepivo u ljekarni (cca 100kn), i cjepio se protiv gripe.  Znam da nije za Koronu :dontknow:, ali zbog okoline i samog sebe obavio to, nadam se uspješno jer do sad se nisam cjepio.  :dontknow:
Dolaze hladniji dani i vrijeme prehlada, gripe ,kašlja, temperature i sl. pa se nadam barem nešto izbjeći. :sad4: :nono:
Vidjet će mo, vrijeme će pokazati. :hi:

Online maverick

• Administrator
Odg: Cjepljenje protiv gripe
« Odgovori #1 u: Listopad 16, 2020, 20:08:31 poslijepodne »
Kazu da je dobar izbor cijepljenje u ovo doba  :clap2:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Online pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
  • Dob: 50
« Odgovori #2 u: Listopad 16, 2020, 20:40:04 poslijepodne »
 Čitam ja danas u dnevnom tisku da nema dovoljno doza cijepiva protiv gripe. Ups,opet ih nešto iznenadilo pa se preračunali. Ako ne znaju ni koliko cjepiva protiv gripe okvirno treba po potrošnji u zadnjih bezbroj godina od kada se ljudi cijepe šta je za očekivati kada stigne cijepivo protiv Korone. Naručit će za one u saboru,poneku dozu za užu rodbinu tako da bi na nivou države moglo biti dovoljno 5-6 tisuća doza. Zbog toga ima nešto u tom vašem kupovanju kaciga. Trebat će i u čamcu a i u svakodnevnom životu. Dugoročno gledajući isplativije nego kupovina 2-3 maske dnevno.

Offline Rap

• Somolovac
Cjepljenje protiv gripe
« Odgovori #3 u: Listopad 16, 2020, 22:14:31 poslijepodne »
Za sada vecina prepustena jer se “mora” stamparu.Nema cjepiva to si u pravu.U domovima zdravlja bi trebalo biti kod ljecnika za one koji su i do sada bili prioriteti.65 plus,kronicni bolesnici,trudnice,zdravstveni djelatnici...

Offline dravskispiner

• Štukolovac
  • Dob: 38
« Odgovori #4 u: Listopad 17, 2020, 08:04:06 prijepodne »

Teci Savo, Dravo teci, niti Dunav silu gubi...

Offline Debeli šef

• Somolovac
  • Dob: 43
« Odgovori #5 u: Listopad 17, 2020, 20:30:42 poslijepodne »
cijepio se prije 25 godina.
dobio reakciju na cjepivo, skoro umro, temperatura 40+ koju ne možeš skinuti, buncanje, delirij, mozak mi prokuhao.

nakon 24 sata kao da ništa nije ni bilo, osim što mi mozak i dalje zakuha povremeno.  :crutch:

ali da čuknem v drvo, gripu nisam više nikad poslije dobio. to je bilo cjepivo a ne ova danas koja godinu dana drže.

Offline tutnja

• Štukolovac
  • Dob: 51
« Odgovori #6 u: Listopad 17, 2020, 20:54:40 poslijepodne »
Nisam se nikad cijepio, a i ne planiram. Gripu imao par puta u životu, meni to kao malo žešća prehlada
To mi sve malo bezveze.. cijepe ljude, uzmu lovu, a oni se opet razbole. Onda opet ono čuveno, uzeli smo cjepivo za tip A, došao nam tip B, iznenadio nas
A tek o ovoj koroni i cjepivu, neću ni slova napisati.. ne vrijedi.

Poslano sa mog LG-G6 koristeći Tapatalk

Offline alex7777

• Somolovac
  • odgovorno tvrdim da nista netvrdim dok ne utvrdim
  • Dob: 43
« Odgovori #7 u: Listopad 18, 2020, 00:08:56 prijepodne »
Nek se cijepi ko  zeli i "ko mora"! svakom zelim najjjjjj sto i sebi ZIVI I ZDRAVI BILI  :pirate:

Online pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
  • Dob: 50
« Odgovori #8 u: Listopad 18, 2020, 03:05:14 prijepodne »
 Ja sam se jednom cijepio ima to godina. Pet dana se vukao ko krepani mačak. Vidio da mogu i bez toga. Rizične skupine u redu kao i zdravstveni djelatnici. Negdje pročitao da su i poneki fakulteti naručili cjepivo. Ti studenti mogu konju rep iščupat,šta će njima cjepivo? Odleže par dana i dobro. I tako ih ih iz kreveta ne možeš istjerat osim kada se ide piti u Tvrđu  :pije:. Zato i jesu te mlađe generacije sve svilenije. Za svaki klinac il tabletica il kremica. Pogledaš Rome,to musavo,trči boso po inju i ni vrag im ne fali. Davno prije Korone su Romi izmislili imunitet krda  :baba:. Za Koronu ćemo vidjeti. Sve je to novo,cjepivo još nije potvrđeno a ona koja jesu (Kina,Rusija) još nisu bila u nekom Europskom labosu na testiranju. Hebena situacija puna nepoznanica.