Autor Tema: Plovkarenje iz čamca  (Posjeta: 2490 vremena)

smudjoslav i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline No

• Alas
  • Dob: 49
Odg: Plovkarenje iz čamca
« Odgovori #45 u: Travanj 15, 2019, 14:30:46 poslijepodne »
Gdje se to može kupiti i po kojoj cijeni?  5m
Polako i bez veze

Online SMT

• Alas
  • Dob: 42
« Odgovori #46 u: Travanj 15, 2019, 14:37:06 poslijepodne »
Kod mene u NS... Travar fishing... Slagacu te za cenu, oko 230€ je ovaj moj bio... Tu se vrte, ti bolji oko te cifre plus minus 20-30€...

To su modeli Made in Italy... Par modela... Oni Maveri  sto se rade na dalekom istoku su nešto jeftiniji ali meni deluju ok...
BRZO i BEZ VEZE

Offline No

• Alas
  • Dob: 49
« Odgovori #47 u: Travanj 15, 2019, 14:38:49 poslijepodne »
Hvala   :icon_thumright:
Polako i bez veze

Offline Jožef1

• Somolovac
« Odgovori #48 u: Travanj 17, 2019, 14:12:59 poslijepodne »
Ništa ne prepuštam slućaju. Silk 0,20-0,25. Predvez fluocarbon o,25 dužine cca.1m, plovci za rijeke 6-9g. Na jaku špargu zavežem ledolino 2-3kom kraj zavežem za kamen. Normalno prihranjujem u već gore navedenim postovima ali bez kruha +slatka crvena paprika+ šećer i malo soli i kišne gliste niti ne idem na Dunav. Tako pecam i sa feederom ali i sa 5m karbonskim špic štapom- tu dolazi do izražaja ledolino. Da, udice malo duži vrat br. 8-10 ali plovak mora biti vidljiv ili ponesem dalekozor, samo da ne zaboravim, na predvez stavim 2-3 kom saćma ilova 0,2- o,3g. Nisu te bijele ribe nekvalitetne- barem za mene  :ok: Uživam u takovom ribolovu  :headbang: Pardon  :hi: nemam čamac, tako plovkarim sa obale  :uf: :notworthy:
život ti ovisi od udice- izbjegni to zlo....

Offline majstor

• Somolovac
  • Dob: 55
« Odgovori #49 u: Travanj 17, 2019, 15:14:52 poslijepodne »
To je disciplina lov snajperom na plovak.  :stripii: :stripii:  :occasion14:

Online SMT

• Alas
« Odgovori #50 u: Travanj 18, 2019, 17:29:24 poslijepodne »
Kako ide primama po brendu? Italijani No1? Milo?
BRZO i BEZ VEZE

Online pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
  • Dob: 50
« Odgovori #51 u: Travanj 18, 2019, 20:06:34 poslijepodne »
 Vidi SMT ovako. Ja sam u zadnjih mjesec dana sastavio dobrih 20-ak dana na vodi iz dana u dan sem naravno kada je padalo baš zbog razloga da u tom mnoštvu hrane vidim pravi li neka razliku. kao što se zna voda je hladna za ovo doba godine,vodostaj varira po par cm na sat,uglavnom gore ne može za ribolov bijele ribe. U tome je i poanta ovog mog nazovi testiranja nekih hrana jer čemu testirati neku hranu kada riba uzima šta joj ponudiš. Dakle od svih "jeftinih" hrana u koje spadaju naše iz Hr,nekih Mađarskih ni imena im ne znam,znam da su pakovane u vreće po 3 kg pa do "trapera". Traper definitivno za klasu bolji od ovih u nižem cjenovnom rangu.domaća HR na drugom mjestu a Mađare izbjegavati,bar ove koje sam naveo,vezivost nikakva,kao da bacaš suhu piljevinu u vodu,tako bi ju usporedio. Prije dok se moglo koristio sam samo i isključivo "Browning" prihranu. Naime nije bilo potrebe za eksperimentiranjem,ako je riba tu negdje na Browning ćeš ju privući. U svojoj paleti on ima dosta tzv "neutralnih" prihrana pa ti daje mogućnost da sam kombiniraš neke svoje "kracije" ako te to privlači. Kako sam prije naveo nisam "browning" koristio u zadnje vrijeme pa ako navedem krivo imana pojedinih ne zamjerite. Dakle po mom skromnom znanju i sudu sa za ovo vrijeme,prohladnu vodu kada riba mrljavo uzima ja bih joj ponudio "Browning black magic",ona je srednje granulacije,srednje ljepliva pa možeš njome napraviti tzv, "tepih" i na tom potezu gdje se riba skuplja lijepo loviti na plovak puštanjem,ako ideš na feeder sa malo više vode dobijaš veću ljepljivost i stvar riješena. Tu su još Browningove "black monster" te "Wild black river",te su dobitne po mom iskustvu. pod OBAVEZNO ako već kupuješ Browningovu hranu gledaj ima  li "B22",tako se hrana zove,to je najjača njihova stvar. Nju dodaj maksimum nekih 25% na ukupnu količinu,ona čini prevagu između dobrog i odličnog ribolova,Čak sam vidio u i da ju Ninoslav Žagar često spominje a on je car i u njegovu ja ne sumnjam. Je da je malo skuplja i da je nekih 850 grama ali kad ju podjeliš na tri pecanja nije to ništa strašno. Za Italijane nemam nekog posebnog iskustva kao ni za Van der Ende,kao što sam rekao meni je Browning odlično radio pa nije bilo potrebe za kokošarenjem. Eto,što sam znao to sam otpjevao,ako nekom pomogne nitko sretniji ako ne a hebiga...naknadne reklamacije ne uvažavamo.  :stripii:

Online SMT

• Alas
« Odgovori #52 u: Travanj 18, 2019, 20:21:41 poslijepodne »
Bravo za post...

Primama je ključna... Hoću malo da se posvetim tome, jer ja kupim prvu jeftinu u prolazu... Necu pecati belu na feeder, samo bolonjez i plovak..Video sam neke Milove primame, nisu jeftine, kapiram da su Italijani za bolonjez tu u vrhu sa svim... Browing ne sretoh, mada nisam zagledao detaljno, potrazicu... Taj Van der Ende sam mnogo davno već koristio, bila je dobra...

Jel mešaš sem hrane i dodataka, crvice, hleb ili eventualno glistone?

Jel “potapaš” džak sa hlebom?
BRZO i BEZ VEZE

Online pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
  • Dob: 50
« Odgovori #53 u: Travanj 18, 2019, 21:01:46 poslijepodne »
 Dobro bi bilo u svaku hranu sipati šećernu melasu,sa njom ne možeš zahebati a riba ju obožava. Gledao sam da je kod vas dostupna pa pojedinci prodaju po oglasima a ako imaš nekoga tko radi u šećerani nitko sretniji od tebe. I melasa ima ajme,najbolja je ona gusta poput meda recimo. U slobodnoj prodaji znaju prodavati već razrijeđenu,hebiga ima nas svakakvih. U ribolovnim radnjama je definitivno ima ali je i skupa. Hranu možeš mješati sa hranom iz krtičnjaka,ona je već prerađena od krtice a ima i miris po glistama,ja ju koristim više zbog oblaka koji napravi na dnu pri otapanju. Inače u zemlju koju pokupim uz obalu stavim što sjeckanih što živih glista,napravim kugle i pobacam u zoni ribolova,one polako izlaze,riba ju skuplja a moja udica je tu negdje-ovo je za plovak. Za feeder nasjeckam glista đubretara i ubacim u hranu te njima punim hranilicu,dakle prvo malo hrana,u sredinu gliste i zatvoriš hranilicu hranom,tako isto umjesto glisti možeš i crve koristiti. Ako si u mogućnosti nabaviti mlijeko za teliće,u prahu mislim dodaj u hranu,ako ne dodaj običan puding od vanilije ili čega god. Naime dosta je bitan taj oblak,riba podsvjesno zna da kada se dno zamulji tamo nalazi hranu bilo to neko potonulo sjemenje,larve ili nešto treće. Još jedno,u bilo koju hranu slobodno dodaj korijanadar-korijander,kako ga već tko zove. Njega bjela riba iz nekog razloga obožava a ima ga u svim bolje opskrbljenim trgovinama. Jedna ona vrećica na dvije kile hrane bit će dovoljna. Dakle melasa kao i korijandar uvjek dobro došli. Slijedeće konoplja.nju ako imaš skuhaj i tu vodu nikada "NE BACAJ",njome kvasi hranu. Konoplja izaziva ribu da što više jede to je više gladna tako da ostaje na mjestu gdje hraniš. Dakle četiri po meni bitne stavke koje možeš a bilo bi poželjno dodati već gotovim hranama su melasa.konoplja,korijander i mlijeko u prahu. Naravno ima još bezbroj varijacija na temu no to su više preseravanja nekih "znalaca",ovo ti je sasvim dovoljno da uredno loviš a da susjedi po štapu gledaju koji ti je danas  :eek:. Ako ima ribe na ovo ona mora doći. :hi:

Online SMT

• Alas
« Odgovori #54 u: Travanj 18, 2019, 21:09:49 poslijepodne »
Ne sekiraj se, na mene neće za belu niko biti ljubomoran, to je međju mojima nivo “ ispod časti”... Gledaju me u čudu... :hi: :uf:

Što se hrane tiče, napravicu nešto od ovoga kako ide uz mene Brzo i Bez Veze, neće biti reklamacija od riba :stripii:
BRZO i BEZ VEZE

Offline Jožef1

• Somolovac
« Odgovori #55 u: Travanj 18, 2019, 21:16:18 poslijepodne »
To je disciplina lov snajperom na plovak.  :stripii: :stripii:  :occasion14:
majstor zar i ti  :rofl2: :rofl2: :rofl2: :stripii:

Offline Jožef1

• Somolovac
« Odgovori #56 u: Travanj 18, 2019, 21:26:09 poslijepodne »
Dobro bi bilo u svaku hranu sipati šećernu melasu,sa njom ne možeš zahebati a riba ju obožava. Gledao sam da je kod vas dostupna pa pojedinci prodaju po oglasima a ako imaš nekoga tko radi u šećerani nitko sretniji od tebe. I melasa ima ajme,najbolja je ona gusta poput meda recimo. U slobodnoj prodaji znaju prodavati već razrijeđenu,hebiga ima nas svakakvih. U ribolovnim radnjama je definitivno ima ali je i skupa. Hranu možeš mješati sa hranom iz krtičnjaka,ona je već prerađena od krtice a ima i miris po glistama,ja ju koristim više zbog oblaka koji napravi na dnu pri otapanju. Inače u zemlju koju pokupim uz obalu stavim što sjeckanih što živih glista,napravim kugle i pobacam u zoni ribolova,one polako izlaze,riba ju skuplja a moja udica je tu negdje-ovo je za plovak. Za feeder nasjeckam glista đubretara i ubacim u hranu te njima punim hranilicu,dakle prvo malo hrana,u sredinu gliste i zatvoriš hranilicu hranom,tako isto umjesto glisti možeš i crve koristiti. Ako si u mogućnosti nabaviti mlijeko za teliće,u prahu mislim dodaj u hranu,ako ne dodaj običan puding od vanilije ili čega god. Naime dosta je bitan taj oblak,riba podsvjesno zna da kada se dno zamulji tamo nalazi hranu bilo to neko potonulo sjemenje,larve ili nešto treće. Još jedno,u bilo koju hranu slobodno dodaj korijanadar-korijander,kako ga već tko zove. Njega bjela riba iz nekog razloga obožava a ima ga u svim bolje opskrbljenim trgovinama. Jedna ona vrećica na dvije kile hrane bit će dovoljna. Dakle melasa kao i korijandar uvjek dobro došli. Slijedeće konoplja.nju ako imaš skuhaj i tu vodu nikada "NE BACAJ",njome kvasi hranu. Konoplja izaziva ribu da što više jede to je više gladna tako da ostaje na mjestu gdje hraniš. Dakle četiri po meni bitne stavke koje možeš a bilo bi poželjno dodati već gotovim hranama su melasa.konoplja,korijander i mlijeko u prahu. Naravno ima još bezbroj varijacija na temu no to su više preseravanja nekih "znalaca",ovo ti je sasvim dovoljno da uredno loviš a da susjedi po štapu gledaju koji ti je danas  :eek:. Ako ima ribe na ovo ona mora doći. :hi:
pajdo77 svaka čast na informacijama  :clap2: Korijander sam zaboravio  :icon_scratch: i sam koristim zemlju najvrijednijih životinja krtica - u mom dvorištu  :pirate: :pirate:

Offline Djoka

• Štukolovac
  • Dob: 20
« Odgovori #57 u: Travanj 18, 2019, 21:47:47 poslijepodne »
Sto se tice hrane za Dunav(Jaz i krupna Deverika) kuvano zito-kukuruz- a ne smeta u mix ubacit i konoplju.  od praskastih hrana Van den Eynde(bream,expo) Milo(specijal breme a za Mrenu specijal barbel) i naravno Sensas(gros gardons,super fond) moja zapazanja sa Dunava... moze i kombinacija tih hrana u jednu+ prezla,prosijana zemlja,prosijan kamen...

Offline mlb

• Somolovac
  • Mene moja riba čeka!!
  • Dob: 34
« Odgovori #58 u: Travanj 18, 2019, 21:50:30 poslijepodne »
Milo barbo sa kombinacijom sira u prahu i živim crvićima vrh za mrenu  :icon_thumright:

Online smudjoslav

• Štukolovac
« Odgovori #59 u: Travanj 18, 2019, 22:18:48 poslijepodne »
...Malo cu se umesati jer pecam na Dunavu bolonjezom bas dugo, doduse ne iz camca kako tema ima naziv jer sam pecao par puta i uvideo da nije to to...Obala je za bolonjez mama!
 Svaka voda trazi drugaciju prihranu...Na Dunavu ima pozicija gde ako prihranis upropastio si pecanje za taj dan...Ali ako pecas na nekom mestu sa konstantnim ujednacenim protokom onda hrana igra veliku ulogu...Van Den Eynde je odlicna hrana za Dunav...Moj savet je ako pecate vise sati na protoku koji sam pomenuo obavezno dodati TTX...Slatkasti dodatak koji se mesa bar pola sata ranije sa vodom i koji nabubri...Samim tim kolicina za hranjenje je veca...
Zemlja moze...ne zbog oblaka koji je neko ovde pomenuo (ne kazem da ne pravi) vec zbog toga da na nekim mestima redje hranite jer se riba sa hranom u kojoj je zemlja duze zadrzava zato sto trazi hranu u toj istoj zemlji(probira i ne jede brzinski kao cistu hranu)...
Mozda sam nekom pomogao a mozda i nisam... :hi: