Strune

Autor maverick, Studeni 16, 2012, 13:54:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

Batica

Ja sam odvano prestao da kupujem strune kod nas.
Nekako nemam poverenja kod nasih prodavaca.
Pogotovo sto ima kopija na Aliju.
Sto se tice Kairiki VT ja sam cuo sve najbolje.
Pred praznike porucili 0.22mm za nesto tezi jig i terene sa krsom a za prolece ovih dana porucujem 60 ili 80lb.
Letos na moru probali 0.10mm, kupljen u Grckoj za ul jig na moru. Sve pohvale.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

SMT

#1816
Iskreno, pojma nemam ova moja koju oznaku nosi... Kupljena je kod nas... Analiza strune je sa terena i iz sopstvene prakse... Ja nikakvu dilemu nemam oko ove strune u navedenoj debljini, sebi je  dosta prakticno objasnim sa 2 reči “ ne valja”, ova moja( da li je stara , kopija, nešto trece, ne znam)...Ne mogu čoveku tako reci jer mišljenja znaju biti potpuno različita oko iste stvari, moram prostora ostaviti...To ostavljam da onaj ko čita oko tih različitih mišljenja, proceni...

Batice,

Ja sam lenj da kupujem strune po inostranstvu, svaka čast! Prosto mi se ne da a i ne podnosim tu internet prodaju, zamara me... Ako budeš u prilici, negde nabaci ovu 0,19 mm, pa probaj... Siguran sam da si iskusan ribolovac, da ćemo se negde na kraju dana pogoditi sa mišljenjem +- 10%... Ili sam ja kupio neki fejk...

Batica

Bitno je da li je SX ili VT.
SX nije bas ok, tu su misljenja pola, pola.
Internet je zakon, pogotovo sto se tice kvaliteta nekog dela pribora.


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka


SMT

#1818
Ne znam šta ljudi pišu, da li su to iskustva sa vode... Pišu svašta... Ne znam ni šta znace te oznake... Nekako verujem u sopstveni rad na terenu više i ono sto vidim i osetim... Kupio sam tri u različito vreme kod zastupnika, dve sa slike i neka debljina izmedju, čini mi se...

To je ta struna, tu se ne vidi koja je oznaka... Pa ako može da se prepozna... Moguće da je bas ta VT jer mi trgovac kaže da su u vecini u radnji... Bio je drugar samnom u čamcu, 5x zabacio sa njom, brzo ostavio štap kad je video kako puca...I gleda me sa čim pecam... Mišljenja sam da puca jer gubi to svojstvo brzo koje je imala kao nova, kako sam u prvom postu naveo... Čini mi se da nije postojana, nešto je falilo na ovom mom primerku- kalemu! U nekoliko prvih ribolova je bila ok, prividno, dok ne izgubi to svojstvo( a to je nekoliko izlazaka)...








Ova dole sa tom oznakom SX je bila meni dobra(negde sam je u ovoj temi ranije spominjao)... Neke somove iščupala, na mnogo teškom terenu radila, mnoge udice ispravljala,  više od toga nisam ni trazio...(ima debljinu svakako za to)... Bio sam zadovoljan sa njom, sa ovom gore nisam, kao sto sam napisao u prvom postu... Ne mogu vratiti film toliko unazad ali osim debljine koja je evidentna, mislim da je bilo razlike u toj “glazuri” okolo...  Meni ta gornja izgleda, kao da su je deca plela...







U pitanju su 3 kalema strune u mom slučaju(uzorak), shimano kairiki.... 2:1 da je dobra!


alex7777

Nisam htio u startu nist pricat dok ne prodje neko vrijeme evo skoro mjesec dana kako sam uzeo FIRE LINE i imam samo rijeci hvale tanka usporedno sdrugima koji deklariraju nprm 0,10mm a ova mja 0,12mm a vidno tanja od te 10mm nepije vodu znaci jako mal problem pri smrzavanju iznenadio sam se  :eek:


roll play order online

Rap

Citat: rj  u Ožujak 11, 2019, 19:42:21
Citat: kawasaki  u Ožujak 11, 2019, 19:20:23
Power pro vise nego kastking 9 niti. Druge modele ne koristim. Jer 9tka je tanja od 8 niti. A 4 niti nevolim jer je gruba i debela u odnosu na mnoge.

Zanima me dali netko koristi japanske tipa 8 niti ygk, i ostale skuplje marke u debljini od 10 lb? Ili se svi vrte oko 20-30 lb kad su te tanke spage u pitanju?

imam ja tu ygk 200m platio 250 kn 30 lb ...tiha... fino leti ...tanka za tu nosivost ...al mi redovito puca na čvoru tako da sam ju skinio ...naletio na spajder ...8 niti ..pre zadovoljan sam jeftina i podnosi čvor...150m 135 kn ...topla preporuka ..
Koji spajder je u pitanju?


im84

#1822
Meni svaka puca dolje na kopci. Napravim si predvez od cca 1.5m ili vise, i traje da se ni nesjetim vezat iduci. Stvar je cvora. To su fine spagice, i traze ''cvor bez usijecanja'', dakle FG ili neku vrstu takvog cvora.

Na ovoj slici je čvor koji mi traje od Božića i još da imam, a baš sam lovio po kršu. Pucanja, jasno, dolje na kopči.





#foxrage
#fox_rage_fishing

Rap

Jel to Spiderwire blue? Koja debljina?

SMT

Treći put je motam... Treći put različita debljina... Imam još jednu u rezervi... Sto će reci, da ne mogu biti nezadovoljan... Boja je i dalje bzv ali je struna dobra... U prvim metrima trke, malo za moj ukus kruća ali nakon nekoliko pecanja se “opusti” kako treba... 200m pakovanje mi se posebno dopada...




ljuska

dali je netko probao ili ima Berkley x5 ili x9

ljuska

#1826
Pošto nema odgovora ispo red na mene da se upecam na neprovjereno utisci poslije ribolova




ljuska

isprobao i za prvi dojam i više od dobrog uzeo 0.14  ima dosta veliku deklariranu nosivost pa je vjerojatno deblja nego što piše, a  sa tim sam i računao. usporedio sa 0.19  PP vidljivo tanja ali puno čvršća na kidanje baš me iznenadilo s time da je x9 novi a pp stari od prošle godine i ostalo ga malo na špuli vidjet ćemo ga poslije par ribolova dok dobije sunca ikad dođe bolja riba

Rap

Koliko košta?

Poslano sa mog BLA-L29 koristeći Tapatalk


ljuska

168 kuna 150 metara