Autor Tema: Strune  (Posjeta: 136028 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Batica

• Somolovac
  • Dob: 37
Odg: Strune
« Odgovori #1815 u: Siječanj 14, 2020, 08:42:18 prijepodne »
Ja sam odvano prestao da kupujem strune kod nas.
Nekako nemam poverenja kod nasih prodavaca.
Pogotovo sto ima kopija na Aliju.
Sto se tice Kairiki VT ja sam cuo sve najbolje.
Pred praznike porucili 0.22mm za nesto tezi jig i terene sa krsom a za prolece ovih dana porucujem 60 ili 80lb.
Letos na moru probali 0.10mm, kupljen u Grckoj za ul jig na moru. Sve pohvale.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Offline SMT

• Alas
  • Dob: 42
« Odgovori #1816 u: Siječanj 14, 2020, 09:16:53 prijepodne »
Iskreno, pojma nemam ova moja koju oznaku nosi... Kupljena je kod nas... Analiza strune je sa terena i iz sopstvene prakse... Ja nikakvu dilemu nemam oko ove strune u navedenoj debljini, sebi je  dosta prakticno objasnim sa 2 reči “ ne valja”, ova moja( da li je stara , kopija, nešto trece, ne znam)...Ne mogu čoveku tako reci jer mišljenja znaju biti potpuno različita oko iste stvari, moram prostora ostaviti...To ostavljam da onaj ko čita oko tih različitih mišljenja, proceni...

Batice,

Ja sam lenj da kupujem strune po inostranstvu, svaka čast! Prosto mi se ne da a i ne podnosim tu internet prodaju, zamara me... Ako budeš u prilici, negde nabaci ovu 0,19 mm, pa probaj... Siguran sam da si iskusan ribolovac, da ćemo se negde na kraju dana pogoditi sa mišljenjem +- 10%... Ili sam ja kupio neki fejk...
BRZO i BEZ VEZE

Offline Batica

• Somolovac
  • Dob: 37
« Odgovori #1817 u: Siječanj 14, 2020, 10:20:11 prijepodne »
Bitno je da li je SX ili VT.
SX nije bas ok, tu su misljenja pola, pola.
Internet je zakon, pogotovo sto se tice kvaliteta nekog dela pribora.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Offline SMT

• Alas
  • Dob: 42
« Odgovori #1818 u: Siječanj 14, 2020, 10:45:56 prijepodne »
Ne znam šta ljudi pišu, da li su to iskustva sa vode... Pišu svašta... Ne znam ni šta znace te oznake... Nekako verujem u sopstveni rad na terenu više i ono sto vidim i osetim... Kupio sam tri u različito vreme kod zastupnika, dve sa slike i neka debljina izmedju, čini mi se...

To je ta struna, tu se ne vidi koja je oznaka... Pa ako može da se prepozna... Moguće da je bas ta VT jer mi trgovac kaže da su u vecini u radnji... Bio je drugar samnom u čamcu, 5x zabacio sa njom, brzo ostavio štap kad je video kako puca...I gleda me sa čim pecam... Mišljenja sam da puca jer gubi to svojstvo brzo koje je imala kao nova, kako sam u prvom postu naveo... Čini mi se da nije postojana, nešto je falilo na ovom mom primerku- kalemu! U nekoliko prvih ribolova je bila ok, prividno, dok ne izgubi to svojstvo( a to je nekoliko izlazaka)...

Ova dole sa tom oznakom SX je bila meni dobra(negde sam je u ovoj temi ranije spominjao)... Neke somove iščupala, na mnogo teškom terenu radila, mnoge udice ispravljala,  više od toga nisam ni trazio...(ima debljinu svakako za to)... Bio sam zadovoljan sa njom, sa ovom gore nisam, kao sto sam napisao u prvom postu... Ne mogu vratiti film toliko unazad ali osim debljine koja je evidentna, mislim da je bilo razlike u toj “glazuri” okolo...  Meni ta gornja izgleda, kao da su je deca plela...

U pitanju su 3 kalema strune u mom slučaju(uzorak), shimano kairiki.... 2:1 da je dobra!

BRZO i BEZ VEZE

Offline alex7777

• Somolovac
  • odgovorno tvrdim da nista netvrdim dok ne utvrdim
  • Dob: 41
« Odgovori #1819 u: Siječanj 15, 2020, 21:58:42 poslijepodne »
Nisam htio u startu nist pricat dok ne prodje neko vrijeme evo skoro mjesec dana kako sam uzeo FIRE LINE i imam samo rijeci hvale tanka usporedno sdrugima koji deklariraju nprm 0,10mm a ova mja 0,12mm a vidno tanja od te 10mm nepije vodu znaci jako mal problem pri smrzavanju iznenadio sam se  :eek:

roll play order online