PRIBOR & OPREMA > Mašinice

Shimano Twin Power

<< < (24/24)

SMT:
Ej ne, za sada... Prestrojavam se, prebrojavam se, pravim rasporede druge...

Štap mi je koncepciju poremetio, izbacio iz stroja 2-3 kom...

maverick:
Morao sam pitati  :occasion14:

SMT:
Twin Power F

Jednom prijatelju, preko drugoga sam nabavljao ovu igračku... Imao sam ga i ja davno... Zaista sjajna masinka, metal, slaganje, ručka od ružinog drveta... Sada model star već blizu 20 godina, kod nekih ljudi još vrte...

Stvar je ukusa, možda su noviji TP lepši, da li su bolji i dugotrajniji, nisam siguran... Videćemo...

Nekada je Shimano uz ove modele F, FA, FB, FC, itd, pakovao i rezervnu spulnu za pare koje dajemo.. Danas nema spulne uz ove nove...

SMT:
Pre F je bio XT... Preteča današnjih twinova... Po meni najbolje Shimanove masinice ako se gleda odnos cene i kvaliteta...

Imao sam ga 10-tak godina, posle je bar 5 stajao, pa sam ga prodao, kajem se... U to vreme mi je bio skup, pa sam pozajmio pare za njega, vraćao kako sam znao i umeo :stripii:...

Kao i za gore spomenutog F, slične karakteristike... Imao je i neke mane, na prvom mestu ručka na preklapanje(dobije luft)... Ja sam to bio rešio tečnim metalom(zalio), tako da sam je fiksirao, nije se mogla preklapati ali lufta nije bilo... Vozio je godinama, ogroman broj izlazaka... Gledam po oglasima još ih ima u odličnom stanju, cene za dobar primerak su oko 150€...

Bio je komplikovan za otvaranje i podmazivanje, stavljala se klasična mast u njega... Nije bilo rupice za ulje kao na nekim kasnijim modelima... Možda je zbog toga recimo bio nečujan u odnosu na rad FA modela... Glatko i tiho je radio...

Potpuno isti ovakav model se radio za američko tržište, pod nazivom Sustain... Na spulni je umesto twin power pisalo sustain, u pitanju je bila identična mašinica(ne različita kao danas)... S tim da je na Sustainu ručka bila mnogo bolje rešena, uvrtala se kao na F modelu...

Legendarni XT, još nije za temu “nekad bilo”... Verujem da se još dugo godina može s njim pecati...

SMT:
Ovog gore spomenutog XT-a sam preko 10g koristio u svakakvim uslovima u pravom smislu te reci... Veliki broj izlazaka..  Prodao ga izgrebanog ali vitalnog...

Ovaj C mi se i dalje izgledom ne dopada( sto u principu nije važno), to konusno telo... Hteo sam ga menjati za kakvu stellu... Medjutim kako koje pecanje obavim sa njim, bas me prijatno iznenadjuje... Ne znam kako je kod drugih, da li je bilo problema... Dugo mi se neki twin nije ovoliko svideo ponašanjem... Za sada...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju