Autor Tema: vertikala  (Posjeta: 13949 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kockar

• Somolovac
Odg: vertikala
« Odgovori #120 u: Listopad 14, 2019, 19:27:58 poslijepodne »
Slažem se! Multić je u svemu u prednosti pri lovu na vertikalu, ali nikako ne mogu da svarim vađenje ribe sa multićem. Grozno, fuj...
Imao sam soma od 20-ak kg, šarana od 11 kg i to na fin, dobro usklađen pribor, ali baš mi uopšte nije prijalo zamaranje, više sam se mučio nego što sam uživao.  :no:
Još uvek nisam u potpunosti odustao, imam komplet za vertikalu u soški, žao mi da ga prodam. PB Premier 6,6 ft na 1 oz. sa multićem Team Daiwa Z.
Prošle godine ga uopšte nisam nosio na vodu... Videćemo dokle će skupljati prašinu!? :toothy9:

Imao sam prilike nekad davno da odvertikalisem jedna ili dva dana sa multicem za motanje desnom...cak i jedno pristojno somiste od 139 cm da moram tim vaditi.... E to je prava patnja. Kontam da se tako osecaju ljudi posle teskog sloga...:)
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan!

Online SMT

• Alas
  • Dob: 42
« Odgovori #121 u: Listopad 21, 2019, 20:50:48 poslijepodne »
Dobro je to, odlično... 130€ plaćen, ne moram paziti gde ostavljam, odlično uradjen :hi:... Malo sam pecao, overio ribu mnogo veću nego sto smudj raste...Ima tu “mesa” za još... Dužina iza do lakta, nema setanja levo desno na ribi...  Napred držanje za evu ispred mašine, milina za raditi sa 20-tak grama... Vuče i glavinjare od 40-50g ako treba, a dzig glave kolike hoćeš...Snage za odizanje ribe sa dna ima(ako som udari)... Meni radna dužina odlična... Sad ako dodju ne znam kakve ribe, videćemo... Tu je masina broj veća za svaki slučaj...

Mislio sam ga seci na pola zbog transporta ali neću... Iz komada je “jak ko zemlja”...

BRZO i BEZ VEZE

Offline ossa

• Somolovac
« Odgovori #122 u: Listopad 22, 2019, 07:42:52 prijepodne »
Lep komplet. Prava mera za vertikalu rekao bih. I ako nisam stručnjak, vidim da si ga upario sa TOM mašinom, sigurno je zaslužio TU lepoticu.  :sha: Štap je jednodelan koliko vidim ??
A ovo što ERVIN reče "PB Premier 6,6 ft na 1 oz" , ima i ST Crox istu seriju premier čak u XH varijanti (možda nepotrebno) , to su isto brutalne alatke , a ima dvodelaca. Čak se od jednodelaca prave dvodelci u domaćoj kuhinji. Za transport su pravo olakšanje. A može i u čamcu da stoji u maloj komori.

Online SMT

• Alas
  • Dob: 42
« Odgovori #123 u: Listopad 22, 2019, 09:01:03 prijepodne »
Kod mene su svi stapovi radni, bez obzira na cenu... Bila je ideja da se napravi jedan radni za neku relativno razumnu cenu s obzirom na vremenski ograničenu primenu... Rano je za prognoze ali deluje da je to to...

Masinica je tu kao podrška za brkate ribe i uopste Dunav, sto se smudja tiče može manja sigurno... To nije štap za ciljani lov soma, već za gumicarenje smudja... Medjutim, ja nemam somovske stapove niti će tu biti promene, ne volim prejak pribor... Nastaviću da ih pecam na “pojačan” smudjevski pribor i tanje strune... Taj merak, nema cenu... Ako koji i ode= sastavni deo ovog sporta :hi:... Doći će drugi :hi:...
BRZO i BEZ VEZE

Offline kockar

• Somolovac
« Odgovori #124 u: Listopad 23, 2019, 19:04:47 poslijepodne »
Odustanak od secenja je super odluka.
Mnooogo je jednodelni blank i jaca i lepsa opcija.
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan!

Offline Ervin

• Smudjolovac
« Odgovori #125 u: Listopad 25, 2019, 09:24:31 prijepodne »
A ovo što ERVIN reče "PB Premier 6,6 ft na 1 oz" , ima i ST Crox istu seriju premier čak u XH varijanti (možda nepotrebno)...

Ma zeznuo sam se u kucanju i moj je St. Croix Premier. PB mi je bio stari casting štap koji sam prodao.
Ispravio sam u postu na prethodnoj strani...

@kockar
Ove godine sam opet počeo da vertikališem sa casting kompletom i naravno dođe mi slina od 15kg. Štap je prava mala zverka i jako lepo je to odradio. Recimo i da sam se sa multićem snašao bolje nego pre, ali verujem da se nikada neću naviknuti na tu kočnicu. Zujanje kočnice na stacionarnoj mašini ima zvuk kao najlepša pesma u poređenju sa ovim što multiplikator ima...

Online dravski pecaros

• Alas
« Odgovori #126 u: Veljača 25, 2020, 22:32:49 poslijepodne »