Autor Tema: DUO  (Posjeta: 1870 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline macvanski ribolovac

• Babuškar
  • **
DUO
« u: Veljača 13, 2014, 12:10:27 poslijepodne »
Veliki izbor ima DUO voblera ja od njega imam samo
DUO Manic Fish 88

Kakva su vasa iskustva sa njima i sa kojim modelima posto znam da ih ima dosta

Offline arigo

• Kederaš
  • *
Odg: DUO
« Odgovori #1 u: Travanj 22, 2014, 20:48:53 poslijepodne »
 :headbang: fina fina iskustva imam.Mislim da ce mi rozante 63sp kawaguchi doneti jos vise radosti.samo jos da ga nabavim,a uskoro cu,nadam se  :takoje:
pecanje je kao i pesnistvo,..za ribara se treba roditi

Online SMT

• Alas
  • Dob: 42
« Odgovori #2 u: Srpanj 10, 2019, 23:32:48 poslijepodne »
DUO Ryuki 50s...

Deluje neozbiljno, a lovi ozbiljno ove ribe bez zuba sa puno kostiju...

BRZO i BEZ VEZE

Online SMT

• Alas
« Odgovori #3 u: Srpanj 11, 2019, 14:00:41 poslijepodne »
10-tak evra sam ih plaćao, imam ih u nekoliko dekora, japanski vobleri... Ovaj 50s mi se ubedljivo najviše svideo, osim sto je lovan, daleko se može baciti, lepo leti... Kvalitet izrade nesporan... Za smudja treba staviti samo tvrdje trokrake u istom broju da ne remete rad varke( owner npr)...

Rad kao na snimku( radi se o 45s na snimku)...  Dekor na snimku je pearl ayu, najbolje mi se pokazao...

BRZO i BEZ VEZE

Offline dxdandy

• Štukolovac
  • Dob: 38
« Odgovori #4 u: Srpanj 12, 2019, 11:49:16 prijepodne »
Ja trenutno koristim 3 original ryukija i jedno 10 kopija sa Alija. Jedino sto ja ima verziju 7cm i 9g. I original i ove kopije, sve je jednako odlicno lovno. Zabacuje se izuzetno daleko. Bolen ju bas voli ali mi se i za more pokazala odlicna za plavu ribu.

Online SMT

• Alas
« Odgovori #5 u: Srpanj 12, 2019, 12:10:26 poslijepodne »
7 cm, kombinacija vodjenja i twiča? Čini mi se da ne može ravnomerno stalno tj da se u malo bržoj vodi izvrce?
Možda grešim...

Bar se ovaj ryuki spearhead od 7cm tako ponašao, koliko se sećam... Imam i 6 cm ali mi ova 5-ica nekako bas legla...
BRZO i BEZ VEZE

Offline dxdandy

• Štukolovac
« Odgovori #6 u: Srpanj 15, 2019, 08:55:11 prijepodne »
Obavezno i samo twich. Na ravnomjerno kako ti kazes, ide nekako lelujavo i zna se izvrtat...ali cak i na takvo vodjenje sam znao bolena dobit. Ali ipak twich ga tek ozivi...5cm nemam...od radi i na normalno ravnomjerno povlacenje ili kako ga vodis ? Mozda je vrijeme da ga ipak isprobam iako sam si reko prije mora uzeti i jednog originala u 8cm. To mora da leti jako jako daleko.

Thx !

Online SMT

• Alas
« Odgovori #7 u: Srpanj 15, 2019, 09:19:13 prijepodne »
5cm za razliku od 6 i 7 cm, može ravnomerno da se vodi... Tek možda u nekom bas bas jakom protoku vode uz brzo povlačenje se izvrće... Za neko “ normalno vodjenje” može ravnomerno, sitna vibra kao ssr 5cm... Ja nisam preveliki ljubitelj malih varki (osim pomenute dve) ali ovaj Roki kako ga zovem me je kupio, leti kao dzig, lovi... Po meni s obzirom da je japanski vobler u pitanju, a znamo koliko koštaju, nije skup... Kvalitet izrade u odnosu na Rapalu, debelo u korist njega... Udara po kamenju, zapinje, ništa mu nemoze...

Ja sam stara škola vobleraja, pa sami twich onako i ne upražnjavam bas, ne sumnjajući u tu tehniku... Ustvari s voblerima koje mogu vuci ravnomerno, dajem im štapom neki twich ili “neke ljubavi” da ne bude uvek ravnomerno...

BRZO i BEZ VEZE

Offline dxdandy

• Štukolovac
« Odgovori #8 u: Srpanj 15, 2019, 11:35:25 prijepodne »
Ma nije ni ovo bas neki ludi twich, ja ga vodim i onda svako malo povucem vrhom stap da kao brze krene...ne trzam onako jako ili naglo...vec samo lagano ga ubrzam i tu dobije posebnu vibru koja se osjeti na svakom stapu...bez obzira na akciju i gramazu. Nije zamoran za raditi ni cijeli dan. Ipak preporuka da probas...i zarazis se i njime :laughing7:

Online SMT

• Alas
« Odgovori #9 u: Srpanj 15, 2019, 12:07:24 poslijepodne »
Gore na snimku imaš protok vode... Dosta je jak... Recimo da se tu 5 cm ne izvrce ili minimalno, sto se koriguje vodjenjem... Ja inače ne motam to 200 km/h ni za bucova, nervira me takvo pecanje, ne raduje me... Onako, srednje-srednje brzo, šta znam...
BRZO i BEZ VEZE

Offline dxdandy

• Štukolovac
« Odgovori #10 u: Srpanj 15, 2019, 14:59:37 poslijepodne »
Tako i ja...ne motam prebrzo...nakako umejreno.

Online SMT

• Alas
« Odgovori #11 u: Srpanj 30, 2019, 08:24:53 prijepodne »
Nešto od dekora Ryuki 50s...

Pearl ayu... Prvi levo...

Promeniti trokrake, preporuka...

Uz neko lagano vodjenje, bucov je kupi u prolazu, deluje mu verovatno kao lagan zalogaj...

A borac ko borac... Kad dođje, jutarnje razgibavanje i razbudjivanje...

BRZO i BEZ VEZE

Offline Sg.Pepper

• Somolovac
  • Dob: 34
« Odgovori #12 u: Studeni 13, 2019, 12:31:15 poslijepodne »
dec d vej aj lajk it....