Autor Tema: Boja voblera  (Posjeta: 2408 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Greys

• Gost
Boja voblera
« u: Ožujak 02, 2014, 12:33:07 poslijepodne »
Koje boje voblera najčešće koristite? Zašto upravo njih? Možda vam ova slika može pomoći

Offline maverick

• Administrator
Odg: Boja voblera
« Odgovori #1 u: Ožujak 02, 2014, 12:42:57 poslijepodne »
Od  cijele hrpe voblera, sveo sam se vise manje samo na rapalu i na pecanje u povrsinskom sloju jer za sve ostalo mi odradi guma...od svih dekora sveo sam se samo na tri...na S, FT I SFC po rapali...pričam o smudju...
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline tole

• Somolovac
« Odgovori #2 u: Ožujak 02, 2014, 13:02:12 poslijepodne »
ja bi još u ta tri tvoja dekora ubacio GFR i RH....za smuđa.... :ok:

Greys

• Gost
« Odgovori #3 u: Ožujak 02, 2014, 13:04:11 poslijepodne »
Baš ove 3 što je Maverick napisao su  :ok:
A što je Tole rekao, za red head boju, znam jaaaaako puno ljudi koji jednostavno bez te boje nemogu, kao što je kod nas FT

Offline tole

• Somolovac
« Odgovori #4 u: Ožujak 02, 2014, 13:09:04 poslijepodne »
ja sam sa druge strane primjetio da mi gfr u određenim uslovima puno bolja od ft, recimo kada je jača mjesečina...nezamjenjivo, jedne godine sam bacao samo gfr i nalovio se smuđeva ajme :icon_thumright:

...to je dosta individualno ustvari, kako ko voli, koliko ko forsira neku boju toliko sa njom i ima uspjeha....mada su nekad nijanse presudne...

Offline Rap

• Somolovac
« Odgovori #5 u: Ožujak 02, 2014, 13:11:23 poslijepodne »
kod nas na jošavi boja CD se pokazala najlovnijom za smukija što bi po tablici za plitku vodu i bila taman   :hi:

Offline tole

• Somolovac
« Odgovori #6 u: Ožujak 02, 2014, 13:19:47 poslijepodne »
smatram da kod odabira boje voblera i općenito varalica za lov u površinskom sloju, pogotovo u sumrak ili noću, uz neizostavnu providnost i boju vode, veliku, a možda i najveću ulogu igra boja svjetlosti koja obasjava površinu...

Offline raso

• Somolovac
    • .raŠo ribolov
« Odgovori #7 u: Ožujak 02, 2014, 13:43:22 poslijepodne »
Zaboravili ste jednu bez koje nejde P :ok:

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #8 u: Ožujak 02, 2014, 18:33:49 poslijepodne »
Ma ja sam to sve pojednostavio....ne da mi se iše vuci deset kutija voblera...i ne sekiram se previse...a lovim na vobler konstantnije nego na gumu
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline Hunter

• Somolovac
    • DM Ribolov
« Odgovori #9 u: Ožujak 02, 2014, 22:19:50 poslijepodne »
ft,ayu i bijela uglavnom.za more b i zlatna takodjer.
sto duze pecam bitnije mi je koliko vobler buboko roni nego sama boja.najlovniji vobler ikad je bio ito 95 na kojem je ostalo mozda 10 % ft boje (ostalo je bilo sve oguljeno do daske)
boja uglavnom bitnije igra kad je riba plasljiva,a bistroca vode velika.

Offline tole

• Somolovac
« Odgovori #10 u: Ožujak 02, 2014, 23:02:24 poslijepodne »
Ma ja sam to sve pojednostavio....ne da mi se iše vuci deset kutija voblera...i ne sekiram se previse...a lovim na vobler konstantnije nego na gumu

ma pojednostavio sam i ja...lovim na voblere u jednom dekoru....samo se malo kad bojam poigram sa nijansama.. :bye:

Offline Kugla

• Alas
« Odgovori #11 u: Ožujak 03, 2014, 10:23:43 prijepodne »
Meni se ovaj pokazao ljeti i ranu jesen super

Uz to firetiger ima lijepih rezultata, iako to su dva koja sam najviše forsirao, dok sa S i sfc i perch manje ali njih sam i manje bacao jer ova dva gore mi favoriti.
"Živi kako možeš, kad ne možeš onako kako hoćeš."
www.lureti.hr
www.facebook.com/edukacije.lureti
www.facebook.com/lureti

Offline Lomnica_city

• Somolovac
« Odgovori #12 u: Ožujak 04, 2014, 15:10:40 poslijepodne »
Sunfish dekor, ili kako ga vec oni zovu (Bluegill mozda), s obzirom na rasprostranjenost takozvane suncice/japanca (iako je americka riba mnogi ga ovako zovu) ne cudi sto ga vole grabljivice, jednom su neki drugari uhvatili soma na boilu sa ukusom mesa, 28kg komad, i u njemu nasli preko 20 suncica iskljucivo!!

Online SMT

• Alas
  • Dob: 42
« Odgovori #13 u: Studeni 14, 2018, 09:45:55 prijepodne »
Svi mi u nekoj neravnopravnom trci sa životom i vremenom, više nemamo kada da bacamo voblere.
Realno, hteli mi to priznati ili ne vobler je izgubio trku na Dunavu sa drugim varkama(džigom na prvom mestu) odavno i verovatno opravdano. Mada meni lično to nije isto pecanje, od prezentacije do udarca. Još ga bacam, ne kao pre ali uspevam mu naći minute...
Razni su razlozi zašto se ne bacaju vobleri, nekome skup, nekome dosadno jednolično vodjenje(što ne mora da se radi), neko ne voli noću bacati, neko malom glavom i gumom nadomesti vobler, Itd Itd...

Boje

Postoje neka nepisana i logična pravila kada se koja boja koristi... Često u praksi, bude sasvim suprotno.
Današnja ponuda boja za mene je zbunjujuća, prevelika. Često kažem da ti nalickani vobleri više upecaju ribolovca, nego ribu...Razne su teorije šta i kako riba vidi, čini mi se nikad dokazane do kraja.
Ja sam nekako u tom moru dekora ostao dosledan jednoj boji,  tj više joj verujem od drugih, naziv po Rapali FT. Kroz godine koliko ga koristim(dekor)uspevam još uvek da nateram ribu ako ne vidi, da progleda. Ako je neaktivna da je isprovociram/iznerviram. Negde verujem da se riba “pali” na ovu boju, naravno u kombinaciji sa vibracijom.

Na ovu boju lovim i dalje, povremeno kupim i neke modernije dekore na koje uglavnom ne lovim, valjda da budem u trendu, šta znam...

FT bi izabrao na prvom mestu, za vecinu grabljivica.

BRZO i BEZ VEZE

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #14 u: Studeni 14, 2018, 10:14:45 prijepodne »
Tebi koji si konstantno na Dunavu je guma prvi izbor, a meni koji dodjem povremeno...jedini zicer je veslo i vobler...tu mi je skoro uvijek zagarantiran ulov...Ponekad pod tim vobler moze proci i guma na jig glavi od 3 grama....ali samo kao zbog prezentacije a mjesta su ista. Za gumu opcenito treba dobro poznavati teren, prijelaze...dnevne migracije ...panjeve...zemljane odsjeke i na to se sve pokusati usidriti koliko god je moguce kvalitetno. U ovom dobu godine, tj ljetnje doba i jesen...kamena obala, odbijanje na svakom špicu je potencijalno mjesto za zagarantiran ulov. Ako se jos s tim povedes i ukljucis segment dolaska vode na obalu iz same matice...sto ovisi o vodostaju pa po tome izaberes mjesto gdje ces zanociti na par stotina metara...sigurno je da ce ti vobler pruziti dosta uzitaka...Gore spomenuh veslo...sidro van...par zamaha veslom do slijedeceg odbijanja i tako redom...Bpje su one koje sam naveo i prije pisajuci u ovom postu...Zabaci su tihi , kratki...bez velikih fijukanja...jer ako zelim baciti dalje...ipak cu se pomaknuti do tamo u odredjenom trenutku. Plastični čamac, nema puno buke, ali i debeli tepison unutra garantira da nece bas biti nikakvih zvukova od mene prema vodi...Znam da ce neki reci kad hoce ...onda mu nista ne smeta...Iskreno takvi dani me ne zanimaju...zanimaju me oni dani kad drugim nece a ja lovim...ta konstanta po meni pravi razliku medju istinskim lovcima na smudja i onima koji fijucu da ih cuje cijelo selo....