Autor Tema: Na koji nacin zastititi Bass-a u zatvorenim vodama.  (Posjeta: 1828 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Luckycarp

• Babuškar
  • **
  • Svaka riba vrijedi
  • Dob: 37
Na koji nacin zastititi Bass-a u zatvorenim vodama.
« u: Prosinac 02, 2014, 10:55:34 prijepodne »
Na koji nacin je moguce zastititi Bass-a na zatvorenim vodama a riba nije autohtona?
Postoje pokoje vode gdje je kao zabranjeno odnositi ulovljenog Bass-a sa vode iako za njega u hr ne postoji zakonska mjera tj. regulativa!
Dali drustvo mora kod ministarstva zatraziti takvu zabranu ili moze svojevoljno odlucivati?

Nadam se zanimljivoj diskusiji!
Get allways a Lucky-carp

Offline rj

• R M0d
  • MINISTAR
Odg: Na koji nacin zastititi Bass-a u zatvorenim vodama.
« Odgovori #1 u: Prosinac 02, 2014, 10:58:48 prijepodne »
zašto ga štitit  :sha: zakon RH je jasan po tom pitanju alohtonih vrsta  :takoje:
za tebe sam dok holidej i vajt erp u jednom

Offline Luckycarp

• Babuškar
  • **
  • Svaka riba vrijedi
  • Dob: 37
« Odgovori #2 u: Prosinac 02, 2014, 11:00:37 prijepodne »
zato i pitam...

sa kojom zakonskom regulativom drustvo tako nesto moze opravdavati?
Ili to drustva samo muljaju?
Get allways a Lucky-carp

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #3 u: Prosinac 02, 2014, 11:14:54 prijepodne »
Vidi s Drayom i Kawasakijem kako su to rijesili u Đakovštini...
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline kockar

• Somolovac
« Odgovori #4 u: Prosinac 02, 2014, 11:25:30 prijepodne »
Puno je tu prica i intriga, ima li boljeg razloga za drustvo od toga da clanovi vole loviti tu ribu i da je drustvo u tome naslo svoj interes?
I Spanija je npr zemlja EU i kao ne bi mogao biti zasticen, pa je na velikom broju voda za basa 100% uhvati i pusti princip.

Uopstalom ako drustvo upravlja vodom i ima pravo odredjivati pravila, moze odrediti sve sto zakonom nije zabranjeno.
Kod nas u Srbiji trenutno postoji jedna voda na kojoj vazi C&R za basa, koji zakonski nije zasticen, ali takodje nije ni zabranjeno vracanje u vodu,
tako da onaj koji upravlja to moze propisati, jer zakonom nije izricito propisana zabrana vracanja.

Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan!

Offline rj

• R M0d
  • MINISTAR
« Odgovori #5 u: Prosinac 02, 2014, 11:40:51 prijepodne »
kockat C&R alohtonih vrsta u zakonu ne postoji ...čak štaviše zakon kaže da se ne vraćaju ulovi ..lokalna odluka nekog društva u suprotnosti je sa zakonom
za tebe sam dok holidej i vajt erp u jednom

Offline kockar

• Somolovac
« Odgovori #6 u: Prosinac 02, 2014, 13:27:52 poslijepodne »
Ok, Hrvatski zakon ne poznajem u detalje, kod nas nema izricite zabrane pustanja.
Mada je u nacrtu zakona bila predvidjena, ali u usvojenom tekstu je fala bogu izbacena.  :glasses9:
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan!

Offline mario123

• Smudjolovac
  • Dob: 23
« Odgovori #7 u: Prosinac 06, 2015, 01:06:58 prijepodne »
Stara tema al nema veze...Zanimljivo je da su protiv bassa uvijek ljudi koji pecaju na rijekama..Sta ima nekom smetat bass u zatvorenoj vodi??Nema bolje sportske i atraktivnije ribe od bassa niste pecali bassa nemojte ni pricati nesto protiv..Smeta vam bass,a 20kg smuda u camcu nikom nesmeta,da slucajno upeca netko bassa u dunvu,dravi,savi bass bi bio kriv sto nema ribe u rijekama...Pricate da je zabranjeno vratit ribu u vodu ako se upeca :red-card: Tko voli pecanje i ribu nece ovako sta reci ili ce reci netko tko to "pravilo" provodi i na ostaloj ribi...Dosad nisam nikad vidio u zivo da je netko vratio smuda sta je on alohtona vrsta? Ja bi rekao da su smudarosi alohtona vrsta kojoj treba zabranit pecnje jer je kod njih prevladalo ono da kila kosta 10e  pa su zaboravili sto znaci vratiti ribu u vodu pa bi to sad provodili na sve ostale vrste kad je smuda malo ponestalo.(treba skupit za saltige,stelle itd...)

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #8 u: Prosinac 06, 2015, 09:34:18 prijepodne »
To si ti sebi ufitiljio nesto u glavu...vec drugi put tu na forumu i par puta na varalicaru nas spominjes u nekom negativnom kontekstu. Ne poznas nas osobno i doista mislim da nema potrebe za takvim pisanjem...Da bar popijemo kavu jednom ili da odpecamo zajedno pa da onda doneses sud o nekom....ovako uopce ne razumijem tvoj stav....
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline Slaven

• Somolovac
  • Ko se s nama druzi zivot mu je duzi
« Odgovori #9 u: Prosinac 06, 2015, 10:38:22 prijepodne »
Stara tema al nema veze...Zanimljivo je da su protiv bassa uvijek ljudi koji pecaju na rijekama..Sta ima nekom smetat bass u zatvorenoj vodi??Nema bolje sportske i atraktivnije ribe od bassa niste pecali bassa nemojte ni pricati nesto protiv..Smeta vam bass,a 20kg smuda u camcu nikom nesmeta,da slucajno upeca netko bassa u dunvu,dravi,savi bass bi bio kriv sto nema ribe u rijekama...Pricate da je zabranjeno vratit ribu u vodu ako se upeca :red-card: Tko voli pecanje i ribu nece ovako sta reci ili ce reci netko tko to "pravilo" provodi i na ostaloj ribi...Dosad nisam nikad vidio u zivo da je netko vratio smuda sta je on alohtona vrsta? Ja bi rekao da su smudarosi alohtona vrsta kojoj treba zabranit pecnje jer je kod njih prevladalo ono da kila kosta 10e  pa su zaboravili sto znaci vratiti ribu u vodu pa bi to sad provodili na sve ostale vrste kad je smuda malo ponestalo.(treba skupit za saltige,stelle itd...)
Mali javi se za jedno 15 20 godina, fali ti jos puno utakmica za ovakvu raspravu

Offline dravski pecaros

• Alas
« Odgovori #10 u: Prosinac 06, 2015, 11:12:31 prijepodne »
neznam na koga se to odnosilo ali mal si pobrko pojmove..ako nekog prozivaš napravi to direktno....ja osobno nemam protiv bassa ništa..cak ga smatram korisnim u zatvorenim vodama radi smanjenja populacije pastata...razriješi jedno da neko voli nešto hvatati..ja šarane,neki somove,neki smuđeve a ti bassa...  :hi:

Offline mario123

• Smudjolovac
  • Dob: 23
« Odgovori #11 u: Prosinac 06, 2015, 11:50:01 prijepodne »
Ma ne odnosi se na nikog nego na svakom ali svakom forumi ima ova tema u uvijek plkuvanje po basu i to sve ljudi koji pecaju na rijeci bassa nikad nisu ni vidili koda je bass krokoodil a ne riba od 1kg pa ce pojest sve sto pliva...bass je riba broj 1. u svijetu trose se milioni na njoj,sve ove nove gume,vobleri,spinnerbaiti i jos milijoj jedna stvar sve je napravito za bassa,da nije bassa danas bi pecali na kasike i leptire kao i prije 100g ta riba vam je omogucila ito 110,tundersticha shakespeare, smithwicka super rouge itd sve jedni od najlovnijih voblera za smuda..Bass natjecanja se prenose na TV--U to gledaju milioni ljudi, i u hrvatskoj imamo bass ligu...to je riba zbog koje se ovoliko razvilo pecanje i riba koji peca najveci broj ljudi u svijetu..Po europi je ima svagdje i svagdje je stite i paze jer nema ni jedne ribe koja je toliko atraktivna i zanimljiva za loviti...Nepricam jer sam ja bassollvac nego je to cinjenica...Bidimo sretni sto imamo priliku pecati tu ribi i biti zahvalni toj ribi, ne unistava ni jednu ribu kao amuri i tostolobik nema ni jedan razlog da nekom smeta.
Da se nekom smud ovako zaleti ja mislim da bi dobio srcani ..Ovo moze samo bass na slatkovodnoj vodi nit jedna druga riba...Ja sam stojao na bentu visine pola metra odma uz vodu ispred mene plicak od 15cm pun trave ,izletio je iz trave i pokupio gumu meni ispred noge skoro na suhom to moze samo bass upao sam u vodu koliko sam se trgnio zamalo da mi srce otkaze :laughing7:

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #12 u: Prosinac 06, 2015, 12:02:32 poslijepodne »
Nije problem u bassu...iznenadio bi se tko je od nas sve i sta pecao...problem je u tvom nastupu... :ok: opusti se i uzivaj...evo recimo ovaj forum ti je idealno mjesto da malo vise prezentiras samu ribu, varalice...staniste...okacis nekog materijala i upoznas ostale koji nisu upuceni. Mada vecina od nas prati i zbivanja u svijetu i trendove i bass botovi su nam nekako vodilja kad radimo čamce...tako da nemoj misliti da smo hrpa seljaka samo zato sto živimo na selu i nemoj misliti sto imamo čamce, motore...stelle i ostali pribor da smo lopovi i ribokradice... i ti ces tako...kad zavrsis faks...zaposliš se i budeš radio 20 plus godina  :ok:

Offline kawasaki

• Alas
« Odgovori #13 u: Prosinac 06, 2015, 12:23:10 poslijepodne »
svaka cast Maverick...jedan mladi i jedan zreli i iskusni Mario.  :ok:
 milo vas je citat  :hi:
...smirit tenzije nije lako kad si mlad

Nemojte se svadit zbog zakona, pravila  :hi:

E da a za bassa ne pitaj vise Djakovcane, jer su doveli populaciju bassa na minimum  :takoje: :eek: :jede:
Brzi od Bolena.

Offline Rap

• Somolovac
« Odgovori #14 u: Prosinac 06, 2015, 12:31:40 poslijepodne »
Pojeo ga som.