Bio/la sam na pecanju

Autor jura, Studeni 17, 2012, 09:12:13

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

No


kobac

Citat: rj  u Veljača 05, 2018, 20:23:56
Citat: No  u Veljača 04, 2018, 21:41:47
Bio na Dunavu, i održao obećanje.
Donio sam vjetar, kišu i snijeg i odnio sam dva smuđa.  :ok:

Kolega dobio lijepog soma, ja tri smuđa. Vozali se po Dunavu,uživali u vjetru  :uf: kisli, sušili se, grijali kuhanim vinom, namontirali  komad ograde oko kućice po snijegu, skrenuli do Žabca po Dok-ove proizvode...

Nije bilo bajno što se tiče pecanja, ali je sve u svemu -bilo   :ok:

Večeras za kraj, kao poklon, jedan susret na vodi sa dva momka iz Slovačke, koji imaju više nego dobar čamac. Pristali smo da pogledamo, i poput pravih "nas" pitali bez srama  :stripii: koliko košta čamac.

Veli stariji od njih, komplet 35 000 eura.

Ne znam jeli vrijedi tu lovu, znam da nikad tako nešto neću imati i znam da bi vrlo rado imao takav čamac kad bih mogao platiti to zadovoljstvo.

Lijepo je vidjet tehnička riješenja i detalje. Elektromotor s daljinskim, mrk i ozbiljan  :ok: koji ima nekakav program i drži ih u struji popud sidra. Sklopi se sam. Ma čudo, koje počiva na dva akumulatora od 80ah.
Sonari me inače ne zanimaju ali ovog ne možeš da ne vidiš - kao televizor. Udaljili smo se od njih dobrano i još ga vidiš kako svijetli  :eek:


Momci sasvim ok. Čim smo pristali nude nas wiskijem i konjakom. Nismo pili, uživali smo  gledajući čamac. Kod njih vele ima puno više krupnih smuđeva ali imaju zabranu od 31. 01. nema pecanja.
Tu su od srijede i ostaju do srijede.

Rastali smo se u sumrak, sustigli su nas pred samim Aljmašem, jbt. svijetla na tom čamcu svijetle kao leteći tanjur.

Kao i zadnji put, bio je lijep i pogled s vode  na osvijetljeni Aljmaš. Lijepo je to i specifično mjesto.
Nadam se da ću ga posjetiti još koji put ove godine.

da ih jebem ...neki dan im ja čamac namjestio na prikolicu a meni wiski  :eek:..još sam nabučo  :pirate:

i onda ćeš opet kukat kad ti policija uzme pare :stripii: :stripii: :stripii:

pajdo77

 Jučer smo Dukson i ja nakon dobra dva mjeseca otišli malo na vodu da nam dupe vidi puta što bi se reklo. Odlučili malo zabaciti fidere jer su nam ti smuđevi već do*izdili pa malo za promjenu. Temperatura Drave takva kakva je i nije za neko ozbiljnije pecanje bijele osim ako ne ide čovjek vitlati u neki njihov zimovnik. Mogli smo otići na ulaz u zimsku luku,tamo se uredno lovi bijela al hebo ti pecanje u centru,zov prirode je bio jači. Sjurili se mi na jedan od onih par špornjeva između Sarvaša i ušća. Zamješo ja veš lonac hrane da slučajno ne bi ponestalo,kod kuće namješao keksa,ma sve po pravilu službe. Dok sam ja namontirao štapove luđo već upalio vatru,dakle da netko od onog mokrog drveća maltene izvađenog iz vode u tako kratkom roku zapali vatru ja još vidio nisam,kapa i naklon do poda. Ima taj dječarac nešto Robinzonsko u sebi. Uglavnom ponio Dukson neki mali Japanski stolić,pol sa pol metra a stane dvanaest osoba za njega,vatra veselo pucketa,mi oko stola a pecaljke tamo negdje :stripii:. Tri fidera a zapecat ni slučajno,par pecanja u nekoliko sati i to stidljivih koji se jedva primjećuju na fideru,onda možeš mislit kakvi su to pecovi bili. Nakon što su mi par hranilica pri zabačaju odletile negdje u Baranju Dukson je shvatio da izgleda pecam na trul silk pa si je zado posla da to dovede u red,ja sam ga naravno bodrio sa sigurne udaljenosti a u blizini već spomenutog stola na kojem je bio (pazi sad ovo) kanister rakije koji nam poslala njegova baka(Bog ju poživio) da nam se nađe. I tako mi nazdravljali što sam ja postao djed,zato što je Dukson postao kapetan a nazdravljali smo i njegovoj baki zbog dobre rakije. Sprdali se tako preko nekoliko sati,popakovali pribor i otšli kućama nakon super provedenog dana a takvi su svi kad se nas dvojica sjurimo na vodu. Sad su baterije pune do nekog novog izlaska i dok njegova baka ne pošalje novi kanister rakinđole :rofl2:

DIDAPATAK


šajzika

Najljepsi su izlasci kada covjek ode neopterecen na vodu i ljepo se zabavi.
Nije sve u ribi, treba nekad i nazdravit :hi:
Audentes fortuna iuvat

feco

Ma bravo momci, to je to.  :ok: Tako može samo onaj ko zna uživati u prirodi. :clap2: :hi:
BRZO I BEZ VEZE

majstor

Bravo - radili ste na očuvanju ribljeg fonda. Mogli ste napraviti par km više i doči do mene.  :takoje:

Debeli šef

nitko ne ide a smuđevi gladni, po sidru udaraju kad ga izvlačiš.  :bye:

feco

BRZO I BEZ VEZE

alex7777

Citat: Debeli šef  u Veljača 21, 2018, 19:53:35
nitko ne ide a smuđevi gladni, po sidru udaraju kad ga izvlačiš.  :bye:
PAJTAS I STA JE BILO KAD SI SE PROBUDIO   :stripii:

Debeli šef

morao čistiti ribu, to baš ne volem.  :nono:

Debeli šef

završio danas sezonu sa 5 komada ispod mjere, sve jedan manji od drugog.  :tongue3:

maverick

Sretoh jucer kolegu na vodi...ovako izgleda zadovoljan pecaroš kad ide kuci  :stripii:

quick picture upload
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

šajzika

#4843
Rekao sam ja. Lovi i šuti :stripii:
Ja cu u  nedelju na onih +20 na Darkov sporanj probati jel se bucov aktivirao
Audentes fortuna iuvat

Dukulele

Malo sam si tako razmisljao i sve nesto - treci mjesec bas necu ici na vodu,  necu uznemiravati kojekakvim gumama i voblerima svoje omiljene grabezljivice. I ja kad p*cam, ne volim da me lupa neko olovom po guzici.  Povodom toga da ispricam dijalog od jucer preko fejsa.

lik: el ides sta na vodu?
ja:  ma jok, zivot.
lik: pa ajde da se malo izivimo.
ja: ma vraga, sta cete lovit?
lik: bucov smudj, pa sta se zakaci.
ja: OIJPIUHQPEUQHPEUQHPEQHPEQUEHI&^%#$%@#@^%&*

Kad sam mogo nisam htio, sad kad hocu ne mogu.