Autor Tema: Bilo nekad  (Posjeta: 2449 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online SMT

• Alas
  • Dob: 42
Odg: Bilo nekad
« Odgovori #15 u: Siječanj 10, 2019, 19:20:12 poslijepodne »
Ček, ček, inžinjeru, vratićemo se zajedno na rojal... :stripii:

Retro tema, evo i retro slike iz muzeja direktno :takoje:...

Dakle, neki klinac na slici u ćaletovoj vijetnamci dva broja većoj, čizmama za svinjokolju...  :stripii: :stripii: Ne znam ko je u pitanju...

Vreme, pre Japanaca, a posle Royala, otprilike... Mesto i radnja, nepoznato...

Vidi se( koliko se vidi) ABU Cardinal- (naslednik čuvenoga cardinala), mislim da je vec bio kineski, nisam siguran...Na kalemu najlon, koji je užasno loše složen... Masina u to vreme izazivala malu i sitnu dozu ljubomore... Onako, to je tada bio prelazak na neke manje, lakše, modernije varalicarske mašine, koliko se sećam... Naravno, tu je i neki Sportex od bar 3 m...

Sreca,sreca,radost zbog pribora :takoje:...

S godinama se otišlo na sminkeraj, jbg...

BRZO i BEZ VEZE

Offline Juzba

• Alas
« Odgovori #16 u: Siječanj 10, 2019, 20:15:27 poslijepodne »

Quick 2002

Daiva

Delfin CCCP

VIR' special S-103

Ko izgubi dobitak dobije gubitak.

Online SMT

• Alas
« Odgovori #17 u: Siječanj 10, 2019, 20:28:46 poslijepodne »
Auuu, Juzba...

Tvoja Virovka je kao časa... Varteks isto? 2002 isto očuvana...

Respekt s moje strane za kolekciju!  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

Izgleda sam te bas pogodio sa ovom temom :icon_salut:
BRZO i BEZ VEZE

Offline majstor

• Alas
  • Dob: 55
« Odgovori #18 u: Siječanj 10, 2019, 20:56:55 poslijepodne »
Pogodio si s temom maksimalno SMT. Podjetio na početke u ribolovu, bez sonara, kočnice od 18 kila, štapova teških 121,3 grama.
Zabacivalo se desetak metara što se i vidi po špulama, a pecalo se da pojačamo jelovnik. Ribe su imale šansu. Bili smo u prirodi i družili se. Bojim se da ćemo u skoroj budućnosti toliko zagaditi vodu da ćemo iz "muzeja" vaditi slike riba, a loviti na mobitelu jer voda i riba neće biti.   :crybaby2:

Online SMT

• Alas
Odg: Bilo nekad...
« Odgovori #19 u: Siječanj 10, 2019, 21:15:40 poslijepodne »
Vezano za ove DAM-ove mašinice, sećam se da nije bilo nikakvih problema da vuku Meps br 5, pogotovo rojal, qvik 2002/3002, igrale se s njim... Sto se za neke druge masinice posle ne može reci... Kao klinac sam ciljano štuku “ blinkerisao” jer nisam znao šta je varaličarenje...

Kad sam saznao šta je to, onda sam počeo loviti smudja, pa lagano mašinice i pribor usmeravao ka tome...

Problem je bio, gde videti, saznati, nije bilo neta, ničega...

Inače sam od smudjarenja na početcima hteo dva/tri puta odustati... Posle lova štuke, to mi je bilo kao kazna... Ovde kad udari, udarila je... Onda prebačaj na dzig, jel pao/nije jel bio udarac/ nije... Rek’o kakva je ovo riba, jbt... Glava me bolela od toga :stripii:...A bilo me valjda sramota da ja jedini odustanem iz ekipe... :stripii:

Posle malo, došlo na svoje, javio se osecaj...

A u mašinicama je bilo lutanja često, a to opet i daje neku draž...
BRZO i BEZ VEZE

Offline rj

• Moderator
  • MINISTAR
« Odgovori #20 u: Siječanj 10, 2019, 21:35:39 poslijepodne »
Auuu, Juzba...

Respekt s moje strane za kolekciju!  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

vir je kopija DAM Qvik...loša kopija...
za tebe sam dok holidej i vajt erp u jednom

Offline Juzba

• Alas
« Odgovori #21 u: Siječanj 10, 2019, 21:36:50 poslijepodne »
Da sve su iz Varteksa, bilo ih je više do nedavno, moj stari još uvjek peca babuške sa takvim rolama, a ove su iz moje kolekcije, imam ih 50.ak

Stabil Čehoslovačka

Offline retfala

• Moderator
« Odgovori #22 u: Siječanj 10, 2019, 21:38:40 poslijepodne »
Stabil sam imao i ja

Online SMT

• Alas
« Odgovori #23 u: Siječanj 10, 2019, 21:39:21 poslijepodne »
Auuu, Juzba...

vir je kopija DAM Qvik...loša kopija...

Da,da... Spomenuo sam negde gore, čini mi se... Loša je bila kad je izašla... Ali ja sa tada mogao kupiti nju ili neku Češku koja je još gora bila...
BRZO i BEZ VEZE

Offline Juzba

• Alas
« Odgovori #24 u: Siječanj 10, 2019, 21:46:27 poslijepodne »
Virovka je samo naizgled slična damu i tu sve ostalo završava, materijal, preciznost.
2002 je u svoje doba bila rols rojs među rolama, ona mi je bila prva prava rola za spin

Offline majstor

• Alas
  • Dob: 55
« Odgovori #25 u: Siječanj 10, 2019, 21:47:26 poslijepodne »
Vidim da se prisjećamo kako je bilo nekad sa nostalgijom, a i blagim užasom. Jel moguće da smo s tim lovili? Je....  :stripii: :stripii:

Online SMT

• Alas
« Odgovori #26 u: Siječanj 10, 2019, 21:48:13 poslijepodne »
Inače na ove strojeve se umesto PPa, Varivasa i koječega, namotavao najlon... Na početku kultna zlatna kornjača, posle ostali...

Sećam se ovog silstara sa slike, jako se istezao... Namotas 100m, odeš na pecanje, kad se vratiš imaš 120m...

Kad je stigla struna, bilo je kao kad je pre 30 godina pala flaša od coca cole iz aviona  u Afriku, pa se svi čudili... Šta sa ovim? Neko je rekao da može mašinicu da sj..e... :stripii:

BRZO i BEZ VEZE

Online SMT

• Alas
« Odgovori #27 u: Siječanj 10, 2019, 22:17:55 poslijepodne »
Vidim da se prisjećamo kako je bilo nekad sa nostalgijom, a i blagim užasom. Jel moguće da smo s tim lovili? Je....  :stripii: :stripii:

Da, lovili... Vreme je jedno, pribor drugo... Ali si negde spomenuo i da je u tom vremenu znanja bilo manje, sto je tačno... Teško bi to danas(stare masinice) našlo bilo kakvu primenu u ribolovu... Više je ova tema tehnološki osvrt...

Mislim da smo privilegovani što lovimo današnjim priborom, čak i onim nižim cenovno... Ipak je to tehnološki, dizajnerski, kako god, neuporedivo.
BRZO i BEZ VEZE

Offline rj

• Moderator
  • MINISTAR
« Odgovori #28 u: Siječanj 10, 2019, 22:21:44 poslijepodne »
platil si zaboravio
za tebe sam dok holidej i vajt erp u jednom

Offline Debeli šef

• Smudjolovac
  • Dob: 43
« Odgovori #29 u: Siječanj 10, 2019, 22:24:59 poslijepodne »
ajme kako sam mator.  :tongue3:
pecao na ovu stabil, pa još neku roby kreketavicu uparene sa staklenom germinom. imao neku mekanu zelenu i dvije tvrde, extreme fast bi ih danas zvali. kolci.
onda sigle šekspirke.
frend mi posudio sigmu. kad me šlog nije opalio koji filing. ulovio štuketinu tu na kanalu u višnjevcu.
ali da, još imam u garaži bambuse, 3 komada.
prvog smuđa na glistu u onom limanu između tršćaka i kamena, trčali skoro do benta pitati nekog lika je li to smuđ.
pecao tamo kod vodovoda, gdje izlazi kanalizacija. najbolje pecala oko 4 sata, kad su bacali ostatke od ručka u kanalizaciju.
tamo mi i štap odnijela u vodu. a sjedio kraj njega. i novu rolu. i lik, stariji ju upeca sutradan i ne da mi ju. sjećam se kao dan danas kako ju je stavio u keder kantu. ja ju gledam i plačem. da, upecao je samo rolnu. nemam pojma kako.
i da, fora je kako se toga svega sjećam a ne mogu zapamtiti kako mi se susjed zove a doselio prije 5 godina...