Autor Tema: Ruzno Pace  (Posjeta: 6484 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vedro

• Somolovac
  • durbaher
Odg: Ruzno Pace
« Odgovori #30 u: Studeni 02, 2017, 21:11:41 poslijepodne »
Balzer.

Online SMT

• Alas
  • Dob: 42
« Odgovori #31 u: Kolovoz 18, 2019, 23:29:57 poslijepodne »
Ne znam kakvi su danas...

Ovo je izum stare firme Grafopromet iz Čačka i konstruktora Ace Veselinovića...Koliko mi je poznato, firma je bila naivna i čak nije uspela zaštiti svoj proizvod... Neki Poljaci, Česi,( ili tako neko) su “skinuli” ružno pace i uzimaju ozbiljne žetone na njemu...

Ovaj sa slike je star 20 godina, nekada sam samo njega bacao, nisam imao love za druge, sreca moja... 5 cm, tonući... Stari originalni patak... Kako je ta sitna vibra lovila smudja... Po meni jedan od boljih malih voblera, sto se tiče lovnosti (ima mane u kvalitetu izrade)...

Sad ga ponekad bacim, samo iz razloga da ga ne ostavim negde... Više mi je kao suvenir, uspomena... Kljun lepljen, on krpljen, povremeno mu treba nastelovati alkicu jer zna voziti u stranu, sve to nema veze... Ne treba ga puno puta zabaciti da ulovi nekog smudja, ovaj put smudjarci... Samo da me podseti...

Lovnost starog patka :icon_thumright:

BRZO i BEZ VEZE

Offline rj

• Moderator
  • MINISTAR
« Odgovori #32 u: Rujan 07, 2019, 19:15:20 poslijepodne »
ove nove paĆiće neznam ko radi al je kvalitet katastrofa ...dobro lovi al 2-3 ribe i ĆAOOOOOOOOOOOOOOOOO....  :veryangry:
za tebe sam dok holidej i vajt erp u jednom

Online SMT

• Alas
« Odgovori #33 u: Rujan 13, 2019, 14:11:48 poslijepodne »
Navodno oni dobar deo rade za inostrano tržište...  I dalje je to u Čačku, mislim samo bez originalnog konstruktora...Po meni taj kvalitet izrade su trebali podići na nivo lovnosti... Podizanjem kvaliteta, raste i cena... A o marketingu da ne pričam i dostupnosti istoga po našim prodavnicama... Krenuli su oni mnogo pre Orke, recimo... Moj utisak je da su negde posustali u segmentima koje sam spomenuo...

Ja se ne sećam gde sam ih zadnji put i video po našim radnjama... Doduše mnoge trgovine ne drže više ni Rapalu... Dosta prodavaca je okrenuto tom dalekom istoku, razvijanju sopstvenog brenda( ja to više ne mogu ni pratiti) koji je kopija uglavnom Rapale za manje para... Iz njihovog ugla i ugla marže je to razumljivo... Sopstveni brend iz Kine= visoka marža, uz dobar-agresivan marketing, ide to...

Naravno, s druge strane hoćemo i neke skuplje svi da probamo( ribolovačka znatiželja)...

Oni kojima je lovnost bitna više od kolekcije i pokazivanja, naći će par ubitacnih modela međju pačićima za relativno pristojne novce... 

BRZO i BEZ VEZE

Online miha

• Somolovac
« Odgovori #34 u: Rujan 13, 2019, 14:37:09 poslijepodne »
nakon Pačića mislim da će ići ovo ....https://hr-hr.facebook.com/virvobleri/

Offline mlb

• Somolovac
  • Mene moja riba čeka!!
  • Dob: 34
« Odgovori #35 u: Rujan 13, 2019, 14:50:27 poslijepodne »
isto kopija rapale!

Offline ĆIĆOK

• Štukolovac
  • Dob: 46
« Odgovori #36 u: Rujan 13, 2019, 15:40:58 poslijepodne »
isto kopija rapale!
Tako je i još ako ima lovnost to je to!

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #37 u: Rujan 13, 2019, 18:17:11 poslijepodne »
U konačnici sve je vec odavno izmišljeno....pa sličnosti ima na sve strane....lovnost uveliko ovisi o tome,bar kad je vobler u pitanju, onaj moment kako je vobler legao ribolovcu više nego smuđu...Svi imalo ozbiljniji proizvođači imaju i neki minov oblik...i neki deep runner....i nesto sa sitnijom vibrom i nesto s krupnijom....na ribolovcu je samo da izabere i koristi...prije bih čak rekao da forsira neki model i siguran sam da ce ulovi doći...Ima ribolovaca koji love na svim lokacijama od Dunava do Drave.....ima nas koji lovimo na vise manje nekoliko kilometara samo jedne rijeke....Znam iza kojeg kamena na kojem vodostaju bude smuđ....bitno mi je da utrefim vrijeme kad uzima...vobler mi stvarno nije neki bitan element da bih ulovio....Zato vecinom koristim rapalu ...ne zbog extra lovnosti ili extra kvalitete vec lako je dostupna....konstantana u vibracijama koje proizvodi...boje su standardne ...A ono fore riba više...joker iz rukava...a valjda se to mora tako da bi išla prodaja...Kod malih proizvođača umjetnih mamaca jedino sam cjenio uradtke od kuma ( RJ) , nikad nisu bili najtrajniji...nikad nisu bili najljepši ali napravljeni su uz sate,dane mjesece ...godine ...boravka na vodi....pecanja s tim istim varalicama...svaka korekcija se radila s nekim razlogom....svaka korekcija je donosila neke bitnije promjene...i svaku i najmanju promjenu repića...ili dubine prsa smo komentirali satima....testirali mjesecima na vodi....Šteta što nije imao volje da to komercijalizira na neki drugi način...
Većina varalica koje susrećem su iz nekog kalupa....vecina voblera je po nekom uzorku....većina onih kojih ih pravi ako i rade neku promjenu ona je vecinom kozmetičkog karaktera...vibracija ka bržoj u sporijoj vodi...ili obrnuto je većini samo puka sreća prilikom izrade...
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline ps

• Somolovac
« Odgovori #38 u: Rujan 13, 2019, 21:28:37 poslijepodne »
Imam dva, tri ružna pačeta stara preko 30 godina, u odnosu na današnje su doslovno ružni pačići, ne znam ni tko je proizvođač, ne bacam ih više od 10g iz straha da ih ne uzgubim, nekako su izrađeni puno geublje, nego danas,u skladu s vremenom.

Online SMT

• Alas
« Odgovori #39 u: Rujan 13, 2019, 21:30:10 poslijepodne »
Plivaju veceras panjevi Dunavom ... Iskrivljena mi elisa i patak...

Međju panjevima bio jedan borac, međju sajber voblerima 20- togodisnji olinjali patak... Nije los i dalje...

BRZO i BEZ VEZE

Offline Jožef1

• Alas
« Odgovori #40 u: Rujan 14, 2019, 15:32:57 poslijepodne »
maverick, ne se ljutiti  :hi: ali za izradu (ručnu izradu) voblera nemogu da se složim u nekim elementarnim stvarima s tobom. Još sam 80-ih godina izrađivao voblere, sa najvećom pažnjom. Koristeći komparator pa čak i mikrometar - da se ne bi dogodilo ono "slučajno je pogodio vibru". Nije se moglo dogoditi, da je vobler "zalego" na jednu stranu, ili da je jedna strana visila..... Sam, sam pravio nacrte  nikakovi kalupi nego sve ruča izrada. Za jedan "savršeni"- ništa nije savršeno  :no: trebali su dani,i dani provedeni na vodi (Dunav) da bi rekao e-to je to. Obojano na crno, sa bijelim prugama, smuđ, som, balin. Dužina voblera 7cm i 9cm. Niti dan danas nigdje još nisam naišao -ima sličnih- na oblik koji sam radio. Šteta, svi su mi nacrti i alati nestali tjekom rata. Ali ću na zimu opet pokušati napraviti kojega i odstupanja ne smiju biti više od stotinku mm.  :hi:
život ti ovisi od udice- izbjegni to zlo....

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #41 u: Rujan 14, 2019, 16:36:27 poslijepodne »
Slažemo se mi , samo ja tebe nisam poznavao osamdesetih  :uf: :stripii:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline Jožef1

• Alas
« Odgovori #42 u: Rujan 14, 2019, 17:46:42 poslijepodne »
je, točno  :icon_thumright: jasam sada matori  :character0032: ajme meni nisam pogledao koliko imaš godina  :uf:  :hi: Bez obzira na godinem ne znači ne samo tebe, već nikoga ne potcjenjujem jer danas su neka druga vremena  :icon_scratch:  :icon_thumright:

Offline Jožef1

• Alas
« Odgovori #43 u: Rujan 14, 2019, 17:58:33 poslijepodne »
je, točno  :icon_thumright: jasam sada matori  :character0032: ajme meni nisam pogledao koliko imaš godina  :uf:  :hi: Bez obzira na godinem ne znači ne samo tebe, već nikoga ne potcjenjujem jer danas su neka druga vremena  :icon_scratch:  :icon_thumright:
Ajme  :red_indian: nisi ti baš tako niti mlad  :stripii: tek će sad da proleti vrijeme  :icon_scratch:  :stripii:  :rofl2:  :no:

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #44 u: Rujan 14, 2019, 19:20:49 poslijepodne »
Nisam bas u cvijetu mladosti  :stripii: no tema je ružno pače....pa moramo nesto i o tome ..paleta boja je  :ok: