Strune

Autor maverick, Studeni 16, 2012, 13:54:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

majstor

Poseidon je ok lovio i danas. Kolega kupio preko Njuškala od nekog iz Osijeka.

Zoran Š.

meni kastking bolji i to na slammeru 260 i 360

majstor

koji točno model ?

Zoran Š.

8, 10, 12, 15 lb u 500 i 1000m zelena, bijela
Probao i super zadovoljan a i ostali kojima sam narucivao.
Jocker ti isto ima mislim 10lb zelenu.

Lomnica_city

Sta je konkretno bolje kod KK nego kod Poseidona, zanima me nesto za soma, 30-40lb?

alexdja

Za deblje strune nešto nema puno pohvala kod korisnika kad su kinezi u pitanju...

Ako se neko odluči za PP mogu preporučiti prodavca..

http://www.ebay.com/sch/Braided-Line/179966/m.html?_nkw&_armrs=1&_ipg&_from&_ssn=fishermensource&_dcat=179966&Brand=Power%2520Pro&_trksid=p2046732.m1684

Stiže za par dana do carine, odlična komunikacija sa njim...

:hi:
       Nema više divljeg bučka. :no:

mossi

Kako sam kompletirao KK strune evo da nešto podelim sa vama.

U pitanju su KK SB 20 i 12lb, 0.18 i 0.10mm, Mega8 15 i 10lb 0.18 i 0.10mm.
Zanimljivog li preklapanja, jedna deblja i jedna tanja od dva modela istih dimenzija 0.18 i 0.10mm

Evo kako to izgleda na kalemima. (Mega8 10lb nije kompletna pa nju treba uzeti sa rezervom, fali oko 70m)
Sve špulne su od 300m.



I kao što vidite ako laže Koza tj KINEZ rog tj koluti NE LAŽU.

Pretpostavljam da je dužina na kalupu skoro ista, ali debljine itekako nisu.

KK SB i Mega8 ?! Pa KK SB je DUPLO DEBLJI! A oba su na papiru 0.18mm

Ono što je takodje zanimljivo je da Mega8 ima pretpostavljenu dosta tačniju debljinu, pogotovo za 15lb tj u 0.18mm dimenziji.
Jer ako dodate onih 70m na donji kalem tanje Mege, dobićete jako malu razliku,
tako da ispadne da je Mega8 od 10lb malo predimenzionisana, a M8 15lb najtačnije odgovara opisu sa nalepnice proizvoda.

:hi:

yopatami1

Vara oko zbog boje

Rap

Pitanje je,da li je opseg plastike na koji se namotavaju  te "jacina" samog namatanja kod KK i M8 isti?!

mossi

Kalemovi su identični.
A Žute su slagali ovi što prodaju kubik drva na metar.

profi012

#1375
Danas stigle za probu,pa cisto da podelim utisak onako na prvu. Jof- 8 niti 0.18mm 20lb/9.1kg(7,9e)
Proberos- 4 niti 0.18mm 15lb/6.8kg(2,26e)

Jof je glatka i pljosnata
Proberos lici na P.Pro

mossi

#1376
Više neću da pišem o strunama pošto sam pogrešio u prethodnom.  :no:
Kalemovi se ipak malo jako malo razlikuju, ali to se "teško" može utvrditi odokativno.  :glasses9:

Danas je stigla i NANO (4niti) 8lb 0.10mm liči na redovan KK ali ipak finija struna.  :icon_thumright:

Mega8 je i dalje najfinija u debljinama 0.10 i 0.18mm.   :ok:



Nanofil je ipak nanofil, nijedna kineska struna ni ne liči na nanofil.
Mega8 je bolja!  :clap2: :icon_thumright: :ok: :hi:



Germina

Citat: Lomnica_city  u Siječanj 18, 2017, 14:39:58
Sta je konkretno bolje kod KK nego kod Poseidona, zanima me nesto za soma, 30-40lb?


Mozda bi ti Kastking Maxthin odgovarao  :hi:


Batica

Sto se tice KastKinga i ostalih kineza za ozbiljno varalicarenje ne kupovati nista preko 30lb. Sve probao i sve su prosecne. Da li je Poseidon, KastKing..30lb ne moze da prebaci 9kg ma koj god cvor vezivao.
Do 30lb, kinezi moja ocena kineza 4-. Za 8 niti 4+.

Poslato sa fiksnog uz pomoc Tapatoka

yopatami1

Ocene su od 1 do 5, pretpostavljam.