Strune

Autor maverick, Studeni 16, 2012, 13:54:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

miha

i na plotu piše p.... pa niko ne hebe u današnje vrijeme tehnologije i svega ostalog može napisati šta oče .....

ossa

Hvala na trudu, odustao sam. Uzeću climax mig ili po stoti put powerpro  :tongue3: Na pet špulni imam PP hteo sam nešto malo promeniti. Jer mi ne ide riba  :pije:
Naidju krize, drukcije grize...

Lomnica_city

Sto se gadis japanskih struna, par puta sam preporucivao i vidim niko da se "izleti" da kupi, nesto manje su otporne na krzanje, ali tome i sluzi predvez, ali zato mnogo dalje bacaju i mnogo su tise od PP-a i slicnih, cenom su nesto jace ali ne znatno...
Verovatno sam vec pominjao ali aj ne skodi opet, ja furam Varivas HG 14,7lb za dzig smudja, jer i meni Gallant ostao nesto malo, 80-ak metara, a za soma Unitika Silver Thread 35lb, i vrlo zadovoljan sam sa obe, ne nameravam se vracati na PP!!

maverick

Mi smo unutiku i varivas isprobali...podosta vec ima...za moje kidanje treba mi solidna i jeftina struna...sto je do nedavno bio pp...a sad je galant...tko zna sta ce iskociti sutra
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

zvona

Ja nisam toliko iskusan u izboru špaga itd..ali uzeo sam galanta 0.10mm 12lb od 12mj prošle godine lovim na nju..boja nije spala..ne čija se..i isti zvuk pravi kao kad sam ju namoto..jako sam bio sumnjičac na tu libražu ali ja sam se iznenadio kolika ona naprezanja podnosi..sljedeča je opet ona..a za drugu špulu će ič nekih 15-20lb kad se som vrati kod mene..

Lomnica_city

Koji je to Galant 0,10mm a 12lb, ja sam kupio 10lb a 0,12mm, a nije to, obrnuto vec nije bas logicno (mnogo tanko za mnogo nosivosti)?

zvona

U pravu si..ja sam pogrešno napiso..4.5kg nosi

ossa

Lominac jel to ova tvoja struna?
http://m.ebay.co.uk/itm/280881946245
Kakav je teren na kom pecas jel jezero ili reka?
Naidju krize, drukcije grize...

Lomnica_city

#518
Ta, ali ne od tog, to je preko $40 (30€), ovaj ti treba, pouzdan je i vec sam vise puta kupovao stosta od njega, mislim da se Hiro zove...
http://www.ebay.com/itm/VARIVAS-High-Grade-PE-1-2-Max-14-9lb-150m-all-around-line-NIP-/400727995281?pt=US_Taxidermy&hash=item5d4d3ff391

Pecam i na jezeru i na rekama sa njim, na jezeru tipa Bovan prosecan zabacaj sa 2,6m Avidom i 23gr glavom (Hamer, ST10 ili nesto slicno iza) je oko 56-60m, ovo znam zbog tih markera koje ima na sebi na 25m duzine, sa 10lb PP-om koji je slicne debljine i nekih 10% slabije nosivosti sam postizao do 50m...
Sto se reke tice koristim ga na V.Moravi za smudja, jesenas je priveo jednu 3ku bez ikakvih problema u ljutom kamenu sa 80-ak centi predveza i u jakoj vodi, nemam neka iznenadna kidanja sem nedavno kad mi je 2 puta pukao vezujuci cvor kad sam na cim zatezao isti, nije se ponovilo, mozda sam naisao na osteceno parce...
Cak ga i nocu za soma na sprudu koristim jer sprud koji je sirok koliko i sama reka tu (oko 50m) prebacim ceo glavinjaricom ili kasikom oko 20-ak grama, cak stopujem da padne metar od one obale!!

Glavna prednost je sto ne pije vodu ni posle 20 pecanja (sad ima oko 40, tek poceo da pije, recimo kao PP posle 4 pecanja).
Dovoljno je mek da je izbacaj preko 10% dalji, ali ne previse da bude bas mnogo nezan, lakse puca od PP-a na kamenu ali ne bas ono cim pipne, ima solidnu izdrzljivost...
I najvece iznenadjenje je sto se uopste ne lista kad se ocese o nesto hrapavo, ili kad se provlaci 200 puta za dan kroz non-stop delimicno zaledjene vodjice, a par puta sam u mraku znao da okitim krosnju iznad vode sa 5-6-7m strune, nagli cim da izleti (ili se bar ljudski zakuca) i nigde traga da je isao preko grube kore!

P.S. Ova je kao sto rekoh slicnog precnika kao 10lb PP, pa ako pecas na teski mestima ili si navikao na 15lb PP, mozda ti je bolje da ides na 1,5PE koji nosi valjda 21,4lb, jer razlika nije neka, ovaj je 0,18mm dok je 1,5 PE nekih 0,205mm, ali oni obelezavaju em maksimalnu postignutu, em linearnu nosivost!
To znaci da je realna prosecna nosivost oko 10% niza, pa kad skines jos 10% za cvor, ili i vise za losiji... Docices do nekih cifara od oko 11,9lb odnosno oko 17lb ili i nesto manje.

ossa

Meni je namotan 10lb pp. Koji nije "isteran" ni pola veka. Ali bih uzeo taj pe konac da malo voblerisem. Jednom sam koristio daiwa tournament 8braid. I razocarao se u te jap. Strune. Ali mislim da je ova sto si predlozio kudikamo otpornija. Jer ta daiwa je pucala kao paucina. Ali stvarno se upste ne cuje dok motas.
Naidju krize, drukcije grize...

Lomnica_city

Ni ovaj Varivas se ne cuje, to sam zaboravio da napisem ali eto podseti me tvoj komentar za Daiwa pletenicu!
Sve 8x strune su osetljive, nije to bas logicno jer ako jedna nit pukne ima jos 7 koje drze, dok ako kod 4x pukne ima jos 3, tj vise se snage izgubi pucanjem jedne, ali ispade obrnuto, mora da je zato sto su kod ovih 8x niti tankeeee i ne puca po 1, nego po 2-3-4 odjednom...

I za boju sam zaboravio da kazem nesto, on je nebo plav kad ti stigne, to se vidi i sa slike, i posle jedno 40 pecanja 'ladan Bovan+ledeni vazduh+strokava V.Morava on je... nebo plav!!
Vise je boje izgubio marker za duzinu (ali je i dalje lepo vidljiv) nego on sto je, mnogo sam zadovoljniji njim nego recimo Unitika Silver Thread-om sto se tice gubljenja boje (ali ona je jos otpornija na krzanje pa se to ispiranje anulira velikom prednoscu, skoro je kao PP, na zalost na eBay-u je nema, tj ima neka bela morska - skupa).

rj

Citat: zvona  u Kolovoz 23, 2014, 20:59:27
U pravu si..ja sam pogrešno napiso..4.5kg nosi

ja sam testirao galant 10 lb  ( 4,5 kg ) podigao sam karnister 5L vode....čvor nije "zozon"
za tebe sam dok holidej i vajt erp u jednom

Grof

Galant 10 lb som od 10 kg ko iz p i cke som vani.
Tu je brate odmah iza panja

rj

kod mene gallant 10 lb som 42 kg  :ok: nije baš bilo glat al je išlo  :takoje:
za tebe sam dok holidej i vajt erp u jednom

Lomnica_city

#524
Voda je uglavnom nesto preko 800 puta (varira) gusca od vazduha, nije isto riba u vodi i van vode, to me nervira kod pojedinih laika kad vidim da kupuju 0,30mm strunu koja nosi 25 kila (a nit je 0,30mm nego bar 0,45m, nit nosi bas toliko) jer ocekuju da se izbore i sa krupnijim ribama od 20kg, ne kapirajuci da to veze sa vezom nema...