Pecaroš -OS

DRAVA, DUNAV...SAVA... => Krčma na ušću... => Ribočuvarska služba => Autor teme: mlb u Siječanj 04, 2017, 13:06:46

Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: mlb u Siječanj 04, 2017, 13:06:46
(https://www.pecaros-os.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi67.tinypic.com%2F2ue5t8i.jpg&hash=2b914b988bbba0b72f1f71107372be314a9df2cc)
Evo stigla nova! Da se kobac ne sekira  :icon_biggrin:
Naziv: Odg: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: maverick u Siječanj 04, 2017, 13:07:48
A to tako izgleda  :stripii: :stripii:
Naziv: Odg: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: nekinho u Siječanj 04, 2017, 13:37:53
Imam i ja jedan primjerak od danas  :hi:
Naziv: Odg: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: alex7777 u Siječanj 05, 2017, 01:56:02
koga su napali osim tebe pajta MLB    :rofl2: :rofl2: cim si bio na tapeti vratio si kusur  :stripii:   :ok:
Naziv: Odg: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: alex7777 u Siječanj 05, 2017, 02:03:04
i jos jedno pitanje za admin-e , zasto ribolovnice za 2014  :eek:  2017 je ak se nevaram   :icon_scratch:  drugo pitanje ne za admin-e neg onak inace se znalo svake iduce  godine mjenjat boja iste al nebitno al pitam sad jer vidim da je vec par godina ista a trece zasto sva drustva nemaju istodobno dozvole nego neki prije neki kasnije  :sha:
Naziv: Odg: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: mlb u Siječanj 05, 2017, 08:00:15
Drugar ne vrijedi se bosti sa rogatima a kao i što sam prije spomenuo da mi nepada na pamet dolaziti u konflikt sa bilo kim za par stoja jer mi je pecanje prvenstveno terapija za mozak  :ok:, tako da nemam brige i sekiracije oko tog! Kad idem na vodu hoću da sam na miru! Što se tiče imena teme stavio sam tu jer sam ju prvu našao pa ako smeta nek ju admini isprave! :icon_thumright:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Dukulele u Siječanj 31, 2017, 10:15:32
Ja sam se po preporuci  UmpahUmpah  (Zrinko?) uclanio u SRK Filipovica i mogu (bar trenutno i na prvu)  reci samo rijeci hvale za ekipu tamo.  Tajnik proaktivan,  nazove, objasni, saceka.
Ekipa u prostorijama (vecina veterani, policija vojska stagod) super okej,  tajnik me odmah pocastio pivom i NIJE htio uzeti  100kn da pocasti  ribicku ekipu koja je tamo.

UmpahUmpah, imas i ti pivo :)
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: umpahpah u Siječanj 31, 2017, 13:40:55
 :occasion14: drago mi je da su ti dečki sjeli!!!!
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Dukulele u Siječanj 31, 2017, 13:55:21
Ma to je to Umpah,  tako se to radi!  :occasion14:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: umpahpah u Siječanj 31, 2017, 14:51:24
odlično je to što je klub odnosno udruga u plusu i može kreditirati dozvole članovima sa preporukom,blagajnik jako ažuran i nije mu problem sjesti u auto i doći kod zainteresiranog i što je rijetkost dobiješ kapu,olovku kalendar ili šta već organiziraju za tekuću godinu!!! znači daju nešt nije samo da uzimaju!!!
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Dukulele u Siječanj 31, 2017, 15:10:28
To im svaka cast, covjek (Marks)  me u par navrata pitao hocu li uzimati dozvolu na par rata (jer eto Zrinko) - i morao sam ponavljati vise puta da novac nije problem,  Dukulele placa keshom odma - plati pa se klati  :)
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: maverick u Veljača 10, 2017, 19:20:01
Jeli oni u Parku prodaju dozvole subotom
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: dravski pecaros u Veljača 18, 2017, 19:11:40
vrlo znimljivo da niko ne zna ili neželi napisati da dogovor za ovu godinu još nije postignut između zajednice valpov i osijek...trenutno ne smijemo na dravu prema ušču u dunav
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: maverick u Veljača 18, 2017, 19:14:14
Pa jeli Zrinko nije rekao da smijemo  :sha: ili sam ja nešto krivo shvatio
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: dravski pecaros u Veljača 18, 2017, 19:20:34
sad citam na fb neki lik iz čepina piše da se ne smije u vladislavce na valpovaču kao nije još postignut dogovor između zajednica..nebi me čudilo da banda nešto smuti
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: miha u Veljača 18, 2017, 19:27:33
a di u vladislavcima se ribolovi ...ima ona tabla ako se nevaram ...ali dogovr je uvijek bio za otvorene vode ...dravu i staru dravu repnjak ...za zatvorene vode nikad nije bilo dogovora...
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: dravski pecaros u Veljača 18, 2017, 20:22:16
aj miha ne bubetaj..uvijek smo imali i staru dravu bjelo brdo,vladislavce,jug 2,višnjevac,edrutski dunavac,poriće itd... 


evo šta mi dečko napisao

Sa sastanka upravnog odbora zajednice osijek. Reciprocitet se.donosi na godisnjoj bazi, a za 2017. godinu jos nije odreden.
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: miha u Veljača 18, 2017, 21:02:17
onakav kakav je bio kada su političari sijeli za stol sa pecarošima možeš zaboraviti ...a dogovor između zajednice osijek i valpovo je bio i prije tog famoznog dogovora...ali ponavljam samo za otvorene vode a zatvorene vode svako društvo gospodari na svoj način ...
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: mlb u Veljača 18, 2017, 21:17:46
Miha nisi u pravu! Moglo se u ladislavcima na onoj prvoj tabli sa ribolovnom vađenom i u belišću !
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: dravski pecaros u Veljača 18, 2017, 21:23:41
opet kažem za 10 dana če kraj 2. mjeseca a neznaju di smijemo pecati....jadno i žalosno... :pain10:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: miha u Veljača 18, 2017, 21:25:42
borba ljudi borba ...sada su godišnje skupštine ....napad pitanja ..prijedlozi ...a kasnije  :jede:... :flasica:... :uf:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: mlb u Veljača 18, 2017, 21:28:14
Klasika kao i svake godine!  :BangHead:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: dravski pecaros u Veljača 18, 2017, 21:32:35
pa svake godine beraka i čorbu poljujem ko zadnje ološe..al šta ova večina šuti i to je to..večini su bitna samo takmičenja u lovu ribe na plovak zato i dolazi do toga da niko neče reagirati
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: alex7777 u Veljača 19, 2017, 00:45:58
jbg vi bi sad  svugdje  :rofl2: e nemoz to tako  :stripii: šala mala , sve je to tj nije uredu neznam vise niti sta bi reko na sve to osim da nevalja i to  je to  :uf:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šajzika u Veljača 19, 2017, 10:27:10
Kupio sam ribolovnu i na ovom popisu neke ribe ne prepoznajem. (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170219/8b130fc8e15fae0cb97974f875e7ac4c.jpg)
Ajd bjeli i sivi glavas su vjerojatno tobike, al koji klinac je čepa


Edit:
Čepa je neka haringa :stripii:
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170219/97684781855a86f2dfb0d535fcfb837c.jpg)
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: maverick u Veljača 19, 2017, 10:33:53
Možda neka pastrmka...nisam nikad ni vidio ni čuo... :uf:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šajzika u Veljača 19, 2017, 10:43:40
i ti si mi neki ribocuvar  :stripii: :stripii: :stripii: :stripii: :stripii: :stripii: :stripii: :stripii: :stripii:
bitno da smo u legali i nema problema kad dodje cika cajac  :icon_salut: :glasses9:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: maverick u Veljača 19, 2017, 11:32:55
Ja ionako razlikujem tek pet riba  :stripii: Ostale me ni ne zanimaju... :stripii:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šime u Veljača 19, 2017, 11:41:23
Uh koliko opet cirkusa , ma NEČU kupiti ribolovnicu i vračati dugove prijašnje ekipe , a dio te ekipe opet sjedi u IO zajednice , VIA Kopački rit po ribolovnicu
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Ivan Borojević u Veljača 19, 2017, 13:05:34
 Svi vade dozvolu za kopacki a onda kad ja naidjem veslajuci kajak ili kanu vecina bjezi glavom bez obzira a ja se samo vozam  :stripii:  :rofl2:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šajzika u Veljača 19, 2017, 13:28:31
Ne kuzim u cemu je fora sa kajakom.
Danas smo kolega i ja kupili. Imao sam predivnih pecanja i nije mi zao.
Naziv: Odg: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Dukulele u Veljača 19, 2017, 14:17:53
Jab se kajakom provozo rekreativno,  kako? :) 
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: majstor u Veljača 19, 2017, 15:59:17
Posudiš, upreš i u ritu poplašiš ribolovce. ;D
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šime u Veljača 19, 2017, 18:13:43
Da, pa to je strašno, pokrenut kazneni postupak protiv čovjeka zbog stanja u zajednici i  koji opet sjedi u IO (dali je to zakonom dozvoljeno - neznam ,ali moralno i logično - NIJE ) ,a taj isti nas je doveo tu gdje i jesmo .E pa sad jbga !Zbog stečaja nema dovoljno novaca za ribočuvare ,opremu , goriva i dr, pa se dešava i na Dravi i na Dunavu svašta .A što je najgore takva situacija će potrajati itekako dugo .Pa dolazi i do toga da privredni ribar duboko u Dravi pokreče "čiščenje" dunava (mrežarenje ) i to uslijed dana onako bahato i bezobrazno a ribočuvar mu nesmije niti priči .
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: maverick u Veljača 19, 2017, 18:23:15
Prošli vikend je isto u Dravi bacio mrežu i krenio prema Dunavu...Išao sam pecati pa se nisam ni htio više zamarati s tim...nemam ni volje ni snage. A o tom majmunu sto još uvijek sudjeluje....nemam riječi...dodje mi da ga istučem ali ne vrijedi...jadan je po svim poljima a očito i da ga vole svi oni koji imaju koristi...
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: majstor u Veljača 19, 2017, 18:55:23
Svuda je isto - napravio ovo i ono, a kad treba podići ruku za smjenu šute i gledaju u pod. Poslije opet prigovaraju, a uhljebi ostaju.  :( :sha: :veryangry: 
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šime u Veljača 21, 2017, 20:38:36
Pa da to i je fora svi smo nešto nezadovoljni ( a ima puno razloga i to opravdanih ) a kad treba stisnuti i ukazati onda svi glavu pokunje i ne žele se uplitati jer "nije na njima da ta pitanja pokreču" ili nedaj bože da da se ne bi nekome zamjerili .Pitam se a koga se treba bojati i kome se ne zamjeriti ako tražimo da se radi u interesu svih članova zajednice ,a ne u interesu pojedinaca ili uske grupe ljudi.
  Dečki moji vrijeme prolazi , stanje na vodi je alarmantno, dešavaju se čudne stvari, problema mali milion , guranje pod tepih svih nas nije dobro i nevodi ničemu dobrome .Živi bili pa vidjeli
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Mariorhr u Ožujak 30, 2017, 16:42:56
Kaže župan Šišljagić danas, citiram : Ključna riječ je reciprocitet, presudna je dobra volja i - na zadovoljstvo svih sportskih ribolovaca danas je u sjedištu Osječko-baranjske županije potpisan ugovor o reciprocitetu između ZŠRU Baranje, Osijeka, Donjeg Miholjca i Valpova. Time je omogućeno pecanje s jednom dozvolom (!) na svim otvorenim vodama kojima gospodare te zajednice, od ušća Drave u Dunav do Podravske Moslavine (Martinci). Želimo isto i za Dunav, no to je Park prirode Kopački rit i „nacionalna razina“, pa…
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: nekinho u Ožujak 31, 2017, 07:51:37
Evo potvrde i u Glasu...
http://www.glas-slavonije.hr/329146/3/Potpisani-ugovori-o-pecanju-na-rijeci-Dravi
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: rale2505 u Ožujak 31, 2017, 10:58:22
http://www.obz.hr/hr/?vijest=3525
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šime u Travanj 03, 2017, 07:46:37
Da naravno da je ovo dobro ,ali naročito za ribiče Baranje jer su dobili OTVORENE VODE za ribolov (Drava i Dunav ) a mi  ( Zajednica  Osijek) nismo dobili vode Baranje već samo dio (mali ) Dunava) kroz Baranju do Kopačkog rita.Tako da BIlje i ostale stajačice su nedodirljivi za zajednicu Osijek .
  Mrvice su u pitanju , tako da priče o jedinstvenoj ribolovnici ne stoje i NEMA  pecanja u Baranji ( na svim poznatim mjestima stajačica)
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: KoDar u Travanj 03, 2017, 09:43:25
 Bogu hvala da je postignut i takav dogovor, jer oni su tu zbog nas, a ne mi zbog njih. Oni moraju slušati naše prijedloge i želje, a to zbog nekih svojih interesa "zaborave" i prave se da ne čuju... Ponekad se brane da je njihovo .mišljenje ispravnije, bolje i pametnije, a ja kažem da su konj i magarac pametniji od jednog konja, pa kako tko shvati.
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šime u Travanj 04, 2017, 08:12:50
Saovim tvojim zadnjim se itekeko slažem samo , ovo su intresi Barnjske zajednice postavljeni iznad interesa Zajednice Osijek , i ovo je nikako zadaovoljavajuče potpisivanje reciprocitete .TREBA BITI JEDINSTVENA RIBOLOVNICA  i amen .
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: KoDar u Travanj 05, 2017, 18:41:35
Šime, da, trebala bi biti jedinstvena ribolovnica, pa makar na razini Osječkobaranjske županije. To bi bio veliki napredak. Naravno, već i kod takvih naših prijedloga, iz samo njima znanih razloga (a znamo ih i mi, makar oni mislili drugačije) javljaju se veeeeliki otpori.
Ima li tko kakav prijedlog kako bismo ih mogli , konačno, natjerati da nas počnu slušati?
Oni nisu tu radi samih sebe, već radi nas, to im treba biti jasno!
Ako ne žele raditi u našem interesu, neka se maknu, a ako se ne žele maknuti, trebamo ih mi maknuti, pa makar i postavljanjem šatora...
Očito je takav način efikasan, ako ništa drugo ne pomaže...
Nisam baš za takvu akciju, to je zadnja mogućnost, ali...
Preko godišnjih Skupština teško se mijenjaju vodstva, zar ne?
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: dravski pecaros u Travanj 09, 2017, 18:38:38
po tome opet dunav nije u reciprotetu nego samo drava..tako piše u člank
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: dravski pecaros u Siječanj 06, 2018, 19:36:58
danas dobio informaciju da su zajednica Osijek i Valpovo dogovorili potpuni reciprotet tako da čemo imati pravi i dunav i zatvorene vode pecati
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: nekinho u Siječanj 06, 2018, 19:45:12
Pa tako je bilo uvijek zadnjih godina. To je samo nastavak dobre suradnje...
Još kad bi i sa baranjcima bilo tako onda bi bilo super
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: dravski pecaros u Siječanj 06, 2018, 19:50:19
nije bilo..prosle godine je samo drava bila u reciprotitetu...a zatvorene vode nismo imali zajedničke već 2 godine
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: miha u Siječanj 06, 2018, 19:56:09
koje zatvorene vode i koji dunav ?
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: dravski pecaros u Siječanj 06, 2018, 19:57:46
jug2.vladislavci,stara drava bjelobrdo i sarvaš,erduski dunavac a dunav imamo nizvodno od aljmaša pa do iza dalja
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Dukulele u Siječanj 07, 2018, 20:26:02
dravski, a sta mi imamo od zatvorenih voda na vasoj strani?
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: dravski pecaros u Siječanj 07, 2018, 20:41:31
ribnjak petrijevci,nard,ladimirevci,stara drava repnjak,bajeri u bizovcu,  :bye:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: KoDar u Siječanj 07, 2018, 21:48:33
To je u redu. Jedino mogu primijetiti da bi bilo dobro kada bi se donosilo takve odluke ranije, u studenom ili najkasnije početkom prosinca, a ne da  za njih saznajemo na kapaljku. U svakom slučaju pohvalno! Također, bilo bi dobro da se web stranice ribolovnih Zajednica promntno ažuriraju kako bi se o novostima članstvo ili oni koji će postati članovi ribolovnih društava mogli koliko-toliko na vrijeme informirati. Bistro u Novoj!!!
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Dukulele u Siječanj 08, 2018, 09:55:46
Citat: dravski pecaros  u Siječanj 07, 2018, 20:41:31
ribnjak petrijevci,nard,ladimirevci,stara drava repnjak,bajeri u bizovcu,  :bye:

Ooo pa super bokte, hvala dravski :)
E sad jos jedino ne znam te lokacije, a valjda cu isceprkati  gdje se sta nalazi pa da malo izvidim :)  Za bajere u bizovcu sam cuo da za varalicarenje nema nista, a ovo ostalo pojma nemam no super su to vijesti.
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: miha u Siječanj 08, 2018, 10:39:23
Citat: Dukulele  u Siječanj 08, 2018, 09:55:46
Citat: dravski pecaros  u Siječanj 07, 2018, 20:41:31
ribnjak petrijevci,nard,ladimirevci,stara drava repnjak,bajeri u bizovcu,  :bye:

Ooo pa super bokte, hvala dravski :)
E sad jos jedino ne znam te lokacije, a valjda cu isceprkati  gdje se sta nalazi pa da malo izvidim :)  Za bajere u bizovcu sam cuo da za varalicarenje nema nista, a ovo ostalo pojma nemam no super su to vijesti.
nema ti tu ribe ...na staroj dravi repnjak če te brzo riješiti ...nemaš koncesiju ...tamo je sve izparcelirano ....nemožeš ni nasljediti komad vode .... :stripii:...gore nego u kneževini Monako...
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: dravski pecaros u Siječanj 08, 2018, 10:42:54
miha nemoj te sam pljuvati po vodama..ima u staroj dravi jebački ribe samo što malo ko ozbiljan tamo ide večina vas po dravi blinka....

.a za poribljene šarane to je druga priča  :hi:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: miha u Siječanj 08, 2018, 11:24:36
tamo ozbiljni nemogu doč na red od školjkaša...voda izgelad izvrsno ....ubačeno 250 kg šarana zabrana tri dana treči dan u ponoč kad izlazi zabrana... nastupa takmičenje... šarani riješeni do ujutro ...jedina voda koja bi se mogla pohvaliti je Kazeta u Nardu ...nisu imali sreče prošle zime dosta je ribe uginulo ...eto pa ti sad vidi ...o našim vodama u zajednici ....Dravu neču spominjati ...
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: dravski pecaros u Siječanj 08, 2018, 11:46:01
kažem o poribljenim šaranima neću ni pričati jel to je neki drugi padež.....opčeniti stara drava krije ok primjerke ribe samo ima puno stvari zašto tamo neidu ozbiljni pecaroši...ja isto odem 4-5 puta u jesen mal blinkat i gotovo....

bizovački bajeri su puni smuđa samo rijetko ko tamo ciljano ga blinka a pecat je zeznuto radi pastata
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: KoDar u Siječanj 08, 2018, 11:58:07
Eeee, Bizovački bajeri... Jako lijepa voda. Već par godina nisam tamo pecao. Nekad si mogao uloviti i šarana i smuđa no, kako je sada zaista ne znam. Ako netko ima informacija neka nam kaže Za Staru Dravu Repnjak čuo sam da je dosta zatravljena i da nema Bog zna koliko kvalitetne ribe. Tamo nisam bio pa ne znam. Jel to istina?
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: miha u Siječanj 08, 2018, 12:13:22
a bilo bi dobro da malo svježe krvi dođe na staru dravu ...da se vidi ta komunikacija između indijanaca i kauboja koji osvajaju teritorij...bit će to zanimljiva godina... :stripii:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: dravski pecaros u Siječanj 08, 2018, 12:18:41
ma ja sam več odavno reko da čamce treba van iz stare drave pa da vidimo onda majstore
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: KoDar u Siječanj 08, 2018, 12:29:55
Citat: miha  u Siječanj 08, 2018, 10:39:23
Citat: Dukulele  u Siječanj 08, 2018, 09:55:46
Citat: dravski pecaros  u Siječanj 07, 2018, 20:41:31
ribnjak petrijevci,nard,ladimirevci,stara drava repnjak,bajeri u bizovcu,  :bye:

Ooo pa super bokte, hvala dravski :)
E sad jos jedino ne znam te lokacije, a valjda cu isceprkati  gdje se sta nalazi pa da malo izvidim :)  Za bajere u bizovcu sam cuo da za varalicarenje nema nista, a ovo ostalo pojma nemam no super su to vijesti.
nema ti tu ribe ...na staroj dravi repnjak če te brzo riješiti ...nemaš koncesiju ...tamo je sve izparcelirano ....nemožeš ni nasljediti komad vode .... :stripii:...gore nego u kneževini Monako...
To mi miriši kao da su bajeri na Jugu 2 u Osijeku... I tamo ribiči imaju "svoja" mjesta.
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: miha u Siječanj 08, 2018, 12:31:24
jedno je sigurno što se tiče stare drave ...ribočuvar je redovan kontrola ribolovnica je česta ...a sve ostalo je  :uf:...labudovi ...dabrovi ...vidre ...
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Dukulele u Siječanj 08, 2018, 13:05:43
Ja nemam  problema sa kaubojima i indijancima i starosjediocima, tom ekipom koja misli da moze svojatati vodu.  Svakako namjeravam belly boatom obici staru Dravu, eventualno i Bizovacke bajere ako ne bude predstavljalo problem (Ne zna kolega Dravski el dozvoljeno ili nije).

Na Jugu 2 sam imao ove godine situaciju s nekim penzionerom lokalnim koji se ljutio na mene sto mu je cep nosio vjetar 15-ak metara udesno na mjesto gdje ja bacam pa mu plasim ribu varalicama. Onda sam lijepo varkom uhvatio njegov cep, dovukao ga do obale i nazvao majstora  preko njegovog silka da dodje na kratak informativni razgovor ako zeli cep nazad. Brzo se dedica dozvao pameti.  Prosli smo kulturu ponasanja na vodi i ribolovna prava i dozvole.  Mir boziji od tad.   
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: KvacakZu u Siječanj 08, 2018, 13:16:45
U kopačkom nemaju više dozvola sve prodali  :sha: :sha: :sha: :sha:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šajzika u Siječanj 08, 2018, 13:34:25
Tak vam i treba kad dugo cekate da bi kupili dozvolu :stripii:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: maverick u Siječanj 08, 2018, 14:35:54
Citat: KvacakZu  u Siječanj 08, 2018, 13:16:45
U kopačkom nemaju više dozvola sve prodali  :sha: :sha: :sha: :sha:

Pa koliko su imali...7 komada  :stripii:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: KvacakZu u Siječanj 08, 2018, 14:36:09
Ja sam u srijedu na vodi molim da gos.Kobac ima ovo u vidu  :hi:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: maverick u Siječanj 08, 2018, 15:16:46
Bolje da to nisi sad napisao. Čekace te u zasjedi  :stripii:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: KvacakZu u Siječanj 08, 2018, 15:20:57
 :pirate: :pirate: :pirate: :uf: :uf: :uf:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Stepa u Siječanj 08, 2018, 16:38:52
Platit ću da ga uhapse :stripii: :clap2: matori kriminalac mjesto da kupuje mjesto na groblju on bi na pecanje :stripii: :stripii:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: maverick u Siječanj 08, 2018, 16:39:26
Ok...šaljem broj od kobca na pp  :stripii:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: KvacakZu u Siječanj 08, 2018, 16:41:20
 :smjeh: :smjeh: :smjeh: :smjeh: :smjeh:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Stepa u Siječanj 08, 2018, 16:41:50
Kobejn apsi :baba: :baba: :character0032: :character0032:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Debeli šef u Siječanj 08, 2018, 20:42:13
meni već bila kontrola u subotu.
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šajzika u Siječanj 08, 2018, 20:44:39
Policija ili ribocuvar?
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: KvacakZu u Siječanj 08, 2018, 20:46:40
Jer priznaju staru
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Debeli šef u Siječanj 08, 2018, 20:53:42
Citat: šajzika  u Siječanj 08, 2018, 20:44:39
Policija ili ribocuvar?
parkovi rendžeri, pokazali značke, pregledali sve i začudili se malo jer sam imao dozvolu.
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Debeli šef u Siječanj 08, 2018, 20:55:18
Citat: KvacakZu  u Siječanj 08, 2018, 20:46:40
Jer priznaju staru
neznam, meni su rekli da priznaju do kraja prošlog tjedna.
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: KvacakZu u Siječanj 09, 2018, 16:01:17
U kopačkom došle dozvole  :hi:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šajzika u Prosinac 21, 2018, 21:58:25
Kak stojimo s ribolovnicama, Osjecka i pp kop rit?
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: maverick u Prosinac 22, 2018, 07:08:40
Osjecku ne bi trebalo nikako....radije bih uzeo baranjsku...Ako ce se uopce i kupovati bolje dati novce tamo nego ovim lopovima tu...a mozes pecati na Dravi i po Baranji....trebalo bi se malo raspitati
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: pajdo77 u Prosinac 22, 2018, 07:31:28
Našu ne vadim ni pod razno a ako odem ikad na Dunav na pecanje nakon dobrih 40-ak godina uzmem dnevnu i stvar rješena

Poslano sa mog ASUS_Z00ED koristeći Tapatalk

Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: fire193 u Prosinac 23, 2018, 07:34:31
Citat: šajzika  u Prosinac 21, 2018, 21:58:25
Kak stojimo s ribolovnicama, Osjecka i pp kop rit?

Baš neki dan zvao PP i kažu da sa prodajom počinju 02.01.
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: im84 u Prosinac 24, 2018, 19:32:10
Klasika, i onda ce provjeriti 04.01. na vodi  i njima je godina završena.  :icon_puke_r:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šajzika u Prosinac 24, 2018, 19:35:27
Osijek ak sam dobro shvatio ima u ponudi od 20.12

Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: maverick u Prosinac 24, 2018, 21:51:22
Kukamo stalno o ne čuvanju vode...o ne poribljavanju...kukamo kako ribolovna zajednica radi sve ono sto mi ne želimo....Mozda je ovo trenutak da ucinimo nesto sto mozemo...a to je da im ne damo nase novce u ruke. Ja cu svakako kupiti baranjsku...pa nek neki drugi bar imaju neku korist...
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šajzika u Prosinac 24, 2018, 21:54:56
Poslao sam upit HŠRS-u u vezi smedje ribolovnice al su me ladno izignorirali. :stripii:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: mlb u Prosinac 24, 2018, 21:55:41
Citat: Greys  u Prosinac 24, 2018, 19:32:10
Klasika, i onda ce provjeriti 04.01. na vodi  i njima je godina završena.  :icon_puke_r:
Jbg treba u park prirode voditi za lovu lovce i kupiti plaću kod mrežara i legalnih ribara koji peglaju somove strujom po ritu i još se naslikavaju!! Nemože se sve stići!  :stripii:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: maverick u Prosinac 24, 2018, 21:59:19
Mladene nije dan da ih se grdi  :stripii: to ti vidis nekim drugim ocima... :stripii: A smedja...jel to ona po 800..900 kn...
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: mlb u Prosinac 24, 2018, 22:02:04
Upravu si , nije dan! I onako ću kao i svake godine uzeti dozvolu , ne zbog njih nego zbog sebe . Jel se zna koja je cijena u pp?
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šajzika u Prosinac 24, 2018, 22:02:28
Pa da , to je ona za 800 kn i kao svuda mozes na otvorenim vodama ribolovit.
Naravno nemogu tocno tvrdit jer mi nisu odgovorili na upit :stripii:

Nemoram kupovat dvije (osijecku i kopacki rit). Volio  bi biti regularan na vodi a ne pomoci realno nikome.  Nisu zasluzili ni jedni ni drugi.


Imam osjecaj da i tamo rade podobni

@mlb
Kolko znam nije se cjena mjenjala
Os 500 , pp 400
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Kugla u Prosinac 24, 2018, 22:05:31
Di se to može kupit ta smeđa kako ju nazivaš, koja pokriva sve otvorene vode?
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šajzika u Prosinac 24, 2018, 22:06:33
Kak sam napisao
Nemogu tvrdit da pokriva otvorene jer mi nisu odgovorili iz saveza.
Koliko znam , samo kod njih je moguće kupiti
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Kugla u Prosinac 24, 2018, 22:07:11
Hvala, budem provjerio iza blagdana
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: miha u Prosinac 24, 2018, 22:21:43
800 kuna ..pa nije ni čudo što neprihvačaju jedinstvenu dozvolu ..pa oni imaju dozvola kolko hočeš .....800 ....500....400....a uuuu ....ima se može se ... :flasica:.... :jede:...
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: dravski pecaros u Prosinac 24, 2018, 22:28:37
nema se pravo sve otvorene vode pecati sa tom kartom od 800 kuna...ta karta je kolio ja znam samo da ne moraš biti član nigdje
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šajzika u Prosinac 24, 2018, 22:54:50
jel to znas 100% ili ?
ako nisi nigdje clan i samo ti ribolovni  savez hrvatske sa sjedistem u ZG  moze prodati tu ribolovnicu (koliko sam dobio informaciju)  , pod kojim onda clankom imas ogranicenje na vode?

nist nemogu tocno tvrdit, mal mi je sve to nejasno i zato sam poslao upit  :hello:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Debeli šef u Prosinac 24, 2018, 23:26:26
Citat: dravski pecaros  u Prosinac 24, 2018, 22:28:37
nema se pravo sve otvorene vode pecati sa tom kartom od 800 kuna...ta karta je kolio ja znam samo da ne moraš biti član nigdje
i, ako nisi član ovlaštenika ribolovnog prava, gdje onda smiješ pecati s takvom dozvolom?
najvjerojatnije će biti da ćeš moći birati vode jednog društva a da nisi obvezan ići na one akcije čišćenja smeća i slično.
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: maverick u Prosinac 25, 2018, 06:25:10
Mislim da je šajzika na dobrom tragu...imam negdje to u pisanom obliku...ali svakako ako bude tako kao sto on misli kupicu tu. Ionako moram kupiti dvije...
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: alex7777 u Prosinac 25, 2018, 06:58:57
cini mi se da je sve to šlajfanje u prazno , svaka cast pojedinim ljudima na trudu ŠAJZ :hi:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šajzika u Prosinac 25, 2018, 08:10:01
Ma nije to nikakav trud :stripii: vise je to neki inat.
Inace kolko imam info ovi nasi izlaze tek ove godine iz stecaja pa cemo vidjet sta ce biti, falila im neka cifra od 80ak ribolovnica , sve manje i manje ima prodanih ribolovnica svake godine.
Možda se ipak nesto kotrlja :hi:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: dravski pecaros u Prosinac 25, 2018, 08:12:20
Citat: šajzika  u Prosinac 24, 2018, 22:54:50
jel to znas 100% ili ?
ako nisi nigdje clan i samo ti ribolovni  savez hrvatske sa sjedistem u ZG  moze prodati tu ribolovnicu (koliko sam dobio informaciju)  , pod kojim onda clankom imas ogranicenje na vode?

nist nemogu tocno tvrdit, mal mi je sve to nejasno i zato sam poslao upit  :hello:

na skupštini 2017 godine kod nas je predsjednik zajednice Valpovo pričo o toj karti od 800 kuna  i bilo je da se

1. kupuje u zajednici i ima se tamo pravo ribolovoti di se kupi

2. ta karta te ne obavezuje da si bilo di član....

koloko sam ja tada skužio to najviše odgovara tamo di se plačaju velike članarine pa ti karta na kraju bude 900-1200 kuna....

P.S. možda je ovo o čemu ti pišeš neka nova kart ali mislim da nije  :occasion14:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šajzika u Prosinac 25, 2018, 08:16:36
Nene, ista je to karta samo sto ocigledno niko nema pojma o njoj , jer gdje god pitam za nju u drustvima dobijam različite informacije.
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: dravski pecaros u Prosinac 25, 2018, 08:35:55
tu kartu ti  ne može  društvo prodati nego ZAJEDNICE... realno nama se ne isplati to kupiti
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šajzika u Prosinac 25, 2018, 08:41:43
Dobio sam info  da mi tu dozvolu moze prodati samo hrvatski sportski ribolovni savez.
Ajmo rec glavna ilitiga krovna organizacija.

Kad budem imao daljnje informacije pa cu javit, ovako je tebi neko nesto rekao, meni nesto rekli i imamo nepotpune informacije koje cita puno ljudi, da nebi svi sad krenili po smedju :stripii:

Sve u svemu, drago mi je da se sto manje ribolovnih dozvola kupuje, uvidjeli ljudi da nema kontrole na vodi pa "stede" novce .
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: dac u Prosinac 25, 2018, 08:53:01
Sve ribolovne dozvole izdaje Ministarstvo, a prodaju ih OVLAŠTENICI ribolovnog prava ( negdje su to Zajednice više društava, negdje je to pojedinačno društvo ili udruga)....Ta dozvola od 800 kuna je dozvola bez plačanja članarine i važi samo na onom području kojim gospodari ovlaštenik rib. prava, nigdje dalje... :takoje: Kako netko reče, to se isplati samo na vodama  gdje su visoke članarine, upisnine , plačanje radnih akcija i slična davanja koja su dodatni trošak i premašuju cifru od 800 kuna....  :takoje:
Tako će vjerovatno biti još ove godine po starom, a 2019. stupa novi zakon o slatkovodnom ribolovu, pa će se i to izmjeniti, ali to smo već pisali pod drugim temama.... :hi:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: dravski pecaros u Prosinac 25, 2018, 08:55:27
2017 g je prvi puta ta karta bila u opticaju i kupovala se u ZAJEDNICI koju izabereš možda je došlo do nekih promjena od tada....samo sigurno je da se nema pravo SVE OTVORENE VODE jel onda bi dost ribiča kupovali  tu karu zato oni i neče donjeti tu odluku
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šajzika u Prosinac 25, 2018, 08:59:58


Citat: dac  u Prosinac 25, 2018, 08:53:01

Tako će vjerovatno biti još ove godine po starom, a 2019. stupa novi zakon o slatkovodnom ribolovu, pa će se i to izmjeniti, ali to smo već pisali pod drugim temama.... :hi:

To me iskreno najvise zanima, hoce li biti promjena ili ce samo prepisat stari
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: miha u Prosinac 25, 2018, 09:15:37
Citat: dravski pecaros  u Prosinac 25, 2018, 08:55:27
2017 g je prvi puta ta karta bila u opticaju i kupovala se u ZAJEDNICI koju izabereš možda je došlo do nekih promjena od tada....samo sigurno je da se nema pravo SVE OTVORENE VODE jel onda bi dost ribiča kupovali  tu karu zato oni i neče donjeti tu odluku
......a ko bi kupovao ...ne kupuje se ni ova od 500 ( i ovo je previše) ....osim toga kupiš tu od 500 i pecaš na dunavu ( ovaj baranjski dio do parka prirode) takvi su dogovori bili do sada ... po meni dovoljno....što se tiče Parka prirode mislim da če tu tih 400 biti stalno u igri....
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: maverick u Prosinac 25, 2018, 09:52:44
Sto se tice di i sta pecati..kolegu su prosle godine ulovili na Dunavu bez dozvole PP...natezali se...nije htio kupiti dnevnu. Na sudu mu nisu naplatili ni 100 kuna za one minimalne sudske  troskove jer je imao baranjsku...ne bi mu naplatili nista ni da je imao osjecku...rekla mu je sutkinja...bitno da neku imaš


Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: im84 u Prosinac 25, 2018, 09:59:07
Ili odes na vodu poslije prvog mjeseca i nemoras imat niti jednu jer te nitko nema kontrolirati na PP. Zalosno. Neka, kupim karte i miran sam sebi za dusu.
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: maverick u Prosinac 25, 2018, 11:46:57
A nisam bas bio ove godine na Dunavu kao prije...ali bas...nitko me nije kontrolirao...Ali dodjem izdaleka i ne tako cesto da bih se zivcirao zbog tih 400 kuna...Ali ovih 500 kojih dajem za osjecku me bas zivcira jer znam tko njima raspolaže
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: dravski pecaros u Prosinac 25, 2018, 14:06:19
Citat: miha  u Prosinac 25, 2018, 09:15:37
Citat: dravski pecaros  u Prosinac 25, 2018, 08:55:27
2017 g je prvi puta ta karta bila u opticaju i kupovala se u ZAJEDNICI koju izabereš možda je došlo do nekih promjena od tada....samo sigurno je da se nema pravo SVE OTVORENE VODE jel onda bi dost ribiča kupovali  tu karu zato oni i neče donjeti tu odluku
......a ko bi kupovao ...ne kupuje se ni ova od 500 ( i ovo je previše) ....osim toga kupiš tu od 500 i pecaš na dunavu ( ovaj baranjski dio do parka prirode) takvi su dogovori bili do sada ... po meni dovoljno....što se tiče Parka prirode mislim da če tu tih 400 biti stalno u igri....

pa večina tu na forumu traži da bude jedinstvena pa sam po tome zaključio da bi večina kupovala baš tu....  :hi:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: fire193 u Siječanj 02, 2019, 12:32:20
Počela prodaja dozvola za PP. Cijena 400 kn. Kupio danas!
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: nekinho u Siječanj 02, 2019, 12:55:12
Jel i dalje sve ko i lani, odnosno samo Dunav, kanali i bara kod Zlatne grede, a Vemelj opet na dnevnu kartu?
Da ih hebeš nisu mi jasni s tim, kažu biće pritisak na tu vodu ako dozvole kupnju godišnje karte, neće oni mojih 400kn u komadu, nego hoće 60 po danu, a ja i meni slični tri puta odem, ništa ne upecam i adio dogodine.  :no:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: fire193 u Siječanj 02, 2019, 13:05:11
Pojma nemam...nisam ni pitao. Uzeo zbog Dunava!
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: mlb u Siječanj 02, 2019, 13:12:27
Ja kao i svake godine uzeo pp 400kn i mir!!  :icon_thumright:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Debeli šef u Siječanj 02, 2019, 18:21:09
Citat: nekinho  u Siječanj 02, 2019, 12:55:12
Jel i dalje sve ko i lani, odnosno samo Dunav, kanali i bara kod Zlatne grede, a Vemelj opet na dnevnu kartu?
Da ih hebeš nisu mi jasni s tim, kažu biće pritisak na tu vodu ako dozvole kupnju godišnje karte, neće oni mojih 400kn u komadu, nego hoće 60 po danu, a ja i meni slični tri puta odem, ništa ne upecam i adio dogodine.  :no:
sve isto kao lani.
bio lani jednom na vremelju. platio dnevnu od 14 sati i išao i sutradan ujutro jer je vrijedila do 14 sati. :icon_biggrin:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Kugla u Siječanj 05, 2019, 09:27:09
Ima li netko informaciju da li se prodaju ribolovnice u ŠRD Drava, na njihovom web piše da ribolovnice nisu u prodaji?
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šajzika u Siječanj 05, 2019, 09:31:01
Nazovi ih na telefon najbolje, ne odrzavaju web cesto , nisu informaticki potkovani.
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Kugla u Siječanj 05, 2019, 09:31:49
Šajzika hvala na info  :ok:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: maverick u Siječanj 05, 2019, 09:45:15
Prodaju se, netko je napisao da je tamo kupio ...
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Kugla u Siječanj 05, 2019, 13:28:51
Susjed  :ok:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: petakk u Siječanj 05, 2019, 17:45:37
Kugla,
ćitam web ŠRD-Drave, ne vidim gdje to piše ?

Znam da se u Dravi prodju dozvole
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: petakk u Siječanj 05, 2019, 17:55:30
Ovo je sa web stranice šrd drava


Rijeka Dunav – od ušća Savulje do ušća Drave (1347 – 1383 r/km)
Rijeka Drava – od ušća u Dunav do ušća Karašice (0 – 29 r/km), i od 29. r/km do 61. r/km, desna strana
Stara Drava Josipovac, Višnjevac, Sarvaš, Bijelo Brdo, Halaševo, Damrina, Porić, Erdutski Dunavci – i sve bare dunavskog sektora,
Bajeri – Jezerca: Jug 2, Vladislavci, Zidine, Bizovac, Našički bajer, Kanal CS “Dvor” – Ernestinovo, Bobotksi kanal do granice s Vukovasrsko-srijemskom županijom i rijeka Vuka u granicama općine Vuka
Sve ribolovne vode u administrativnim granicama Grada Osijeka i općina Antunovac, Čepin, Erdut, Ernestinovo, Šodolovci, Vladislavci i Vuka
REPROCITET na otvorenim tekućim vodama ZSRD-Osijek, D.Miholjac i Valpovo te Beli Manastir

Porić, Erdutski Dunavci – (ZABRANJEN SVAKI RIBOLOV OD 01. 02. – 31. 05.)

Naslovnica
O nama
Dom na Ušću
Izdavanje bungalova
Propisi
Gdje riboloviti?
Povijest izgradnje Ušća
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Kugla u Siječanj 06, 2019, 10:10:40
petakk  evo linka pa vidi
https://drava-srd.hr/propisi/
ali nije problem riješena situacija
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: petakk u Siječanj 06, 2019, 20:48:57
Kugla, sada vidim. Crveno napisano su ribolovnice koje nisu u prodaji
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Kugla u Siječanj 06, 2019, 21:52:14
Da u pravu si, brzina pregleda i greška, ali nije bitno sve je riješeno  :ok:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Kugla u Siječanj 15, 2019, 13:09:09
Nove dogodovštine i javašluk. Naime uredno sam kupio dozvolu za 2019 g. kao i do sada svake godine i neki dan odem na vodu ulovim onu štuku, slomim štap i sve to, kad jučer dobivam poruku na Masenger od dotičnog Marko Marković da je ribolov bez dozvole prekršaj. Dan nakon toga ponovno poruka da imam dva dana da izvadim ribolovnu dozvolu u zajednici Valpovo u protivnom da će mi pisati prekršajnu prijavu.
Zovem redom Zajednicu u Valpovu, pa svoje društvo Eseker u Osijeku da pitam tko je dotični koji šalje poruke, no međutim nitko ne zna, te naravno isti ako i je neki ribočuvar trebao me na vodi zaustaviti pitati dozvolu i sve ostalo i vidio bi da imam važeću ribolovnicu.
Dalje saznajem da je sve do ove godine ribolovnica zajednice Osijek vrijedila do 29 km Drave sa obje strane a od 29 km do 41. sa desne obale, ali od ove godine to kažu nije tako nego se i za taj dio mora potpisati reciprocitet, a nije potpisan još jer Valpovačka zajednica koći sve iako Osječka nudi sve za sve, navodno je Miholjac pristao ali Valopovo ne i da sam ja bio u prekršaju jer sam ribolovio na 37 km Drave desna obala za koju sam bio uvjerenja kako mi ribolovnica vrijedi. Sve biser do bisera. Znam da ljudi iz društva u Petrijevcima ovo čitaju i sram ih može biti jedan od njihovih je bio na vodi i vidio me uredno se pozdravili, kad vidi vraga zovem ga da ga pitam tko je taj Marković koji mi šalje poruke prijetnje za prijavom, a on tvrdi da ne zna ali što tu ima loše on me vidio i mislio je da nemam ribolovnu dozvolu, a i ako imam po tom nekom novom pravilu od ove godine ne vrijedi na tom području. Naravno i ja konja za trku imam pa sam se konzultirao sa policijom oko nekih stvari pa ćemo vidjeti epilog svega ovoga, jer dosta mi je da me netko tlači. Eto svima na znanje do potpisa reciprociteta ne vrijedi ni ono od prije.
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: No u Siječanj 15, 2019, 13:14:47
Kugla netko te zeza  :stripii:

Ne daj se  :icon_thumright:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šajzika u Siječanj 15, 2019, 13:41:44
Pa jer nije da svake godine moraju ponovno potpisivati reciprocitet?

Sto se mene tice , slucaj cist. Ribolovio si a nemas ribolovnu dozvolu za to podrucje.
Tvoja greška
:stripii: :stripii:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: maverick u Siječanj 15, 2019, 13:46:15
Borba je za svakog člana...a bas se javise ti s 37-og....sve posten narod s ribolovnicama...nitko ne hakla...nitko ne stavlja mrežu...susjed savjetujem ti da umjesto ribolovnice nosis palicu a tog Markovica...bih prijavio na policiju...to mora da je neki Greysov rođak   :stripii: :stripii:
A sto se tiče reciprociteta...ovo je samo dokaz da ribolovna zajednica Osijek nemoze ni s Valpovom na miran nacin nesto rijesiti...hoce sigurno ali kad ljudi kupe dozvole i onda ce kao sve biti ok...
Nitko ne razmislja o nama vec samo nas vide kroz tih 500 kuna
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Debeli šef u Siječanj 15, 2019, 13:50:11
a smijali smo se kad likovima stignu kazne jer se snimaju kad prebrzo voze. eto nam sad.
i onom su opleli što je soma u lovostaju odnio kući.

kugla najebo si.
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šajzika u Siječanj 15, 2019, 13:53:29
Sam da nije upeco, nebi ga niko nista pitao
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Debeli šef u Siječanj 15, 2019, 14:00:33
a već i kad je upecao nije se smio naslikavati po fejsbuku i okolo.  :no:
ja kad ulovim šutim.

istina, laprdam u posljednje vrijeme non-stop.  :stripii:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Zagor u Siječanj 15, 2019, 14:06:18
Pojedi štuku da nemaju dokaz  :jede: :stripii:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Kugla u Siječanj 15, 2019, 14:19:31
Heheheh biće da sam najebo ni kriv ni dužan, a što se tiče policije da da susjed uredno odrađeno pa kom opanci kom obojci, ja ni u kom slučaju nisam kriv što je netko u mom društvu zakazao ili nije ni on znao o tom reciprocitetu, jer je do sada bilo drugačije a reciprocitet je kad je i potpisan samo proširo područje.
No kako bilo da bilo meni je facinantno kako je dotični gospodin koji me sreo u ribolovu naknadno išao raditi ovakve stvari, jedino što nitko ni u zajednici Valpovo, ni u zajednici Osijek ne zna tko je famozni Marko Marković, nikad nitko čuo za njega, ali policija sve sazna  :ok:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šajzika u Siječanj 02, 2020, 10:56:27
Ne znam ni sam gdje bi stavio.
Ribolovnice za kopacki rit mozete kupiti svaki dan do 15:30.
Novitet
Zabrana od 1.2 do 1.6
Ostao sam blago šokiran.

Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Debeli šef u Siječanj 02, 2020, 11:09:14
da sam znao ne bih kupio dozvolu, iz nekoliko razloga. prvo, srbi na tom istom dunavu pecaju i legalno mrežare. samo im olakšavamo posao. drugo, jebem onog konja koji gospodarsku osnovu i održivost tempira po datumima a ne uvjetima u prirodi, dakle najvažnijem - vodostaju. valjda je to ideja onog načelnika kojeg su ulovili u namještanju natječaja i sličnim radnjama a i dalje sjedi gdje je bio. treće, od sada smo dužni pridržavati se i odredaba ribolovno-gospodarske osnove jupp, koju ne možeš dobiti na uvid, barem ja ne mogu. četvrto, ma boli me kurac...
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: maverick u Siječanj 02, 2020, 18:09:26
Svi se žale da ribe nema...pa zabrana mozda bi i pomogla ali da je apsolutna...za sve i za sve otvorene vode...ovako im to ne znači puno...ali ajd...nek im bude..ili sto reče šef...hebe mi se  :stripii:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: alex7777 u Siječanj 02, 2020, 18:14:17
Ocito da nekom to pase tako  :pirate:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: maverick u Siječanj 02, 2020, 18:21:27
Naše institucije kad ne znaju kako ce  ...onda represijom...Da netko istrci s kakvim petogodisnjim planom
..ne daj bože...da u njega uvrste riječ revitalizacija...ne daj bože...Sad neka malo puste ribara da odradi tokom drugog mjeseca pa neka onda zovu onog inspektora lopova neka im to sve lijepo isprovjerava...kako reče ono sef u prenesenom znacenju..nabijem ih   :stripii::stripii:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Debeli šef u Siječanj 02, 2020, 19:05:04
ma ljudi su kao školovani a blage veze nemaju o mrijestu ili devastaciji voda. uspješan mrijest na području parka prirode određuje VODOSTAJ, zatim KVALITETA I TEMPERATURA VODE TE, NAJVAŽNIJE, PRISUSTVO HRANE. od samo 3-4 uspješno izmriješćene jedinke smuđa od 3 kg dobijemo 1.5-2 milijuna komada mlađi. to je dovoljno za cijelo područje kopačkog rita. uzalud je i 200 milijardi jedinki ako gornji uvjeti nisu ispunjeni.

dakle, lovostaj određuje samo vodostaj. kada to ispoštujemo, da se ne lovi kada se riba zaista mrijesti, molimo se za kvalitetnu vodu i povoljne vremenske prilike, jer tu jedino molitva pomaže a na kraju, sve se svodi na to kako se IZMRIJESTIO KEDER i ima li on hrane.

i nema nikakvog opravdanja zabraniti ribolov tu jebenu veljaču. očisti vodu od ribolovaca i počistit će ju kormorani. svih vrsta.

zabrani ribolov u potunosti, ako imaš muda, jer to bi donijelo rezultat. ali ne, od dozvola se živi... najbolje da im uplatimo i ne idemo.

Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Debeli šef u Siječanj 02, 2020, 19:09:52
i još nešto, budite iznimno oprezni što upisujete u knjižicu ulova, jer ako u ribolovno-gospodarskoj osnovi, koje smo se dužni pridržavati, piše da je maksimum dopuštenog godišnjeg ulova po ribolovcu 10kg recimo smuđa, mogli bi se naplaćati kazni, ili ritu ili policiji, ako ulovljenu ribu ne upišete ili je imate previše upisane.  :icon_puke_r:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: maverick u Siječanj 02, 2020, 19:18:17
Kontam da to nitko ne piše
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Debeli šef u Siječanj 02, 2020, 19:23:14
Citat: maverick  u Siječanj 02, 2020, 19:18:17
Kontam da to nitko ne piše
ma jasno, ali tako ovi mudraci imaju podlogu da misle da ribe više nema, jer kad zbroje sa predanih listića koliko se ulovilo jedino što znaju zaključiti je - ribe nema, zabranimo ribolov.  :rofl2:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: maverick u Siječanj 02, 2020, 20:53:22
A ne znam sta vise zakljucuju..odavna sam si obecao da se necu zivcirati ni po pitanju Drave ni Dunava...ni lopova ni ribocuvara...trudim se doista otici na vodu i uzivati...ali jebiga evo napišeš nesto i ja se uzjebem bez veze  :stripii: sad popijem jedan čaj i na spavnanje ...sutra budem zaboravio  :stripii:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: im84 u Siječanj 02, 2020, 22:10:55
Citat: Debeli šef  u Siječanj 02, 2020, 19:05:04
ma ljudi su kao školovani a blage veze nemaju o mrijestu ili devastaciji voda. uspješan mrijest na području parka prirode određuje VODOSTAJ, zatim KVALITETA I TEMPERATURA VODE TE, NAJVAŽNIJE, PRISUSTVO HRANE. od samo 3-4 uspješno izmriješćene jedinke smuđa od 3 kg dobijemo 1.5-2 milijuna komada mlađi. to je dovoljno za cijelo područje kopačkog rita. uzalud je i 200 milijardi jedinki ako gornji uvjeti nisu ispunjeni.

dakle, lovostaj određuje samo vodostaj. kada to ispoštujemo, da se ne lovi kada se riba zaista mrijesti, molimo se za kvalitetnu vodu i povoljne vremenske prilike, jer tu jedino molitva pomaže a na kraju, sve se svodi na to kako se IZMRIJESTIO KEDER i ima li on hrane.

i nema nikakvog opravdanja zabraniti ribolov tu jebenu veljaču. očisti vodu od ribolovaca i počistit će ju kormorani. svih vrsta.

zabrani ribolov u potunosti, ako imaš muda, jer to bi donijelo rezultat. ali ne, od dozvola se živi... najbolje da im uplatimo i ne idemo.

AMEN!  :hi:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: rj u Siječanj 03, 2020, 09:25:49
Citat: Debeli šef  u Siječanj 02, 2020, 19:05:04
ma ljudi su kao školovani a blage veze nemaju o mrijestu ili devastaciji voda. uspješan mrijest na području parka prirode određuje VODOSTAJ, zatim KVALITETA I TEMPERATURA VODE TE, NAJVAŽNIJE, PRISUSTVO HRANE. od samo 3-4 uspješno izmriješćene jedinke smuđa od 3 kg dobijemo 1.5-2 milijuna komada mlađi. to je dovoljno za cijelo područje kopačkog rita. uzalud je i 200 milijardi jedinki ako gornji uvjeti nisu ispunjeni.

dakle, lovostaj određuje samo vodostaj. kada to ispoštujemo, da se ne lovi kada se riba zaista mrijesti, molimo se za kvalitetnu vodu i povoljne vremenske prilike, jer tu jedino molitva pomaže a na kraju, sve se svodi na to kako se IZMRIJESTIO KEDER i ima li on hrane.

i nema nikakvog opravdanja zabraniti ribolov tu jebenu veljaču. očisti vodu od ribolovaca i počistit će ju kormorani. svih vrsta.

zabrani ribolov u potunosti, ako imaš muda, jer to bi donijelo rezultat. ali ne, od dozvola se živi... najbolje da im uplatimo i ne idemo.


prošle godine mrijest je uspio ....svi paramerti ispunjeni ...visok vodostaj koji nije oscilirao već je dunav danima opadao za po koji centimetar
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Kugla u Siječanj 03, 2020, 10:53:15
Jel netko zna što o onome što je napisao Dravski da će važiti dozvola na svim otvorenim vodama u Županiji?
Gledam web stranice društva Drava kod njih piše da se može pecati između ostalog i ovo
"REPROCITET na otvorenim tekućim vodama ZSRD-Osijek, D.Miholjac i Valpovo te Beli Manastir"
Jel potpisan taj reciprocitet jel to važeće ili ne, kupujem 10 godina dozvolu u Osijeku u Esekeru, možda bi promijenio ni sam ne znam al mi je ludost više da kupujem dvije dozvole kako bi mogao pecati na terenima kod mene i drugim terenima
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šajzika u Siječanj 03, 2020, 11:23:47
Koliko znam, reciprocitet nije potpisan.
Sta ce dalje biti ne znam. Svasta se prica, kao i svake godine
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: maverick u Siječanj 03, 2020, 12:20:07
Da...potpisano nije nista. Kupi tamo di pecas ako potpisu bit ce ok...ako ne ..boli te racku
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Kugla u Siječanj 04, 2020, 14:43:27
Riješeno, ove godine lijep poklon u društvu etui za dozvolu  :ok:

(https://i.ibb.co/9G7fZVb/dozvola.jpg) (https://ibb.co/nRFVPn7)
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: miha u Siječanj 08, 2020, 10:45:55
reprocitet za rijeku dravu naj vjerojatnije da će biti usvojen .....za dunav se još ništa ne zna .....ovu sam informaciju dobio od jednog visoko pozicioniranog gospodina iz zajednice valpovo . oni se nadaju  pozitivnom dogovor do početka skupština .
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: maverick u Siječanj 08, 2020, 10:49:30
To sam čuo i ja...samo Osijek ima i Dunav do Vukovara...pa mi onda ispada da ce opet biti dogovor Valpovo i Baranja....Ali svakako mi djeluje pomalo pederski praviti dogovore kad se vec pokupuju ribolovnice...Ne bi im pala kruna s glave da su se dogovorili prije izlaska ribolovnica u prodaju....Ali kako je bilo prošle godine valjda cemo sad pljeskati ako se dogovore bilo što
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Debeli šef u Siječanj 08, 2020, 20:39:43
priča se da je rit otvoren za ribolov i veljaču.
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: šajzika u Siječanj 08, 2020, 20:42:24
I ja sam nesto nacuo. Da ce ipak promjeniti odluku o zabrani i vratit na 1.3

Poslano sa mog SM-J330F koristeći Tapatalk

Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: pajdo77 u Siječanj 09, 2020, 05:33:40
 Tu izgleda hebe lud zbunjenog i ne zna se tko pije a tko plaća počevši od ribolovnih društava koji godinama nikako da se dogovore oko toga da se jednom dozvolom može pecati na djelovima rijeka kojima gospodari neko društvo osim tvog matičnog pa do ovih u parku koji ne znaju a trebali bi kada počinje mrijest pa onda zabraniti ribolov a ne kalendarski. Toliko ljudi,toliko nesposobnih ljudi koji ili ne znaju ili se ne žele baviti poslom za koga su izabrani svijet vidio nije. Čast izuzetcima poput ovih iz "Drave" koji su i po školama počeli educirati mlade. Vjerovatno ima još svijetlih primjera za koje nisam čuo ali sve je to za sada kap u moru nasuprot tomu kakva su djela činili ljudi na rukovodećim mjestima počevši od zamračivanja ogromnih suma novca pa do pogodovanja pojedincima kako bi nesmetano krivolovili čak i tamo gdje je ribolov zabranjen. Ovim nisam otkrio toplu vodu,svi to znamo ali sporo to sve ide na bolje. Mladih više na vodi nema,mi stariji smo revoltirani ovakvim višegodišnjim ponašanjem odgovornih i gdje je tu perspektiva za ovaj hobi? Za koju godinu na vodi će ostati samo profi ribari dok se ne pomete ono što je ostalo a oni rijetki koji još budu imali volje za pecanjem će morati imati debeli novčanik pa ravno u Rumuniju npr pecati smuđa na jezeru. A sve bi moglo biti tako jednostavno,uvedi jedinstvenu ribolovnu dozvolu i stvar riješena,pa  i vozačka izdana u Slavoniji vrijedi za cijelu državu,zašto i ribolovnica ne bi vrijedila a ne da ti vrijedi svega par kilometara. Apsurd. Mlade,pametne,ljude koji imaju viziju staviti da upravljaju vodama a ove matorce koji su desetljećima tu a kur*em mrdnuli nisu nogom u dupe i bit će reda i bit će bolje  :hi:
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: mikac u Siječanj 09, 2020, 13:20:29
 @pajdo77...od jedinstvene dozvole na državnoj razini, definitivno ništa. Ostala je mogućnost zajedničke dozvole na županijskoj razini a to je prepušteno klubovima/društvima koji djeluju unutar županijskih zajednica.
Novi Zakon o slatkovodnom ribarstvu je u primjeni od 07/2019god. osim članaka 21;44;46 i 47 čija je primjena prolongirana na 01.siječanj 2021god.
Zašto nije prošao prijedlog o zajedničkoj dozvoli na cijeloj teritoriji RH..pretpostavljam da je u pitanju lova kao u većini slučajeva kod nas. Možda nije jedini razlog ali je vjerojatno najvažniji.

Mene "kopka"članak 24..stavak2
Citat:(2) Fizička osoba, fizička osoba – obrtnik ili pravna osoba stječe ribolovno pravo odlukom Ministarstva nakon provedenog javnog natječaja koji provodi Ministarstvo.

Da li je ovo mogućnost da se "mala vrata" privatizira javno dobro(vode)??. Ako se nevaram,  nadležni ministar mora u roku od 2god. od datuma stupanja na snagu ovog Zakona, donijeti Pravilnik o športskom ribolovu.Ostaje nam za vidjeti kakve će sve krasote biti u njemu.
Ideja da se sa nivo klubova/društava i županijskim zajednica pritisne HŠRS(vodstvo) kako bi se u suradnji sa nadležnim ministarstvom isposlovalo priznavanje našeg ribolovnog ispita barem u zemljama EU pa i šire, ne čini mi se loša

Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: maverick u Siječanj 09, 2020, 17:52:25
Pod izlikom da se vode ne privatiziraju smo do sad htjeli ili ne htjeli volili ribolovnu zajednicu....S obzirom da se ona ne brine o otvorenim vodama osim represivnim mjerama po pitanju pecanja bez dozvole ne vidim ni lošu ideju da to netko privatizira...gore ne moze...Ali postoji koncesija koja vrijedi do tad i tad i sto se tiče otvorene vode poput Drave tu se nece promjeniti nista....bar taj period.
Što se tiče zatvorenih voda....više manje su u vlasništvu nekolicine ljudi koji se toliko koliko brinu o tome...pa svidjalo nam se to ili ne lokalni ..ne znam ni kako bih ih nazvao...ali gledajuci ove svoje domace...mozda bi primjerena riječ bila paraziti( da malim slovima...i to najsitnijim) e sad kad sva ta drustva prodaju dozvole onda ce uslijediti neki dogovor kako mi mozemo pecati prije nego li se stoka sitnog zuba medjusobno posvadjala...
Ovdje bih izdvojio Dravu kao klub koji ima tih par ozbiljnih momaka i vrte neku svoju pricu...skrecu vodu na svoj mlin i jednostavno ovom gradu pokusavaju pokazati da biti pecaroš je privilegija i da uče tu djecu da jednom mozda ako požele budu sportski ribolovci....Jos jednom svaka im čast na tom trudu..
Što se tiče dozvole i priznanja u EU...nama to bas nista ne znači, osim ovim koji su se odselili pa ce ovdje ako vec nemaju za saku piva dobiti ribolovnicu kojom ce mahati po Njemačkoj.....mada zemlje koje nas trebaju za trece razredne poslove vec su imale doticaja s sličnim ološem te traze da se kod polaganja dozvole pozna zakon i jezik....Tako da ono nesto naših sad vec gastarbajterskih mocnika na pecanje odlaze u blizu im Nigdjezemsku jer tamo samo platiš 50 eura za godisnju dozvolu i pecas bez obzira znas li ili ne znas jezik...zakon...itd itd itd...
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Debeli šef u Siječanj 10, 2020, 08:43:50
hehe... dnevna doza sekiracije.  :bye:
sve bi u ovoj državi bilo ok samo da fuknkcionira pravosuđe, da ulovljeni u kriminalu budu primjereno kažnjeni. umjesto da  složimo šatore na livadi ispred ministarstva pravosuđa mi se glođemo i trošimo energiju oko beznačajnih stvari i kosti koje nam bacaju.
a suci od jučer šalju u zatvore i lijepe debele kazne recidivistima u prometu. zašto se sad može? zato jer je pritisak javnosti bio prejak.
za ribu i ribolovce nikog nije briga. jer, mi smo na pecanju a kad se vratimo u civilizaciju postajemo trgovci, vozači, umirovljenici, poštari, veterinari... kao ribolovci, nismo značajna  interesna skupina a ima nas poprilično!? trebali bi se ugledati na lovce. oni su pronašli način približiti se vlasti ili su oni tip ljudi koji pretendiraju vlasti, za razliku od nas kojima je dosta kantica glisti i da nas se ostavi na miru.
ne, stvarno, znate li i jednog našeg moćnog političara koji - ide pecati?
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: Rap u Siječanj 10, 2020, 09:39:51
Po moru, da :)
Naziv: Odg: Ribolovnice za tekuću godinu!
Autor: miha u Siječanj 10, 2020, 10:02:37
Citat: Debeli šef  u Siječanj 10, 2020, 08:43:50
hehe... dnevna doza sekiracije.  :bye:
sve bi u ovoj državi bilo ok samo da fuknkcionira pravosuđe, da ulovljeni u kriminalu budu primjereno kažnjeni. umjesto da  složimo šatore na livadi ispred ministarstva pravosuđa mi se glođemo i trošimo energiju oko beznačajnih stvari i kosti koje nam bacaju.
a suci od jučer šalju u zatvore i lijepe debele kazne recidivistima u prometu. zašto se sad može? zato jer je pritisak javnosti bio prejak.
za ribu i ribolovce nikog nije briga. jer, mi smo na pecanju a kad se vratimo u civilizaciju postajemo trgovci, vozači, umirovljenici, poštari, veterinari... kao ribolovci, nismo značajna  interesna skupina a ima nas poprilično!? trebali bi se ugledati na lovce. oni su pronašli način približiti se vlasti ili su oni tip ljudi koji pretendiraju vlasti, za razliku od nas kojima je dosta kantica glisti i da nas se ostavi na miru.
ne, stvarno, znate li i jednog našeg moćnog političara koji - ide pecati?
... oružje je u pitanju ...oni drču od svega od odlaska doktoru ....svađe sa ženom ...čvrknuti klinca kad napravi neko sranje....jer ako neko prijavi odoše puške....a kontrole su im solidne imaju inspektore lovstva koji dolaze u nadzor lovačkih društava ako neštimaju knjige nema lova .....a političari love u privatnim lovištima i po africi itd ...