Autor Tema: grijanje čamca  (Posjeta: 19023 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maverick

• Administrator
Odg: grijanje čamca
« Odgovori #90 u: Studeni 25, 2014, 16:34:42 poslijepodne »
N eznam koji je model, ali kolika je potrosnja struje i koji je najmanji napon na kojem radi...ja sam imao dvije litra nafte za tri dana na dobrom minusu , tako da ta potrosnja nije bitna...vec struja za grijač....ubijao mi je akumulator za dvije noći
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline silure

• Somolovac
  • samo Dunav
« Odgovori #91 u: Studeni 25, 2014, 17:34:17 poslijepodne »
Pa to me sada hebe....on je 3,7 kw aliii... za sada je na 24V (ventilator) i bojim se da kada uzmem pretvarac 12V itd da ce mi brzo pojesti akumulator...sutra cu uslikati plocicu sa podacima na njemu...ali svejedno 12 ili 24 V i mene cisto zanima koliko mi moze trajati akumulator cca 100 ah

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #92 u: Studeni 25, 2014, 18:27:27 poslijepodne »
Uzmi dva po 50 ah i spoji da dobijes 24 v. Tako ces izbjeci gubitke na pretvaracu
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline tole

• Somolovac
« Odgovori #93 u: Studeni 25, 2014, 19:27:27 poslijepodne »
kada ga budeš isprobavao kod kuće izmjeri koliko struje vuče...ako vuče 5A, dva akumulatora od 50Ah će ti biti dovoljno za cca 9-10h ako su ispravni i uredno napunjeni...ako staviš dva od 100Ah imat ćeš oko 20 sati....ako nabaviš malo kvalitetniji pretvarač sa jednim 100Ah moći ćeš možda navući malo više nego sa ona dva od 50ah....

Offline silure

• Somolovac
  • samo Dunav
« Odgovori #94 u: Studeni 25, 2014, 19:28:18 poslijepodne »
Da to sam si i konto...ali..fali ke moguce izvesti da mi se toku voznje dopunjavaju ti akumulatori preko motora??imam prikljucak za upaljac koji radi..na motoru

Offline silure

• Somolovac
  • samo Dunav
« Odgovori #95 u: Studeni 25, 2014, 19:32:26 poslijepodne »
Ok je to ali 2x100?? Uh  :icon_scratch: veliko je to..
Sutra cu izmjeriti koliko vuce dok mi je jos u servisu...imas pravo

Offline tole

• Somolovac
« Odgovori #96 u: Studeni 25, 2014, 19:44:56 poslijepodne »
uzmi u obzir da sam 5A uzeo kao primjer....imaš kod kuće dva akumulatora sigurno, gledaj na to da ti budu približno istog kapaciteta (55, 65....Ah) jer ti je zajednički kapacitet jednak kapacitetu manjeg akumulatora i probaj...

Offline silure

• Somolovac
  • samo Dunav
« Odgovori #97 u: Studeni 25, 2014, 20:24:57 poslijepodne »
Ok.... probat cu tako pospajati....probat izmjeriti potrosnju struje itd...pa da znam sta i koliko mi treba....  :thumbsup:

Offline Klifton

• Smudjolovac
« Odgovori #98 u: Studeni 25, 2014, 20:29:24 poslijepodne »
Izvodljivo je napraviti da se puni dok motor radi ako imaš izvod( a kažeš da imaš nekakav),eventualno pretvarač -točnije ispravljač(regler) se mora namjestiti,ovisno koji je motor,ja sam si na tomosovu 4 stavio od kolibrića ispravljać i koristim kao reflektor i to stavim H4 halogenu od automobila,svijetli konstantno kao far od auta dok penta radi,isto tako bi mogao i puniti akumulator pitanje je koliko brzo,ovisno koja je amperaža- to trebaš izmjeriti.

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #99 u: Studeni 25, 2014, 21:04:49 poslijepodne »
Regler premalo puni za takvu neku ozbiljnu potrosnju...ja sam na kraju skinio webasto iz tih razloga...jednom mi na minus 10 tokom noci crkao akumulator...probudio se napola zaledjen a motor jos ujutro nije htio upaliti  :stripii: malo je reci da sam p.p.izdio....sad ubacio grijalicu i ne idem na spavanje kad su extremne temperature

Offline Klifton

• Smudjolovac
« Odgovori #100 u: Studeni 25, 2014, 21:56:45 poslijepodne »
Regler premalo puni za takvu neku ozbiljnu potrosnju...ja sam na kraju skinio webasto iz tih razloga...jednom mi na minus 10 tokom noci crkao akumulator...probudio se napola zaledjen a motor jos ujutro nije htio upaliti  :stripii: malo je reci da sam p.p.izdio....sad ubacio grijalicu i ne idem na spavanje kad su extremne temperature
Može samo lagano nadopunjavati akumulator ako se premješta čamcem,odnosno dok motor radi i produžiti vijek akumulatora,za neke ozbiljnije akcije punjenja nije sigurno slažem se ,samo malo može pripomoći ,rekoh to samo iz razloga što to nije neka velika  lova a daje mogučnost kolkog tolkog nadopunjavanja u hodu i malo sigurnosti   :occasion14:
Znači zalede se trepavice jer nema spavanja na ekstremnim uvjetima  :thumbsup:

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #101 u: Studeni 25, 2014, 22:03:17 poslijepodne »
Mislim da je problem sto regler ni ne puni na nekom leru...treba gas da bi napunio, odnosno nadopunio...mislim da ni nemoze vratitit akumulator iz mrtvih kao alternator

Offline tole

• Somolovac
« Odgovori #102 u: Studeni 26, 2014, 07:58:30 prijepodne »
preko motora možeš nadopunjavat samo jedan akumulator tj 12V, čim imaš dva spojena u seriju to je jedintven izvor od 24V, koji ima snage i kapaciteta kao slabiji akumulator u spoju, dakle, može dopunjavanje ali svaki posebno ili moraš imat regulirani napon na 24-28V.
...a što se tiče regulatora, punjenje bi trebalo biti jednako tj približno isto i u leru i pod punim gasom jer  svaka druga situacija bitno utječe na trajnost i kapacitet akumulatora.....zato se i zove regulator punjenja :hi:

Offline šajzika

• Administrator
  • 4 : 1
« Odgovori #103 u: Studeni 26, 2014, 08:40:06 prijepodne »
A dva komada u paraleli ? Opet bi bilo 12v samo sto bi snaga akumulatora bila duplo jaca

Offline Batica

• Somolovac
  • Dob: 37
« Odgovori #104 u: Studeni 26, 2014, 08:43:28 prijepodne »
Ko ima alu ili limeni camac, najbolje je malo limeno bure, pesak i kamen unutra i mala vatrica. To sam video od alasa. Dovoljno je i dim od vatre da te ugreje. Nista nekosta.