Špaga snage cca 100 lb

Autor kawasaki, Prosinac 23, 2015, 16:08:12

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

kawasaki

Dali netko zna koja spaga bi valjala od cca 80-120 lb recimo a da nije predebela?
Znaci dobra spaga za recimo ribolov soma na postavu?  :hi:
Brzi od Bolena.

Mudri

Pa kolke ti to somove misliš pecat,sa 30 libri nemože ni jedan da utekne,a kamoli sa 50 a ti bi 100

kawasaki

nepecam ja te tvoje skljoce  :stripii:

30 lb za postavu sa obale je konac koji puca u kontri  :pirate:

Ispod 100 lb spagu nerade firme poput Black Cata i sl firmi za soma.   :book1:

:ok:  :hi:
Brzi od Bolena.

Batica

Berkli ultra cat.
Vrhunski konac za pecanje soma.
Radi se u debljinama 0.30, 0.40 i 0.50mm.
Stim sto je 0.30mm debeo tacno 0.40mm mereno digitalnim sublerom.
Jaci od whipalsh-a, tanji, otporniji na krzanje, nepije vodu, odlicno se baca.
Ali zato ima i cenu 70€ za 300m.

kawasaki

puno mi je toliko davati za spagu  :hi:


http://m.aliexpress.com/item/1696437377.html

odlucio sam se reskirati 5,45 $ i isprobati Goal u fluo zutoj boji deklariran na 120 lb, 0,50 mm i 54,5 kg

http://m.aliexpress.com/item-desc/1696437377.html
Brzi od Bolena.

kawasaki

za schokleader ce mi ici Japanski MW jiging fluocarbon od 150 lb  :ok:

inace ga dosta koriste na moru kad je big game u pitanju  :hi:
Brzi od Bolena.

maverick

A taj som je hebo kevu kad dodje  :uf:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Batica

Ne mora da znaci. Ako nadje prepreku moze lako da pokida.
Znam ljude koima je na Ebru kidao 80lb kanapa bez problema. Samo predje preko kamena ili stene i kraj

kawasaki

#8
ma da pa to je radi prepreka na Boroviku.

da nije njega nebi isao iznad 60 lb u postavu.  :ok:


a i grane u vodi su sve trulije pa uz ovaku spagu uglavnom idu van  :ok:

nije ta snaga potrebna za ribu vec za nacin ribolova  :hi:

lovili su ga na 1 mm najlon  pa je pucao  :uf:

a tko zna kolike su to grdosije u jezeru  :eek:

a tu ribu nemozes drilati pola h. na vecini pozicija ili ide van na stiskanje ili neide uopce  :ok:



Brzi od Bolena.

rj

ne znam zašto vam ne dozvole lov iz čamca na soma ...gumenjak ...elektro motor i pići to su ebene štetočine na Boroviku
za tebe sam dok holidej i vajt erp u jednom

kawasaki

ma kad ima puno saranasa koji su protiv, a da je dozvoljen camac to bi bio raj za spin..mali camci..kajak, kanu...belyboat...i na kraju teze bi se mreze postavljale i sl. stalno bi neko cuvao.  :ok:
Brzi od Bolena.

šajzika

Ronioce i potamanit velike somove.
Nakon toga napravite som file party i platite sve i po ribite saranom
Audentes fortuna iuvat

Batica

#12
Nisam znao da je zabranjeno pecanje iz camca.
U pocetku sam pomislio da bas preterujes sa 100lb. Jer iz camca 50-65lb sasvim dovoljno.
Sa obale pecanje krupnog soma je bas zajebono, pored jakog stapa i strune...teren diktira nacin vadjenja ribe.

rj

za tebe sam dok holidej i vajt erp u jednom

Darkestrah

I love the smell of napalm in the morning. Smelled like...victory.