Autor Tema: Ciljano varaličarenje soma  (Posjeta: 26150 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SMT

• Alas
  • Dob: 42
Odg: Ciljano varaličarenje soma
« Odgovori #150 u: Ožujak 06, 2019, 20:22:44 poslijepodne »
Neko ga ne peca iz ovih, neko iz onih razloga...

Meni je davno prestalo važno biti, koja je grabljivica na udici, samo da vuče... A som baš vuče i to jako, pravi adrenalinski doživljaj... Najozbiljnija dunavska riba...

Svake godine otprilike u ovo vreme, možda malo kasnije krenem “stidljivo” izlaziti na njega... Nije to na nivou letnje-jesenjih izlazaka ni po ulovu(ako ih bude) ni po intenzitetu ali opet dobro, rekreacija...

Meni je u prošlosti kod ciljanog ribolova soma jedino smetao pribor... Jak, težak, nebalansiran, vobleri podmornice, nekad onaj legendarni Big s, glavinjare, u prevodu rudarski posao... Često su mi ambicije da lovim soma znale splasnuti samo zbog ovoga nabrojanoga... On zbog svojih gabarita i većine terena gde ga tražimo prosto zahteva takav alat i ozbiljan pristup...

Ja sam tome zadnjih godina pristupio neozbiljno i opušteno, pa kako bude... Uprostio sam to na neke malo jače smudjevske komplete i uglavnom dzig, leti kakav plitkoronac, po koji put effcet ako sam ga poneo, ostale varke bas malo... Često to za neke situacije bude “tanka priča” ali ja uživam u tom neozbiljnom pristupu...

Rezultat,
 Poneki i zavrsi na obali, poneki me “razmontira” ( jednoga još sanjam :stripii:),a često ga ni ne vidim :hi:...

Ledja još ne bole...

Offline feco

• Somolovac
  • Dob: 56
« Odgovori #151 u: Ožujak 06, 2019, 20:34:09 poslijepodne »
S obzirom na moj varaličarski staž nikada nisam ciljano išao na soma, osim malo vertikale.....ali u onome, neozbiljan i ležeran izlazak na vodu......tu sam se našao. To nije loše, opušteno, samo ne često tako.  :hi:
Nisam kod kuće. Na Dunavu sam.

Offline SMT

• Alas
« Odgovori #152 u: Ožujak 06, 2019, 20:37:00 poslijepodne »
Leti taj ciljani izlazak možeš kombinovati sa izlaskom na smudja, pogotovo ti sa camcem...

Offline SMT

• Alas
« Odgovori #153 u: Ožujak 06, 2019, 20:56:02 poslijepodne »
S obzirom na moj varaličarski staž nikada nisam ciljano išao na soma, osim malo vertikale.....ali u onome, neozbiljan i ležeran izlazak na vodu......tu sam se našao. To nije loše, opušteno, samo ne često tako.  :hi:

A da priča bude zanimljivija, tipujem da ćeš ti ove godine “nabosti” jednog od 2m... I to opušteno :stripii:

Pa, ako neko hoće da se kladi po pivo, tu sam :hi:...

Offline rj

• Moderator
  • MINISTAR
« Odgovori #154 u: Ožujak 06, 2019, 21:01:31 poslijepodne »

A da priča bude zanimljivija, tipujem da ćeš ti ove godine “nabosti” jednog od 2m... I to opušteno :stripii:

opa odrastao si i prešao na pivo  :stripii:  :clap2:
za tebe sam dok holidej i vajt erp u jednom

Offline feco

• Somolovac
« Odgovori #155 u: Ožujak 06, 2019, 21:06:21 poslijepodne »

Jooooooj, nemoj opet, molim te  :stripii: :stripii: :stripii:
Nisam kod kuće. Na Dunavu sam.

Offline SMT

• Alas
« Odgovori #156 u: Ožujak 06, 2019, 21:08:07 poslijepodne »
 Vidi Josipe,

Popio sam jedno sa tobom i tri sa Tunjom, to mi je sve bilo u godinu dana :stripii:...

Iskritikovao si me za čokoladu, pa nosim uvek jedno pivo u čamcu ako ti naidješ... :stripii: :stripii: :stripii:

P.S.

Jbt, jesi ti živ? Nema te...

Offline SMT

• Alas
« Odgovori #157 u: Ožujak 06, 2019, 21:11:31 poslijepodne »

Jooooooj, nemoj opet, molim te  :stripii: :stripii: :stripii:

1,10 kvota na tebe u Max betu, sigurica... 2m -plus minus

Smudja si video da znaš, idemo dalje, nova igrica, drugi level...  :stripii: :rofl2:

Offline nekinho

• Somolovac
  • Dob: 36
« Odgovori #158 u: Ožujak 06, 2019, 21:58:20 poslijepodne »
Propast ce kladionica, dobitak je siguran  :hello2:

Offline feco

• Somolovac
« Odgovori #159 u: Ožujak 06, 2019, 22:07:29 poslijepodne »
Neću pecati soma ove godine  :stripii: :stripii: :stripii: