Pecaroš -OS

NAUTIKA => Motori => Autor teme: Tićo u Studeni 20, 2012, 16:53:25

Naziv: Honda
Autor: Tićo u Studeni 20, 2012, 16:53:25
Mislim da su u klasi 8-15-20 ks najekonomičniji motori, kada upoređujemo sa istima drugih proizvođača, naravno da nebude zabune pričam o 4T motorima jer Honda 2T nije ni pravila.
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Studeni 20, 2012, 17:33:52
dvadesetka je neprevazidjen motor...tesko da konkurencija tu moze nesto bolje  ;D
Naziv: Odg: Honda
Autor: šime u Studeni 22, 2012, 08:10:34
Pozdravljam sve i pridružujem  se na novonastali  forum sa velikim zadovoljstvom. Vidim da se raspravlja o vanrodskom motoru Honda 20 ks koju i ja koristim i mogu vam reći da je super mala nijansa bolja od Yamahe 20 ks a naročito(nadam se ) će se pokazati nakon dugog vremenskog(godine)korištenja. Uglavnom sam do sada koristio Hondu a najdraži mi je bio motor Honda 7.5 ks malo trom ali bezprijekoran a potrošnja vrlo mala.Ima puno razlioga zašto preferiram Hondu ispred Yamahe. I tvrdim da je u konačnici bolja a navodi me jako puno razloga.
Naziv: Odg: Honda
Autor: Tićo u Studeni 22, 2012, 08:12:24
Reci nam barem jedan razlog, ja tvrdim da Honda manje troši goriva.
Naziv: Odg: Honda
Autor: šime u Studeni 22, 2012, 08:40:34
Tićo vidi prvo za područje jugoistočne europe Yamaha se radi u Nizozemskoj dok Honda Isključivo u Japanu. Slijedeće sama izrada i obrada  materijala (ljeva ) se bitno razlikuje Honda se bazira na tradicionalnim i vrijednim iskustvima izrade samo 4 taktnih motora i nikadsa nisu proizveli 2t motore tako da im se tehnologije nije nikada izmješala a što niije slučaj sa Yamahom naime te nijense izrade i obrade bitnih materijala su bitne za kvalitetu konačnog proizvoda.Prvi proivedeni 4t motor je napravio Tohatsu pa onda Honda, a Honda se bazira isključivio na istraživanjima 4t motora i desetlječima ih je dovela do gotovo savršenstva: ma mogu ulaziti i u detalje ali to onda mogu napisati knjigu i da ne bi ispalo reklamiranje ali zaista ima još argumenata za Hondu ako te zanimaju još koje pojedinosti pitaj tu sam.
Naziv: Odg: Honda
Autor: Tićo u Studeni 22, 2012, 10:04:49
Delim tvoje mišljenje jer i sam posedujem Hondu 20 ks.
Naziv: Odg: Honda
Autor: mossi u Studeni 22, 2012, 11:14:09
Argument da je Honda pravi samo 4t motore nije baš neki argument.

Manja potrošnja je dobar argument, ali da li je to uvek presudno?
Da li manja potrošnja podrazumeva i manju snagu?
Naziv: Odg: Honda
Autor: Tićo u Studeni 22, 2012, 12:00:45
Nepodrazumeva ja sa Hondom 20 ks sam brži od Yamahe 20 ks na istom čamcu, provereno
Naziv: Odg: Honda
Autor: mossi u Studeni 22, 2012, 12:58:44
Koliko ccm ima Honda 20hp a koliko konkurencija?
Naziv: Odg: Honda
Autor: mossi u Studeni 22, 2012, 13:30:50
Yamaha F20 - 362ccm vrti do 5500 obrtaja
HONDA 20   - 350ccm vrti do 6000 obrtaja

Da bi duže trajala mora biti MNOGO kvalitetnija, zar ne?
Naziv: Odg: Honda
Autor: alexdja u Studeni 22, 2012, 13:49:00
Citat: Tićo  u Studeni 22, 2012, 12:00:45
Nepodrazumeva ja sa Hondom 20 ks sam brži od Yamahe 20 ks na istom čamcu, provereno

Ne znam za Yamahu, ali Tićina Honda BF20 i Tajmen, sa nama trojicom (u proseku 90kg po čoveku + sve što mu inače stoji u čamcu) ide 37 km/h uzvodno. (https://www.pecaros-os.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.ribolovci.com%2Fforum%2FSmileys%2Fribolovci%2Fyes.gif&hash=4a8a68a9d302d0679cdfd204fe51577596472f5d)
Naziv: Odg: Honda
Autor: Tićo u Studeni 22, 2012, 14:17:20
u mom mom slučaju ovo u "proseku 90 kg" se ne podrazumeva  ;D
Naziv: Odg: Honda
Autor: šime u Studeni 23, 2012, 08:18:03
vrlo kratko Honda je Honda. Od elektronike pa do stublina ,klipova,karika,karburatora i svega drugoga je Mercedes u vanbrodskim motorima.Vjerujte nije i viša cijena tog motora pa i ostalih veća samo zbog imena.
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Studeni 23, 2012, 09:58:50
ovih dana nesto sam se igrao s nekim hondinim motorima gx 200...inace se stavljaju na kartinge...i na koje kakve pumpe....radio sam generalku na jednom...toliko istroseni i izhabani motori...nema kvadratnog centimetra gdje nije nesto otkinuto...jer dosta su koristeni....ali uvijek upale i voze...bas jucer pricam s retfalom...samo bi hondu kupio kad bi kupovao neki novi motor ..
Naziv: Odg: Honda
Autor: Slaven u Studeni 23, 2012, 10:28:49
I ja o ovakvom sanjam.

(https://www.pecaros-os.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.honda-croatia.com%2Frepository%2Fimages%2F_variations%2Fe%2F8%2Fe8514a8fe8d3658b87f80b9b38b1a1dd_view_m.jpg%3Fv%3D4&hash=7f0e39f63c921ce60f05c1a521d55f616c25b422)
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Studeni 23, 2012, 12:27:51
a to su mokri snovi  :toothy9:
Naziv: Odg: Honda
Autor: Ivan Borojević u Listopad 05, 2013, 12:06:09
Neko je prije spomenuo da 4t motori nece izdurati 10 i vise godina, nece ako se pravilno ne servisiraju, i ako ih silujete stalno na pun gas, pa ni covjek nemoze sprintat 40 km, vec samo 100m. Kad se kupuje motor treba se razmisljat mozgom a ne srcem.Prvo kolko novaca imas, za cega ti treba, sta ce gurati koliko godina ce to gurati, ko ce ga servisirati, koliko goriva potrosi, nije to sam tak. Puno ljudi se zafrknu pa kupe neadekvatan motor i sta onda s njim, a svi znate da je danas tesko prodati bilo sto a ne motor za camac, ja sam imo isto tomosa 4, ako se redovito odrzava nema problema, pali i vozi. Eh da, evo slike od moje honde 4t 6ks sa 2 cil. motor je 1999g,ocuvan i nebi ga dao za novi od 6 ks.Prije je guro zelenka s kabinom od 160kg.(https://www.pecaros-os.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi43.tinypic.com%2F2mnept2.jpg&hash=e8198a9ebdea05c17b0886fc4bc696db2e2e7175) a sad gura brodic od tone (https://www.pecaros-os.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi44.tinypic.com%2F2ihqh05.jpg&hash=2f63693dcbc609cf267c0750bf6a341d15c730a6) i jos ce trajati i trajati, promijenio sam remen, impeler, ulja i vozi. Impeler promijenim svake 3 godine i miran sam, triput ga utjeras u pijesak i on se vec nacne, a naizgled sve dobro. Odrzavajte motore i vozit ce te se dugo,dugo. :icon_thumright: :occasion14:
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Listopad 05, 2013, 12:53:07
Uvjeren sam da su stariji brandirani motori poput te honde iznimno kvalitetni...a svakako je danas tesko uzeti ono bas sto ti treba jer cijene su visoke za nase standarde i ljudi se snalaze na razno razne nacine...
Naziv: Odg: Honda
Autor: davor99 u Listopad 05, 2013, 19:39:32
Da ti stariji kockasti su stvarno nepoderivi. No ako pogledate konstrukciju nove Honde i usporedite li ju sa Yamahom vidjećete  jedan veliki nedostatak kod Honde. Naime ona nema klasične lezajeve na radilici nego je naprvljena slično kao i Brigs motor radilica se vrti u kučištu i kad se to zezne popravka nema, dok Yamaha ima klasične lezajeve pa kad se to istroši stavite nove . Ovdi se radi o motorima od 20 ks druge nisam usporedivao.
Ja bih u toj klasi dao prednost Yamahi
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Listopad 05, 2013, 20:02:12
na 20 ks se mjenjaju lezajevi...susjed mi je bas radio generalku nedavno , na hondi
Naziv: Odg: Honda
Autor: Ivan Borojević u Listopad 05, 2013, 20:20:49
Neznam ko sta ima od lezajeva al imam i hondu i jamahu i motori su odlicni, neznam koji je bolje kvalitete, al ako ih redovito odrzavate moraju da traju. :icon_thumright:
Naziv: Odg: Honda
Autor: Tićo u Listopad 27, 2013, 13:05:19
Kada govorimo o motorima od 20 ks tu Yamaha nema šta da traži sa Hondom, o ležajevima u radilici neznam ništa, ali što se tiče potrošnje i snage Honda je u velikoj prednosti.  :icon_thumright:
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Listopad 27, 2013, 13:12:21
U klasi 20 ks i mercury i tohatsu su puno bolji od honde, a yamaha pogotovo...Konkretno kod nas u Osijeku dvadesetki hondi ima dosta ali jedan veliki dio je bio na generalki u prvih par godina...znaci u krugu od 5 km od mene 3 su prosle godine morale na izmjenu klipa i karika....
Naziv: Odg: Honda
Autor: Tićo u Listopad 27, 2013, 13:13:34
Vidiš kod nas u Apatinu i okolini je skroz druga priča.
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Listopad 27, 2013, 13:26:07
Iskreno ja sam do ove godine bio sasvim drugog ubjednja dok s kolegom nismo nosili motor na finu obradu....pa kad nam je covjek pokazao koliko je radio blokova na njima ove godine, ostao sam sokiran...ipak su s nase strane dugotrajna putovanja po jednom pecanju i najmanja pogreska u sklopu nakraju izadje na vidjelo....ali da ne bude da je ovo najlosiji a ono najgori ili najbolji motor, uvjerenja sam da i drugi idu na popravke samo se ne prica toliko o tome...
Naziv: Odg: Honda
Autor: silure u Listopad 27, 2013, 14:00:51
citajuci o motorima i kojekakvim motorima bio sam uvjeren da je honda br 1 yamaha br 2 po izdrzljivosti i kvalitete....malo znam o njima jer moja yamaha je stara pa je to nesto drugo...iako mi se cini po izjavama da honde puno malo trose a i da su masivnije od yamahe...mozda se cini zbog plastike :icon_scratch:  no kako jovicabor kaze ipak mora biti nesto i u odrzavanju...neki misle kupim novi motor pa ga 5god netreba ni skinuti sa plovila samo gas...
Naziv: Odg: Honda
Autor: Tićo u Listopad 28, 2013, 10:11:00
Ima i u tome nešto, mislim da je održavanje dosta bitno, a i kako se čovek odnosi prema motoru, npr napolju par stepeni ti upališ motor i odma pun gas e to neće valjati, a takvih ima dosta...
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Listopad 28, 2013, 11:03:59
Upravo i to...svoje se treba paziti...kao i automobil kao i sve ostalo....
Naziv: Odg: Honda
Autor: Kugla u Listopad 28, 2013, 11:48:00
Pazim svoj motorček više nego na sebe!  :icon_thumright:
Naziv: Odg: Honda
Autor: pampasexpress u Listopad 31, 2013, 18:49:47
Citat: maverick  u Listopad 27, 2013, 13:12:21
U klasi 20 ks i mercury i tohatsu su puno bolji od honde, a yamaha pogotovo...Konkretno kod nas u Osijeku dvadesetki hondi ima dosta ali jedan veliki dio je bio na generalki u prvih par godina...znaci u krugu od 5 km od mene 3 su prosle godine morale na izmjenu klipa i karika....

koliko je meni poznato i koliko sam informiran,,, stari mercury je bas u toj klasi 20 imao ugradjenu masinu baziranu na osnovi yamaha F15/20 (bundeva) dok je sve ostalo bilo mercury a ovi novije proizvodnje F25/30 imaju osnovu tohatsu,,,pa cak i peta,,,,
a sto se tice generalki to je vec diskutabilno jer zavisi radi li se o novim ili polovnim motorima (a poznato nam je koliko je na trzistu "cura za udaju" ) a i individualno je jer kako je vec receno , mnogo zavisi i od samog vlasnika,,,jel ga ganjao neki huligan i vadio mu dusu ili je bio u kulturnoj uporabi,,,

Citat: maverick  u Listopad 27, 2013, 13:26:07
....ali da ne bude da je ovo najlosiji a ono najgori ili najbolji motor, uvjerenja sam da i drugi idu na popravke samo se ne prica toliko o tome...

ovo je ipak najbolji komentar po mom skromnom misljenju,,,

a sto se tice tohatsu-a , poznato mi je da ima najmanje ugradjenih plasticnih dijelova , od najmanjih kukica , kopci , spojki , rucica i sl. dijelova,,,, nisu sparali !
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Listopad 31, 2013, 19:45:19
Više manje mislim na motore mlađe od desetak godina  :thumbsup:
Naziv: Odg: Honda
Autor: Ervin u Srpanj 04, 2015, 13:00:12
Igrom slučaja menjam klub! Od nedavno umesto Yamahe, Dunasa gura Honda! :headbang: Ko naiđe, častim pivo!

Nisam neki poseban ljubitelj određene marke, bilo mi je manje-više svejedno šta ću uzeti. Yamaha, Honda, Tohatsu, Mercury,...samo da odgovara budžetu, da je očuvan i da je adekvatne snage. Ova Honda je čak bila i malo izvan planiranog budžeta, ali pošto sam uz lovu dao i staru Yamahu u zamenu, ispala je super kombinacija!

(https://www.pecaros-os.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi197.photobucket.com%2Falbums%2Faa30%2Fpesox%2FDSC007382_zpsi50ryipw.jpg&hash=3e6e461d3f9fb9e5328ca05ce60e5c70482ae5a4)
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Srpanj 04, 2015, 13:02:02
ajde kad se vec hvalis, kolko je to konja , vidim da je 4t
kolko te preracunato izaslo?
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Srpanj 04, 2015, 13:03:58
 :occasion14:
Naziv: Odg: Honda
Autor: DIDAPATAK u Srpanj 04, 2015, 13:54:16

... :ok: :occasion14:...neka dugo i sretno služi..
.. :baba:
Naziv: Odg: Honda
Autor: Ervin u Srpanj 04, 2015, 14:52:17
@maverick i DIDAPATAK   :occasion14:

@šajzika
Kad se sve sabere i oduzme, cca. 1.200 €

15 HP
Naziv: Odg: Honda
Autor: Kugla u Srpanj 04, 2015, 20:30:07
Ervine čestitke na kupovini i neka te lijepo i dugo služi  :ok:
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Srpanj 04, 2015, 20:36:48
Citat: Ervin  u Srpanj 04, 2015, 14:52:17
@maverick i DIDAPATAK   :occasion14:

@šajzika
Kad se sve sabere i oduzme, cca. 1.200 €

15 HP
Jao brate predivna cifra . Dao bog srece zdravlja i vozanja :hi:
Naziv: Odg: Honda
Autor: pajdo77 u Srpanj 06, 2015, 10:59:58
 krasan motor,nek te služi i navozao se njime :clap2:
Naziv: Odg: Honda
Autor: Ervin u Srpanj 06, 2015, 12:36:12
Hvala ljudi! :hi:

Malo sam ga testirao za vikend, prešao nekih 30-40 km, odnosno vozio skoro dva sata. Kad sam sam ide fantastično, a gura i dvojicu sasvim lepo. Nisam baš puno dobio na brzini u odnosu na Yamahu 9,9 2t, ali ipak ide malo brže. Honda je naravno mnogo tiša i lepše radi, što uopšte ne čudi, pošto je stara Yamaha u poslednje vreme jako bila glasna i stalno joj se nešto kvarilo. Čini mi se da sam je zamenio u poslednjem momentu.
Potrošnja bi trebalo da bude znatno manja, ali to još nisam redovno izmerio...
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Travanj 04, 2016, 10:53:16
(https://www.pecaros-os.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fuploads.tapatalk-cdn.com%2F20160404%2Fa1bab71fd48504e3d55db8f203364a86.jpg&hash=ba9436424128805224e126052b5516ef40992da8)(https://www.pecaros-os.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fuploads.tapatalk-cdn.com%2F20160404%2Fcabcf737465225d47921d46743b7bd1c.jpg&hash=d4876f409e18938fd346db1fb012bbe2846987fb)(https://www.pecaros-os.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fuploads.tapatalk-cdn.com%2F20160404%2Fe37e3ecb5e9114b2465722b4ca104213.jpg&hash=ef5d87fa25d40cffd8075ba4fa8fcabe58d1d54d)


Jedino mi malo cudno kako to danu 25icu ide manje ulja u petu nego u manje motore. Al ajde. Valjda drugacije konstruckijsko rjesenje
Naziv: Odg: Honda
Autor: Ervin u Travanj 04, 2016, 21:30:32
Hmmm, nije mi baš najjasnija ova poslednja tabela. Moja Honda ide na servis jednom godišnje, servisni interval mi je manje-više 60 sati... Tako radi ovaj ovlašteni za Hondu kod koga nosim mašinu.
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Travanj 05, 2016, 12:03:30
Ta treca kolona je nakon nultog servisa.
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Travanj 05, 2016, 12:09:46
(https://www.pecaros-os.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fuploads.tapatalk-cdn.com%2F20160405%2F6496870813d902dc9aa7b45a3cc52498.jpg&hash=73b86a2b3b46ec71e115be5000fa4d68c15b00fa)
Naziv: Odg: Honda
Autor: Ervin u Travanj 05, 2016, 13:08:45
 :takoje:
Sad je već jasnije...
Naziv: Odg: Honda
Autor: mossi u Travanj 05, 2016, 15:51:58
Mama nek mu menja ulje u motoru na svakih 6 meseci.
100 sati rada OK. Ili godinu dana, šta pre dodje -  kao na Yamahi.  :ok:
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Travanj 05, 2016, 17:14:19
Slazem se . Jedino nisam nasao na koliko se remen mjenja .
Naziv: Odg: Honda
Autor: Ervin u Travanj 05, 2016, 17:17:08
Naravno, svaki normalan majstor to preporučuje. Ovaj moj je ovlašćen za Hondu i ne spominje nikakvih 6 meseci. Jednom godišnje se odradi i gotovo. Naravno češće bi ga servisirao da imam više radnih sati, ali ovako dok nemam redovan zimski vez, ni ne mogu da naguram mnogo...
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Travanj 05, 2016, 17:42:19
Filter 5 eura..dvije l ulja 10.. nemoj hebat...mozes ga mijenjati sam tri puta godisnje  :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: Ervin u Travanj 06, 2016, 08:51:02
To si u pravu, ali pošto je realna potreba da se menja jednom godišnje, bolje da odnesem majstoru nek se on macka, a u isto vreme mi proveri/našteluje i ostale stvari u koje se ja ne razumem... Ende.
Naziv: Odg: Honda
Autor: rj u Travanj 06, 2016, 18:19:21
jel si siguran da je promjenio ulje ?
ja imam izuzetno loše iskustvo sa "majstorima"
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Travanj 06, 2016, 18:41:38
osobno mislim da je najbolje sve sam radit,
nije mi problem ulje u motoru i filtere zamjenit, al ono ulje u peti nisam nikad volio mjenjat,
sad imam mavericka kojem vjerujem  :stripii: :stripii: :stripii: :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: Ervin u Travanj 06, 2016, 20:23:22
@rj
Na svu sreću ovaj nije "majstor"...
Imam i ja iskustva sa raznim specijalcima. Jedan od njih uopšte nije znao da sastavi karburator, a motor nam je vratio bez da ga je isprobao. Naravno kod njega smo samo jednom bili, a na njegovu sreću nije nam naplatio "uslugu"! :stripii: :toothy9:
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Travanj 06, 2016, 20:34:14
Kad covjek radi dogodi se svasta..i pogrijesi se...te sitne stvari poput servisa moglo bi se nauciti vrlo brzo i em si siguran em te jeftinije izadje. Naravno tko ima sklonosti prema nekom sarafanju
Naziv: Odg: Honda
Autor: mossi u Travanj 06, 2016, 20:53:25
Citat: šajzika  u Travanj 06, 2016, 18:41:38
osobno mislim da je najbolje sve sam radit,
nije mi problem ulje u motoru i filtere zamjenit, al ono ulje u peti nisam nikad volio mjenjat,
sad imam mavericka kojem vjerujem  :stripii: :stripii: :stripii: :stripii:

Ponekad je najteže odvrnuti filter ulja, ali i to ide ako se ima alat.
Zamena ulja u peti je takodje mačji kašalj ako se kupi kit za zamenu ulja,
kit je kita - šraf adapter jaka *uda. tako da možeš ušrafiti "pumpu na donju rupu,
zatim pumpaš dok ulje ne krene na gornju, zavrneš šraf gornji pa donji..   :takoje: :ok:

Ups ..  :red_indian: opet sam ti uzo lebac .. pardon antialgin!  :rofl2: :stripii:

Koliko je kod vas originalna yamahina ručna pumpica za girivo ..
Danas sam jako teško postigao pritisak u crevu.. a možda nije do njega nego do nekih konektora ?!  :BangHead:
Kad sam vozio sa  skinutom kapom motora da vidim dal mi se puni filter za godivo.. da ne bi ostao na sred Dunava.  :tongue3:

Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Travanj 06, 2016, 21:09:49
Ma ne uzimaš lebac...ne živim od toga posla, a  ionako imam previše...i tko god ima neke volje uvijek pokazem i pomognem da odradi sam  :ok: pumpa za ulje u peti kosta mozda 100 kuna...15 plus minu eura...a orginal pumpica...a ne znam...nisam dugo kupovao
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Svibanj 06, 2016, 20:32:46
Marijo , eo cisto da ponovis gradivo  :stripii:
kad budemo radili  :mt1032: :hi:
https://www.youtube.com/watch?v=7Sfwxy2a--A

razlika izmedju 10 i 15,20 ks je samo u promjeru impelera  :glasses9:
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Svibanj 06, 2016, 20:52:29
Kod tebe sigurno nece ici tako jednostavno  :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: mlb u Svibanj 06, 2016, 20:54:18
Šta je u tubi?
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Svibanj 06, 2016, 20:55:31
Mast
Naziv: Odg: Honda
Autor: mlb u Svibanj 06, 2016, 20:56:03
 :hi:
Naziv: Odg: Honda
Autor: rj u Svibanj 06, 2016, 21:15:35
Citat: mlb  u Svibanj 06, 2016, 20:54:18
Šta je u tubi?

zirodent ...pasta za zube  :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: pajdo77 u Svibanj 06, 2016, 21:24:36
 A je ga Ðenka opravi..svaka mu čast :hi:
Naziv: Odg: Honda
Autor: mlb u Svibanj 06, 2016, 21:26:49
Kontam garant je neka kombinacija masti i brtvila nekog silikonskog kad ono samo mast  :icon_scratch:
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Svibanj 07, 2016, 05:57:46
Citat: maverick  u Svibanj 06, 2016, 20:52:29
Kod tebe sigurno nece ici tako jednostavno  :stripii:
Jezik pregrizo :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Svibanj 29, 2016, 19:37:11
:stripii:
Normalno da nije islo jednostavno.
Kupio sam original impeler u hongoldonii i popusio :stripii:
Dali za 30ks.
Sad sutra starog moram slat da mjenja i da nosi mavericku, ponovno nosit motor preko neptuna i hebavat se s njim
Fuj

Poslano sa mog X6 koristeći Tapatalk

Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Svibanj 29, 2016, 19:47:11
Mozda si ti podsvjesno zelio hondu 30 ks i onda trazio takav impeler  :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: mossi u Svibanj 29, 2016, 19:48:02
Tako ja kupio cipele broj 43 a nosim 42 ..  :BangHead: :uf: :stripii: :stripii: :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: pajdo77 u Svibanj 29, 2016, 19:56:00
  Mossi u svakom slučaju bolje nego da si kupio 42 a nosiš 43,gledaj to sa vedrije strane :rofl2:
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Svibanj 29, 2016, 19:56:30
Ja sto problema a vi o cipelama :stripii:

Poslano sa mog X6 koristeći Tapatalk

Naziv: Odg: Honda
Autor: pajdo77 u Svibanj 29, 2016, 20:10:26
 Pa kud si gledo kad si kupovo impeler,lijepo piše za koliko konjskih snaga je. Dobro da ventilator nisi probao ugurati unutra :rofl2:
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Svibanj 29, 2016, 20:17:11
Dabog da ti sljedeci puta ja mjenjo impler na djoniu.


Poslano sa mog X6 koristeći Tapatalk

Naziv: Odg: Honda
Autor: pajdo77 u Svibanj 29, 2016, 20:36:42
 Na onoj kutiji lijepo piše johnson-evinrude 9,9- 15 hp. meni moj lega kupio tako da ja nisam imao nikakvih problema. Šajzi ako ne znaš nije sramota zamoliti da ti to netko kupi :stripii:,ovako sad opet ljudi imaju cjeli tjedan posla sa tvojom hondom,ko da radiš remont Šećeranskog postrojenja a ne motorića,nikad gotov :rofl2:
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Svibanj 29, 2016, 20:43:30
Da. Ja glup :stripii:

Poslano sa mog X6 koristeći Tapatalk

Naziv: Odg: Honda
Autor: Ervin u Srpanj 18, 2016, 12:17:16
Počele su mi se javljati neke čudne vibracije na mojoj BF 15A. Na punom gasu počne da vibrira, prilično visokom frekvencijom i kao da se napreže da izgura punu snagu.

Pali odlično, u leru i na nižim obrtajima radi skroz normalno, ulja ima dovoljno, pritisak ulja ok, nema nikakvih uočljivih znakova za neki problem samo ta čudna vibracija...

Da li možda neko ima ideju na osnovu simptoma šta bi mogao biti problem, pa da pokušam sam da ga rešim,...a na kraju mi svakako ostaje opcija da ga nosim na servis!
Naziv: Odg: Honda
Autor: mossi u Srpanj 18, 2016, 12:31:43
Optika, balansiranje :tongue3:

Elisa? Jesi u skorije vreme imao neki udar u granu, kamen?
Balans elise može da prouzrokuje razne vibracije, kao i oštećen menjač.
I to tačno nekom rasponu obrtaja..   :icon_scratch: :dontknow:
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Srpanj 18, 2016, 12:35:20
A svasta, sto kaze mossi od elise, do nosaca motora pa do dotoka goriva, odnosno prljavog karburatora pa do svjecica...polako eliminiraj jedno po jedno....pa ce nadoci a  ujedno i upoznati se s motorom  :uf:
Naziv: Odg: Honda
Autor: Ervin u Srpanj 18, 2016, 12:56:07
Ne verujem da je elisa, jer nisam udarao ništa. Jel' postoji neki način da za svaki slučaj proverim da li je dobro balansirana elisa, naravno mislim na neku odokativnu metodu! :toothy9:

Krenuću od svećica, njih barem imam u rezervi, pa ako nije to idemo dalje...

Fala!
Naziv: Odg: Honda
Autor: TonyC u Srpanj 18, 2016, 13:05:37
pogledaj petu , pregledaj ulje u peti
Naziv: Odg: Honda
Autor: rj u Srpanj 18, 2016, 13:26:38
Citat: Ervin  u Srpanj 18, 2016, 12:17:16
Počele su mi se javljati neke čudne vibracije na mojoj BF 15A. Na punom gasu počne da vibrira, prilično visokom frekvencijom i kao da se napreže da izgura punu snagu.

Pali odlično, u leru i na nižim obrtajima radi skroz normalno, ulja ima dovoljno, pritisak ulja ok, nema nikakvih uočljivih znakova za neki problem samo ta čudna vibracija...

Da li možda neko ima ideju na osnovu simptoma šta bi mogao biti problem, pa da pokušam sam da ga rešim,...a na kraju mi svakako ostaje opcija da ga nosim na servis!

raštelovali se ventili ...
hvala  :hi:
Naziv: Odg: Honda
Autor: Ervin u Srpanj 18, 2016, 13:36:25
 :hi:
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Srpanj 22, 2016, 21:33:16
Mal da se pohvalim. Čudo jedno od potrošnje, predjenog puta.
Na pol poteznice, mal se jače naslonim i pali.
Dosad bolje imao nijesam.prazan tank a ja uzvodno 10ak km i vratim se kući 15km na leru.


Što valja, valja
4t motor je zakon
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Srpanj 23, 2016, 03:56:15
Pogotovo te 15-20 ks..izrazito su mali potrošači... :thumbsup:
Naziv: Odg: Honda
Autor: mossi u Srpanj 24, 2016, 12:30:21
Citat: Ervin  u Srpanj 18, 2016, 13:36:25
:hi:

I? Jesi rešio?
Naziv: Odg: Honda
Autor: Ervin u Srpanj 25, 2016, 13:17:47
Nisam. Proverio sam ono što znam da uradim, ali trese i dalje. Moraće kod servisera da ga utegne...
Naziv: Odg: Honda
Autor: mossi u Srpanj 25, 2016, 13:18:55
 :icon_scratch: Javi šta je bio kvar.  :ok:
Naziv: Odg: Honda
Autor: profi012 u Srpanj 26, 2016, 21:23:22
Vuce negde fals vazduh. Mozda je neko crevo za dovod goriva naprslo.

Послато са LG-H440n

Naziv: Odg: Honda
Autor: Ervin u Srpanj 28, 2016, 10:17:40
Proveriću, to se barem relativno lako primeti. Mada, mala je verovatnoća da je to pošto sam prošle godine kupio novo crevo i pumpicu.
Naziv: Odg: Honda
Autor: profi012 u Srpanj 28, 2016, 16:40:49
Ali pregledaj od prikljucka ka malom filteru(ako ga imas) pa do pumpe sto gura u karb. Po onome sto si opisao kao da neki cilindar ne dobija dovoljno goriva.

Послато са LG-H440n

Naziv: Odg: Honda
Autor: Ervin u Srpanj 31, 2016, 03:04:39
Hoću, hvala... I meni najviše liči na to kao da ne dobija dovoljno čorbe.
Naziv: Odg: Honda
Autor: pampasexpress u Srpanj 31, 2016, 08:19:35
nerado se trpam i javljam a pogotovo sa svojim filozofiranjima ali prema onome sto si napisao :
" Na punom gasu počne da vibrira, prilično visokom frekvencijom i kao da se napreže da izgura punu snagu.
Pali odlično, u leru i na nižim obrtajima radi skroz normalno "


po meni ovi simptomi su karakteristicni i specificni kad motor pokrenes i naforsiras ga na visoki broj okretaja tzv. iberobrtaje zato sto vecina motora (a barem moja yamaha) ima konstruiran elektronicki sklop unutar tog famoznog CDI paljenja da kad prijedje 6000 rpm/min pocne gusiti motor na takav nacin da mu pocne smanjivati broj okretaja kako bi zastitio motor od prevelikog broja okretaja i eventualnih mogucih ostecenja koja bi mogla nastati ako bi motor radio pri vecem broju okretaja a nekim sticajem okolnosti glupavi inzenjeri i konstruktori u tvornici su zakljucili da je to bas konkretno u slucaju na mom motoru bas tih famoznih 6000 rpm sto sam iz znatizelje isprobao i uvjerio se da je tako jer imam obrtomjer i kad ga natiskam na granicu blizu  6000 i postigne tih famoznih 6000 pocne polagano tresti , neravnomjerno raditi , spusti broj okretaja a na izgled i sluh odaje simptome kao da mu jedna svjecica trokira i nerade obadva cilindra sto ni u kojem slucaju nije i mjerilo za tvoj motor jer je druga marka , druga elektronika i doista moze biti da je doista nekakav kvar u pitanju no ovim tekstom sam ti zelio samo sugerirati da izmedju ostalog provjeris da nije slucajno kod tebe na tvom motoru isti problem sa opisanim simptomima jer onda nije u pitanju kvar cemu se iskreno nadam nego samo treba ustanoviti sto izaziva to da ti motor ode u iberturazu a tome je najcesci uzrok istrosenost elise (imao takav slucaj) ili neodgovarajuca elisa koja se jednostavno u vodi vrti brze jer je neodgovarajuci korak a voda koja joj pruza otpor prilikom vrtnje jednostavno nepruza dovoljan otpor i opterecenje pa se vrti brze  i posljedica je upravo ta da ode u iberturazu a za promjenu probaj i skinuti propeler "pa se voziti bez propelera" i isprobati kako li ce se tek onda masina vrtiti a mozda i poleti,  :takoje:
sala mala ali  iako sam se raspisao nije bilo nista zlonamjerno , i to sve uz prijateljski pozdrav
Naziv: Odg: Honda
Autor: Ervin u Kolovoz 01, 2016, 05:47:55
Huh, sad već stvarno ima napisano puno stvari, ali mislim da sam juče došao do novih zapažanja koja eliminišu jedan deo potencijalnih uzroka. Naime, dotična vibracija se javila i u momentu kada sam pri dobrom zaletu naglo skrenuo da bih zaobišao plutajuću grančugu. To po meni ukazuje da je najverovatnije problem u držaču motora...
Problem je i što idem na vodu samo jednom nedeljno i ne mogu da se posvetim popravci motora, pošto se kući "zabavljam" izgradnjom nove radionice i garaže, ali polako ću već i Hondicu izlečiti!
Fala Pampas!
Naziv: Odg: Honda
Autor: Ervin u Kolovoz 02, 2016, 13:58:51
Evo i snimka, nije baš idealan, ali se možda nešto može zaključiti i na osnovu njega...
Kod 2:10 minuta počinje da vibrira.

https://youtu.be/u-qgKD29Tm8
Naziv: Odg: Honda
Autor: ossa u Kolovoz 02, 2016, 14:39:39
Za dunasa je slaba ipak 15 mora pun gas, mislim da si ga uterao u crvene obrtaje. Možda bi bilo dobro da probaš sa bržom elisom. Ovako što se kaze razmišljam. Ne kažem da sam u pravu ali može da bude. Za dunasa ipak 4 stroke bolje 20 bhp. Da je cvaja može i 15,jer voli visoke rpm.

Tetejac
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Kolovoz 02, 2016, 14:48:11
A s dunasom je te manje motore s standardnim elisama tesko uterati u crveno...kontra svanc ga drzi ravnog na površinu vode i puno veci motori s puno manjim elisama tesko izvrte preko nekih gornjih granica. Nekako tesko razaznajem s snimka sta ga muci...
Naziv: Odg: Honda
Autor: ossa u Kolovoz 02, 2016, 16:36:07
Pa da, ali moguće da ima teretnu elisu, pa ga zato uteruje u crveno.

Tetejac

Naziv: Odg: Honda
Autor: vedro u Kolovoz 02, 2016, 17:33:02
Postoji mogucnost da je malo elisa savijena, ostecena na oko zanemarivo pa u odredenom broju okretdja nije u bslansu pa se osijeti treskanje motora.
Naziv: Odg: Honda
Autor: ossa u Kolovoz 02, 2016, 18:01:37
Znači prostom zamenom sa komšijom ili kolegom, koji ima ispravnu elisu isprobace da li je taj "kvar"?

Tetejac

Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Kolovoz 02, 2016, 18:13:52
I ako ima drugačiju elisu odmah će riješiti dva tri problema.
1. Vidit da elisa je/nije udarena
2. Vidit Jel njegova proklizava pa ide u uberturazu
3. Vidit Jel drugačiji korak elise bolje goni camac
Naziv: Odg: Honda
Autor: Ervin u Kolovoz 02, 2016, 18:27:28
@ossa
U pravu si, 20 ka bi bila bolja za Dunasa, ali želje i mogućnosti se ne poklapaju baš uvek! Gura ga i 15 ka sasvim lepo, sa 3/4 gasa ga već izravna i može lepo da se ide sa dvojicom u čamcu.
Ideja sa elisom od komšije je odlična, moraću da radim na tome...
Da li neko od iskusnih može da potvrdi da je disbalans elise mogući uzrok vibracija i pri naglom skretanju?

Edit: Na motoru je brza elisa, nije teretna...
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Kolovoz 10, 2016, 07:36:24
Ima novih vijesti?
Naziv: Odg: Honda
Autor: Ervin u Kolovoz 10, 2016, 08:46:47
Trenutno sam u potrazi za komšijom koji ima elisu koja paše na moj motor! :toothy9:

I dalje idem samo vikendom na vodu i onda se pored drndanja motora mora i pecati, pa sve ovo ide veoma sporo. Motor vozim na 3/4 snage, pošto tako radi savršeno, a vremenom će se i kvar otkloniti...
Naziv: Odg: Honda
Autor: Ervin u Kolovoz 24, 2016, 13:10:43
Napokon sam prošle nedelje uspeo nabaviti odgovarajuću elisu, a jutros sam je isprobao i definitivno zaključio da je stara elisa uzrok vibracije, tako da ide kod majstora na peglanje.

E sad, original elisa mi je 3 pera 9 1/2 x 9 1/2, a ova sa kojom sam testirao je manja, ali sa 4 pera i većim korakom, 9 1/4 x 10.
Sa novom elisom mi je čamac za nekih 10% sporiji. Da li je to zbog 4 pera, ili nema smisla da povećavam korak?

Naziv: Odg: Honda
Autor: mossi u Kolovoz 24, 2016, 22:24:16
Citat: mossi  u Srpanj 18, 2016, 12:31:43
Optika, balansiranje :tongue3:

Elisa? Jesi u skorije vreme imao neki udar u granu, kamen?
Balans elise može da prouzrokuje razne vibracije, kao i oštećen menjač.
I to tačno nekom rasponu obrtaja..   :icon_scratch: :dontknow:

:icon_salut: :ok:
Naziv: Odg: Honda
Autor: mossi u Kolovoz 24, 2016, 22:29:05
Ta nova elisa hvata za 33% više vode po pitanju dodatnog četvrtog pera plus je korak duži, pa je opet teže za povući tvoj čamac.
10% brzine se može izgubiti na mnogo načina, LETO je - dovoljno je da nisi koristio čamac 5-7 dana i izgubićeš 10%.

OBRTOMER danas na aliju možeš kupiti za 12-15 eura 20 max.

Elisa nova košta od 90 pa naviše evrića.
Dobra elisa košta 130+
Jako dobra 250-300+
Naziv: Odg: Honda
Autor: Ervin u Kolovoz 25, 2016, 07:20:45
Sreća u nesreći je što ovaj problem rešavam na vodi, ne moram skidati motor sa čamca. Inače uopšte ne znam kada je došlo do disbalansa, jer nisam imao nikakav bliski kontakt sa panjevima i kamenjem u poslednje vreme...

Istina je da nisam puno koristio čamac, ali Tisa ove godine teče kao luda, a meni je vez na živom toku. Proletos sam stavio novi anti-algin, tako da ne verujem da se baš toliko nakupilo tog sran*a...

Biće i obrtomer jednog dana! :toothy9:
A za elise evo jednog linka, prilično su povoljni, pa ko ide u Mađarsku...
http://www.hajobazis.hu/index.php?nyelv=hu&hb=solas_hajocsavar_yamaha_motorokhoz&menu=74
Naziv: Odg: Honda
Autor: ossa u Kolovoz 25, 2016, 16:52:50
Udario ti komsija noću u motor, elisu, slučajnost. Jel ga držiš izvan vode?  Ili tako neka glupa situacija. Onako razmišljanja šta može biti ako ga nisi ti zapanjio.

Tetejac
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Kolovoz 25, 2016, 17:09:23
Zato na vezu ja nedizem motor. Mal mal neko nekog klepi
Naziv: Odg: Honda
Autor: ossa u Kolovoz 25, 2016, 19:38:53
Meni se desilo da dodjem na vez, podignem motor, sidjem na ponton, nisam ni krenuo, uleće metalni čamac i manevriše i udari mi u motor. A u dunavcu sam ga držao, pa zbog algi nije bilo preporučljivo da bude dole. U tekućoj vodi moze i stalno dole.

Tetejac

Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Kolovoz 25, 2016, 20:55:33
A ljeti tesko da i u toku treba biti dole, najbolje da je vani ako se može ikako...Kod nas na tim novim vezovima poput Pampasa i Neptuna ima dosta slučajeva gdje se naslanjaju jedni na druge
Naziv: Odg: Honda
Autor: pajdo77 u Kolovoz 25, 2016, 21:45:45
 Navodno da ga treba držati van vode zbog tih algi,nekih mini-pužića i tako toga,pobacajte bokobrane,tucite one sa kupljenim šoferskim za čamac,pa pobogu poduzmite nešto :stripii: :flasica:
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Kolovoz 25, 2016, 23:57:16
Niste tamo pa nepametujte. Neide i adio
Problem su susjedi
Naziv: Odg: Honda
Autor: Ervin u Kolovoz 26, 2016, 06:32:50
@Ossa
Tačno to sam i ja pomislio, sigurno je neko zveknuo elisu noću kad se uparkiravao.

Inače motor mi je na vezu uvek van vode, spuštam ga samo kad krenu mrazevi. Tako radim oduvek, a tako ću i dalje, rizik postoji da mi se neko opet zaleti, ali jednostavno ne mogu da svarim kada se nakupe alge na njemu. Previše volim svoj motor da bi ga tako zapustio...
Naziv: Odg: Honda
Autor: ossa u Kolovoz 26, 2016, 19:49:02
Jel znaš ervine kome to ne može da se desi sa hondom? Onom ko peca sa obale i nema čamac
Nek si ti dobar,  a biće elisa, bar znaš šta je kvar. Nije ti hitna popravka...

Tetejac

Naziv: Odg: Honda
Autor: Ervin u Kolovoz 27, 2016, 08:07:47
Majstor mi je ok lik, ostavio mi je njegovu elisu da je koristim dok on popravlja moju! Tako da je opuštena situacija. Može da se peca, a elisa će biti sređena!
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Veljača 19, 2017, 18:01:23
http://www.index.hr/auto/clanak/vanbrodski-motor-kao-ukras-nema-ljepseg-od-nsxa/951159.aspx
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Svibanj 14, 2017, 14:00:23
Koji nam je zamjenski filter ulja na hondi 20ks? I koliko kn kosta.?
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Svibanj 14, 2017, 14:20:08
Mislim da imam..a košta dva cenera  :stripii: Ako budemo dobri dok budeš radio servis dobiješ na poklon  :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Svibanj 14, 2017, 14:24:42
:stripii: ak se i posvadjamo, izmirit cemo se na par minuta da dobijem filter   :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Svibanj 14, 2017, 14:25:43
Da cekam 9 mjesec sa servisom ili ? Sve nest gledam i citam da je pametnije prije zime servis napravit
Meni svejedno , nema puno sati al opet, jednom godisnje ce biti servis da me dugo služi
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Svibanj 14, 2017, 14:48:14
Bolje je raditi prije pauze u korištenju...jer ako stoji, puno je bolje da stoji s novim uljem...Zato ništa ne diraj...obavjestiću te kad bude vrijeme  :ok:
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Svibanj 14, 2017, 14:51:16
:stripii: onda kad zavrsi sezona kupanja.
Naziv: Odg: Honda
Autor: željkož u Svibanj 14, 2017, 20:45:00
nije još ni počela  :stripii: :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: mossi u Svibanj 14, 2017, 21:16:43
Citat: maverick  u Svibanj 14, 2017, 14:48:14
Bolje je raditi prije pauze u korištenju...jer ako stoji, puno je bolje da stoji s novim uljem...Zato ništa ne diraj...obavjestiću te kad bude vrijeme  :ok:

Zašto? Pa nije friteza iz restorana gde ulje menjaju jednom mesečno kad se užegne i 8 od 10 gostiju ima gorušicu i kiselinu?

Ja sam kontraš, ja menjam ulje na početku sezone, obično u ovo vreme.  :BangHead: :glasses9: :rofl2:
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Svibanj 14, 2017, 21:25:23
Preporuka pojedinih proizvodjaca VB je da se ulje mjenja na kraju sezone...e sad jbg...znam ja da si ti kontraš..zato i jesam dobar s tobom   :stripii: :stripii: :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: mossi u Svibanj 14, 2017, 21:48:21
 :notworthy: :hello2: :ok: :occasion14: :hi:
Naziv: Odg: Honda
Autor: mossi u Svibanj 14, 2017, 22:04:48
Nikad ne sipam neko djubre od ulja, obično to bude neko preporučeno, u višoj klasi.

Pošto imam jako malo radnih sati na preko 4000 obrtaja, možda 10-tak godišnje sve ostalo vreme se vrtim na do 2000 obrtaja,
znači brzinama od 12-15km/h pa i sporije .. laganini a imam 25hp 4t.

Kad sam 2009 išao na put od 1000 km sipao sam ulje pre polaska i kontrolisao ga na svakih par dana.
Po povrtaku nakon 100 sati rada i 1000km, ulje je bilo kao da sam ga juče stavio.

Ja menjam jednom godišnje  u proleće, ali većina vas pegla 4000+ rpm 80% vremena.
Pa pretpostavljam da moja i vaša priča nisu iste, a samim tim ni ulje nije u istom stanju tamo 11-12 mesecu ili kad već završavate sezonu.

:hi:
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Svibanj 15, 2017, 03:21:24
Sto sam citao, jedan odrazloga mjenjanja ulja nakon sezone pred zimu je taj ako ima malo vode u peti , pri minusima se moze ledit, dovest do lagane ekspanzije i ostetit nesto u mjenjacu.
Naziv: Odg: Honda
Autor: Stepa u Svibanj 15, 2017, 05:23:20
Cca 10 god koristim filter ulja od Kie Pride na Hondu 20 4T i nemam problema,na Yamahe 15-20 isto ugrađivao taj filter oko 25-30 kn košta.
Imam taj motor oko 12 godina prosle promijenio zupčasti remen bio još kao nov,malo radnih sati cca 20-25 izlazaka puta sat dva puta godine ništa.Neiskorišten
Naziv: Odg: Honda
Autor: Darkobozuric u Svibanj 15, 2017, 06:59:18
Na yamhu 25 4t ide filter nisana almere 1,5 1,3 japan parts  15208 _65F00
Naziv: Odg: Honda
Autor: majstor u Svibanj 15, 2017, 07:19:12
To je isti filter kao i na Kia vozilima. Paše na japanske benzince.  :hi: navoj 20 x 1,5 mm, promjer gumice 61,5 mm>
Naziv: Odg: Honda
Autor: bibac u Kolovoz 01, 2017, 08:51:29
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170801/b35d47c47ee4f240250054a249150838.jpg)

U planu je kupovina ovakve honde, polovne, interesuju me pozitivna i najvise negativna iskustva. Na sta najvise obratiti paznju kod kupovine?

Hvala.
Naziv: Odg: Honda
Autor: majstor u Kolovoz 01, 2017, 10:07:28
Imao sam je hondu 5, 4t, 2008. godina, duga osovina pa sam je posudio prije jedno 5 godina :sha: Sad sam se sjetio kad sam vidio sliku. Mislim da znam kome, samo treba vidjeti jel živa. :eek: :takoje:
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Kolovoz 01, 2017, 10:26:29
Što se tice tih malih motora...jedni kukaju drugi s kunu u njih...po meni te male honde su ok, za neke nase izlete...ionako s tim neces na neki daleki put svai dan...bar mislim...mada radije bih ako je polovno u pitanju lovio neki dvotaktni motor..jer osim sto je puno jednostavniji, izdrzljiviji...laksi za transport zbog polozaja...itd itd...ali svakako gledaj da nije nesto sto je bilo na moru i sto u oglasu pise vrlo malo ili nikako koristen jer je bio pomocni...
Naziv: Odg: Honda
Autor: bibac u Kolovoz 01, 2017, 13:49:19


Citat: maverick  u Kolovoz 01, 2017, 10:26:29
Što se tice tih malih motora...jedni kukaju drugi s kunu u njih...po meni te male honde su ok, za neke nase izlete...ionako s tim neces na neki daleki put svai dan...bar mislim...mada radije bih ako je polovno u pitanju lovio neki dvotaktni motor..jer osim sto je puno jednostavniji, izdrzljiviji...laksi za transport zbog polozaja...itd itd...ali svakako gledaj da nije nesto sto je bilo na moru i sto u oglasu pise vrlo malo ili nikako koristen jer je bio pomocni...

Trolling na jezeru, camac elan....ne treba mi nista jace od 5 ks, niski obrtaji, najbitnije mi je vodeno hladjenje. Tomos tu nije bas briljirao, zato sam ga se rijesio.
U principu bice koristen samo vikendom u toku sezone trollinga koja traje 3 mjeseca.

Naziv: Odg: Honda
Autor: davor99 u Kolovoz 06, 2017, 22:09:51
http://www.njuskalo.hr/vanbrodski-motori/vanbrodski-motor-honda-15ks-4t-oglas-23152531

Zanimala bi me Honda iz oglasa ako možda neko zna nešto više o motoru
Hvala
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Kolovoz 07, 2017, 06:40:31
Malo je stara za 8000 kuna...
Naziv: Odg: Honda
Autor: ljuska u Kolovoz 07, 2017, 11:12:12
Toliko nije koštala kad je bila nova
Naziv: Odg: Honda
Autor: Heki u Kolovoz 25, 2017, 21:28:31
Vidi Honda je vrhunski motor.
Mislim da je cijena od 8000kn realna, oni koji kazu da 8000kn nije ni nova e pa ja bih kupio bar 3 komada!
Ako je motor odrzavan a po slikama bih rekao da je godiste te nemora brinuti, jer novijih modela ima a mozda su 5x losiji!!!! :hi:
Naziv: Odg: Honda
Autor: pajdo77 u Kolovoz 25, 2017, 22:03:35
 Daj se skoncentriraj. 20 godina 15 ks za tu lovu
Naziv: Odg: Honda
Autor: vedro u Kolovoz 25, 2017, 22:22:47
Ja bi prvo pozdravio Hekija😀😀😀😀😀 :stripii: :stripii: :stripii:
Kupi taj motor, znam decka koji ga prodaje 8000 tabli nije puno a veliki gospodin ga prodaje :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: Heki u Kolovoz 26, 2017, 08:30:59
Motor je prodan jucer zvao sam covjeka!
Znaci da je motor sigurno ok! A ok evo neka kolega proba naci 15ks Hondu jeftinije mozda i uspije!!
Naziv: Odg: Honda
Autor: Luckycarp u Kolovoz 26, 2017, 13:06:57
Evo ja kupio jučer 20 ks, Honda 4-takt iz 2008 god za 1500 €.
Mislim da sam super prošao
Naziv: Odg: Honda
Autor: vedro u Kolovoz 26, 2017, 13:35:16
Jel ta Honda iz Ivanic Grada?
Naziv: Odg: Honda
Autor: pajdo77 u Kolovoz 26, 2017, 13:57:53
 Baš sam Šajziki poslao tu sliku Honde iz Ivanić Grada,to je povoljna kupovina
Naziv: Odg: Honda
Autor: Luckycarp u Kolovoz 26, 2017, 21:12:52
Da iz Ivanić Grada
Naziv: Odg: Honda
Autor: nekinho u Kolovoz 26, 2017, 22:21:24
Vidio sam tu Hondu na oglasu i sam sam rekao da je to odlična kupovina. Nek te dugo i dobro služi.
Vjerujem da si zadovoljan
Naziv: Odg: Honda
Autor: nekinho u Kolovoz 26, 2017, 22:32:33
Jedino ako sam dobro primjetio na oglasima ista osoba prodavala je još jedan ako ne i dva motora pa sam bio skeptičan da se ne radi o kakvom preprodavaču
Naziv: Odg: Honda
Autor: vedro u Kolovoz 27, 2017, 06:20:17
Najveće sranje sto je bila na moru... Tko zna kakva je iznutra. Daj Boze da te dobro sluzi!
Naziv: Odg: Honda
Autor: rj u Kolovoz 27, 2017, 06:29:51
Citat: davor99  u Kolovoz 06, 2017, 22:09:51
http://www.njuskalo.hr/vanbrodski-motori/vanbrodski-motor-honda-15ks-4t-oglas-23152531

Zanimala bi me Honda iz oglasa ako možda neko zna nešto više o motoru
Hvala

nemaš šta žalit što je prodana ....muzejska vrednost za 8000 kn je full cjena
Naziv: Odg: Honda
Autor: Luckycarp u Kolovoz 27, 2017, 07:45:56
Hvala....
Ide najprije na servis i čišćenje.
Vjerujem da će biti dobra prema meni 😎
Naziv: Odg: Honda
Autor: Mudri u Studeni 19, 2017, 20:15:38
Danas imo čast da se provozam sa kolegom koji se ponovio u 30 konja glanc novu Hondicu,provozali se od Dalja do Bogojevskog mosta,ponijelo se i 5 litara goriva da se nađe za rezervu jer je bilo stvarno malo u rezervaru,skoro da nismo ništa potrošili,usipali rezervu kad smo se vratili i parkirali,nestvarno ljepo radi i još bolje ide,stvarno su je japosi napravili ajme majko....
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Studeni 19, 2017, 21:15:30
Ti si malo u zaostatku... :stripii: ne pratis situaciju vec duze vremena...I stariji modeli rade bas finjak...
Naziv: Odg: Honda
Autor: kobac u Studeni 20, 2017, 21:54:52
Citat: Mudri  u Studeni 19, 2017, 20:15:38
Danas imo čast da se provozam sa kolegom koji se ponovio u 30 konja glanc novu Hondicu,provozali se od Dalja do Bogojevskog mosta,ponijelo se i 5 litara goriva da se nađe za rezervu jer je bilo stvarno malo u rezervaru,skoro da nismo ništa potrošili,usipali rezervu kad smo se vratili i parkirali,nestvarno ljepo radi i još bolje ide,stvarno su je japosi napravili ajme majko....

Koji je to tvoj prijatelj iz dalja kupio 30 Hondu...
Da nije Miha...
Naziv: Odg: Honda
Autor: Mudri u Studeni 21, 2017, 06:50:13
Ko bi drugi,dijete u razvoju,Goran je kupio polovnu 40,a ovaj zlikovac novu kod pere ždere.....U Hongoldoniji
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Ožujak 26, 2018, 18:38:51
Eo majstor poslao Slike
gotov servis + ocisti od kamenca i mal kapu ispolira
:notworthy:  :red_indian: :ok:
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180326/fcb8a2f814c30559dea3836ca7688c2b.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180326/778f3ed4888eac4a186493f204450135.jpg)
Uvijek me lijepo razveseli kad pogledam svoj motor :stripii: a i camac. Lijep kompletić
Naziv: Odg: Honda
Autor: dravski pecaros u Ožujak 26, 2018, 19:32:24
taman na šarana za vikend  :baba:
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Ožujak 26, 2018, 19:34:28
Jos camac...nosaci...malo sminke...antialgin...da...za vikend moze biti na pecanju  :icon_thumright:
Naziv: Odg: Honda
Autor: majstor u Ožujak 26, 2018, 19:58:24
Prekrasna - mogla bi ribe poplašiti.  :ok:
Naziv: Odg: Honda
Autor: Zagor u Ožujak 26, 2018, 20:06:03
Takva lijepa teta na poklopcu a vi lubanje slikate :red-card:
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Ožujak 26, 2018, 20:07:12
Nesmijemo zbog takvih kao ti. U naponu snage a bez cure. :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: Zagor u Ožujak 26, 2018, 20:08:26
Pa ima male djece na forumu, samo im treba da sanjaju kosture  :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: mlb u Ožujak 26, 2018, 22:15:09
Sa čime skidaš kamenac?
Naziv: Odg: Honda
Autor: mossi u Ožujak 26, 2018, 22:19:51
Čekićem?!  :stripii: :stripii: :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Ožujak 27, 2018, 03:54:05
Citat: mlb  u Ožujak 26, 2018, 22:15:09
Sa čime skidaš kamenac?
Solna kiselina...mazes četkom dok se kod pjeni...i nakon par minuta isperes vodom. Ako je negdje ostalo ponovis postupak
Naziv: Odg: Honda
Autor: mlb u Ožujak 27, 2018, 13:43:33
Danke!!  :icon_thumright:
Naziv: Odg: Honda
Autor: IggY u Ožujak 27, 2018, 14:36:18
moze i ugrijano sirce
Naziv: Odg: Honda
Autor: Dr.Motte u Rujan 06, 2018, 09:18:16
Ima li netko nekakvih saznanja ili još bolje iskustva, može li se Hondu bf40 iz 2009 godine sa direktnim ubrizgavanjem dignuti na 50 KS?
Obzirom da su veličinom i kubikažom (808 ccm) bf 40 i 50 jednake, palo mi je na pamet da možda postoji ta mogućnost kao i kod Yamahe.
Naziv: Odg: Honda
Autor: Dr.Motte u Rujan 11, 2018, 10:04:06
Možda je znalcima promaknuo post pa da ga obnovim :)
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Rujan 11, 2018, 10:38:02
Postoji sigurno samo je pitanje koliko košta...najbolje da mozda pitas Brstila...ne znam zasto ali meni se cini da to moze na 60 ks
Naziv: Odg: Honda
Autor: Dr.Motte u Rujan 11, 2018, 11:47:40
Hmm..nisam siguran..60 ks ima 1000 ccm pa mislim da bi takav zahvat ipak zahtijevao veće bunarenje po motoru :)..
Pretraživao sam internet ali pronalazim dosta šture informacije. Najlogičnije što sam pronašao jest da treba mijenjati računalo i usis. Ostali dijelovi su navodno potpuno jednaki.
Taj zahvat nije pretjerano skup obzirom da se potrebno može nabaviti u Italiji za 200 - 300€.
Ali, to je sve pod upitnikom jer nisam uspio iskopati na internetu nekoga tko je to uistinu radio i njegova iskustva. Zato i pitam na forumu...
Naziv: Odg: Honda
Autor: SMT u Siječanj 08, 2019, 22:19:20
Posle 7 meseci druženja, nemam nekih posebnih zamerki na ovaj motor... Čak šta više, možda bih ga trebao hvaliti... Pali to, ide, poteze, odziv na gas dobar, zvuk korektan, ima ona neke snagice... Nije ona nešto ni gabaritna, kabasta(90kg), uklopila se na čamac... Vozio sam preko decenije dve yamahe, slabije dosta po hp( 20/25ks)...Ne bih ja tu sada mogao napraviti neko poredjenje izmedju te dve kuće, sve to mene dobro služilo... Videćemo kako će se ova priča nastaviti s obzirom da se radi o novom motoru... Za sada sve 5...



(https://i.ibb.co/2dsmbZB/3-CB71-ED2-8656-450-A-AA01-6464754-DB708.jpg) (https://ibb.co/dDL1hmy)

https://youtu.be/MwxiNd0eQ0I
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Siječanj 08, 2019, 22:26:23
Odlican motor...meni je iznimno lijepa zbog te ručke
Naziv: Odg: Honda
Autor: SMT u Siječanj 08, 2019, 22:34:00
Da, ručka je masivna, ima taj displej, pristojno izgleda... Ukusi su različiti ali meni ta ručka isto izgleda kao “ milion” dolara...
Manje više su svi bili zgroženi i razočarani mojom idejom da vozim na ručku ali moram priznati da je to meni baš selo, ne kajem se ni najmanje oko toga...


(https://i.ibb.co/QDKyD3q/47-B120-D3-F91-B-4607-B775-2-E49-FB4509-AC.jpg) (https://ibb.co/BnC0n57)

(https://i.ibb.co/z8wFPxc/DAA0-BF06-B63-F-4-A0-D-AA78-36-C76-C9-FCA1-F.jpg) (https://ibb.co/dbytkM9)



(https://i.ibb.co/n3FQfkK/E5-E36-FA2-D6-F2-4-C0-F-83-FD-D97538590291.jpg) (https://ibb.co/YDxf8jV)
Naziv: Odg: Honda
Autor: Rap u Siječanj 08, 2019, 23:04:16
Znas li mozda koja je razlika spram 40 ps?
Naziv: Odg: Honda
Autor: SMT u Siječanj 08, 2019, 23:19:42
Ja ne vidim razliku, mislim da se radi o istim motorima, cenovno, po broju cilindara, zapremini, kilazi...

U čemu je fora, ne znam...


BF 40

(https://i.ibb.co/n0vGsx8/422603-FB-04-CB-4-D9-D-8088-E2-FEEA3-E41-FE.jpg) (https://ibb.co/cvHBc4X)


BF 50


(https://i.ibb.co/kyWQ4gt/909-F47-D8-C2-E9-4-F3-A-8561-16677-AA70-CB0.jpg) (https://ibb.co/n05z7sF)

symbol for ammonia gas (https://aluminumsulfate.net/ammonium-sulfate)
Naziv: Odg: Honda
Autor: Rap u Siječanj 08, 2019, 23:23:16
Cjenovno je kod nas 50 jeftinija cca 700€ od 40. Izgleda samo marketing.
Naziv: Odg: Honda
Autor: SMT u Siječanj 08, 2019, 23:33:56
To prvi put čujem, ovde je cena identična... S tim da uvoznik ni ne radi 40 hp(tj ako neko bas insistira) jer za iste pare dobiješ 50hp... Sad koliko se sećam bio je neki popust zbog ne znam koje Hondine godišnjice postojanja, na 50hp, možda je to u pitanju...


60BF

Iako ima tri cilindra, ima veću zapreminu motora, duplo veći broj ventila, drugačiju ručku i teza je nekih 18 kg... Naravno, cena je veća za 2000€... Nisam bio dovoljno “ hrabar” da se još malo napregnem za nju, velika je razlika u žetonima bila... Rado bih je posedovao...



(https://i.ibb.co/xmZdmXv/04-A4-C080-D347-4806-AB6-D-2-A3-C1-FBA23-C2.jpg) (https://ibb.co/KNnSNbZ)
Naziv: Odg: Honda
Autor: kawasaki u Siječanj 09, 2019, 21:21:39

(https://i.ibb.co/z4sMpjJ/b55b7b4273a35b0fa98c3a827ad4e47c-view-m.jpg) (https://imgbb.com/)

Primamljivo bome.  :eek:
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Siječanj 09, 2019, 21:22:48
To je proslo...
Naziv: Odg: Honda
Autor: kawasaki u Siječanj 09, 2019, 21:25:04
Pa i ovih 45.900 kn sto sada traze je korektno   :hi:
Naziv: Odg: Honda
Autor: Rap u Siječanj 09, 2019, 21:30:17
Nedavno na sajmu u Biogradu ta pedesetka je isla ispod tih 45.900 (cca 6000€) za cijenu iz 2014
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Siječanj 09, 2019, 21:33:51
Ovaj novi model kao sto smt ima ili stari kao s slike  :sha: ...42..43 je merc 60 ako se ne varam
Naziv: Odg: Honda
Autor: Rap u Siječanj 09, 2019, 21:38:50
Novi,rucka bila gratis.Dogovorno Suzuki, Yamaha,Honda nisam siguran za Mercury stavili iste cijene s minutom otvaranha sajma tako da su plocice s ponudama paketa čamac+motor izgledali kao da se netko igra.
Naziv: Odg: Honda
Autor: Rap u Siječanj 09, 2019, 21:42:05
Evo primjera (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190109/6a8fa5e4877cb3d9c76b48616785ab5d.jpg)
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Siječanj 09, 2019, 21:44:39
A to je dobro...bar za nas kao kupce..
Naziv: Odg: Honda
Autor: kawasaki u Siječanj 09, 2019, 21:52:22
Merc 40/60 5.500 eur mpc  :ok:
Naziv: Odg: Honda
Autor: Rap u Siječanj 09, 2019, 21:54:37
Naravno, a nastavno tome skidale su se gače tek nakon sajma pr. Yamaha 150 ps 89.100
Nisam toliko obračao pažnju na niže od 115 ps jer me nije zanimalo ali kupovalo se na ovom sajmu fino.Takav sam info dobio od nekih uvoznika i prodavača.
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Siječanj 09, 2019, 22:01:21
Cesto to bude tako....a ne bi skodilo da imam na sta okaciti jedan takav motor....ali...trenutno se lomim izmedju novog bicikla ili novog camca  :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: Rap u Siječanj 09, 2019, 22:05:51
De ne dvoji, u napad na oboje
Naziv: Odg: Honda
Autor: ossa u Prosinac 16, 2019, 08:05:06
Kolege jel znate da li nova BF 20 ima ručni ili automatski čok ? Čini mi se da samo el start ima opciju automatskog sauga .
Naziv: Odg: Honda
Autor: SMT u Siječanj 19, 2020, 07:23:00
Klizavo u čamcu, gledam hoću se polomiti, minus debeo... Zahvalno to sve u odnosu na neka druga prevozna sredstva u smislu obaveza... Radi, pali, još nije crkla...Kako ostaviš, tako čeka... Dodjes, upališ na ključ, gas... Šta tu više tražiti...

https://youtu.be/Mxx7em1-YMA
Naziv: Odg: Honda
Autor: yopatami1 u Siječanj 19, 2020, 09:33:52
Bravo!
Bistro!

Послато с Тапатока
Naziv: Odg: Honda
Autor: Rap u Siječanj 19, 2020, 09:39:32
Bilo bi žalosno da je drugačije.
Naziv: Odg: Honda
Autor: mossi u Siječanj 19, 2020, 13:44:33
I moja Yamaha tako pali 2008.  :notworthy: :notworthy:
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Siječanj 19, 2020, 13:51:31
Honda ima neke posebne cijene na pojedine modele...model 20 ks od 22000 kuna pa na 50...60..itd itd...sad koliko su povoljne i posebne u odnosu na konkurenciju ...ne znam

http://www.honda-croatia.com/vanbrodski-motori/
Naziv: Odg: Honda
Autor: Rap u Siječanj 19, 2020, 14:10:30
A ono, npr Suzuki 20 ručni start je cca 3000 povoljniji;po zatraženoj ponudi.
Naziv: Odg: Honda
Autor: SMT u Siječanj 19, 2020, 17:51:05
20-22km vožnje... Troši ko tenk...

Start

(https://i.ibb.co/kmp2vBJ/CDA5-BEBC-392-A-4196-BDAC-4-A95-AB944861.jpg) (https://ibb.co/6X20Lw8)

Koliko li je u kanti od 10l, ne znam... Nazire se crta...


(https://i.ibb.co/9cbc27c/3331-B334-FA59-4369-B1-DB-34-D9-A8-CB1067.jpg) (https://ibb.co/5GrGvPG)

Dolivanje...



(https://i.ibb.co/PgWZRtK/7434-D864-F705-4069-BF2-D-1699566-CCEB2.jpg) (https://ibb.co/WfzWQsZ)


Nema više goriva...


(https://i.ibb.co/m4FCBVT/A856-B0-BA-5-AF7-4-C89-A0-AE-3-C4-BFFCC43-BC.jpg) (https://ibb.co/3cYys9d)
Naziv: Odg: Honda
Autor: Rap u Siječanj 19, 2020, 18:12:35
Jedino troši tebi, tako da ;)
Naziv: Odg: Honda
Autor: SMT u Siječanj 19, 2020, 21:34:39
Kao da je spremam za oglase... :stripii:

Da me neko ne shvati pogrešno, relativno je to novo za neke ozbiljne komentare... Vreme će sve pokazati... Pristojan motor, u smislu da das novce i da budeš zadovoljan, to je valjda ono kako treba...

Ja od nje samo tražim da me brzo odnese gde zamislim i vrati... Za sada je to to :hi:
Naziv: Odg: Honda
Autor: SMT u Siječanj 20, 2020, 09:48:47
Lep motor, dizajnerski... Ručka, sve... 110kg čini mi se, tako nešto... Honde 20ks, 50ks i 60ks mi deluju onako bas zahvalno... Mada tu sa malo čim od brendova, ima greske... Bar dok je novo...

https://youtu.be/YeReO2Y1ZZc

Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Siječanj 20, 2020, 15:03:54
Meni je 50...onako da mastam malo...Camac ipak ne bih mjenjao a imam ogranicenje na 50 ks i 100 kg...
Naziv: Odg: Honda
Autor: ossa u Svibanj 19, 2020, 06:09:31
Ljudi juče sam posle prvog potrošenog rezervoara prekonttrolisao nivo ulja. Malo mi je to oko nivoa nejasno, iako su mi u servisu rekli nešto što nisam znao: Hladan motor kada stoji vertikalno ulje mi je na maksimumu. Po mojoj logici trebalo bi biti na pola. A kada se ugreje motor i ugasi se posle 10-15 minuta nivo da bude na maximum. Kaže Prisicev sin na hladno se gleda i treba da bude na maximumu. A vi ne treba da gledate ulje. Kupili ste nov motor. Ipak nije mi jasno da je dosta iznad maximuma nivo kada sam gledao radi kontrole. BF 20 je u pitanju.
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Svibanj 19, 2020, 07:24:14
Dobro ti je rekao...nista ne diraj i nista ne gledaj :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: ossa u Svibanj 19, 2020, 09:44:29
Važi.
Naziv: Odg: Honda
Autor: miha u Svibanj 29, 2020, 12:11:21
https://www.burzanautike.com/hr/honda_bf40bf50_efi/794/54
Naziv: Odg: Honda
Autor: SMT u Lipanj 01, 2020, 08:41:52
Verujem da sam jedan dobar  stan potrosio na ribolovački pribor i sve sto prati to i nije mi žao... Promenio sam nekih auta, motora i vanbrodskih motora... Manje više bio zadovoljan sa svim, kako sam kad mogao i šta sam mogao... Od Tomosa automatika do KTM-a... Od bambusa do lesatha...

Honda je napunila dve godine, jedna od boljih stvari koje sam kupio i čija je iskorišćenost na maximumu u mom slučaju... Neka samo ovako radi kao i do sada... Ne mogu da je uporedim sa drugim 50-tkama jer ih nisam imao a realno nemam ni potrebe za tom proverom... Jel bolja Honda ili Yamaha, priča nerealna i nepotrebna, vrhunske stvari... Radi to , a ne čuješ da radi :stripii: i guta kilometre ozbiljno... Gde te sve ona može odneti :hi:... Traziti neke mane, ovakvoj spravi sa moje strane bi bilo neozbiljno, uopste nisam kompetentan za to... Ali iz ugla korisnika, nema tu greske...

Dobro potroseni žetoni :hi:...






(https://i.ibb.co/pLS17CM/DA8-A6547-2275-4-F38-9-C6-B-1-AE757-E3-A45-E.jpg) (https://ibb.co/crjyBzZ)
Naziv: Odg: Honda
Autor: silure u Lipanj 01, 2020, 11:29:04
yamaha, honda, mercury...provjereni motori za rentu, gdje se uz minimalno odrzavanja izvlaci mnostvo sati... Ukratko receno radni motori... Koji je bolji?ne mjesam se u to.. Svatko svog hvali..koji god bio bolji nama na rijekama su oni i vise nego dobri...iako postoje u odredjenim klasama po snazi i drugih konkurenata, kao npr u klasi od 30ks znamo da je i nissan toha u vrhu...neupitna kvaliteta
Naziv: Odg: Honda
Autor: Ivan Borojević u Lipanj 01, 2020, 13:39:38
Može bilo koji motor, samo da je Jamaha. Honda me je iznevjerila kad mi je život bio u pitanju a to se ne zaboravlja. Tako da je za mene  Jamaha broj 1.
Naziv: Odg: Honda
Autor: Rap u Lipanj 01, 2020, 21:55:50
Bilo koji samo da je serviser na ruku

Poslano sa mog BLA-L29 koristeći Tapatalk

Naziv: Odg: Honda
Autor: Tićo u Lipanj 08, 2020, 17:13:13

(https://i.postimg.cc/4nY5C3Tc/IMG-20200502-155035.jpg) (https://postimg.cc/4nY5C3Tc)
Evo moja hondica napuni 11 godina, impeler je još fabrički.
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Lipanj 08, 2020, 18:47:04
Moze dugo impeler izdrzati pogotovo ako ne ides cesto na pijescane plaže...inače trebao bi ga zamjeniti svakako....
Naziv: Odg: Honda
Autor: silure u Lipanj 08, 2020, 19:07:47
Svakako zamjena jer otvrdne vremenom, mogu se vrhovi pera raspasti,rijetko ali moguce...
Naziv: Odg: Honda
Autor: Tićo u Lipanj 08, 2020, 19:12:41
Da li menjati samo gumu ili sve komplet sa pločicom i šoljom.
Naziv: Odg: Honda
Autor: silure u Lipanj 08, 2020, 19:41:54
Ma guma je sasvim dovoljna, ovo drugo mjenjas kada je osteceno
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Lipanj 08, 2020, 21:17:43
Imas videa dosta na youtubu koji pokazuju da li mjenjati čašicu ili ne...ova tvoja je odradila momački i sigurno ima nekih riseva po sebi...najbolje sve ali bar impeler....Hlađenje motora je bitno...kao i kod automobila a pogotovo kod "manjih" motora di se počesto i tera na blizu punog gasa...
Naziv: Odg: Honda
Autor: silure u Lipanj 09, 2020, 06:46:28
Ma da.. Na yubetubeu imas hrpu videa, skines i vidis, ako je sve kao novo i nema ostecenja nema potrebe za kucistem, ako ima riseva onda bi bilo najbolje zamjeniti sve..
Naziv: Odg: Honda
Autor: alexdja u Lipanj 09, 2020, 11:37:34
Brate Tićo...

Da je sve vreme stajala zapečaćena u loju, ne bi bilo mnogo para da jednom u 11 godina promeniš bar impeler u kompletu....

Zovem Žmigu da ti napravi cenu i ja plaćam piće...

Naziv: Odg: Honda
Autor: Tićo u Lipanj 09, 2020, 14:54:59
Citat: alexdja  u Lipanj 09, 2020, 11:37:34
Brate Tićo...

Da je sve vreme stajala zapečaćena u loju, ne bi bilo mnogo para da jednom u 11 godina promeniš bar impeler u kompletu....

Zovem Žmigu da ti napravi cenu i ja plaćam piće...


dogovoreno 😀😀😀
Naziv: Odg: Honda
Autor: profi012 u Lipanj 10, 2020, 11:19:15
Treba mi pomoć Hondaša, pa cu pitati ovde. Na mojoj Hondi 15ks je elisa 4 kraka 9 1/4x 10 i dosta je oštećena. Planiram kupovinu nove pa me zanima jel cu pogrešiti ako uzmem 9 1/4 x 11 ili 12. Mislim da ne postižem maximum sa starom. Ne prebacujem u punom gasu 5000 obr. I idem max 32- 33 km/h.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Naziv: Odg: Honda
Autor: retfala u Lipanj 10, 2020, 11:35:41
Moraš onda manju kupit...
Naziv: Odg: Honda
Autor: profi012 u Lipanj 10, 2020, 12:00:40
Ufff. Retfala, Sad sam tek u rebusu. Nisam napomenuo Al Čamac 4.3m prazan sa minimum stvari 33km/h a nas dvojica sa dosta stvari 32km/h. I od 4300 do 5000 obr. razlika u brzini bukvalno se ne menja..

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Naziv: Odg: Honda
Autor: retfala u Lipanj 10, 2020, 13:02:54
Ee...to je onda druga prica...to je jako sporo...tesko je napamet...ali vecu jedan pič trebas sigurno...mozda cak i dva..taj camac sa takvim motorom prazam mora ici preko 40
Naziv: Odg: Honda
Autor: alexdja u Lipanj 10, 2020, 13:28:04
Profi...  :bye:

Tvoj čamac beše sa gliserskim koritom?   :sha:
Naziv: Odg: Honda
Autor: profi012 u Lipanj 10, 2020, 13:39:55
@Alexdja Ruski Krim - m
Napred blago v, a ravno dno pozadi

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Naziv: Odg: Honda
Autor: alexdja u Lipanj 10, 2020, 13:45:49
Aha, ok, evo sad gledam slike tog korita na netu...

Po sećanju mi nešto ostalo da je bio duboko V...
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Lipanj 10, 2020, 15:53:02
Da je odzada ravan ali to je drukčiji tip plovila...poprilično je visok...ako mislimo na isti...ima i palubu i nije bas tako lagan u tom prednjem dijelu...tako da kontam da tu ni nema velikih brzina....ako mislimo na isti čamac...
Naziv: Odg: Honda
Autor: alexdja u Lipanj 10, 2020, 17:53:14
Prevod nije najsjajniji...

https://hr.puntomarinero.com/boat-crimea-technical-characteristics-dimensions/
Naziv: Odg: Honda
Autor: profi012 u Lipanj 10, 2020, 18:30:39
Lepo su opisali čamac. Mene buni to što sam sa tohatsu 8ks išao 27 km/h, a elisa veličine za 9.8ks..

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Naziv: Odg: Honda
Autor: Ervin u Lipanj 11, 2020, 20:53:42
Kupi ponovo 9 1/4 x 10, ali sa 3 pera. Meni je ta elisa na Hondi 15 pun pogodak.
Ili eventualno 9 1/2 x 9 1/2, 3 pera. Ta je fabrički bila na mom motoru.
Koje ti je godište Hondica?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Naziv: Odg: Honda
Autor: profi012 u Lipanj 11, 2020, 20:57:34
Ervine šta se dobije sa tri kraka u odnosu na četiri? Neko mi reče da je sa 4 kraka teretna..

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Naziv: Odg: Honda
Autor: Ervin u Lipanj 11, 2020, 21:59:57
Pa dobiješ veći broj obrtaja i ako Bog da,  bolje performanse.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Naziv: Odg: Honda
Autor: Gogica u Srpanj 20, 2020, 08:30:21
Pozdrav,

Kupujem novi motor i odlucio sam se za 20ks. Dobio sam ponudu za hondu bf20 (novo) i pretpostavljam da nemrem fulat ni sa yamahom/tohatsu i ostalim marakama ali me samo zanima da li je ovaj model pri izlasku? Da ne kupim bas sad taj a ove godine izlazi nova verzija istog motora, vjerojatno glupo i nebitno ali ako mozda netko zna kad je ovaj trenutni model izasao, tj kad izlazi novi ako to nije ovaj? Probao sam nesto trazit na netu ali nisam nesto bas uspjesan.
Naziv: Odg: Honda
Autor: ossa u Srpanj 20, 2020, 10:35:58
Pozdrav , ja sam uzeo nov pre 3 meseca, naravno zadovoljan sam HONDA 20 SHU , kratka na poteznicu. Ako izbace EFI model, možda ću ga jednog dana kupiti... Eto ako ipak za iste novce možeš da uzmeš efi ( toša, yamaha ili merc) , uzmi ga. Kod mene je bilo razlike u ceni dosta, pa sam bez razmišljanja uzeo Hondu sa karbošem. U isto vreme imam i putni motocikl Honda , koji je sa karbošem i nema greške. Jedino je možda potrošnja za koji dl veća nego kod efi, ali brat bratu za razliku u ceni 300-400 pa i 500 evra , jebalo majku sa efi . To mi je 300-400l čorbe gratis vožnje. Nisam gadljiv ni na jednog japanca sa carbom.
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Srpanj 20, 2020, 10:37:10
Nemoj me drzat za rijec, mislim da je to jos uvijek stari model koji je "na zalasku".
Mislim da je u ponudi trenutno on najjeftiniji poslije parsuna. Model koji se prodaje vec 20 godina.
Ne znam jel ima automatski cok ili jos uvijek rucni.
Danas svi prelaze na efi tehnologiju,  manja potrosnja, veca snaga i svasta nesto.

Svakako mislim da je to vrhunski motor i mnogi ga imaju, da ne bude zabune.  Neces pogriješiti ako ga kupis, ali ako bi nesto tehnoloski novije,  gledaj mozda ovu novu yam 20 efi  ili cak 25 efi(2 cilindra i slicna kilaža ko honda) a i ostale proizvodace vb motora


Ps. Ossa me preduhitrio za minut :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: ossa u Srpanj 20, 2020, 10:39:24
Ručni start = ručni saug (choke) , el start = automatski saug (choke)
Naziv: Odg: Honda
Autor: SMT u Prosinac 06, 2020, 20:59:57
Naslagane..




(https://i.ibb.co/N18GprL/168-F734-E-6560-4595-BBE5-A8271-FF3-AA96.jpg) (https://ibb.co/JxfS2qz)


Naziv: Odg: Honda
Autor: Rap u Prosinac 06, 2020, 21:26:55
Melem za oci
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Prosinac 06, 2020, 21:28:37
Daaa, ali zanima me i sta je ono komso preko puta nagrdio onu kucicu na čamac... :eek:
Naziv: Odg: Honda
Autor: Rap u Prosinac 06, 2020, 22:13:36
Termo odijelo
Naziv: Odg: Honda
Autor: Ervin u Prosinac 07, 2020, 06:37:15
U ovoj konkurenciji vidi se da je SMT najbrži... :headbang:
Naziv: Odg: Honda
Autor: ossa u Prosinac 07, 2020, 06:43:19
Zato i fata najviše ribe :)
Naziv: Odg: Honda
Autor: SMT u Prosinac 07, 2020, 07:10:53
Komšiluk moj :hi:...

Ide to sve dobro, love momci ozbiljno, zajednicko im je da “ne lade” sve tri Honde...Biće servisa :stripii:...Mrtva je trka koja će prva “crći” :stripii:...

Masher je ozbiljnije korito, nivo opreme veći... Ovaj moj dođje kao letva sa Hondom 50ks naspram njih... A jesu me stisli :stripii:

Nego, pijem juče kafu pre poletanja, pa gledam te poslagane Hondice... Lepo za videti :hi:

Ovaj sivi masher će preci na Yamahu, kaže da mu boja bolje ide, pa dok smo na okupu...
Naziv: Odg: Honda
Autor: Rap u Prosinac 07, 2020, 07:59:40
Lakše je prebojati kapu  :uf:
Naziv: Odg: Honda
Autor: ossa u Prosinac 07, 2020, 08:36:44
Joco jesu to isti motori ? Ovaj tvoj izgleda nešto uži od ovih komšija ( verujem da je zbog perspektive ) ? Ovom levom broj 50 na gore, a vama dvojici na sredini kape...
Naziv: Odg: Honda
Autor: SMT u Prosinac 07, 2020, 08:48:10
Mene zakinuli u materijalu :stripii: Slim varijanta, prati liniju camca :stripii:...

Dva su identična, treći je ta mislim kozmeticka razlika u kapi...

Naziv: Odg: Honda
Autor: ljuska u Prosinac 08, 2020, 01:30:15
ako koga zanima meni se čini interesantno
https://www.njuskalo.hr/vanbrodski-motori/honda-50-ks-oglas-33097528
Naziv: Odg: Honda
Autor: SMT u Prosinac 15, 2020, 12:32:38
Evo se i Zoki vratio na vez, ugradivao min kotu, kompletni smo... Em ima aluminijumski camac, jači motor, sad još stavio i min kotu... Udaljili smo ga malo od nas, nije u redu... Sad ćemo i ovog sivog mashera, jer nema JP i ima ovu tracker konzolu, to je bas bzv...

Ja tu ispadam “ ko mali remorker”...

Zajednicko nam je da ovi gore iz NIS- trljaju ruke, fino ide gorivo kroz motore, kako pecamo džabe se vozimo... Al uz kafu dobijemo žvake gratis, akcija!


Honde... 3x 50KS VS 60KS... Počinjem verovati da su to dobri motori, rade i ne kvare se :hi:!


(https://i.ibb.co/j5nVbFM/7168-DDA5-344-C-4-A64-A624-D0-C619-C6-A9-FB.jpg) (https://ibb.co/3sgf4HN)
Naziv: Odg: Honda
Autor: Rap u Prosinac 15, 2020, 12:44:30
A jel ima separator?  :toothy9:

Prava ergela,motori vrijedi pažnje   :icon_thumright:
Naziv: Odg: Honda
Autor: SMT u Prosinac 15, 2020, 13:20:25
 :stripii: :hi:

Pa znaš šta, ovi imaju sve, ozbiljni tipovi, samo cute...  Suvi im čamci uvek, svetla, imaju i za jesti :stripii:...Ja nemam ništa osim rezervne garderobe, klot varijanta... Od dodatne opreme imam 2 držača stapova, tu sam se otvorio za 2x po 10€...Jos  mi Zoki vodu izbacuje, nemam za pumpu... Imam dugačak telefonski imenik, uzdam se u to :stripii:...

P.S... treba mi neko svetlo ozbiljnije u čamcu, trebao bih se pozabaviti sa tim...
Naziv: Odg: Honda
Autor: mossi u Prosinac 15, 2020, 14:01:26
Komšina MinnKota, pramčana baš brutalna!  :ok: :notworthy:
Naziv: Odg: Honda
Autor: ossa u Rujan 22, 2021, 12:23:57
Družina pozdrav
Može li mi neko reći da li je svejedno kada se motor podigne iz vode posle vožnje u kom se položaju ostavi podignut ? Na levu ili desnu stranu ? Kod mene skoro svi drže na levu stranu , a nas par na desnu. Ovo me zanima za model 15 i 20 ks .

Ja moj ostavim ovako

(https://img12.img-bcg.eu/auto24/560/330/82793330.jpg)

Da bih lakše spustio jer je kopča onda slobodna . A ostali okrenu na drugu stranu , i onda se verovatno hebu da ga spuste. Logika je takva većini jer se sa ove strane nalaze postalja koja se vide za polegnut horizontalan stav, koje nije upitno.


P.S. ovaj momenat u user manualu nema. I ja smatram da je nevažno na koju stranu je motor okrenut.
Naziv: Odg: Honda
Autor: Gremlin u Rujan 22, 2021, 12:38:46
Mislim da nema veze - dok je na čamcu dižeš onako kako ti je lakše i prisrupačnije.
Kad skineš sa čamca postavlja se na tačno označenu stranu.

:occasion14:
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Rujan 22, 2021, 13:46:45
Ona stvar je na lijevo i motor je na lijevo  :stripii: motor nakrenem na tu stranu da teziste bude na toj strani čamca zbog odljeva u samoprazneci dio...A inace motoru ne smeta da je nagnut na bilo koju stranu. Ima dosta korisnika koji ni ne dizu nogu iz vode a to je mislim najlošija opcija zbog obrastanja pete...i kanala koji vuku vodu prema gore
Naziv: Odg: Honda
Autor: SMT u Siječanj 17, 2022, 11:12:36
Citat: šajzika  u Siječanj 16, 2022, 20:28:29
Citat: maverick  u Siječanj 16, 2022, 20:19:09
...Kad jedno jutro Šajzika napise da je kupio Hondu 50 ks i taj g- lider...gasim forum...Nema dalje ...igrica je gotova kako bi moj drug Buhin rekao  :stripii: :stripii:


Ne sekiraj se. Necemo gledat taj film :stripii:
Nisam taj kalibar :hi:
Onaj zvuk honde, onaj rad, to me oduševi svaki puta iznova kad sjednem u camac. Tu se slazem  s tobom maksimalno.






Usla u 5 godinu… Zvoni i dalje dobro, mrvi kilometre… Hoce li crći? Ne verujem, Honda je to… ja i ne znam jesam svecice menjao uopste… Akumulator nisam sigurno, radi kao prvog dana, meni to neverovatno za 50-60€…


Sa ovom pamecu, ako budem imao volje za kupujem-prodajem, uzeo bih novu istu… Za ovu yogurt ambalazu, to je to… Ako ovako nastavi da radi i u godinama koje dolaze, sta to i menjati…

Da se ponovo nerviram hocu novu kapu ili petu izgrebati negde…

Nisam pametan… Radi uglavnom, meni je to samo alat iz tacke A u tacku B… Ja uopste nisam impresioniran sa tim brzinama na vodi, meni je to sve pre sporo i pomirio sam se sa tim… Ne moze to bolje…



Jbt, ide Marijo brze na biciklu od 60km/h… A mi tu uvalili 15.000 zetona za tu brzinu…

I dalje mi nije jasno, sta tu kod tih vanbrodskih motora od 50ks, kosta toliko…
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Siječanj 17, 2022, 12:07:27
Ma pusti te price Marijo ide...Marijo je i za bicikl izvalio žetona skoro za solidan čamac i motor  :rofl2: :rofl2: Realno bez žetona nema brzine...to mi ovako pada ujutro na prvu  :stripii: :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: nekinho u Siječanj 17, 2022, 13:34:51
 :uf: skupi su ti hobiji, ali bez njih u životu ne ide, šta ćemo drugo kad to volemo, dobro da nam bolje i ljepše polovice ne čitaju postove, kisele bi juhe jeli za ručkove
Naziv: Odg: Honda
Autor: Gremlin u Siječanj 17, 2022, 13:38:22
Svi smo mi u stvari još uvek deca, samo naše "igračke" za starije dečake dosta skupo koštaju...

:stripii:

Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Siječanj 17, 2022, 14:58:10
Citat: nekinho  u Siječanj 17, 2022, 13:34:51
:uf: skupi su ti hobiji, ali bez njih u životu ne ide, šta ćemo drugo kad to volemo, dobro da nam bolje i ljepše polovice ne čitaju postove, kisele bi juhe jeli za ručkove
Pecanje, nautika kompletno...biciklizam...ništa od toga ne bih imao da gospodja ne dijeli slične strasti samnom...pošto se ona brine o financijama u kuci ,vise manje zna za svaki euro koji je potrošen za te stvari. Ja sam valjda jedan od rijetkih koji je kupio manji motor nego je gospođa htjela...isto je s biciklizmom...Mislim ne čita forum ali moram i ovako javno nekad da pohvalim svog bračnog druga  :ok:
Naziv: Odg: Honda
Autor: SMT u Siječanj 17, 2022, 15:02:36
Gentlmenski i muški… :clap2:
Naziv: Honda
Autor: Rap u Siječanj 17, 2022, 19:48:35
Evo SMT kapa koja ti se svidja,trosi ko Yamaha 40/60

(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220117/1626c673824745fd825bdad7b4618b59.jpg)

ali ne mozes se vidjeti kao u ovoj :stripii:


(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220117/2e3225ac806112f0db514d502647f742.jpg)

Naziv: Odg: Honda
Autor: marina1983 u Ožujak 21, 2022, 18:59:35
Impeler ulje usput i malo osvezenje
(https://i.ibb.co/dJNLMmk/20220321-125235.jpg) (https://ibb.co/BKhr3nT)

(https://i.ibb.co/3Svcmr4/20220321-170053.jpg) (https://ibb.co/KVDWx0b)
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Ožujak 22, 2022, 07:34:17
Uvatilo ti se smeca na osovinu :hi:
S čime si farbao?
Naziv: Odg: Honda
Autor: marina1983 u Ožujak 22, 2022, 16:01:44
Orginalni hondin  lak postoji u dve nijanse cena za komad
13 e

(https://i.ibb.co/R0jGH40/20220322-155836.jpg) (https://ibb.co/mqNrzFq)
Naziv: Odg: Honda
Autor: ossa u Ožujak 22, 2022, 16:06:30
Fantazija...
Naziv: Odg: Honda
Autor: mossi u Ožujak 22, 2022, 16:32:50
Jel se može tom bojom farbati Yamaha?

:rofl2: :uf: :stripii: :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: marina1983 u Ožujak 22, 2022, 17:13:23
Ima i orginalnih sprejeva za jamahu cini mi se u 3 ili 4 nijanse pa valja pogoditi pravu.
Za neke korekcije i osvezenja odlicna stvar.
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Ožujak 22, 2022, 17:39:53
A postojanost?
Kao u reklami, lak za kosu :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: marina1983 u Ožujak 22, 2022, 18:26:18
Čizma mi u sobi , nisam primetio da se vec ljušti , znaci da je postojan .  :stripii:
Ma drzi to lepo samo mora da se matira valjano pre farbanja.
Ma da sam dosao  u iskusenje da je celu ispoliram i ostavim čistu u  aluminijum bez farbanja .
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Ožujak 22, 2022, 18:35:14
I mislio sam si da si onaj kvazi majstor koji kaze da se parket ne lakira, drvo treba da diše :stripii:

Meni je ljepse ipak ovako izlakirano
(https://i.ibb.co/CsmtfBd/277077530-2182625428554932-7962037876163764459-n.jpg)


Sve u svemu, nisam znao da ima tih "originala" tako za kupit.

Poznam neke momke koji imaju s tim problema :stripii: (s petom i farbanjem, da me neko krivo ne shvati)


Naziv: Odg: Honda
Autor: ossa u Ožujak 23, 2022, 08:16:14
Ova je plastificirana, i trajaće duže nego da nije.
Naziv: Odg: Honda
Autor: marina1983 u Ožujak 23, 2022, 12:56:44
Dal je bas tako ne znam , pre ce biti da propada ispod te boje , barem je moja takva bila.
Samo razmisljam kako alu čamac pa traje.
Naziv: Odg: Honda
Autor: SMT u Ožujak 26, 2022, 20:06:40
Očišćena peta… “Zvoni “ ona dobro na gasu…

https://youtu.be/otd8RRl_doA
Naziv: Odg: Honda
Autor: SMT u Rujan 28, 2022, 19:45:44
Za 50-tku… ide servis… sva oprema Hondina…

3l ulja (2,3 ide u motor)
Filter ulja
3 svecice
Ulje za petu imam od prošli put

Sarafanje besplatno, izlazim iz garancije svakako…

Sa postarinom materijal oko 75€…

Sredim to, pa opet 5 godina ništa…


Dobar je to motor… Radi kao sat… Možda bih opet istu kupio :hi:…



(https://i.ibb.co/C5kR4VC/E81-F9-B18-7-BAF-48-AA-B4-BA-6751-DE59-B9-E9.png) (https://ibb.co/27DGRcV)
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Rujan 28, 2022, 20:09:50
Bas me zanima koliko imas radnih sati  :sha:
Naziv: Odg: Honda
Autor: SMT u Rujan 28, 2022, 20:41:25
Samo Dunav zna :hi: …

Prikopčacu je jednom kad ovi serviseri budu u Marini…

Ja osim oguljene pete i onoga da vise nije novo, ne vidim bilo kakvu promenu u radu…

Da kupim istu takvu novu, ne znam šta dobijam…Dve stelle, dva GL , koja zelena + Honda, moglo bi se to… 60-tka mi se svidja ali nemam ja čamac za to…

Da ulazim u neke aranžmane čamaca, uopste mi se ne da…

Sledecu godinu ako ostane kod mene, neću menjati onda još 5… Koliko ću još godina biti motivisan za varalicarenje, videćemo… Konzumiranje Dunava i na rekreativan način je opredeljenje trajno…

Milion je pitanja…
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Rujan 28, 2022, 21:04:43
Sad definitivno nije vrijeme za neka skupa mijenjanja...bar dok ne vidimo u kojem smjeru ide trziste...Odrzavanje onog sto imamo je sasvim dovoljno za ova izazovna vremena. Što se tiče bas te Honde...moja prva zelja...ali siguran sam da tu nekih odstupanja u kvaliteti nema...Pogledaj samo ove na moru sto su u charteru...pa to su radni sati u godini koje mi ne napravimo za desetak
Naziv: Odg: Honda
Autor: SMT u Prosinac 02, 2022, 11:31:16
Impeler za 25 ks… price


(https://i.ibb.co/hLcXdTM/9-E634133-723-F-4-DF9-9-A2-D-50-F91-CDD6-D09.jpg) (https://ibb.co/rF3bpXt)
Naziv: Odg: Honda
Autor: alexdja u Prosinac 02, 2022, 14:44:23
To je džabe...

Za Suzuki 20, može samo da se kupi set impelera, ne može samo impeler (ako hoćeš original od ovlašćenog distributera) i koštao je 50ak € pre godinu i po' dana...
Naziv: Odg: Honda
Autor: marina1983 u Prosinac 02, 2022, 18:02:38
Honda  , šolja impelera i impeler u orginalu sa rukama majstora 150e za 35 hp.
Platio prosle godine.
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Listopad 01, 2023, 09:54:30
E za kakav tim su nekad vozili Tico i SMT...5.0....v8 ...atmosferac...350 ks...a sad te ih hebe pumpa te filter...sreca pa im je mossi blizu pa on jos ima smisla da vidi di sta steka

https://www.jutarnji.hr/autoklub/video/honda-je-napokon-izradila-prvi-v8-vtec-ali-ne-za-aute-mocni-5-0-litras-isporucuje-350-ks-15379517?fbclid=IwAR3nPc3Cz2hZ9irccqbjMOzFyE3VTU9veo-69SQD6Ui1JsgEiVKuoTJ0t5M
Naziv: Odg: Honda
Autor: SMT u Listopad 01, 2023, 12:59:11
To je kao da smo igrali za Real Madrid, pa sad prešli u Al Ahli... Razumem Benzemu i Ronalda ali mi još nismo na kraju pecaroske karijere, koji nam k bi, ja ne znam...

Živ čovek pogreši... Sad nam i Rusi na NIS-u krivi za gorivo... pored pred filtera stavicemo i pred Yamahu od 8ks... da budemo sigurni...

Nikad nisam ostvario svoju želju da vozim Hondu na 2 točka, a zeleo sam... pa sam bar ovu vanbrodsku imao... sad imam sećanja samo...

Tico je mladji, još može ispraviti...
Naziv: Odg: Honda
Autor: ossa u Prosinac 05, 2023, 09:18:23
Prekjuče odrađen servis, mirno da prezimi ovih par meseci, pa Jovo nanovo. Nisam valjda jedini ostao na "maloj" Hondi. Moram ostaviti kocku i kurvanje da uštedim za Yamahu.  :pije: da budem aktuelan i po tom pitanjcu.

(https://i.ibb.co/r4PSC28/20231202-121110.jpg) (https://ibb.co/SRT8hwY)(https://i.ibb.co/F563wym/20231202-124058.jpg) (https://ibb.co/K26hqfb)
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Prosinac 05, 2023, 10:28:27
Neki dan sam imao dvojbu i presudila je logika i zdrav razum.
Kod nas u EU  :rofl2:  :rofl2:  :rofl2:  do 20 ks ne moras imati nikakva osiguranja , camac trajno registriras, sam nosaš motor gdje hoces, nije skupo odrzavanje i realno kolko ga ja eksploatiram cak mi je i on previse.

Ta tvoja Honda izgleda kao iz trgovine, uzivaj u tome i koristi.
Naziv: Odg: Honda
Autor: ossa u Prosinac 05, 2023, 11:15:20
Bila je iz trgovine pre 3 godine...  :thumbsup:
Naziv: Odg: Honda
Autor: mossi u Prosinac 05, 2023, 13:46:39
@šajzika
Da je u SRB ta priča, ja bi verovatno vozio Tajmen i 20hp!

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Prosinac 05, 2023, 20:55:02
Pa Šajzika me sad iznenadio...pa imam i ja trajnu rgistraciju...i godisnje plaćam osiguranje ...osnovno 25 eura...Nisam ni znao da to na 20 nema
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Prosinac 05, 2023, 21:02:14
Polako Marijo, doci ce preko 20ks i 5m registracija. Pitanje vremena. :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Prosinac 05, 2023, 21:17:05
Pa ja sam to sve zaboravio... :uf:  ali ako nema...bit ce  :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: mlb u Prosinac 05, 2023, 21:48:25
Dobit ćeš rješenje od porezne za malo veće obvezno osiguranje i porez za plovila preko 40ks i preko 5m
Naziv: Odg: Honda
Autor: pajdo77 u Prosinac 05, 2023, 21:55:13
Ma i treba :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Prosinac 06, 2023, 06:57:41
Dobro je dok god plaćamo porez ,znači da ide nekako  :uf:  :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: ossa u Siječanj 03, 2024, 08:23:19
Ko ima Hondu, možda će mu pomoći link sa opisom radnji zamene pumpe za hladjenje.

Zamena impelera BF 20 (https://www.ifixit.com/Guide/Honda+BF8D-BF20D+Water+Pump+Impeller+Replacement/130550)
Naziv: Odg: Honda
Autor: ossa u Siječanj 06, 2024, 12:50:31
Dosadno jbt, ne idem na vodu, aj reko da malo upalim stroj da se podmaze novim uljetom. I da snimim kako se hladi. Recimo jos je zadovoljavajuće posle 4 sezone.
Mossi javi se.  :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: mossi u Siječanj 06, 2024, 13:15:42
Dobra ti Jupolka!



Sent from my SM-S911B using Tapatalk

Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Siječanj 06, 2024, 13:46:32
Kad je u pitanju nautika i pecanje...jupolka sluzi samo za jednu stvar...čak imamo i temu o tome  :stripii:  :stripii:
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Siječanj 06, 2024, 18:21:19
Citat: ossa  u Siječanj 06, 2024, 12:50:31 Dosadno jbt, ne idem na vodu, aj reko da malo upalim stroj da se podmaze novim uljetom. I da snimim kako se hladi. Recimo jos je zadovoljavajuće posle 4 sezone.
Mossi javi se.  :stripii:
Pa tebi to druze curi na sve strane. Jel stigne sta do gore da oladi motor?
Naziv: Odg: Honda
Autor: baka u Siječanj 06, 2024, 19:49:16

Nikad nisam uspio, a ni vidio da motor ima normalno hlađenje iz jupolke :eek: . Uvijek je to bilo premalo vode, a i ovo mi tako izgleda.
Naziv: Odg: Honda
Autor: Harley u Lipanj 14, 2024, 12:02:06
Honda BF 15 D , gdje se nalazi broj motora , ili ima samo ovo na slici?(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20240614/fb66e950bf708afeab82a9949e129a13.jpg)
Naziv: Odg: Honda
Autor: šajzika u Lipanj 14, 2024, 14:19:21
Jel nije ispred ručke.?
Naziv: Odg: Honda
Autor: hranki u Lipanj 14, 2024, 14:25:15

(https://i.ibb.co/WDynT5n/20200512-114347.jpg) (https://ibb.co/WDynT5n)
Naziv: Odg: Honda
Autor: Garofeeder u Veljača 10, 2026, 19:10:04
BF50, 2022.godiste, impeler promijenio, ulja, filter, svjecice, majstori farbaju dno...

Sati 600+. Trebam li razmisljati o stelanju ventila? Ne primjecujem neke probleme u radu... Iskustva, praksa?
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Veljača 10, 2026, 21:45:58
Ako neces nositi u ovlasteni servis onda najbolje ne dirati, inače to je bez vezan posao za osrednjeg mehanicara...ali bolje da ti ne radi netko tko bas nije najstrucniji...provjeri koliko je labav remen...ne znam tocno ali mislim da se mijenja na pet godina ili 1000 sati...
Naziv: Odg: Honda
Autor: Garofeeder u Veljača 11, 2026, 06:57:36
Citat: maverick  u Veljača 10, 2026, 21:45:58 Ako neces nositi u ovlasteni servis onda najbolje ne dirati, inače to je bez vezan posao za osrednjeg mehanicara...ali bolje da ti ne radi netko tko bas nije najstrucniji...provjeri koliko je labav remen...ne znam tocno ali mislim da se mijenja na pet godina ili 1000 sati...

Ma u servisu mi vele da ne treba, pa cisto da pitam. Sklon sam kompliciranju :).

Nista, pogledat cu remen...

Hvala  :thumbsup:
Naziv: Odg: Honda
Autor: ossa u Lipanj 14, 2026, 18:12:12
Ajde i ovde , imam BF 20, trebam da obogatim smešu , jel to na šraf koji je vidljiv ili blokiran? Zna li neko ko je radio ?
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Lipanj 14, 2026, 21:34:41
Zasto bi obogatio smjesu...ne prima gas ili gledate po boji svjecice...Taj u startu ima "siromasniju" smjesu. Ali inace vijak kad zavrnes do kraja odvrnes ili dva puna kruga ili najbolje 1 puni i 3/4 . Na dva puna kruga bi trebalo biti ok, ako su dizne čiste i ako je motor zagrijan kako treba ...znaci 5-10 min da odradi. Prije igranja s vijkom ako imas obrtomjer onaj vijak s oprugom koji ustvari regulira dokle se sajla povlači odvrci dok ne budes tipa na 800-900 obrtaja ili ono po seljacki da kad usaltas u brzinu da se ne cuje da je lupio mjenjač...
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Lipanj 14, 2026, 21:42:35
https://www.marineengine.com/boat-forum/threads/bf20d-stalling-from-idle.418812/

To ti je pilot scrw...ali procitaj malo o tome imas i dosta videa itd itd
Naziv: Odg: Honda
Autor: ossa u Lipanj 15, 2026, 04:48:13
Ma po svecici se vidi da nema benzina, skroz je bela keramika,  fabricki je siromasna, svecice riknu posle pola godine Denso, Ngk traju malo duze. Ngke ako stavim, menjam sa uljem i filterom, denso moram na pola servisnog intervala. Nebuloza.
Još nešto ti mogu reći , donji clindar pre rikne nego gornji. Kad kažem rikne, mislim da oslabi varnica. radi ona , ali ne pali iz prve na poteznicu. A to meni ne odgovara, kod mene mora na prvu.

Na mojem je ovaj za smešu ( evropski model ) ovakav
(https://i.ibb.co/spKp9cP7/carb.jpg) (https://ibb.co/JWvWj8dZ)

A na američkom je isto blindriran ali se lakše skida "blinda"

(https://i.ibb.co/BVRWhzqj/s-l1200.jpg) (https://ibb.co/27BVzngP)

Prošle godine mi je istekla garancija i , promenio sam impeler, zaboravio da ovo pitanje spomenem majstoru kada sam bio u servisu. Sada je sve na vodi. Malo komplikacija nije moglo da se izbegne.

Uglavnom sve je da bi morao u servis, tj zbog euro norme odrađeno. Sledeći motor uzimam yamahu.
Naziv: Odg: Honda
Autor: maverick u Lipanj 15, 2026, 22:09:18
A ne znam...njihova prednost je kao ta osiromasenija smjesa..i to je prednost dobrog izgaranja. Problem donjeg cilindra je kod vecine slicnih motora..od te honde do yamahinih tridesetki. Zato uvijek i svi zaribaju na tom cilindru. Ne bih se ja previse opterecivao s tim problemom
Naziv: Odg: Honda
Autor: ossa u Lipanj 16, 2026, 04:59:42
Da mi je motor na anlaser , ne bih ni znao. Sledeci put uzimam sa anlaserom i to injection mašinu.
Naziv: Odg: Honda
Autor: Garofeeder u Lipanj 16, 2026, 10:33:29
Kad je bal uzmi i elektricni trim/tilt, milina.
Naziv: Odg: Honda
Autor: ossa u Lipanj 16, 2026, 11:57:20
Bice nesto. Verovatno tohatsu ili suzuki sledeci put 25 ili 30. Posto sam sada na hondi 20. 6-ta godina. Za par godina menjam.
Naziv: Odg: Honda
Autor: Tićo u Lipanj 16, 2026, 13:27:34
Ja sam tu 20-ku vozio 11 godina, nije ni štucnula. Kada sam je prodao na njoj je bio original fabrički impeler, a svećice mislim da sam jednom zamenio. Jedino sam ulje i filtere menjao svake sezone... Ne diraj ti na njoj ništa i vozi.
Naziv: Odg: Honda
Autor: ossa u Lipanj 16, 2026, 13:43:12
Tako sam i planirao još par godina samo redovan servis i piči. Ovo je samo intervencija da bude sve tip top.  Msm ima moja tu oko 300 sati. Nije to više novo...Jel tvoja bila na anlaser , i jel pecaš na varalicu smuđa ili na dubinke ?